Udělejte si mini album

25. února 2010 v 20:40 |  JAK NA VĚC
Na poslední chvíli mě napadlo, že svým přítelkyním udělám jako dárek k narozeninám albůmky z fotkami z našeho posledního společného výletu do Lokte. Album jsem měla v úmyslu už dlouho, jen jsem si dávala na čas. Asi potřebuju ten stres, pak to jde ráz na ráz, za 6 dní bylo hotovo:-)

Ráda si vyrábím albůmky sama tak jak chci já, takže kupované polotovary vlastně vůbec nepotřebuju. Baví mě tvořit si i ten základ.
Navíc na malé albumy se spotřebuje i malé množství materiálu, základního i zdobícího a zužitkuje se tak kdejaký zbytek. Malé albůmky mám prostě ráda:-))

Tady je jednoduchý postup:

Základem je pruh čtvrtky, která se natřikrát naohýbá tak, aby vznikly mezi jednotlivými stránkami "hřbety", protože albůmek fotkami a zdobením poněkud "ztloustne":-) , navíc budou na zakladní levou i pravou stránku připevněny ještě dvoulisté "knížečky"a v prostředku "harmonika".
K základu si připravíme ještě dvě menší "knížečky", které budou přišité sešívačkou klasickými sponkami k levé i pravé straně základního pruhu. Veprostřed bude pruh čtvrtky poskládaný do harmoniky. Nejmenší částí bude tento pruh ( harmonika) přilepený ( nejlépe oboustannou lepicí páskou) k prostřední části "základu" tak, aby ta přilepená část tvořila kapsu. Takže lepíme jen po stranách boky a dno. Do kapsy bude pak vložen tag ( visačka) , na kterou se může napsat o akci, datum, kdo se účastnil, citát, či cokoliv jiného, nebo na tag nalepit i další fotku, obrázek...
Jak už jsem napsala výše, upotřebíme kdejaké zbytky papírů, stužek, různé papírové výřezy, kytky, spirály, stromečky, bordůry..., svorky, knoflíky... Zdobit můžeme dle vlastní fantazie a námětu, který budeme zpracovávat.
Tak teď už jen - ať se dílo podaří:-))
 


Komentáře

1 Eliss^^ Eliss^^ | Web | 15. ledna 2012 v 13:36 | Reagovat

Nádherné!

2 Kája Kája | Web | 6. srpna 2012 v 21:49 | Reagovat

Hmmm vypadá to skvěle. Některé výtvory jsou opravdu nádherné, ale líbí se mi všechny, nechápu, kde na to pořád berete nápady :)

Toto album mě inspirovalo. Raději však neřeknu k čemu, aby se překvapení neprozradilo dopředu.

3 Ilonak2 Ilonak2 | 12. února 2013 v 13:22 | Reagovat

Děkuju!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA