Únor 2010

Psí zima

28. února 2010 v 23:30 STRÁNKY
Tohle byl první pokus o zářijovou challenge, kde se mělo šít a používat látka. Nakonec jsem udělala stránku ještě jednu a ta šla do soutěže, to ale neznamená, že tahle by se mi nelíbila. Líbí, moc a mám k ní velký citový vztah.
Děkuji za vaši návštěvu:-)

Challenge - říjen 2009

28. února 2010 v 23:00 SOUTĚŽE
Podzimní, říjnová challenge, vyhlášená Unkou měla být jen o podzimních barvách- zelené, oranžové a hnědé.
Dostala 3. místo.

Děkuji vám za vaši návštěvu:-)

Diktát - říjen 2009

28. února 2010 v 22:50
Hanule vybrala originál od Marolyn.
Moje kopie:
Děkuji za vaši návštěvu:-)

Scrapbooková středa

28. února 2010 v 22:21 KURZY A SETKÁNÍ
S naší malou úzkou skupinkou scrapařek z Klatov jsme si na minulé schůzce v hospůdce domluvily, že se budeme scházet pravidelně a pravidelně tvořit. Jako den schůzky jsme zvolily první středu v měsíci. Pro nás sklerotiky výborný nápad, neb v Kt se první středu v měsíci přesně v poledne rozezní sirény jako zkouška jejich funkčnosti. Pro nás znamení - ejhle středa, večer se sejdu se srapařkami :-) A taky že jo, všechny jsme se shodly, že když jsme slyšely polední sirénu, vzpomněly jsme si s pobavením :-)
Tentokrát jsem si pro holky připravila ukázku embossování, aby viděly, že to fakt není nic složitého a efekt je větší, než se zdá. Sama vím, jak jsem se bála do embossingu pustit, že je to složité a moc práce. Ne není! Takže jsme embossovaly a pak "čtverečkovaly", tedy pobavily se o inchies, různě zdobených čtverečcích k všelijakému použití - na stránky, na přáníčka, na obrázky. A pak se pustily do práce na stránce se čtverečky. Příště bude výstava hotových stránek! Začátek vypadal moc dobře, holky jsou šikulky a mám z nich velkou radost.

Děkuji za vši návštěvu :-)

První svatební

28. února 2010 v 21:17 STRÁNKY
Ta, která mi zůstne doma jako vzpomínka. V mém albu. To svatební album mě teprve čeká, bude to vánoční dárek.

Děkuji za vaši návštěvu :-)

Postupný diktát - září 2009

28. února 2010 v 21:04 SOUTĚŽE
Postupný diktát nadiktovala v září Aktijka podle Ali Edwards a předlohu našla v časopisu CK.
Vyhrála jsem !

Děkuji za vaši návštěvu:-)

Pro Isobelku jen tak :-)

28. února 2010 v 20:54 STRÁNKY
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Moje nej pro Iťu

28. února 2010 v 20:50 STRÁNKY
Pochopitelně je moje nej moje rodina, to je logické. Ale já razím radši ten směr, aby moje nej bylo trochu o jiných NEJ. Třeba o místě, které mám ráda:-)

Děkuji za vaši návštěvu :-)

Svatební dar

28. února 2010 v 20:28 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Sváteční událost je pro mě bezvadnou příležitostí vyrábět dárky. Ovšem vyrobit svatební dar...to je asi moc:-) Tak jsem udělala na dar jen krabičku. Hádáte správně. Co dát mladým, kteří už mají roky zaběhnutou domácnost, která funguje, kde skoro všechno mají a co nemají, chtějí si koupit podle svého. A takový svatební dar se do krabičky vejde :-)

Děkuji za vaši návštěvu :-)

Svatební kniha

28. února 2010 v 20:19 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Svatba mého syna se mě netýká o nic víc, než jen, že je to svatba:-). Mladí si vše zajišťují sami, nic nechtějí, nic nepotřebují. Ani jim do ničeho nemluvím! To mi ale nebrání si o svatbách na netu číst :-) ( to není první svatba v rodině, jak by se mohlo zdát, ale už druhá! ) Dočetla jsem se, že někteří novomanželé si pořizují jakési svatební knihy, do nichž jim na svatbě pak svatebčané píší vzkazy, lepí si tam třeba i momenty z hostiny a tak. To mě zaujalo. Svatební kniha, to je něco pro scrapbookářku :-O ! Nebudu jim ji přeci kupovat. Snesla jsem si na kupu všechno potřebné a knihu vyrobila.
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Paris - foto box

28. února 2010 v 20:01 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
nebo-li krabička na fotky. Fotek z naší poslední pařížské návštěvy mám tolik, že jsem nevěděla, kam je uložit. Navíc jsem chtěla podarovat i syna, který byl s námi a přece mu nepředám fotky jen tak v sáčku. Jedeme na návštěvu a vezeme fotky v boxu.
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Na návštěvu bez dárku?

28. února 2010 v 19:50 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Bylo třeba domluvit ještě mnoho věcí kvůli synově svatbě. Jeli jsme tedy na pracovní návštěvu. Ale i tak si myslím, že je dobré na návštěvu přijít s dárkem. Od nás se očekává láhev vína :-) a něco scrapbookového :-). Protože jsme byli s nastávajícími manželi v lednu v Paříži a dokonce jsme byli přítomni i jejich zásnubám u Eiffelovky, bylo víc než jasné, že jim udělám albůmek, takový zásnubní. Fotek mám ale na několik albumů, tak přišlo na řadu ještě jedno, písmenkové.

Albůmek PARIS jsem kdysi dostala jako dárek od Šárky. Sama ho vyřezala a polepila, já už jsem jen vložila fotky pár ozdob.
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Challenge- srpen 2009

28. února 2010 v 19:32 SOUTĚŽE

Fotky, které jsem si do albumu z dovolené nedala se najednou hodily. Nad nimi mě napadla ta džínovina, vytáhla jsem šicí stroj a už to šlo jako po másle.
V srpnu jsem rozeslala diplomy vítězkám červencové challenge.

Děkuji za vaši návštěvu :-)

Diktát - srpen 2009

28. února 2010 v 19:30
Diktát byl tento měsíc na mně:-), protože jsem vyhrála! Začalo se soutěžit i v diktátech o umístění.
Není to tak jednoduché, nadiktovat diktát, jak se zdá. Vybrat dobrou předlohu a pak ji tak dobře slovně popsat, aby ty, co ji čtou, pochopily, jak mají stránku udělat. A protože byly prádzdniny, vybrala jsem stránku jednoduchou. Originál se mi moc líbí, bohužel jsem si nepoznamenala od koho je.
Originál:
Moje kopie.
Děkuji za vaši návštěvu:-)

Jen tak - suvenir

28. února 2010 v 19:12 STRÁNKY
Na konec srpna jsme chystali svatbu mého prostředního syna. V rozechvění, že už druhý syn se žení, jsem si udělala takovou vzpomínkovou stránku.
A stále pod vlivem lehkého smutku :-), stvořila jsem si ještě jednu .

Děkuji za vaši návštěvu :-)

Scrapbookové obchody

28. února 2010 v 19:03 PELE-MELE
To, co nám doma chybí, tedy doma v naší republice, je pořádný kamenný scrapbookový obchod, kde se dají nakoupit papíry, razítka, razítkovací barvy, všelijaké doplňky, svorky, stužky a další a další potřebné věci . Hlavně se dá všechno prohlédnout, posoudit a porovnat. A osahat. Nakupování přes internet je vždy s rizikem, že barva nebude odpovídat, tvar bude jiný než to vypadalo, vzor bude moc velký, moc malý…atd.

Moje první setkání s takovým obchodem v Besancon bylo úchvatné, i když to nebyl obchod jen pro scrapbook, ale pro všechny kreativní výtvarné činnosti. Ten pařížský byl jen scrapbookový a byl velkolepý. Další obchůdek, který jsem navštívila, byl v Zittau, kreativní, roztomilý, ale pro scrapbook tam toho moc nebylo.

Na druhé straně Německa, blíž k nám, jsem objevila scrapbookový obchod ve městě Landshut. Mým kamarádkám jsem poslala internetový odkaz a větu: zájezdu se nebráním, jen nemám auto…
A stalo se. Jedna vzala auto a nás jako pasažérky a minulé úterý ( srpen 2009) jsme vyjely s tím, že si uděláme výlet, prohlédneme město, dojdeme na hrad, navštívíme krámek…A dopadlo to tak, že jsme se okamžitě vrhly na obchod a strávily v něm několik hodin. Držely jsme se při zemi, abychom nezruinovaly naše účty a tak vybíraly, vracely již vybrané zboží, a stále nacházely nové…
Výkřiky: podívej to razítko, jé ty papíry, kde jsi to našla, jé, ta jsou nádherná...se setkávaly s úsměvy paní prodavačky, která byla nesmírně milá a ochotná. V krámku měla stolek a tam ukazovala různé techniky a když jsme se nad něčím dohodovaly k čemu to slouží, hned přiběhla a vysvětlila.
Celý obchod byl vyzdobený stránkami, přáníčky, albumy a albůmky, takže i po této stránce byl velmi inspirativní. Papíry na stojanech vyladěné do barev jsem měla v úmyslu minout, ale neodolala jsem. Líbily se mi skoro všechny, zvláště, když jsme si je mohly na zemi rozkládat a sestavovat si svoje kolekce. Dokonce jsme dostaly i stoličku, abychom, mrňavky, dosáhly i do horních fochů :-)
. V naprosté euforii jsme tedy nakoupily a nadšeně vyšly do města.
Obešly jsme náměstí, podívaly se do kostela sv.Martina s nejvyšší cihlovou kostelní věží v Německu a v kavárničce pod podloubím daly jsme si kávičku a něco k pití. Jak jsme se rozplývaly nad věcmi v obchodě, najednou jsem si vzpomněla, že jsem si nekoupila to razítko s filmovým okénkem, které jsem ještě chtěla a holky se přidaly, že by si chtěly dokoupit ještě to a to…a už jsme šly na druhé kolo. Další hodina v obchodě a další nákupy, další překročení finančního limitu.
Ale té radosti! Nejlíp to vyjádřila dcera kamarádky. Stojíc před obchodem s taškami plnými razítek, papírů a písmenek a dalších nezbytností prohlásila: Já jsem tak šťastná!

No to za to přece stojí, ne? ;-)

To je jen část mého nákupu, papíry a písmenka jsem nefotila.


PS. Už teď vím, že na podzim musím zase, zapomněla jsem na raznice...;-)
A město si prohlédnout i s hradem.

Děkuji za vaši návštěvu:-)

Diktát - červenec 2009

28. února 2010 v 18:52 SOUTĚŽE
Diktát od Ivika.

předloha:
Moje vítězná stránka ;-)
Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Challenge- červenec- 2009

28. února 2010 v 18:35
Protože jsem tu červnovou zase po době vyhrála ( nojo, ono to vypadá, nevím proč, jako že vítězím každou chvíli, ale není tomu tak), bylo na mně vyhlašovat červencovou challenge. Trochu nevděčné. Jsou prázdniny, dovolené, sluníčko a trochu jiné zájmy než sedět doma nad scrapem.
Přesto se deset statečných odvážilo a zúčastnilo, i když téma bylo nelehké. Stránka bez lidí, jen o městě nebo místě, které mám ráda, které pro mě něco znamená, kde žiju, nebo kde se mi líbilo. Pro mě super téma, neb se už dlouho chystám na cestovní knihu, náladovku, pocitovku, o místech, kde jsem byla a kde se mi líbilo. Nesoutěžně, ale s radostí.


Děkuji za vaši návštěvu :-)

Druhý kurzík

28. února 2010 v 18:24 KURZY A SETKÁNÍ
Sešly jsem se v pátek- v den voleb- před mým odjezdem do Brna v učebně výtvarné výchovy na gymnáziu. Jak symbolické :-)
Tentokrát jsem zadala jednotné tvoření - tvořily jsme podle sketche, holky si vybraly ze dvou a vzácně se shodly. Naučily jsme se výběr papírů, dělat vrstvené rámečky, dozdobit stránku, aby byla vkusná a ladící. A jak to šlo? Báječně! Ani se nám v devět večer nechtělo domů:-).
Jsou to šikulky a mám z nich velikou radost. Víc než slova asi stejně řeknou obrázky.
Tu jsou:
Děkuji vám za vaši návštěvu :-) <!--//--><![CDATA[//><!-- var pp_gemius_identifier = new String('zPblFGtzyaQ9WqtbMJigPeTS31kdP3tABsfndjE4k5v.87'); //--><!]]>

2.postupný diktát

28. února 2010 v 18:01 SOUTĚŽE
A než jsme se stačily vzpamatovat, nadiktovala nám Keta další postupný diktát podle tohoto originálu:
A tohle je moje stránka, která vyhrála :-O
Děkuji vám za vaši návštěvu :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA