On the Road 3

28. února 2010 v 9:59 |  ALBA
Hory nepotřebují komentář. Stýská se mi, už jsme dlouho nikde nebyli...žádné kopce, skály, louky, údolí, stezičky, kamzíci, vítr, šum ptačích křídel, noci pod stanem...a hvězdy! Takové, jaké jsou v horách, nejsou nikde!
Užili jsme si to, i my - dospěláci :-)) Ale Dánsko není jen Legoland, ale třeba i prastaré městečko Ribe se skutečným ponocným. Bylo by toho víc, co by se dalo vidět, ale Dánsko "holt" není dovolenková destinace. Škoda. Mít tak víc času...a peněz...:-(
Po nevydařené snaze pobýt opět v horách v St. Moritz ( lilo a lilo...) jsme sbalili promočený stan i spacáky a jeli k domovu. Nad Bodamským jezerem zazářila modrá obloha a vysvitlo slunce, tak jsme se ukempovali, usušili věci a pobyli zde. Pokračovali jsme přes Rýnské vodopády do Basileje - moc mě nadchla- muzea, fontány, radnice, kostely, uličky, Rýn a přívoz:-) a bydlení ve studentské ubytovně :-)

Tuhle stránečku mám ráda, je to velmi silná vzpomínka na Holandsko.
Výlet to byl za přáteli do Belgie a odtud přesun na týden do Holandska. Bylo to hlavně kvůli splnění si snu o tulipánových polích, květinové burze a větrných mlýnech, taky van Gogh byl vysněn...a všechno se mi splnilo :-) Synci snad taky mají vzpomínky...na muzeum mušlí, plavbu po grachtech, přístavy...
Poprvé v Bretani. Jak jsem už psala jinde, představovala jsem si, a byli jsme na to připraveni, že bude šedé, deštivé, větrné a nevlídné přímořské počasí, a zatím bylo nádherně. Celý týden :-)
Ten týden před Bretaní jsme byli se synkem sami v Paříži.


V lednu jsme byli v Paříži na cukrové burze a díky tomu, že tam máme zázemí, zůstali jsme pár dní. Počasí bylo pohádkové, jako by ani nebyl leden:-)
Klasická zimní lyžovačka o jarních prázdninách v našem oblíbeném Chamonix, kde jsme si užívali domečku ( v La Tour ) s krbem - od Interhome, což mohu jen vřele doporučit. Sněhu byla spousta, tak se Domča s kamarádem Lukášem vyřádili dosyta - např. postavili báječné iglů, kde by se bývalo dalo i přespat:-)

A v dubnu jsme pobyli deset dní na Floridě. Amerika mě nikdy nelákala, ale nakonec to bylo docela prima - pro kluky rozhodně - krokodýli, raketoplány, nová koloběžka :-) , zábavné parky...a hlavně, bylo tam teplíčko:-). Já jsem si tam uvědomila, jak naše republika je maličká a že domov je vlastně celá Evropa. A taky jak moc miluju Šumavu - kopečky mi v rovinaté Floridě chyběly velmi.

Děkuji za vaši milou návštěvu :-)
 


Komentáře

1 loveshoes loveshoes | Web | 28. února 2010 v 10:02 | Reagovat

PĚKNÉ :)

2 KETA KETA | Web | 28. února 2010 v 11:16 | Reagovat

tohle tvoje album jsem obdivovala nesčetněkrát. snad se mi taky někdy podaří udělat takové z míst... je skvostné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA