Červen 2010

Letenky

23. června 2010 v 10:00 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
K diplomům na turnaj jsem ještě dělala dvě poukázky na vyhlídkový let. To je to jediné, co bych asi vyhrát nechtěla, i když se tady přesvědčuju, že v životě se má zkusit všechno ( tedy skoro ;-) ) a že je to jistě zážitek. Ale po tomhle prahnu ze všeho nejmíň. Takže cena pro někoho jiného...A vzhledem k tomu, jak mi můj golf poslední dobou moc nejde, tak zcela určitě :-)
letadla
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Pindrušin diktát

21. června 2010 v 18:27 STRÁNKY
Pindruše se objevuje jen občas, ale  teď byla zadavatelkou diktátu. Vybrala nám stránku, o které jsem si myslela, že ji nikdo neudělá a dlouho to tak vypadalo. Teď, když jsem viděla originál, tak mě to přesvědčilo o tom, že to je stránka obrázek, stránka někam na zeď, ale ne do alba. Do alba je to moc extravagantní, moc nepraktické.
A nebo jako stránka titulní. To ano.
Přesto jsem do diktátu šla, jednak miluju výzvy, jednak jsem na sebe sama zvědavá, jak se se zadaným dokážu "poprat" a  pak... přečetla jsem zadání ( diktát byl slovně nadiktován, není to lift podle obrázku, ale musely jsme pracovat podle slovního zadání ) , zvedla oči a zrak mi padl na poličku, kde jsem měla ve skřipci fotečku. Malou, ale milou :-) A to byla přesně ta ona do diktátu, jinou bych hledala asi těžko. A tak bylo rozhodnuto :-)
Nakonec se nás rozhodlo více a stránky jsou moc vydařené.

Tohle je originál od Lubna.
lubna
a tohle můj diktát.
diktat
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Liftujeme po šesté

19. června 2010 v 19:43 STRÁNKY
Tentokrát byla na řadě Keta a vybrala nám stránku podle jejího gusta, umírněnou, ve své podstatě jednoduchou. Měla jsem ji raz dva. Kdybych takhle dělala stránky, měla už bych plné albumy. Líbí se mi, moc, jako umělecké dílo, jako obraz, jako vystavování hodné. Ale z mého pohledu nepraktické. Je mi líto tolik volného prostoru, který je nevyužitý. Takže jednu stránku ano, pro radost, ale na album nepraktické. Myslím ve velikosti 30 x 30, na dvacítku už by to bylo jiné:-).
 ( Diktát od Pindruše je ještě větší síla, jenže tam jsem upotřebila fotečku, kterou jsem fakt měla jen tu jednu a jen v takové velikosti. Ten zatím ještě nemůžu prezentovat:-) )

 Originál - předloha: Kawitooriginal
Můj lift a zároven splněná podmínka 23.týdne - puntíkovaný papír:
gabreta
a lifty mých kolegyněk:-)
Keta
ISOBELKA
DIANKA
VONVER
HANULE

Sériovka

18. června 2010 v 12:58 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Byla jsem poctěna ( svým manželem ) žádostí o vytvoření diplomů na golfový turnaj. Aby byly jiné než obvykle, jiné než vloni a roky před tím. Aby byly scrapbookové. Tak tady je 20 kousků diplomů. Nejdříve jsem diplomy vytvořila na PC a vytiskala na čtvrtky, na rozpůlené třicítky, tedy formát 30 x 15 cm. Pak jsem udělala asi 4 prototypy než jsem vychytala mouchy a hned poté jela sériovku ;-).
Nejdřív narazítkovat trávu zelenými inkousty, pak černě bag a  doplnit trávu, kde chyběla. V další fázi jsem si připravila visačky, vystříhala, narazítkovala, nainkoustovala. Zatímco usychaly, udělala jsem do diplomů - do bagu - dírky. Navázala jsem na visačky provázky. A pak začala kompletovat - jeden diplom, jedna visačka, tři motýlci. Odložit. Diplom, visačka, motýlci... Úplně nakonec jsem v textu doplnila háčky a čárky a celé diplomy oinkoustovala. Práce na celé odpoledene až do večera :-).
diplomy1
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Hotovo!

17. června 2010 v 17:00 MINIALBA
Mám ráda, když něco tvořím od začátku do konce, zvlášť ráda mám, když je to věc ucelená a netrvá dlouho. Takže Lukášovo cestovní kniha je hotová. Dostane ji jeho manželka k narozeninám, to bude koukat :-). Ne...dostane samozřejmě jiný, holčičí dárek, ale album zabalím a donesu k tomu.  Ještě nějaké vtipné předání vymyslím, mám na to ještě dva dny. Kromě toho, že budu vyrábět sushi...;-)
titulka
kniha

Děkuji za vaši návštěvu :-)

Finišuji...

16. června 2010 v 22:25 MINIALBA
Nemám sice žádný termín odevzdání albůmku, žádnou příležitost...jen Terčiny narozky. Tak třeba k nim...Takže mám ještě pár dní času :-). Stránky jsou už ale dávno hotové, jen nějak nebyl čas je sem vložit.
zugspitze
Jarní výlet byl nejen na nejvyšší horu Německa, ale i na krásné zámky. Například Neuschwanstein.
francie
V létě nás čekala velmi bohatá ( na zážitky!) Francie, byla dárkem k manželovým narozeninám. Zažili jsme toho spoustu a viděli též. Bydleli jsme v pronajetém domečku na konci světa, ve vesničce Casefabre, kde hýkal osel a lišky dávaly dobrou noc, z okna jsme se dívali na Pyreneje a bylo tam nádherně. Jezdili jsme ne výlety - do Andory, do Španělska...a pak se pomalu vraceli přes Provence do Paříže. Taky nám vykradli a rozbili auto ( v Provence ) a tak jsme v Paříži pak měli strach, ale tam se naštěstí nestalo nic.
rimini
V Itálii jsme byli též na jaře. Bez horka a bez davů lidí.  Byl to jen krátký výlet, do Rimini a Raveny, do San Marina a do muzea Ferrari. I mně se líbilo :-) Jen jsme tam nefotili, nevím proč, možná jsme zapomněli foťák a nebo se nesmělo? ;-)
zimni
Po Vánocích nastaly kruté mrazy a my si vyjeli do Paříže. Byla strašná zima a sníh. Nezvyklé na Francii. U kamarádů v Torcy se topilo i v noci a doma jsme i tak chodili v teplácích a tlustých ponožkách. Byla taková zima, že jsem nosila i punčocháče pod džíny, což je jedna z nejodpornějších věcí :-(
bodamske
Další jaro jsme si vyjeli na Bodamské jezero, je tam zvláštní klima a brzy teplo a příjemně. Ostrov Mainau je rozkvetlý všemi barvami a Motýlí dům se klukům líbil. Na konci prázdnin jsme se ještě byli potěšit v Legolandu. I když Lukáš už se trochu nudil...
lego
holandsko
Jarní Holadsko bylo na pozvání. Jeli jsme ke kamarádce Micheline do Gentu a při té příležitosti si udělali i týdenní dovolenou v Holandsku. (Tahle stránka se také otevírá, pod ní je další fotka  a povídání ).
london
Ano. Synek už je velký a na svoje výlety si jezdí už sám a nebo s Terkou. Jen po Vánocích roku 2001 jsme vyjeli v plné sestavě za nejstarším synem do Londýna, kde studoval a pracoval. Nikdy jsem o Londýn nestála, ale naprosto mě okouzlil. Paříž je jiná, navždy bude mojí první láskou, ale Londýn má svoje půvaby, svoje vznešené kouzlo i rozvernost. (Pod stránkou s fotkou je ještě visačka s další fotkou) .
paris
A to je závěr alba. Prozatím poslední společná cesta, překvapení pro Terku a Lukášův plán. Zásnuby pod Eiffelkou. Paříž zimní, ale sluníčková, laskavá a kouzelná. Chtělo by se mi napsat Paris forever...protože ve francouzštině to tak pěkně nezní :-)
*************************************************
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Mám podmínku a klid...

10. června 2010 v 8:59 STRÁNKY
...na další činnosti, bez stresu, že nestihnu, že mi do toho něco na poslední chvíli vleze a já neudělám to jediné, co pro svůj tým udělat můžu. Nejen pro tým, ale hlavně pro sebe. Stránky mi hezky přibývají...a já doufám, že jednou i to rodinné album dodělám :-). Ještě mi zbývá tolik let...tedy udělat ;-) a doufám, že i prožít, což si připomínám zvláště dneska, ehm...hlavně "esemesky" od rána cinkající mi to připomínají. No jo no, tohle už se neslaví...ale doufám, že se ta krásná přání všechna vyplní :-)
kluk
Tohle je moje radost veliká, Matýsek a i tahle stránka. Podmínka byla: vystřižený motiv z papíru.
Vystřižený je ten kluk, z desek školního sešitu ( Albert, 14 Kč, a mají i jiné obrázky :-) ). Jak jsem ho viděla (asi před týdnem), hned mě napadlo, že bych ho mohla použít a když přišla podmínka, bylo to jasné. Teď jen najít vhodnou fotku, když "skejťácké" období ještě nemáme :-). Nicméně tahle fotka je naprosto dokonalá. Vytiskla jsem ji rychle doma a řeknu vám, že papír HP Advanced Photo Paper 250 g je naprosto luxusní. Krabice 25 kusů stojí asi 300 Kč. Není to pochopitelně na to, dělat si všechny fotky doma, ale když je potřeba něco honem rychle vytisknout a není čas na čekání až budou fotky z fotolabu, je to vynikající.
**************************************
PS. Jo a v květnové challenge jsem byla 2.
**************************************

Děkuji za vaši návštěvu :-)

Bludičkovská podmínka pro tento týden

8. června 2010 v 18:37 STRÁNKY
Bylo by mi hanba, kdybych nesplnila podmínku jen proto, že jsem lenivá a nebo "nemám čas", protože si myslím, že prostě když chci, tak ten čas najdu. I kdybych neměla spát nebo se rozkrájet. To ale neodsuzuju nikoho, kdo to má jinak a když vidí, že nestíhá, tak to prostě pustí. Jsou různé objektivní důvody... práce, škola, nemoc, děti ... beru i tu lenost ;-). Nevadí mi to, neodsuzuju, nezlobím se. Já to ale cítím takhle, a jak říká můj syn, je to můj boj :-)
A zvláště, když je to podmínka našeho týmu, tak ji musím dát...
Tentokrát už to taky vypadalo nahnutě. Pořád jsem neměla nápad, pak zase volnou chvíli, pak se mi fakt nechtělo nic....a najednou už byl víkend, ten je hektický a bez scrapu a  plný jiných činností. V pondělí jsem měla hlídací den a to i přes noc, takže jednak opravdu  není čas na nic než na dítě a činnosti s ním a když usnul a mohla bych scrapovat, tak jsem odpadla... Ale v hlavě nápad! A pořád jsem měla ještě vidinu  volného úterního odpoledne :-) 
Dnes ráno jsem odvedla vnoučka do školky a šla na reflexku kvůli bolavým zádům a doplazila se domů v tom vedru až po poledni...K podmínce jsem se dostala ve tři. Dávám si limit do pěti, abych stačila stránku vyfotit za dobrého  světla, ale pochopitelně nestíhám, neb se mi zatoulala čísla, která potřebuju (z videokazety), tak přerovnám všechny kazety a hledám jiná... nenašla. Takže opravuju, a když to vypadá, že jsem vyhrála, ztratila se mi dvojka...Takže je nahrazena jinou, rychle fotím a posílám. Je šest hodin a podmínka končí v 8, stihla jsem to !:-)
Podmínkou byl ručně psaný nadpis, napsala jsem ručně všechno. Je to zase jedna ze série levných stránek, scrapbookový je jen podkladový papír. Zelený je stále ještě z dárkové taštičky ( ještě mám kousek :-) ) , ostaní jsou zbytky domácí :-). A ta čísílka jsou právě z videokazety - jsou tam jako samolepky na různé popisky.
irsko


Děkuji za vaši návštěvu :-)

květnová challenge

7. června 2010 v 9:35 SOUTĚŽE
Jednou večer jsem na skypu "mluvila";-) se svoji scrapařskou kolegyní, která tvrdila, že bez scrapmateriálu a pomůcek se nedají dělat tak pěkné stránky, jako když ten materiál a pomůcky máš. Velmi jsem oponovala. Pracuji hodně s nescrapovým materiálem a navíc znám velmi dobře několik jiných kolegyň, které scrapmateriály nepoužívají a jejich stránky jsou nádherné a dokonce vyhrávají challenge. Takže téma na příští challenge, kdybych snad někdy zase vyhrála ;-) jsem měla v hlavě jasné. Ale předběhla mě Dianka ( mluvily jsme o tom spolu ) a zadání květnové challenge tedy znělo:  vraťme se na začátek a tvořme stránky z toho, co je běžně dostupné, žádné scrap materiály a pomůcky.
Povolena byla jen razítkovací barva a jeden papír jako podklad, to já bych bývala byla přísnější a nepovolila bych ani to:-)
Takže alespoň na sebe jsem byla přísná. Mě takové stránky nesmírně baví a nemám žádný problém použít cokoliv co je doma, co někde najdu. Taky jsem se stala "sběratel" všelijakých visaček z oblečení, kousků mašliček, hezkých balicích papírů, obrázků a "placatých" předmětů.
Když si zadáte do překladače slovo "scrapbook", vyjde vám slovo "šrot". Chvíli mi to připadalo divné, ale už ne. Protože prapůvod scrapbooku je myslím  právě v tom, upotřebit to, co mám doma, takže jakékoliv zbytky. Jak jsem to vlastě kdysi dělala, že jsem si vystřihovala hezké obrázky a nadpisy, lisovala kytky, schovávala vstupenky a pohlednice a prospekty...a to pak nalepovala do alb dětem. Ano, nebylo to tak pěkně nazdobené, ale byl to prapůvod. Dnes totéž umím jen lépe poskládat, lépe ozdobit, ale materiál může zůstat stejný. Samozřejmě jsou všechny ty papíry nesmírně krásné ( ale chápu, že v dnešní době i mnohdy nesmírně drahé) a všelijaké pomůcky ušetří spoustu času, ale nejsou nutností. Naše květnové challengové stránky jsou toho důkazem, tak krásné snad ještě nikdy nebyly. Můžete se podívat zde: galerie

Tohle je moje challengová stránka:
challenge kveten
Použita je jen bílá čtvrtka, orazítkovaná bublinkovou fólií s temperovou barvou, zelený papír je z dárkové taštičky, kapsička (obálka) je z nějakého oblečení, byl v ní asi náhradní knoflík :-). Takže scrapbookového nic.

Pak jsem našla ve schránce leták do Lidlu a moc se mi líbil nadpis i obrázky a hned jsem měla další levnou stránku.
francouzsky tyden
***********************
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Poslední scrapschůzka

3. června 2010 v 13:05 KURZY A SETKÁNÍ
Neděste se, jen před prázdninami :-). Samozřejmě se budeme po prázdninách scházet dál. Zkusila jsem včera s holkama prodiskutovat, jak by si naše schůzky představovaly dál, jakou náplň a jak často...a Míša křičela: jednou týdně...:-) A že se jim líbí, když pracujeme společně.  A když dostávají domácí úkoly. Byla jsem skoro dojatá. Jejich zájem a nadšení je pro mě největší odměnou. Takže se moc těším, že po prázdninách pokračujeme už druhým rokem, že naše schůzky přeměníme v takový Scrapklub, že pro ně pořád budu moci objevovat a přinášet něco nového, že se navzájem obohatíme nejen co se scrapbooku týče, ale i jinak... hlavně jsou pro mě posilou a důkazem přátelství. Mám ty moje "ovečky" moc ráda:-)
Včera jsme tedy měly poslední schůzku :-) a Gábina donesla dortíky a já pořád doma nevěděla, co budeme dělat, aby to bylo trochu "lehčí" téma.
Jako vždy jsme se nejdřív "chlubily" -  holky předvedly, co doma tvořily, a to vždycky koukám! Na Věrčiny mini, na Gábiny stránky rodinného alba, na Terčiny cestovatelské stránky, na Hančinu Zahrádku...prostě mě překvapují a jsem potěšena, že jsou takové šikovné a tak krásně se jim daří scrapbookové tvoření.
Byť měly inzerované - přineste si fotky, já donesu sketche - nakonec jsem vzala doma svoje fotky- fotky z našeho posledního "zájezdu" do scrapbookového Landshutu. Vzala jsem i kartóny,  krabici svých odstřižků a zbytků, stuhy, knoflíky, papíry, razítka a raznice a na místě jim sdělila, že dnes to bude jinak. Že uděláme společně jedno album, album z návštěvy Landshutu a to album věnujeme Terezce - jako nejmladší scrapařce :-) a taky jako dárek k jejímu ukončení základní školy a nástupu na školu střední. Maminka Pavla  byla dojatá a holky nadšené a to, co vytvořily přesně odpovídá. Jednu krásnější stránečku než druhou...a Terezka dostane krásný dárek. Stránečky jsem vzala domů, doma je nalepila na podkladové kartóny a svázala do albůmku úžasnou mašinkou, kterou mám půjčenou od Danči a silně uvažuji o její koupi.
zutter
A teď ještě uděláme slavnostní předání, jen co vysvitne sluníčko a budeme se moci sejít někde na útulné zahrádce. Už aby to bylo. Jo a 1. července pořádáme výroční "zájezd" do Landshutu :-)...a v září pokračujeme- každou první středu jako obvykle, zahoukají sirény a my víme ...;-)
scrap
1
stránka Terezky
2
stránka Zdeňky
3
stránka Pavly
4
stránka Hanky
5
stránka Michalely
6
stránka Míši
7
stránka Věrky
8
Terka byla rychlá jako blesk, udělala další stránku :-)
9
a další....
10
stránka Heleny
11
stránka Gábiny
12
stránka Ivy
13
hotový albůmek- velikost 18 x 13 cm, titulku jsem dělala já.
**************************************************
Děkuji za vaši návštěvu:-)

Z Dolomit do fjordů

2. června 2010 v 14:12 MINIALBA
Lukáškovo cestovní album mi jde pomaleji, než jsem čekala. Pořád se mi něco "vkliňuje" mezi, když to není práce jako práce, tak je to práce jiná scrapbooková a nebo zdravotní problémy :-(
Ty kdyby nebyly...Kromě bolavých zad ( ach jo, to je stejně z toho sezení u scrapbooku - jenže předsevzetí, že si udělám denně vyjížďku na kole neplním, když pořád prší... ) mě ještě začalo trápit oko. Ani nechci říkat, že je to z toho čučení do monitoru, protože není. Mám tam prostě problém letitý a teď se zhoršil. Dokonce tak, že zakryji-li si oko pravé, to levé skoro nic nevidí...Takže odcházím od paní doktorky s předpisem na nové brýle na blízko ( silnější :-( ) a na nové brýle na dálku! Navíc s kapičkami na probíhající zánět a hrozbou operace. Takže paráda :-(((
 Nicméně albůmek samozřejmě musím a chci dodělat, jako všechny svoje projekty, takže se léčím a šetřím a cvičím :-)
********************* 
Děti milují vodní atrakce, takže koupací výlety pořádáme často. A v létě jezdíme do hor! Do hor jsme se zamilovali, i když  na Via Ferraty jsme  děti netahali :-)
Dolomity
Lukáš stačil to léto ještě jet i s tatínkem do Španělska. Moc se mu to líbilo zvláště, když se zájezdem navštívili i místa, která už znal - třeba Annecy.
španělsko
Na jaře roku 95 jsme si vyjeli jen na pár dní do Německa, k jezeru Königsee, ale pršelo a tak jsme horu Watzmann nezdolali, ale navštívili jsme nedaleké  Hitlerovo Orlí hnízdo, to se klukům líbilo.
Letní dovolená nás čekala v Norsku. Dlouho jsme ji plánovali a velmi se těšili. Nejhlavnějším popudem byla  zimní olympiáda v Lillehammeru. Televizní šoty z té nádherné země nás natolik nadchly, že volba byla jasná!
 Jeli jsme tehdy s cestovkou Aquaclub z Českého Krumlova a byla to jedna z nejlepších organizovaných dovolených. ( já ty zájezdy nemusím, nejradši jsem samostatná ) Autobus byl obytný - v přední části se sedělo, uprostřed byla kuchyňka a malé sociální zařízení a vzadu a nahoře se spalo v takových oddělených kajutách. Prostě nádhera! A naši dva řidiči, průvodci a kuchaři v jednom, byli báječní! Pořád na tuhle dovolenou vzpomínáme. Takže jsem se nemohla omezit jen na jednu fotku, že ;-) a udělala jsem stránku rozkládací. Psala jsem někde o velikosti? Stránky mají velikost 18 x 13 cm. Celá tahle stránka o Norsku je vyrobená z jedné "třicítky"- We R Memory Keepers. Je z jedné strany vzorovaná a druhé strany je vzor rozdělen do 4 čtverců, každý je jiný. A tak jsou pak různě barevné i ty rozkládací stránečky, což se mi líbí.
norsko
norsko 1
norsko 2
******************************
Děkuji za vaši návštěvu :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA