Září 2010

Čekání

30. září 2010 v 12:14 Matýskova abeceda
Tyhle "abecední" stránečky jsou zcela mimo podmínkový týden. Včera skončil ten minulý a teď se čeká na začátek měsíce. Trochu mi tyhle přesuny a posuny dělají chaos, lepší by bylo kdyby každá podmínka začínala ve stejný den. A pořád stejně. Nojo, ale pravidla jsou nějaká...:-)
cekani
Nejvíc se mi líbí, že tyhle stránečky jsou opravdu za korunu, neboť zužitkuju kdejaký zbyteček papíru. Nic nevyhazuju!

Děkuji Vám za  návštěvu  a posílám sluníčko ze Šumavy :-)

A jedeme dál...

29. září 2010 v 12:02 STRÁNKY
Jedna akce skončila a jedeme dál. Celoroční soutěž pokračuje, Vánoce se blíží a konec konců i jarní celorepublikový sraz scrapbookářek je třeba pomalu plánovat. Takže žádné nohy na stůl a kochat se. Já to ani neumím, dát si nohy na stůl a nic nedělat.
V pondělí jsem si v deštivém odpoledni sice dopřála luxusu jen tak si číst a pít čaj a poslouchat déšť za okny ( zatímco lidi frfňaj, já mám déšť ráda ), ale večer už jsem nachystala stránku, neb podmínka nečeká a stále mi chybí jen jedna jediná z doby, kdy jsme byli na dovolené. Ráda bych, abych to takhle dokázala udržet, i když o nic nejde. Jen o můj pocit :-) Takže podmínkovou jsem udělala a s radostí zase na třicítkový formát. Podmínka zněla: Akční fotka ( ky). Myslím, že fotka z dobývání Mont Blanc je dostatečně akční :-) a syn dostane stránku jako obrázek.
Mont Blanc
Na stránku jsem použila nakopírovanou titulní stranu Sedmičky, kde o klucích vyšel článek. Provázek je z Ikea. Písmenka jsou bílé výseky, ale ještě jsem je technikou Utee dozdobila, takže vypadají jako ledová. Utee je v podstatě stejné jako embossování, jen ten prášek je trochu hrubší. Proto se používá na velké plochy, ne na razítka s mnoha detaily. Písmeno celé potiskám průhledným embossovacím gelem a posypu Utee práškem. Celé zahřeju embossovací pistolí. Prášek se roztaví a udělá jednolitou vrstvu, která pak vypadá jako skleněná, jako ledová. Ten samý efekt by šel udělat i lepidlem Diamond Glaze, tedy docílilo by se lesku, ale tohle mi přijde takové víc přírodní :-)
******************************
Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám krásné podzimní dny, déšť je na scrapování jako stvořený...nostalgie, vzpomínky...:-)

Obrázky z výstavy :-)

27. září 2010 v 12:59 KURZY A SETKÁNÍ
jmenovky
a
b
d
c
d
Děkuji za Vaši návštěvu :-)

Povedlo se!

26. září 2010 v 17:06 KURZY A SETKÁNÍ
Výstava se povedla! Nadchly jsme mnoho nových zájemkyň o scrapbook, "dveře" obchodu se netrhly, mluvila jsem do rozhlasu ( Český rozhlas Plzeň, nedělní Hobby magazín, asi příští neděli...), prostě propagace scrapbooku jedna báseň. Mám skvělý pocit a je mi blaze, že všechna ta práce, starosti a omezení rodiny stály za to :-). Ať vzkvétá scrapbook:-).
Díky všem za návštěvu, díky Danče za to, že přijela s obchodem , díky Isobelce, že s námi válčila a díky všem "mým ovečkám", které přišly, povídaly si s lidmi, tvořily s nimi přáníčka a všemožně se snažily, aby všem bylo celý víkend  krásně.
vystava 1
vystava 2
vystava 3
vystava 4
vystava 5
Děkuji za vaši návštěvu a přeji všem krásné a barevné podzimní dny :-)

První a největší scrapbooková prodejní výstava v ČR

19. září 2010 v 18:16 KURZY A SETKÁNÍ
****************************************************************

Scrap klub Klatovy , Scrap Art Praha a Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech
Vás zvou na prodejní výstavu

SCRAPBOOK

VZPOMÍNKOVÁ FOTOALBA A JINÉ PAPÍROVÉ INSPIRACE

v přednáškovém sále hlavní budovy klatovského muzea



od pátku 24.9. 2010 do neděle 26.9.2010

otevírací doba výstavy:

pátek:
13.00 - 17.00
sobota:
9.00 - 17.00
neděle:
9.00 - 12.00

Součástí výstavy (různé druhy fotoalb, přáníček a jiných dekoračních předmětů z papíru) budou ukázky výtvarných technik a postupů
při tvorbě scrapbookových fotoalb

a
možnost nákupu scrapbookového materiálu a pomůcek

*******************************************************************

Jen tak pro radost

18. září 2010 v 22:55
zkusila jsem si vyrobit přáníčka ve tvaru "nanuků". Líbila se mi někde na obrázku a jejich výroba opravdu není složitá. Nejlepší a nejdůležitější je mít ta dřívka od skutečných nanuků, tak jsem si dnes nakoupila  deset Míšů:-). Pak už je to jen kousek barevné čtvrtky, všechny rohy se zakulatí, ten pravý horní "vykousne" vlnkovou raznicí, myslím, že šikulky by to zvládly i nůžkami ve tvaruu vlnek a nebo je prostě vystříhat? ;-). Navrch už jen nějaká ozdoba, kolečko, text, kytička...líbilo by se mi bývalo nějaké ovoce, ale nemám ani samolepky ani razítko a na výrobu jablíček a jahůdek jsem měla málo času. Ale vypadaly by hezky. Mašlička je jen uvázaná na dřívku ( dřív je nalepené ( samozřejmě oboustrannou lepicí páskou na zadní straně přáníčka, ne uvnitř ), ale přetažením drží aby se  nanukové přáníčko neotevíralo. Dovnitř zbývá jen napsat něco hezkého a poslat :-)
nanuky
Levý, pistáciový nanuk má kolečko zdobené embossovaným razítkem, prostřední pomerančový nanuk má kolečko orazítkované květinou  a dozdobené drobnými kamínky ( koupí se ve vietnamské prodejně jako samolepící ozdoba na nehty- já jsem ale kamínky přilepila lepidlem Diamond Glaze) , okrajové, smetanové vlnky jsou propíchané šídlem. Poslední, čokoládový nanuk má v rezavém kolečku vyraženou kytku raznicí a celé je to nalepené na hnědém kolečku. Lístky kytky jsou pak ještě embossované. Střed je proděravěn kleštěmi až na podklad. Okrajové vlnky mají dírky udělané děrovacími kleštěmi.
*******************************
Děkuji za vaši návštěvu a přeji krásnou podzimní neděli.

Ťutísek

18. září 2010 v 17:34 Matýskova abeceda
Asi to slovo taky neznáte, že? ;-) Ťutísek se u nás řiká dětem ( někdy i dospělým ...Ty můj ťutísku!) , když jsou prostě  miloučké a maličké, prostě ťutískovaté :-)) A vymyslete mi jiné slovo do Abecedy na Ť. No.... Nevymyslela jsem. Takže jen Ťutísek :-)
Aby ten text s vysvětlením nebyl jako pěst na oko, je ve vellumové kapse, zkrátka celý ten puntíkatý papír je překrytý vellumem. Visačka se dá opravdu vytáhnout.
Ťutísek

Abeceda zdárně pokračuje

16. září 2010 v 14:20 Matýskova abeceda
Když se člověk rozjede, má už nějaký rytmus, tak to jde.   Když se rozjedu s jakoukoli činností, naberu směr a rychlost, tak jedu. I kdyby jen setrvačností. Ale jakmile se zastavím, těžko se dostávám zase do rytmu. Tak jsem ráda, že jsem se rozjela s Abecedou, jde to a teď už vím, že ji za chvíli dokončím. Teď tedy bude asi více než týden přestávka od všeho scrapování, neb výstava se blíží a je třeba dodělat ještě spoustu práce, ale Abecedu mám připravenou, ještě zbývá 8 stráneček, ale to je pak otázka týdne, když se nic nesemele :-) 
A víte, že už Vánoce také klepou na dveře? No nedělám si legraci, v Kauflandu u nás už mají čokoládové Mikuláše! Protože ruční práce přece jen potřebují nějaký čas, je ten nejvyšší pustit se do dárečků :-) S strejda
Fotka byla hodně zmatečná, prostě normální domácí binec, který se nedá honem uklidit, když se chce fotit. Ten okamžik byl teď a tady, když si syn vzal svého synovce do rukou a celý zjihl. Pokoušela jsem se fotku "uklidit" v PC, ale moc se mi to nedařilo, tak aby to vypadalo normálně...takže lepší varianta byla prostě ten binec zamaskovat natvrdo - proto ten roztržený papír. Nakonec to vypadá jako zdobný úmysl :-) Kytara je stylová, k strejdovi rockerovi patří :-). Původně je to odznáček do klopy, s takovým šroubením. To vše jsem kleštěma štípačkama prostě odštípla a získala tak placatou ozdobu.
Š - šibal
S touhle krásnou šibalskou fotkou to bylo raz dva. Až mi stránka připadala moc jednoduchá.
T - taneček
Můj tatínek si rád zpívá a rád tancuje. Matýsek z toho měl velikou legraci, že s ním praděda "trsá" a nevěřícně to konzultoval pohledem s tatínkem. Ten se mohl smích potrhat :-).  Praděda je prostě démon :-))
U - usnul
A trocha něhy  po bujarém tanci. Fotka je ze stejné doby jako na první stránce, Matýskovi bylo tak asi 6 týdnů a celkově se mu naše návštěva moc nelíbila. Takže když konečně usnul, chodili jsme div ne po špičkách :-) Kapsička na visačku z vellumu ( pauzáku ) není můj nápad, ale líbil se mi. Druhá schovaná fotečka neruší kouzlo té první, hlavní. Kolečko s čísílky jsem si vyrobila, čísla jsou samolepky ( z papírnictví - chce to se prostě ptát, sem tam se dá i v papírnictví leccos objevit) a ovečka je též ruční práce. Má 4 cm, takže pro mě piplačka ( i s daleko většími kusy papíru musím zacházet s pinzetou :-( )  a ne , že by se mi chtělo dělat zvířátka na každou stránku ;-)

Děkuji  za návštěvu a přeji krásné dny nejen se scrapbookem :-)

Ruce, ruce , ručičky...

11. září 2010 v 23:59 Matýskova abeceda
ruce
Ruce, ruce , ručičky... původně jsem chtěla napsat na stránku celou básničku, ale pak jsem udělala nadpis a stránka se mi líbila bez dalšího textu. Přišlo mi, že k těm velký písmenům už by bylo dalších písmenek moc. Líbí se mi ta stránka, že je taková čistá, jsem s ní moc spokojená. Dělala jsem jí odpoledne, do okna mi svítilo pozdní slunce a já ho v té stránce cítím, jako bych ho tam schovala. Prostě je sluníčková.
--------------------------------------------------
Děkuji za vaši návštěvu :-)

P - přemýšlím

10. září 2010 v 19:49 Matýskova abeceda
Písmenko P už jsem udělala kdysi, jako stránku do Scrapmanie, myslím, že jsme je dělaly tehdy podle nějakého sketche. A jak už jsem říkala, ty mě moc nebaví...
Na stránkách je vidět, které jsem dělala dřív a které teď, nebo mně to tak alespoň přijde. Proto se snažím  Abecedu dodělat, abych už měla jen jeden styl a ne každý pes jiná ves :-) Tahle jako jediná bude mít jiný než bílý podklad. Rohové razítko jsem tehdy měla nové, dostala jsem ho od Lenky, tak jsem ho musela hned použít.
P
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Okouzlující

10. září 2010 v 13:24 Matýskova abeceda
okouzlující
Vypadá to, že když budu pilná, tak tu Abecedu ještě letos dodělám :-). Byl to můj první projekt, tedy projekt, který jsem si řekla, že udělám. Pak ho předběhly jiné věci, albůmky a albumy a na Abecedu pořád nebylo kdy. Ale teď už bude!
PS. Že jsem napsala mininko místo miminko samo vím a opravím :-)

Děkuji za vaši návštěvu.

Srpen

7. září 2010 v 22:02 MINIALBA
Srpen byl typickým prázdninovým měsícem. Počasí za moc nestálo, ale na dny, kdy jsme to potřebovali zrovna vyšlo :-) Byli jsme pořád někde na cestách. Po dovolené jsme se doma moc neohřáli a vyjeli s Matýskem konečně do dlouho slibovaného Legolandu do Německa. Pak jsme s naší golfovou partou vyrazili na Moravu. Ubytovaní jsme byli v krásném penzionu v Ostravici, hráli golf a hlavně se byli podívat na Czech Open, evropskou golfovou túru. Po golfovém týdnu jsme doma jen vyprali, a zase jeli, na neděli do Churpfalzu zábavného parku u Chamu, kde jsme s Matýskem zakončili prázdniny. Teď už mu nastala školková povinnost a mně práce. A těšení se na další cesty a výpravy nad dělám albumů z cest a výprav právě prožitých :-)
srpen
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Challenge srpen

7. září 2010 v 8:54 SOUTĚŽE
Řekla bych, že zavládla nějaká všeobecná soutěžní únava. Už devátý měsíc děláme CTS, počáteční nadšení jak nás to nakopává k větší činnosti už dávno opadlo. Akorát Katie se stále drží, musí :-), kdo jiný když ne organizátor! Já se snažím akorát udělat podmínku a hlavně se nestresovat nějakou povinností. Do Challenge se mi taky už moc nechtělo, do žádné další "soutěže". Ale bylo po dovolené a tak se nabízelo udělat si jednu stránku jako rekapitulaci. Kupodivu jsem z těch 1300 fotek nemohla vybrat nějaou typickou, krásnou a všeříkající. Tahle je dělaná samospouští, to mě baví:-). Je u toho vždycky náramná legrace. Skoro pokaždé se najde někdo ochotný, kdo nás chce vyfotit, ale to nikdy není fotka tak jak si ji představuji já. Takže tohle mě baví, aranžovat foťák na zídku, lavičku, nějaký sloupek a pak běžet, abych to stihla. Někdy je před objektivem tráva, nebo víno :-), jako tady, ale to mi vůbec nevadí, ta fotka je i tak pěkná, rozesmátá a v pozadí s nádherným hradem v Saumur. Stránka je ryze cestovní, s  mapou, taškou...prostě cestujeme :-)
francie
Děkuji za vaši návštěvu:-)

Dovolenkové dluhy

3. září 2010 v 21:15 MINIALBA
Na stole mám kupu fotek z letošní dovolené a předsevzetí, že album udělám co nejdřív, dřív než vloni, kdy jsem s tvořením začala až po novém roce. Tak to tedy ne, letos bude album hotové v říjnu! A s vánočními dárky začnu včas! I s přáníčky! Dám si svůj vlastní maraton, abych všechno stihla :-)
titulka
Pro zajímavost- na té visačce ( schválně jsem fotku odrbala, aby byla jsko stará a zašlá) je stejné místo jako na  hnědé poštovní známce- Rocamadour)

Takže teď, v tuhle chvíli, jsem teprve vytiskla a udělala cestovní deník z loňské dovolené. Je v takovém polotovaru, který jsem koupila v Berouně v krámku U bílé paní. Kartónové desky s kroužkovým mechanismem uvnitř. Desky jsou dvakrát rozkládací, takže je tam spousta místa na zdobení. Zápisky z cesty jsem "ilustrovala" zbylými fotkami, ale žádné velké zdobení, fakt jednoduše na nejvyšší míru. Od zdobení je album :-)
cestovní deník
cestovní deník 2
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Jakmile je září, je čas myslet na Vánoce

2. září 2010 v 19:59 Matýskova abeceda
a já doufám, že zvládnu všechna dárková předsevzetí. Hlavně, abych už dodělala tuhle Abecedu, neb už ji dělám dva roky. Nebo tři? Čas letí nějak čím dál rychleji, nezdá se vám?
Na M- jsem napasovala podmíku :Jednoduchá stránka. A na N zase podmínku Zmuchlaný papír. No toaleťák to není, je to ubrousek :-) Filmový pásek jsem si vyřezala u Danči. Tu kouzelnou řezací mašinku jménem Big Shot Machine, která nejenom řeže, ale i embossuje ( vytlačuje přes šablonu) uvidíte na výstavě v Klatovech a předvedeme vám vše, co dovede.modrá










nočník
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA