Březen 2010

Scrapbook krok za krokem

31. března 2010 v 18:29 KURZY A SETKÁNÍ
Včera odpoledne jsem měla kurzík na gymplu, přišlo 13 lidí!!! Což je hodně. Nestačila jsem se plně věnovat všem tak, jak bych chtěla a jak by bylo i potřeba. Zpočátku to vypadalo, že nás bude tak 8, pak najednou napsala další a další, nemohla jsem říkat ne, nechtěla jsem nikoho odmítnout a odradit. Jsem šťastná, ža mají zájem, že chtějí tvořit, že chtějí proniknout do tajů scrapbooku. Všechny do jedné byly moc šikovné a když jsem viděla, že mají chuť přijít zase...byla jsem v sedmém nebi ( scrapbookovém ;-) ) Dvě hodiny je na práci hrozně málo ( déle jsme neměly pronájem ) , tak jsou některé stránečky ještě nedozdobené. To je domácí úkol:-).

Po zkušenostech z kurzů minulých jsme dělaly stránku opravdu krok za krokem, aby se naučily nejdřív vybrat si papíry k fotce, pak jak stránku rozvrhnout, vyměřit, stříhat, řezat, skládat, jak dělat rámeček, jak dozdobit...Tuhle první stránku jsme dělaly spíše jako samostatný obrázek, než jako stránku do alba, takže tomu odpovídá předloha i zdobení ( i když některé opravdu ještě nejsou dozdobené).

Tady jsou jejich výtvory, jen dvě stránky chybí. Fotila jsem na poslední chvíli a holky už měly sbaleno, chvátaly domů k dětem.
kurz 1
kurz 2
kurz 3

24 hodin na lift

30. března 2010 v 11:35 STRÁNKY
Před časem jsme s kamarádkou Ketou na skypu probíraly, jak se nám oběma moc líbí, jak francouzké kolegyně  drží při sobě, čtou si svoje blogy, komentují stránky a fandí si, těší je úspěchy kolegyň a navzájem se podporují. Ne všechny, jistě... Ale je jich hodně a tak skupina těch milých je veliká. Mám pokaždé radost, když se některá zatoulá i ke mně na blog, a zanechá povzbudivý komentář. Jejich práce je zase vzorem pro mě, roky už se chodím kochat na francouzské blogy.  Ony si ty holky dělají i všelijaké akce samy mezi sebou, třeba jedna udělá sketch ( předlohu ) a ostatní pracují podle ní. Jiné zase liftují stránku své kolegyně a pak se navzájem porovnávají. Moc se mi ta jejich spolupráce líbí. Tak jsme si s Ketou jednou řekly, že si uděláme spolu taky nějaký lift :-).
Včera v jedenáct hodin v noci najednou ze skypu zaznělo: Už máš vybraný lift? Posílej! ...Honem jsem naběhla do svých inspirativních uložených stránek a rychle vybírala, abychom neztrácely čas. Daly jsme si 24 hodin :-). Ani jsme je nepotřebovaly:-)): Já byla hotová ve 2!
Tady jsou naše práce:-)

PS: za pár dní na to, se k nám přidala i Isobelka, která chudinka doma trpěla s bolavými zuby. Ale jak bolest přešla, vrhla se na lift a udělala krásnou stránku.

Toto je originál od Francouzky SABRINE:
Sabrina

Tady je lift od KETY:
lift Keta
Takhle liftovala ISOBELKA:
isobelka

A takhle jsem se "poprala" já :-) A navíc mi přibyla další stránka do rodinného alba.
lift Gabreta
Kruhy jsem kreslila popisovačem, spodní papíry přišila na stroji. Krůcánky jsou od Kety, však je taky máme stejné :-). Růžové kytičky jsou flitry z galanterie, přilepené lepidlem Diamond Glaze. Drží fest! Notový papír je pauzák z výtvarných potřeb. Hodiny natisknuté razítko, vystřižené a podložené kartónem, aby byly plastické. Motýlek je vyřezaný, dostala jsem ho od Iti.

Tak mě napadá, při pohledu na čb fotografie, jak kdysi sportovní komentátoři komentovali přenosy z krasobruslení. Šatečky měly krasobruslařky krásné, ale barevných televizí ještě bylo málo. Takže čas od času nám, majitelům čb televizorů,  museli říci, jak se věci mají, jak šatky vypadají a čím jsou nazdobené. 
Majitelům černobílých monitorů :-) tedy sděluji, že šaty jsou bílé, krajkové ( krajka tehdy byla in) , podložené acetátovým hedvábím. Dlouhé rukávy jsou nabírané do úzké manžetky, na jejímž konci jsou našité korálky. Botky  jsou též bílé, lakované, i na fotce je vidět, jak je mám okopané. Ale měla jsem i jiné tanečníky, nejen Míru :-), ten za to , myslím ani nemohl, tancoval dobře. Nebo jsem za to mohla já ? ;-) Účes s drdůlkem  mi dělala kadeřnice, nojo, byla to závěrečná :-).
*****************************************************************************
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Relax po víkendu

29. března 2010 v 17:47 Matýskova abeceda
Víkend byl pracovní a hektický. Celou sobotu jsem strávila výrobou překvapení a dárků pro moje scrapařské kolegyně na sraz, který bude za 14 dní. Do toho jsem pracovala na svém...;-) a obojí je překvapení :-). Nemůžu vyzradit, neb kolegyňky sem chodí, byť se neozývají :-))...
V neděli práce pokračovala, klid byl až večer. Jeli jsme tedy do kina do Plzně...a já už se těšila domů, jak se tady zakutám a budu si "lepit".  Scrapbook je závislot a taky obrovský relax...
chutná
Ta stránka není upatlaná od jogurtu, ale bílou akrylkou. Nejdřív jsem s ní natřela písmenka ( od Kety ) a překvapilo mě, že to vypadá, jako by od jogurtu byla :-), čímž mě napadlo, dát barvu na prst a jako tu stránku umazat.
------------------------------------------
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Když v Paříži prší

26. března 2010 v 8:27 STRÁNKY
Zatím je venku nádherný slunečný den. Na víkend hlásí déšť. Je to nepříjemné, protože se určitě spousta z nás těšila, že konečně vyrazí někam do přírody, na výlet, prostě na vzduch, na slunce. Teď se na mě možná budete zlobit ;-), ale já mám déšť ráda. Napadá mě několik písniček o dešti...a taky mě napadly moje fotky z Paříže, když pršelo v prosinci. Tady je ten příběh...
prsi
Myslím, že zrovna na téhle stránce se mi povedlo to, co má scrapbook vyjadřovat. Normálně by to byly dvě fotky se ženskou s deštníkem, ale teď je to příběh, je to deštivé odpoledne, které mi nezkazilo náladu. A ze stránky  mám radost :-). (Je to zase trochu odchýlená variace na diktát).
***********************
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Hvězda

25. března 2010 v 17:17 Matýskova abeceda
Každé dítě je hvězdou. Pro nás rodiče a prarodiče:-).  S nadšením si hrají, s nadšením se učí, s  nadšením dělají věci, které je baví. Nemusí být úspěšní tak, jak to cítíme my. Nemusí být první ani nejlepší. Důležité je, že je to baví. Jsou to prostě HVĚZDY.
hvezda
Včera jsem si koupila novou raznici hvězdy, tak jsem ji hned musela vyzkoušet :-). Krůcánek je vystřižený rovnou z takového papíru ( WeR Memory Keepers), hvězdička je porazítkovaná. Písmenka jsem klasicky vystřihovala ;-)
*******************************
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Genius

24. března 2010 v 9:11 Matýskova abeceda
Včera večer jsem měla takové povídání o scrapbooku. Bylo to fajn, alespoň pro mě:-). Vždycky se dostanu do varu, vím, že pak mluvím rychle a chrlím ze sebe všechno to, co mě baví a co bych chtěla přenést i na ty ostaní. A za týden máme kurzíček :-) Teď jsem objednala papíry a už se těším. A jak jsem včera přišla domů taková nabitá a rozohněná, ještě večer jsem udělala další stránku do Abecedy pro Matýska. Stačila jsem ještě i pobýt s manželem u televize a dát si s ním sklenku koňaku. Krásně jsem zakončila krásný den :-)
genius
Děkuji za vaši návštěvu :-)

E - jako Expert

23. března 2010 v 9:23 Matýskova abeceda
Matýsek je expert na lego, na dinosaury, na vyprávění příběhů, na různé objevy a technické vymoženosti. Je prostě celý tatínek a mě nepřestává udivovat :-)
expert
Děkuji za vaši návštěvu:-)

Naše láska

21. března 2010 v 22:41 STRÁNKY
Matýsek měl dnes narozeninovou párty. Slavil 5 let. Už pět let! Teď by mohly přijít na řadu filosofické úvahy o letícím čase...ale čas nezastavíš:-(. Jediné co můžeš udělat, je užít si ten čas co nejlépe, užít si ho naplno, teď hned a nic nenechávat na "potom". Protože "potom " už může být pozdě...Krásný čas :-)
nase laska
Na stránce je použité razítkování přes šablonu- tedy kolem velké šablony srdce jsem razítkovala různými druhy razítek a pak nalepila fotografie. Bordura ( raznicí) na proužkovaném papíru je podložena stejnou bordurou z tmavého papíru. Papírové květiny jsem též orazítkovala- razítkem s textem. Červené srdíčko je propisot. Nadpis Naše láska je vytištěn na pauzáku.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Děkuji za vaši návštěvu:-)

Pozvánka

20. března 2010 v 15:17 KURZY A SETKÁNÍ
SCRAPBOOK
dělá z fotek příběh
- povídání o nové technice dělání fotoalb, přáníček, obrázků, kalendářů…
- seznámení s materiály, pomůckami
a technikami , názorné ukázky
Klatovy - cukrárna u Andrlů - Pražská ulice
úterý 23.3. v 17.30 hodin

O barvách

19. března 2010 v 9:34 TROCHA TEORIE
Barvy jsou v našem životě hodně důležité. Vypovídají o nás, a kdo se v barvách vyzná, dovede si o nás leccos přečíst jen tím, jak se oblékáme a jakými barvami se obklopujeme. Barvy mají vliv na naši psychiku a chtíc nechtíc se i to odráží v našem životě. I když jsme hodně ovlivněni módou, náklonnost k barvám máme nějak vnitřně v sobě.
80 procent každodenního přísunu informací přijímáme prostřednictvím zraku a z nich opět 80 procent nám zprostředkují barvy.
Barvy jsou to první, co naše oko vnímá, když se podívá na scrapbookovou stránku. Pak si teprve všímá fotografií, kompozice, ozdob. Z toho plyne, že barvy jsou nejen v našem životě, ale ve scrapbooku dosti důležité :-)
Černá barva je moderní, může vyjadřovat smutek, eleganci nebo touhu se odlišovat ( ano, ano a černá barva zeštíhluje :-) ), černá je tajemná a elegantní. Vedle černé barvy každá další barva více vynikne, to platí v umění i v odívání.
černáBílá barva je barvou světla. Každá jiná barva přidáním bílé získá- je jasnější, jemnější, lehčí. Bílá evokuje něco nedosažitelného, nevysvětlitelného. Je symbolem pravdy, čistoty, nevinnosti. Ale bílé vybavení místností a oblečení v bílé barvě vypadají až sterilně.
bíláŠedá má celou řadu odstínů. Světlá, blíže k bílé, působí lehce, tmavá usedle, plně a klidně. Ten, kdo se obléká do světle šedé se rád trochu maskuje, tmavě šedé oblečení signalizuje citlivost, touhu po jistotě a harmonii. Je to barva neutrální, ladící se všemi, zrovna tak jako lidé, kteří nehodlají vybočovat.
šedá
Červená barva je nejaktivnější, nejatraktivnější, poutající na sebe pozornost. Vyjadřuje teplo, pohodu a šarm. Má mnoho odstínů. Purpurová znamená sílu, tradici, bohatství, moc a důstojnost. Fialová je smyslná a svůdná, teplá burgundská červená a rezavá působí teplým, uklidňujícím dojmem.
vínová
Růžová evokuje sladkost, plachost a péči. Je symbolem panenství, jarních květů, miminek, dětství a mládí.
růžováModrá vytváří klidnou a uvolněnou atmosféru. Vzbuzuje dojem dovolené, evokuje zralost, která pramení ve vzpomínkách z dětství. Vyvolává dojem pasivity, klidu, odtažitosti, ale také chladu, vláhy, čistoty, touhy, snění a melancholie. Světle modrá je méně nápadná, podněcuje ke snění. Tyrkysová v sobě ukrývá sílu a představu vnitřního, ovládaného ohně, evokuje vodu, led, čistou, neosobnost. Indigová je barva džín, nezkrotného mládí, trochu revolty, trochu klidu. Vyberte si ;-)
modrá
Žlutá je komunikativní barva, živá a nápadná, pro většinu lidí až příliš. Symbolizuje touhu po změně, potřebu uplatnit se. Je symbolem slunce, tepla, veselí, lehkosti, zvědavosti, nervozity. Světle žlutá je mladá, živá, extrovertní, zlatožlutá je aktivní, povzbuzující, signalizující dobrou náladu, otevřenost, sdílnost. Žlutočervená budí dojem veselí a spokojenosti, žlutohnědá, jantarová a medová jsou barvy teplé, požitkářské a mazlivé.
žlutá
Zelená je život, růst, blahodárně působí na lidskou psychiku. Evokuje louku, les, trávu, dovolenou, odpočinek. Světle zelená působí povzbudivě, přirozeně a teple, modrozelená vyjadřuje sílu, tvrdohlavost a pýchu. Jedlově zelená je vážná, sebevědomá a značí i touhu po seberealizaci.
zelená
Oranžová barva signalizuje něco vzrušujícího, nového, přímost, sdílnost, aktivitu, otevřenost a velkorysost. Je to barva ohně, krbu, zralosti a sklizně. oranžová
Fialová je nejtajemnější barva. Mísí se v ní červená a modrá- oheň a chlad. Fialová barva je barvou magie, kouzel a mystiky. Tmavě fialová signalizuje tajemství, smutek, ponoření se do sebe sama. Světle fialová - lila - evokuje něhu, sladkost, intimitu, ale také osamělost.
Hnědá je velmi rozšířená barva, má mnoho společného s příjemnostmi života, s jídlem, pitím, požitkářstvím.
Hnědá je země, půda, evokuje stabilitu, solidní jistotu, chuť, vyzrálost, solidní původ. Pro většinu lidí je znakem pohodlí a pohostinnosti.
hnědáKdysi jsem dělala mezi svými kolegyněmi na scrapbook.cz takovou anketu, kdy jsem se ptala na oblíbené barvy. Většina se přihlásila k hnědé, zelené a oranžové :-)

Děkuji za vaši návštěvu :-)

Žlutá jako slunce

18. března 2010 v 10:11 STRÁNKY
Je opravdu prokázané, že "slunce v duši" je zdravé. Rozumím tím pozitivní náhled na svět, pozitivní myšlení. Ne vždy se mi to daří, nejsem ten sluníčkový typ, co má tuhle vlastnost danou. Ale snažím se:-)
Podmínka pro tento týden, už jedenáctý, je žlutá barva. Měla jsem kdysi žluté období, kupovala jsem si žlutá trička, měla jsem žluté šaty, žluté tenisky i žlutou kabelku :-)
Žlutá barva je optimistická, je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Napomáhá uvolnění, svobodnému vývoji a komunikaci při navazování kontaktů.
Takže...jdeme do žluté :-)
slunce
Schválně jsem tu stránku vyfotila se sluncem, měla jsem dojem, že tam patří:-). To slunce tam je, zapadající nad mořem v Bretani a tahle fotka ve mně vyvolala spoustu vzpomínek. Na krásné místo, kde jsme tehdy o dovolené bydleli, na teplé zářijové počasí, na moře, na skály, na večery venku před domem, kde jsme grilovali a popíjeli vínko a kochali se výhledem. To slunce nám patřilo a já jsem si ho v sobě dovezla domů tolik, že mi stačilo na celou zimu. Ještě teď cítím jeho teplo...
Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Dirigent

17. března 2010 v 15:51 Matýskova abeceda
Jak jsem uviděla tuhle fotečku, hned mi bylo jasné, že je to jedině DIRIGENT :-). A tak pěkně pokračuji Matýskovou abecedou písmenkem D.
Matýskovi už bude za týden 5 let!
Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí...
dirigent
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Scrapbook ve Šťáhlavech

16. března 2010 v 9:24 KURZY A SETKÁNÍ
Ve Šťáhlavech mají krásný zámek Kozel. Mám ho ráda od dětství. Navštívila jsem ho mnohokrát. Kousek odtud, přes kopec, žila moje babička a my jsme chodili na Kozel i pěšky.
A mám takový dojem, že všichni vzpomínáme na krajiny svých prarodičů s nostalgií.

Ve Šťáhlavech mají i krásnou barevnou mateřskou školu. A ve školce pár šikovných tvořivých učitelek a jejich kamarádek a ty se smluvily a pozvaly mě na kurzík o scrapbooku. Ještě, že mám kamarádku Helenu :-), moji "manažerku" ( ta to spískala ) a řidičku. Já zase dělám navigátoku a společnými silami dojedeme kamkoliv. I do Šťáhlav.

Chvíli jsem povídala o scrapbooku, což je těžké ukočírovat, protože bych o něm mohla vyprávět celé hodiny. Prohlédly jsme moje album, nad stránkami jsem jim říkala o technikách , o materiálech. A poté jsme se pustily do vlastní práce. Tvořili jsme 20* stránečku, většina jako samostatný obrázek, proto už si barvy ladily tak, aby se jim hodil do bytu.

Tuhle část mám velmi ráda. Když začnou po stolech poletovat papíry, lepidla a nůžky a otázky: mám tam dát ještě tuhle kytku, co myslíte, je dobrý ten rámeček, jak se dělá to"opálení" ( rozuměj ušpinění - naše oblíbené "šmudlání" razítkovacím polštářkem mělo zase velký úspěch :-) )…kmitala jsem od jedné k druhé, radila, pomáhala. Čas letěl…a tři hodiny utekly opět ani nevím jak. Na konci si všechny frekventantky odnášely krásné stránečky a já se opět tetelila radostí.

Děkuji za vaši návštěvu :-)

Diktát - únor 2010

15. března 2010 v 8:39 STRÁNKY
Už dlouho jsem měla doma odloženou fotku mého nejmladšího syna, kterou i on sám vyfotil. Tedy vyfotil sám sebe :-) Když jsem zdědila PC, zbyla mi na ploše, takže ani nevěděl, že tu fotku mám. Nerad se nechává fotit a nerad mi dává fotky. Že by byl po mně ? ;-)
Minulý měsíc nám nadiktovala diktát Iťa. I předchozí diktát se mi od ní líbil, takže jsem věřila, že i tenhle bude dobrý. Nakreslila jsem si ho, pochopila správně, nebyl záludný , natož komplikovaný.
Jak jsem tak otáčela nakresleným obrázkem, najednou jsem viděla tu fotku. Nechala jsem obrázek ležet, připravila si papír, fotku a stránka byla raz dva. Není složitá, natož komplikovaná:-). Jen jsem ten diktát otočila "naležato" a ubrala závorky, ty se mi nehodily. Konečně jsem použila podkladový papír, který taky čekal na svoji příležitost a pak už jen papír z jednoho francouzského katalogu, který tam byl na konci jako na případné poznámky. Líbil se mi, že vypadal jako papíz z bloku, linkovaný, i s rámečkem i s tím cákancem. Použila jsem ho takový jaký byl, nemusela s ním nic dělat. Vyrobila jsem si jen červený akcent, kolečko, které jsem polepila čísílky a písmenem D. Vlevo nahoře jsem akcent zopakovala, neúplným kolečkem a nápisem SÁM, který je vytištěný z tiskárny a vystříhaný ručně nůžtičkami. Pak už jen kousek červené bavlnky a umělohmotné půlperličky, které jsem dostala od kamarádky. Jednoduché :-))

sám

Děkuji za vaši návětěvu :-)

Když venku sněží...

11. března 2010 v 20:55 Matýskova abeceda
Místo jarního sluníčka se z oblohy sype sníh :-(. Mám sníh i zimu celkem ráda, tedy spíš, nevadí mi, ale co je moc...V březnu už toužím po rašící zelené trávě, zpěvu ptáků, vzduchu voňavém hlínou a dálkou. V březnu už obvykle dostávám chuť cestovat, vypravit se někam, kamkoliv, cestou necestou...Místo jara je zima. Březen, za kamna vlezem. ( Jen abychom tam nebyli ještě i v dubnu ;-) ). A když tedy za kamny, tak s hrnkem čaje a scrapem. Báječná kombinace :-)

( album: Matýskova abeceda - písmenko C. No není to hezké, jak si tam ťapou s maminkou tím potokem ? ;-) )
děkuji za vaši návštěvu :-)

Podmínka - čtverečky

11. března 2010 v 10:54 STRÁNKY
To mi bylo hned jasné, kdo tuhle podmínku vymyslel - Isobelka! Čtverečky jsou její doména, ona se v nich prostě vyžívá ;-). Také jsem měla čtverečkové období, většinou vypadají na stránce moc hezky, kompozicí do čtverečků se nedá nic zkazit. Takže kompozice byla jasná. A papír též, konečně se hodil! Z toho plyne, že každý papír má svůj čas, i když se mi zdá, že tenhle se mi přece nikdy nemůže hodit. A pak už jen sáhnout do své bohaté zásoby fotek, zamyslet se nad událostmi roku minulého a udělat rekapitulaci :-)
děkuji za vaši návštěvu :-)

Bludičkovský lift

10. března 2010 v 18:05 STRÁNKY
Bludičkovský lift je úkol, který si v týmu dáváme jen tak. Měl být měsíční, ale už teď jsme ve skluzu, je březen a děláme druhý a to kdo ví, jestli do konce března se všechny sejdeme. Tenhle vybírala Vonver a na první pohled se mi to zdála pěkná divočina :-). Ač "zdobilka", tohle mi přišlo hodně. Stále jsem na ten obrázek koukala a koukala a přemýšlela, jaké vyberu fotky a jak to umírním :-). Ale znáš to, najednou je to jako blesk z čistého nebe, nápad, neomylně vytáhneš fotky, položíš a hned víš. Všechny stránky tvořím s radostí ( kdyby tomu tak nebylo, tak proč bych to jinak dělala, že ;-) ), ale tuhle obzvlášť. Ty bezvadné krůcánky jsou od Kety ( tiskárna Šumava ) a kostkovaný papír na visačkách, to je ofocená moje sukně :-).
Stránka je první do golfového alba, které chci udělat manželovi k padesátinám. Pšššt, on to ještě neví :-) .

Originál od Carmen.
Můj liftík.
Děkuji za vaši návštěvu:-)

Podmínka - rámeček

9. března 2010 v 17:08 SOUTĚŽE
To byla podmínka našeho týmu :-)) Orámovat celou stránku. Výrazně a viditelně, jasně a nezaměnitelně. Tak jsem udělala rámečky dva. Pro jistotu :-) .
Inspirací mi byla opět Elodie, i když lift to není, myslím, že by svoji stránku nepoznala. Většinou to tak dopadne - nějaká cizí stránka se mi moc líbí a když si ji vezmu jako vzor, vyleze z ní na konci něco úplně jiného. Takže to je takové kuře á la bažant :-)

Děkuji za vaši návštěvu :-)

BUBUBU

8. března 2010 v 23:05
Takhle začínám Ondráškovu Abecedu. Ale není to písmenko B, ale S. S jako strašidýlko. Rozježený chlapeček k tomu přímo svádí. Ta fotka je báječná a já jsem nemohla odolat :-)

děkuji za vaši návštěvu :-)

Challenge - únor 2010

7. března 2010 v 13:05 SOUTĚŽE
Nejsem typ, jemuž by děti kdy ve škole dávaly přezdívky. Byla jsem vždy hodná a slušná :-). A nijak výrazná. Nešilhala jsem, neměla pihy, brýle ani nos pršák. Doma jsem byla Hanina a Hanička, mezi spolužáky Hanka a paní sousedka mi říkala Hando. To se mi líbilo, bylo to jiné. Kamarád Tlusťoch volá mě Hanýžka, i to se mi líbí ;-). A na táborech, kam jsem jezdila už jako vedoucí ( byly to tábory v době, kdy skaut byl zakázaný, ale všichni byli bývalí skauti a tam se přezdívky vedly) se mi říkalo Vokáčku pro moje modré oči :-). Při registraci na scrapbook.cz bylo třeba vybrat si nějakou přezdívku. Přece nebudu Vokáček :-O. Nic mě nenapadalo. Až najednou jsem si vzpomněla na Gabretu. Mám ráda keltskou historii a mám ráda Šumavu, a Šumava se keltsky jmenuje Gabreta. Tak vznikla Gabreta.

Únorová challenge měla téma jediné a jednoduché - stránka o sobě. Neumím se fotit, fotím se nerada a nemám žádné hezké fotky. Znáš to, takové, kde bys byla sama se sebou spokojená. Když mě chtěl můj muž vyfotit, slyšela jsem neustále pokyny: tvař se normálně, nedělej ksichty, tvař se přirozeně....a fotky děsné. Přirozené ksichty:-) Takže jednoho krásného dne dala jsem si na skříň prostěradlo, na zem druhé, foťák na stativ a samospouští se fotila. Ze stovky fotek je jich pár vydařených. Tyhle se mi líbily. Ořezala jsem je na úzký formát, včetně té , kdy jsem si ve fofru přisedla prostěradlo, které se na mě zřítilo:-)
Tak tady je - Gabreta tvářící se za elegantní dámu ( věk na to má ), ale veselá a pro každou lumpárnu, i kácející se, symbolizující to, že taky občas není veselo, že občas se stane i průšvih, ale je třeba brát se s nadhledem a humorem. I ten svůj přešlap, i ten svůj nevydařený ksicht:-).
A jak jsem byla rozjetá, udělala jsem ještě jednu stránku. Ta první je soutěžní, ta druhá jen tak . Když už mám ty hezké fotky ;-).

Děkuji za vaši návštěvu :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA