Scrap pracovana - scraproom

24. února 2010 v 14:00 |  PELE-MELE
Můj sen, mít vlastní pracovničku, se vyplnil! Poprvé za svůj padesátiletý život mám svůj vlastní pokoj, svoje království ( velikosti 1.95m x 3.60m ) o které se nemusím s nikým dělit, svoje výsostné území. Byla to ale dřina :-)
Lukáš se odstěhoval v neděli 2.3.2008. Popadl peřiny, notebook a šel do svého domečku.
Už v pondělí se mi stýskalo. Celý týden zel jeho pokoj opuštěností. Postel, skříňka plná věcí, stará trika, knížky, desky, časáky...stará bedna a starý nefunkční rotoped (Lukášova památka na snahu se hýbat).
Další neděli si kousek odvezl. Neměl moc času, spěchal na večeři :-)
Týden utekl, pokoj nezměněn a já už chtěla pracovat na svém pokoji.
V úterý začínám třídit zbylé věci- do krabic, do obálek, do tašek. Zaplním si lodžii. Radost z toho nemám, ale pokoj je celkem vyklizený. Vypadá strašně opotřebovaně, zanedbaně, zkrátka hrozně!
Ve středu nakoupím barvu, vymýšlím co s tapetami. Dolů ze stěn.
Ve čtvrtek na prostředek pokojíku přetáhnu starou universalovou skříňku, která mi tu zbyla, rotoped a bednu. Začínám malovat. Vybrala jsem si sluníčkově žlutou.
Zeď potřebovala dva nátěry, strop jeden, ale nejhorší byla zeď, kde zbyly ty úplně první a původní tapety, festovně přilepené na papundeklové stěně. První nátěr penetrací, další tři barvou než se tapety pořádně zamalovaly. Větrám, topím, venku leje.
V pátek pokračuji . Celý den nahoru na židli, válečkem po zdi, dolů ze židle, válečkem zbytek...pěkný tělocvik. Bolí mě celý člověk. Večer jdeme hrát golfový turnaj na indoor. Přemýšlím, že to vzdám, ale nakonec to nějak zahraju. Nic moc, ale alespoň je změna. ( a světe div se, nakonec jsem to i vyhrála! ;-) )
V sobotu ráno dojedeme koupit lino a koberec, kterým polepím papundeklovou stěnu s dveřmi, tu nebudu malovat ani tapetovat.
Pak stěhujeme švagrovou do nového bytu v Nýrsku - do čtvrtého patra. Desítky krabic, stovky schodů! Večer doma natírám okno a dolaďuji šmouhance po zdech :-). Všechno mě bolí.
V neděli jedeme do Prahy na golfovou výstavu a do Ikea pro poličky, regálek a šuplíky. Nekoupila jsem si tričko na golf a ušetřila na nábyteček. Cenově stejné!
Večer pak Pepík montuje nábytek a já lepím koberec na tu papundeklovou stěnu. Je to útulné, moc se mi to líbí. Dokonce spolu položíme i dlažbu ( hahaha, lino, vypadá to dokonale) a pak stěhujeme nový nábyteček. Přeneseme pracovní stůl a regálek z obýváku. Začínám přenášet svoje věci z obýváku do pracovny, zatím je jen kupím po stolech a po zemi. Dívám se na tu spoušť a nevím kde začít s úklidem.
V pondělí se vrhnu na úklid. Rovnám věci do poliček, do šuplíků, do krabiček...Také výzdoba je třeba, obrázky na zeď, plakát Eifelovky, kterou zamaskuji zatlučené dveře, kytky. Stará skříňka Universal je fakt příšerná, ale funkční, tak ji přece nevyhodím. Ale vůbec neladí. Doběhnu do papírnictví pro tapetu, hurá, mají tu co vypadá jako bříza a odpoledne tapetuji. Jako nová! Super.
V úterý zůstal Dominik doma, že mu není dobře. Tím pádem ochotně pomáhal. Přendal mi počítač. Já mezitím přivratala poličku, nástěnku, věšáčky na nůžky, vytřela, uvařila oběd, zapojila lampičky, vyprala prádlo, sebrala prádlo, pověsila prádlo, přečetla si noviny a natřela balakrylem i tu papundeklovou příčku z druhé strany, neb se mi zdála ošklivá. Je to sice jen v takové předsíňce, ale přijede Lenka, tak aby mě nepomluvila:-)
Hurá, počítač už běží. A já můžu psát.
Až na pár drobností mám konečně hotovo. Mám svoji scrapbookovou pracovnu!


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA