Lukyho cestovní kniha - za humna

20. května 2010 v 15:22 |  MINIALBA
U nás nejblíž za humna  je  do Německa. Takže vláčkem do Železné Rudy a pokračovat až do Rudy Bavorské - či - li Bayerische Eisenstein -  není žádný problém a na nedělní výlet spojený s pěší túrou na Velký Javor je to ideální. Absolvovali jsme ho několikrát a nakonec zavedli i tradici - dětský den na Javoru. V červnu tam leckdy býval ještě sníh, takže byla i koulovačka. A projížďka na lodičkách po jezeře, zmrzlina a úžasný výhled na Šumavu. Lanovka vedla na kopec jen stará sedačková, ale tou jsme pohrdali, byli jsme turisti! Jen jednou jsme se svezli...a pak ji vyměnili za krásnou kabinkovou, té jsme si při lyžování v pozdějších rocích užili dosyta:-).
Kousek dál to bylo do Degendorfu... a postupně jsme projeli všechna příhraniční města a městečka, navštívili mnohá muzea, svezli se lodí a jezdili na koupačku do tehdy nám neznámých vodních světů - Amberg, Lam, Weiden, Regensburg...V létě jsme pěstovali turistiku a poznávání, v zimě jsme jezdívali na vánoční trhy. A jezdíme dodnes:-)
cal 3
cal 4
Děkuji za Vaši návštěvu :-)
 


Komentáře

1 KETA KETA | Web | 20. května 2010 v 17:06 | Reagovat

to je skvělá vychytávka ta odklápěcí fotka :-O čímto, že ted na mě působí mladistvěji ;-))))

2 Tereza Tereza | Web | 20. května 2010 v 22:14 | Reagovat

souhlasím, odklápěcí fotka je super nápad. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA