Březen 2010

Matýskova abeceda - B

2. března 2010 v 23:30 Matýskova abeceda
Od doby, co jsem se začala intenzivně věnovat scrapbooku se chystám, že udělám ABC album- Matýskovu abecedu. Nechtěla jsem se do něj vrhnout bezhlavě ( jak je mým zvykem ;- ), tak jsem nejdřív prohlížela galerii, dokonce jsem několik alb viděla skutečných. Přesto bylo pořád něco, co jsem předsunovala a na album dosud nedošlo. Vytvořila jsem tři stránky a zase bylo u ledu. Ale teď už jo, teď už mám vybrané fotky na hromádce a opravdu začínám. Musím podle abecedy, nejde mi to přeskakovat, žádné ucelené album jsem tak nedělala. Pěkně za sebou, aby měly stránky posloupnost. Takže Andílka už mám a pokračuju písmenem B - Bubeníček.
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Únorová scrapschůzka

2. března 2010 v 23:20 KURZY A SETKÁNÍ
Hlavní a nejdůležitější je to, že se scházíme. I když pořád si připravuju něco nového, co bych děvčata mohla naučit. Jsou moc šikovná a v mnohém už mě dávno předčila. A tak je to správně, dobrá učitelka musí umět vychovat výborné žáky :-)
Na únorovou schůzku jsem si připravila výrobu dárku, který se hodí. Stahujeme si z počítače filmy i hudbu na CD, na CD si vypalujeme fotky a sem tam chceme i takové filmy, muziku nebo fotky někomu darovat. Jen tak v papírovém sáčku?
Naučily jsme se udělat si obal na CD. A sama jsem nečekala, že to bude mít takový ohlas. A až přiště děvčata přinesou svoje výtvory dodělané ( taky dostala domácí úkol :-) ) , vyfotím. Zatím tedy jen tu moji předlohu.
Obal je vyroben ze čtvrtky ( Fabriano 220g ), dovnitř je vlepená kapsa na CD. Zapíná se na kulatý suchý zip. Je samolepící a drží! Zdobené je razítkováním a embossováním.

Děkuji za vaši návštěvu :-)

Valentýnský dárek

2. března 2010 v 23:02 MINIALBA
Nemám nic proti jakékoliv příležitosti k oslavám. Byť je to i Valentýn. Byť se tomu svátku zazlívá, že je komerční a že je americký. Kdo nechce, slavit nemusí, kdo chce, slaví :-)
Udělala jsem tedy mužovi dáreček- "miníčko" do kapsy, takové odolné. Až pojede třeba na třídní sraz, aby nemusel mít obálku s fotkami, stačí tohle :-) . Třeba... Hlavně jsem to chtěla zkusit a hlavně mě to bavilo. Byl to relax a bylo to hned.
Jsou to polepené staré kreditní karty, takže velmi pevný podklad. Dírku jsem vycvakla kleštěmi. Zavázala kloboukovou gumičkou ( dobře klouže a pruží, takže se stránečky dobře obracejí ) a jen velmi málo a "placatě" zdobila, je to přece jen "chlapská" záležitost.
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Sketch - únor 2010

2. března 2010 v 23:00 STRÁNKY
Nevím, kam na sketche Katie chodí, já jich mám uloženo velmi málo. Dosud jsem si u sketchů připadala jako otrok, dělala jsem jak bylo zadáno. To mám z toho, že jsem tak zvyklá plnit povinnosti do puntíku :-). U stránek, které se mi líbí je to už jiné. I když na hotovou stránku koukám, stejně mi vyleze něco úplně jiného, takže si vlastně ve výsledku ani není podobná. Naopak se mi stalo to, že mi Isobelka ukazovala stránku a říkala: tos dělala podle téhle, že jo, taky ji mám uloženou. A skoro nevěřila, že ne, že jsem se jenom nezávisle strefila do hlavních rysů stránky.
Teď už mě i práce podle sketche baví, už jsem přišla na to, že i tady mám volnost a můžu si ji přeonačit docela jinak. Třeba takhle .
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Variace na challenge

2. března 2010 v 22:30 STRÁNKY
Vím, že jsem říkala, že se mi nelíbí stříhat fotky do nějakých tvarů. Ale výjimka potvrzuje pravidlo :-). Originální stránka se mi okamžitě moc líbila a navíc byla úplně na stejné téma. Když jsem ji uviděla, hned jsem věděla, že se mi stoprocentně hodí, že mám podobné fotky a že tedy stránku liftnu do puntíku. Bohužel jsem si neuložila jméno autorky, takže se velice omlouvám. Sorry :-((
Děkuji za vaši návštěvu:-)

Diktát - únor 2010

2. března 2010 v 22:00
od Unky. Tady jsem podle popisu trochu tápala, leccos mi bylo nejasné. Ale nakonec jsem si řekla, že je to jedno, nebudu se vyptávat a udělám to tak, jak se mi to bude hodit. Nějaká odlišnost od zadání bude stejně vypadat jako úmyslná a já to tak budu tvrdit. I když není proč, každý si stejně zadání přizpůsobuje sám sobě ;-)
předloha:
děkuji za vaši návštěvu :-)

Album pro kamarádku

2. března 2010 v 21:30 ALBA
jsem dělala v rámci CTS. Jsou to dvacítkové stránky, takže malý formát, se kterým se pracuje docela dobře. I když já mám ráda tu velkou plochu na rozmach...:-) Opět jsem použila oblíbené bílé podklady. Vytáhla jsem šicí stroj a na hodně stránkách jsem uplatnila šití. Byla to i jedna z podmínek CTS a když už byl stroj venku, tak jsem ho využila dosyta. Šití na stránkách vypadá zajímavě a ráda ho používám. Ruční i strojové.
Celé album je opět v galerii, tady jen pár stránek na ukázku.
Celé album je v galerii.

Děkuji za vaši návštěvu :-)

Měsíční sketch - leden

2. března 2010 v 21:00 STRÁNKY
též vyhlašuje Katie. Jak jsem si s nimi dřív nedokázala poradit, tak teď je mám docela ráda. Líbí se mi ty finty, že se dají i stranově převrátit, nebo dokonce i hlavou vzhůru:-). Jak je libo, ale sketch by ve stránce měl každý poznat.
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Podle sketche

2. března 2010 v 20:30 STRÁNKY
z časopisu Histoires de Pages udělala jsem stránku, která splňovala další podmínku CTS. Černý podklad a korálky. Má něco do sebe ten černý podklad, když teď skoro pořád dělám bílé :-)
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Dovolená 2009

2. března 2010 v 20:00 ALBA
To, co mě vytížilo po celý leden úplně ze všeho nejvíc, bylo naše album z loňské dovolené. Dělala jsem ho jako obvykle na formát A4, a mnohem jednodušším způsobem než dělávám stránky do velkých alb. Tenhle styl se mi začíná víc líbit a víc bavit. Rozhodla jsem se, že dodržím jednotnou linii a všechny podkladové stránky budou bílé. Stránek je 70. Stačilo mi na to 30 dní, ale neříkám, že to bylo snadné. Mám relativně dost času a tak udělat někdy stránky i 4, i 6 za den se zadařilo, ale běžné to nebylo. (Nejlépe se dělají dvoustrany ). Mezi tím jsem ještě musela dělat i jiné věci, měla jiné povinnosti, protože bohužel, ač by se mi to líbilo, nemůžu žít jen scrapbookem :-) Ale noci jsou dlouhé a já jsem sůva noční a celkem i skřivánek :-), takže moc nespím a čas věnuju scrapbooku. S láskou. Navíc mi moje zdravotní komplikace nedovolily pobíhat po zasněžených stráních a užívat si krásného zimního času, seděla jsem doma...a scrapovala. I tak a pořád s láskou :-)
Moje nejoblíbenější stránky za alba:
Celé album je v Galerii.

Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Lednový kurzík

2. března 2010 v 19:30 KURZY A SETKÁNÍ
jsme kvůli mým zdravotním potížím několikrát odkládaly, ale naštěstí jsme se sešly ještě v lednu.
A když leden, tak rekapitulace. Rekapitulace roku minulého v podobě mini albůmku BEST OF 2009.
Albůmky nám vyrobila Keta a my už jen zdobíme. Abych nešla na kurzík nepřipravena, vyrobila jsem si sama také svoji "Bestofku" a ráda.

A tohle jsou albůmky mých "scrapoveček" .
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Po vánocích o vánocích

2. března 2010 v 19:00 STRÁNKY
ale ještě stále ne současných. Obecně mám skluz asi tak 25 let :-)) a to než všechno doženu...
Opět jsem použila Olinčiny ozdůbky a pak už jen zbytky papírů, i těch balících.
Zde mi byl inspirací zase časopis Histoires de Pages.

Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Týmový lift

2. března 2010 v 18:30 STRÁNKY
Nebyl to náš nápad, udělaly to už týmy před námi, ale mně se zalíbil. A tak jsem holky hecla, jestli si taky neuděláme společný liftík. Šárka vybrala nádhernou předlohu a já se do stránky pustila hned jak jsem ji viděla. Přesně to ono, co jsem potřebovala. Liftík jsme pak vkládaly společně, aby bylo vidět, jak se s předlohou každá z nás popasovala.
Originál je od Nicole Pomeroy.
Můj lift:
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Nový rok v Paříži

2. března 2010 v 18:00 STRÁNKY
Jednou z dalších podmínek CTS bylo použít na stránku něco, co dělal někdo jiný. Rámeček, visačku, ozdůbku...Tak se hned daly upotřebit věci, které nám přinesl Scrapbookový Ježíšek. Mně přišel od Olika a velmi se mi ozdůbky od ní libily. Hned jsem je napasovala na několik stránek. Jsou krásné, embossované a v barvách, které se mi víc než hodí. Je vidět, že mě má Olik přečtenou ;-).
Děkuji za vaši návštěvu:-)

Svatební dozvuky

2. března 2010 v 17:45 STRÁNKY
Tyhle fotky jsou ještě ze srpnové Lukášovy svatby. Líbí se mi. Někdo nás vyfotil, aniž bychom to věděli. Jsou to opravdu kouzla okmžiků...jak jsme se šli projít k rybníku, jak jsem mužovi něco hezkého říkala :-)...
Měla jsem je tady na poličce a koukala na ně a těšila se, až je scrapnu. Až přišel jejich čas...
Inspirací mi opět byla Iggydodie, jejíž stránku jsem viděla v časopise Histoires de Pages.
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Diktát - leden 2010

2. března 2010 v 17:31
Ke konci roku nebyl díky Maratonu čas už na žádné jiné scrapbookové aktivity, takže se rozjíždí zase až v lednu. Do celoroční týmové soutěže zapadají, protože stránky jsou normálně hodnoceny + kdo se zúčastní i akce vyhlášené pro všechny na scrapbook.cz, získává bonusové bodíky.
Jak jsem už psala, mám diktáty ráda, zajímá mě, jestli pochopím psaný návod a strefím se. Zatím se mi to celkem dařilo, a změny, dělala - li jsem je, dělala jsem záměrně.
Tento diktát vybrala Ekulka ze scrapbook.com.
Originál:
moje:
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Challenge - leden 2010

2. března 2010 v 17:00 SOUTĚŽE
Oooo, challenge je od Aktijky a zadání znělo: poskládat fotky do nějakého tvaru, ale ne do základních - kruh, čtverec... No tě pic:-O Tohle vůbec nemám ráda, skládat fotky do nějakých tvarů :-(, ale co se dá dělat. Challenge nechci vynechat, z principu, a tak v rámci dovolenkového alba vymýšlím, co s tím. Samozřejmě, že mám časopisy, mám kde se inspirovat, kam nahlédnout, ale to se mi nechce. Chci se s tím nějak poprat sama a neriskovat, že stejný nápad vykouká i někdo jiný. Jak o tom přemýšlím a mluvím nahlas, povídá můj muž. Tak třeba...slož maják. Maják? To ne... Ale nic lepšího mě už nenapadlo a tak byl maják. Nakreslila jsem si šablonu jak a kam fotky umístím, rozstříhala na dílky, překreslila na fotky, dokreslila vršek majáku, udělala mořskou vlnu z barevného pauzáku. Jsem spokojená. Je to originální, je to moje.

děkuji za vaši návštěvu :-)

Ballerine - nebo-li "růžovka"

2. března 2010 v 15:00 STRÁNKY
Absenci nedostatku hočiček v celé naší rodině jsem si ukojila stránečkou jen tak pro svoje vlastní potěšení. Je na ní Astartina holčička Míša, která je fotogenická a roztomilá a hrozně ráda se převléká do různých převleků. A jako správná holčička miluje šatičky. A miluje i pohádku o Angelině Balerině ( za správnost názvu neručím, neb to u nás doma neběží ani náhodou. Když přijde Matýsek, tak máme Dinosaury, A je to, a teď nově Asterixe ) . Takže proto Ballerine a navíc je to francouzsky, protože já zase miluju Francii a francouzštinu:-). Tak tohle je teď moje nejoblíbenější stránka.

Bludičky

2. března 2010 v 14:44 SOUTĚŽE
Náš tým v CTS ( celoroční týmové soutěži) se pojmenoval Bludičky. To proto, že se scházíme na skype většinou až večer a některé z nás dokáží ponocovat až do druhého dne. Skype "žbluňká" a my pracujeme ( nebo se učíme ;-) ) a stačíme i odepisovat. Jsou to hezké večery :-)
Než jsme vyhlásily jako první tým první podmínku, jíž byla hnědá a oranžová barva, dohodly jsme se, že si uděláme stránky se svými fotkami a uděláme si je na výměnu. A aby byla trochu legrace, uděláme stránky se svými fotkami z dětství. Legrace to fakt byla, posílaly jsme si fotky a vybíraly a řehtaly se, jaké jsme byly "za mala" kočky. Nicméně stránečky se vydařily a překvapily jsme i ostatní týmy.
Tohle je stránka ode mne pro Vonver. Velikost 30*.
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Leden 2010

2. března 2010 v 14:22 MINIALBA
Abych nedopadla jako dřív, kdy jsem na konci roku vyráběla jakési BEST OF roku minulého a nějak jsem se nemohla dopátrat, co se to vlastně v jednotlivých měsících událo, začala jsem s tím už teď. Dělám tedy takový měsíčník, kde budou události ne po dnech, ani po týdnech ( přece jen s malými dětmi jsou ty události denně, ale my, v našem postarším životě už máme ty dny celkem stejné:-) ) , ale po měsících. Takže hurá, titulní stránka je hotová a s ní i měsíc leden.


Děkuji za vši návštěvu :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA