SWAP - aneb kolik řečí umíš

24. února 2010 v 8:38 |  TROCHA TEORIE
Cizí jazyky mě celý můj školní a dospívající život míjely. Jo, povinně ruština a zájmově němčina. První jsem musela a já byla zodpovědná žačka, takže jsem i Puškinův památník ( to byla recitační soutěž) vyhrávala, druhý mě ukrutně nebavil, měla jsem ho jako dítě pořád spojený s tou válkou. Hlavně mi připadal k ničemu, stejně ho nikdy nebudu potřebovat, zavřená za dráty.
Ale svět se změnil, i náš maličký český svět. Najednou, bez znalosti cizích řečí jako by človějk ani nebyl. ( tatínek mi to říkával - kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem!) Hlavně bez angličtiny, protože na té všechno stojí.

Sednu k počítači a musím znát alespoň základ, ENTER, DELETE, WEB,WORD, OUTLOOK...ale stejně, když slyším mluvit svého syna s jeho vrstevníky o počítačích, hrách a programech, připadá mi, že mluví marťanštinou.
Když jsem začala hrát golf, nevěděla jsem o čem je řeč, když moji kolegové hráli BIRDIE, BOGEY, hráli na GREENU či v BUNKRU nebo nedej bože z ROUGHU. Museli umět správný SWING, držet dobře ruce na GRIPU a mít odpovídající SHAFTY holí. A když hráli STABLEFORD nevěděla jsem, která bije. Dneska tohle všechno znám:-)

Věnuji se, a to velmi intenzivně a nadšeně, činnosti zvané SCRAPBOOK. A je to tady zase. Učím se opět nové věci - co je to SWAP, JOURNALING, SKETCH, DISTRESS, EMBOSSING, SCRAPLIFT...Prostě bez angličtiny to nejde.

Takže v tuhle chvíli se pokusím vysvětlit, co je to SWAP.
Swap je realizace pro druhé, nebo-li jedna ze zúčastněných si přeje něco, co by se jí hodilo k její stránce, kterou tvoří nebo hodlá tvořit - ozdoba, rámeček, visačka (= TAG :-) ) na nějaké téma. Další nabídku přijme a přeje si zase něco jiného. Toto přání jí plní další a ta si také něco přeje....takže je to takový řetěz splněných přání. Je to úžasné, je to výzva a zároveň chuť něco udělat pro druhé, pochopitelně fantastického, protože tak na mně vlastně zůstane v albu kamarádky i jakási vzpomínka.
Lenka si přála vánoční kartičky (ATC )
Mona si přála ornament - stříhala jsem je nůžtičkami na nehty :-)
 


Komentáře

1 KETA KETA | Web | 24. února 2010 v 8:42 | Reagovat

to si děláš srandu, že jsi tohle stříhala. jsou naprosto perfektní !!!

2 isobelka isobelka | 24. února 2010 v 21:07 | Reagovat

Takto bych nezvládla a flákla s tím po dvou minutách.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA