Lukyho cestovní kniha - tady je to krásný jako v Colmárku

21. května 2010 v 17:12 |  MINIALBA
V létě roku 93 vyjíždíme opět do Francie. Už jsem to napsala někde na jiném místě ( možná v souvislosti s první cestovní knihou ), že Francii cítím jako svůj domov. Moje rodné příjmení zní francouzsky ;-)...a každý přejezd francouzských hranic je jako vzdech: Konečně doma!
Byli jsme na dovolených do dnešního dne už leckde, ale plánuju-li, je Francie na prvním místě. A můj sen? Domeček v Provence...s výhledem na moře, v kopcích, daleko od lidí, jen blízko do nějaké úžasné vesnické hospůdky...nebo v Bretani by to taky nebylo špatné ;-)...koneckonců, kdekoliv ve Francii! Je to sen, nesmějte se! :-)

Roku 93 máme opět "hlavní stan" u našich přátel ( díky za ně!) a s dětmi prochodíme zase kus Paříže. Kromě města vyjíždíme i do zábavného parku Parc Astérix a do France Miniature, což jak název napovídá, je Francii jako na dlani :-). To bylo hezoučké a klukům se tam samozřejmě moc líbilo. I nám !
Cestou domů máme ještě několikadenní zastávku v Chamonix. Máme půjčený stan a spacáky, ale nakonec se ubytujeme v malém a levném hotýlku s výhledem na Mont Blanc. Ten jsme samozřejmě nezdolali, ale chodili po kopcích a užívali si výhledů.
Na zpáteční cestě ještě jednou přespíme v nějakém rychlohotelu typu Formule 1 a prohlédneme si Colmar. Poprvé "Colmárek", a jak tak teď koukám na fotky, je to pořád skoro stejné :-), i když teď se mi  zdá mnohem barevnější a veselejší než tenkrát. "Colmárek" je Lukášova hláška...byl tam pak sám s Terkou, už jako dpospělý a moc se jim město líbilo. Tak moc, že všechno krásné začal nazývat: "Tady je to krásný jako v Colmárku! " :-)
(visačka s textem je vysunovací a na zadní straně je popis míst, která jsme navštívili )
cal 5
cal 6
cal 7
cal 8
Děkuji za Vaši návštěvu :-)
 


Komentáře

1 isobelka isobelka | Web | 24. května 2010 v 11:19 | Reagovat

Všechny stránky jsou krásné...bude to parádní album!

2 KETA KETA | Web | 25. května 2010 v 20:30 | Reagovat

nestačím zírat. tolik nápadů na tak malém prostoru. nádhera.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA