Scrapkurz v Berouně - květen 2009

28. února 2010 v 16:50 |  KURZY A SETKÁNÍ
Ani jsem to nepsala a neříkala nahlas, ale na podzim na klatovské kreativní výstavě jsem byla oslovena majitelkami hobby obchůdku v Berouně ( www.tvorivost.cz) a pozvána , abych udělala kurz scrapbooku u nich v krámku. To bylo v říjnu a já srdnatě slíbila a říkala si, že to je daleko, času dost, a kdo ví, co do té doby bude...Takže jsem ani strach a trému neměla. Ta přišla v dubnu, kdy se termín kurzu nezadržitelně blížil.
Začala jsem dělat přípravy a vůbec nevěděla, do čeho jdu, jen to, že budeme vyrábět albůmek- takový, jaký jsem dělala pro Ondru, když se narodil. Z lepenky. Takže jsem vzala svoje kartóny, nabalila si raznice ( které jsem potom zapomněla doma:-( ) , razítka, barvy, nůžky, oboustranku, pár stuh a knoflíků, albumy na ukázku a vyrazila.
První kontakt s obchůdkem, kdysi, když jsem se tam byla podívat, byl výborný. Spousta zboží, úžasné paní majitelky, spousta nakupujících, v krámku báječná atmosféra.
V sobotu ráno stojím před výkladní skříní a chvilinku čekám... a slintám - celá výloha je vytvořená jen ke scrapbooku a v ní nevídané věcičky- ozdobné sponky, papíry, svorky, samolepky, celé sady laděné do jedné barvy, stuhy...nikdy jsem takové věci v Čechách naživo neviděla. Chtěla bych bývala nakupovat hned!
Ale musím se připravit, v devět přijdou první paní a slečny na kurzík.
Sejde se jich 8, což je tak akorát k velkému pracovnímu stolu. Chvíli povídám o scrapbooku, slova se ze mne řinou jako vodopád než si uvědomím, že na ně opravdu hrnu moc informací. Ale už bez trémy, nadšeně popisuju jednotlivé techniky, ukazuju alba a odpovídám na dotazy. Pak se pustíme do práce. Nakonec je to tak, že část dělá albůmek z lepenky ( všechny si ale dělají "mustr" podle mého- prý na doma;-) ), některé tvoří na leporelo, které si kupují v obchůdku za pár korun ( ceny jsou opravdu neskutečně nízké), některé se dokonce pustí do samostatné velké stránky. Žasnu. Všechny dámy jsou moc šikovné a práce jim jde krásně od ruky. Mini albůmky udělaly kompletní, dokonce i kus leporela, i stránky se jim povedly. Jen jsem neměla foťák a tím pádem nemám žádnou dokumentaci:-(
Pak máme malou chvilku na oběd a jdeme s Alenou, paní majitelkou, do blízké kavárny na alsaskou specialitu - kachní paštičky s fíkovou omáčkou. K našemu překvapení jsme dostaly dva pidi toustíky s paštičkou a na ní bobeček té omáčky. Co jsme mohly čekat za 85 korun, že? ;-) Dobré to bylo, ale krutě dietní:-), takže jsme to zapily výtečnou kávou a mazaly zpět.
Paní již čekaly před krámkem. Bohužel další se omluvila, a tak jsme odpoledne pracovaly jen ve třech, spolu s Alenou. Bylo to báječné. Měla jsem na paní dostatek času a vytvořily jsme společně z kartónů albůmky svázané stužkami. Jedna paní tvořila album z dovolené, druhá album o svém chlapečkovi, Alena vyráběla album k narozeninám pro kamaráda. Paráda. Moc šikovné. Já jsem radila, jak s razítky, jak s výsekovým strojkem, jak s mašličkou, jak čistě lepit fotky, dodala nápad jak položit papír, jak umístit fotku...atd.
Paní po třech hodinách odešly a zcela nezávisle je venku potkal můj muž. Říkal: poznal jsem je okamžitě, nesly si svoje poklady, zářily nadšením a vyprávěly si: takový album udělám malýmu, vidělas to, to bylo senzační...:-))
A následně zářím já:-)))
S Alenou jsem udělala nakonec takový reciproční obchod- co jsem vydělala jsem hned utratila:-)
Spokojenost na všech frontách:-)
A tohle jsou poklady z Berouna, a ještě mám vyřezávací kružítko , svoky a otočný řezák. Konečně budu vyřezávat i písmenka.

Děkuji za vaši návštěvu :-)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA