Už 5.scrapsraz - tentokrát v Moravci

13. dubna 2010 v 16:44 |  PELE-MELE
Z pozice jedné z pořádajících musím říct, bylo to náročné, ale stálo to za to.

Moc se nám s Isou do srazu nechtělo, připadalo nám, že dvakrát do roka je moc, že by stačilo jednou, aby naše setkání neztratila kouzlo a pořád jsme se těšily. Ono taky dvakrát někam vyjet a našetřit na to peníze, to pro mnohé  nemusí být zrovna levná záležitost.
Ale z ankety vyplynulo, že sraz si přeje většina dvakrát ročně. Začaly jsme tedy hledat nějaký vhodný penzion, aby byl tentokrát blízko Prahy, nebo alespoň tím směrem, lehce dostupný i dopravními prostředky. Bohužel, naše snaha byla marná. Pak Isa našla penzion. Líbil se mi, Spousta místa, vypadal pohodlně a hlavně, nebyl drahý. Zavolala jsem tam. Pan majitel mi nabídl v podstatě jediný volný termín, tak jsem ho zabukovala.
A napsala to na fórum aniž bych koukla do mapy! To haló, že penzion je kousek od Bobrové, kde jsme byly na podzim :-))
Pak už jsem se musela tvářit, že to tak bylo záměrně, hlavně kvůli velikosti ( ale teď je víc než jasné, že 20 scrapařek by se do Bobrové vešlo těžko, a to nás mělo být 25 + byli i někteří tatínci s dětmi -      a  děti tady měly eldorádo a tatínci konec konců též ;-) ) . Přesto všechno jsem do Bobrové zavolala též, i kvůli jinému termínu, ale tam bylo obsazeno beze zbytku až do léta.

Máme tedy místo, termín a začínáme konkrétně plánovat. S Dančou domluvíme materiálové zabezpečení. První naše schůzka se zvrhla jen v pokec s jídlem ;-) , i když poznámky jsem zapsala. Druhá schůzka už byla ryze pracovní. Vybraly jsme papíry a ozdobičky, stříhaly stužky, dělily brads a knoflíky a vše nasáčkovaly. Já pak doma ještě dokoupila další stužky a dortové krajkové podložky, dodala podkladový papír a s konečnou platností zabalila.

Vymyslela jsem, že holky by mohly jako dárek dostat trika s potiskem, s jejich oblíbenou stránkou. Napsala jsem výzvu o zaslání obrázku. Nakoupila trika a jednu krásnou sobotu jsme s mužem věnovali práci. Připravené obrázky jsem donesla do tiskárny, tam se musel převést do jiného počítače a jiné tiskárny a na velikém stroji jménem Arizona se trika potiskala. S napětím jsem čekala, jak bude tisk stránky na triku vypadat. První vylezlo triko Jíti…nádhera! Jásám! Strašně se těším, co holky na to, jak se jim trika budou líbit, co na to řeknou, jestli budou překvapené.
Isa si vzala za úkol zajistit jídlo na páteční studenou večeři a na zbytek pobytu. Společně po skypu jsme doladily další věci - losování týmů, podmínky, podle kterých budou holky pracovat atd.
S Ketou jsem domluvila rámečky na zdobení, doladily jsme program a najednou čas utekl a už tu byl srazík.
Dlouho jsem řešila komplikace s odvozem, až jsem nakonec jela do Prahy už ve čtvrtek, přespala u Danči a v pátek mě přibrala Isa do auta už k Haňuly a Vonver.

Do Moravce přijedeme první. Vyložíme naše saky paky a jdeme na oběd.
Je zima, počasí se kaboní, řekla bych, správně
scrapbookové. Být doma, nevytáhnout paty a lepit si :-)
V pozdním odpoledni se začínají sjíždět naše kolegyňky. Vítání, radost ze setkání, kafíčko, čajíček, prohlížení albumů, povídání…a to až do večeře. Po večeři jsme srazík slavnostně zahájily přípitkem a vybalila jsem trika. Hned jsme se do nich navlékly a prohlížely si svoje obrázky na zádech :-).  Večer už se začalo v obchůdcích v tělocvičně prodávat, a tak přehrabování stojanů a krabic nebralo konce.

V sobotu ráno jsme vstávaly ( náš pokoj) první a připravily snídani. Po snídani se dáme konečně do práce. Holky si vylosovaly podmínku i materiál. Leckteré se tvářily všelijak ;-), vintage není zrovna styl, ve kterém by se všechny vyžívaly, ale nakonec stejně všechny do jedné udělaly nádherné stránky. Já jsem byla lichá, tak jsem se vzdala práce a jen chodila, okukovala, fotila a vařila čaj a kávu :-) . To, že jsem se mohla dívat na všechny jak pracují mi hodně dalo. Viděla jsem, jak si kdo poradil se stránkou bez možnosti nahlédnout do inspirací, jen s omezeným materiálem a také v omezeném čase. Na mnohé jsem koukala s otevřenou pusou, jak jim šla práce krásně, a jaké vytvořily nádherné stránky, ale i třeba malé detaily. Třeba Koalin pytlíček s perníčkem :-O.
pracujeme
Hotové stránky děvčata vystavila, poobědvaly jsme tak nějak v průběhu a pustily se do další činnosti, zdobení foto rámečků. Rámečky dodala Keta a po pravdě, trochu jsem se bála, jak je holky přijmou a jak je pak dotvoří. Ale dopadlo to nad moje očekávání! Rámečky měly úspěch a práce dopadla na výbornou!
Zbytečný strach :-)
Před večeří jsmevyhlásily výherkyně soutěže o nejlepší vytvořenou vintage stránku. Hlavní cenou byla scrap taška od Danči ze Scrap-art. Nejvíce hlasů dostala Kukik za svoji překrásnou stránku, po ní Diankaa třetí byla Píďalka.
Poté mi Franta ještě provedl křest knížky, místo šampaňským polili jsme ji vínem, což já stejně radši :-) . Dojalo mě to. I to, že si ji některé kamarádky koupily, neb tohle už není knížka pro ně, tohle všechno znají. Ale já bych udělala to samé:-)
Pak jsme se zformovaly a odešly společně na večeři do místní hospody. Čekala jsem hospodu, tohle byla spíš…ehm….herna…no, jídlo se dalo jíst, ale dvakrát za sebou bych tam nešla. To je zase nevýhoda zařizování na dálku, že člověk neví, do čeho jde. Ještě, že penzion byl naprosto fantastický, spousta místa na práci, na prohlížení a posezení, na prodejní obchůdky a i na prolítačky dětí.
V neděli ráno opustíme pokoje a dole už jen dle chuti děláme záložky , stránky nebo manufakturně ;-) vyrážíme kytky, lístečky, vážky, třídíme kytky a tak podobně. Po poledni odjíždějí první, pak další, …jsme jako vždy poslední.
Všechny vyprovodíme, zamáváme, předáme penzion a ve 13. hodin fičíme i my na Prahu. Rozvezeme kamarádky a večer už znaveně píšu do fóra a čtu si první ohlasy. Díky, holky.
skupinová
DALŠÍ FOTKY JSOU V GALERII.

Děkuji za vaši návštěvu:-)
 


Komentáře

1 Vonver Vonver | 13. dubna 2010 v 17:00 | Reagovat

Souhlasím s tebou Hani, srazík byl v mnoha směrech obohacující a já Vám moc moc moc děkuji, nejen za super strávený víkend ale i že jste mě mezi sebe tak skvěle přijaly.

2 Klára Klára | Web | 13. dubna 2010 v 17:17 | Reagovat

Už jsem vyhlížela článeček. Moc vám to na té společné fotce sluší...Jak mě je líto, že mi to tentokrát nevyšlo, celý víkend jsem na vás myslela :-) Hani velký obdiv tobě i Ise...jak jste se s pořadatelství popraly ...i z vyprávění je vidět...že se vám to povedlo na jedničku z hvězdičkou. A ten nápad s tričkem, je opravdu bombovní :-)

3 Píďa Píďa | 13. dubna 2010 v 20:25 | Reagovat

Nezbývá než ještě jednou poděkovat za zorganizování bezva srazíku, povedl se vám holky. Díky a těším se na příště!

4 Iťa Iťa | 13. dubna 2010 v 20:41 | Reagovat

Díky Hani, bylo to bezva a skvělý relax! :-)

5 melina melina | 13. dubna 2010 v 21:03 | Reagovat

teda, mě tento článek úplně dojal..pořád se na Vysočinu v myšlenkách vracím. Bylo to suprový!!!

6 Lenzie Lenzie | Web | 13. dubna 2010 v 22:31 | Reagovat

Ještě jednou VELKÝ DÍK za skvělý srazík na Vysočině! Bylo to báječné.

7 Haňule Haňule | E-mail | 14. dubna 2010 v 21:03 | Reagovat

JJ bylo to krásné, a dlouho budu ráda vzpomínat!!! Doufám že si to někdy zopakujeme :-D

8 Maru$ka Maru$ka | 21. dubna 2010 v 17:57 | Reagovat

Teda sraz musel být prima. Ale popis srazíku,je moc moc prima, Hani měla by jsi být spisovatelka. Tak rychle a snapětím co jste všechno dělali jsem snad ještě nečetla.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA