Říjen 2010

Ještě jiná písmenka

30. října 2010 v 15:41 JAK NA VĚC
Pro své scrapbookové "ovečky" dělám ještě jeden blog. Slíbila jsem, že bude jen náš a neveřejný. Tam píšu rady úplně od začátku, různé odkazy na různé zajímavosti, hlavně nákupy a tak podobně. Teď také řešíme písmenka. Tenhle typ je úplně jednoduchý a používá ho už kdekdo. Tímto způsobem se dají zdobit jakákoliv písmenka z kartónu, nejen ty od Kety :-) , vlastně jakékoliv chipboard výseky.

Kartónová písmenka od Kety mají kartónovou barvu :-) a ta je mi příjemná, mám ji ráda.
Nicméně na všechny stránky se nehodí a taky nechci, aby se moje nápisy stále opakovaly. Někdy prostě potřebuji písmenka barevná a někdy dokonce lesklá. Jak na to?
Písmenka se můžou natírat barvou, ale moje vrozená lenost...než bych došla pro barvy, rozmíchala...tak to razítkovací polštářky mám při ruce hned. Potřu tedy písmenka razítkovacími polštářky. Můžu je všelijak dávat přes sebe a tak docílit odstínu, který se mi líbí.
Nechám chvíli zaschnout, ale trpělivost není moje osobní slovo, takže jdu do toho obvykle hned.
Teď vezmu lepidlo Diamond Glaze a nebo také Glossy Accents ( toto je spíše jako lesklý  lak )  - obojím docílím stejného účinku.
Písmenka rovnou z lahvičky "přetřu" lepidlem a teď opravdu nechám důkladně zaschnout. Po zaschnutí můžu vrstvu ještě zopakovat a docílím tak plastičtějšího tvaru. Lepidlo ( lak ) zcela zprůhlední a písmeno nakonec vypadá jako skleněné, nebo porcelánové, prostě je lesklé a plastické.
Děkuji za návštěvu a já se jdu ještě léčit :-)

Písmenka jinak

29. října 2010 v 9:23 JAK NA VĚC
Písmenek není ve scrapbooku nikdy dost. Mám jich plné desky - samolepicí, papírová, epoxidová, kovová, propisoty, kartónová...bílá, černá, modrá, červená, zlatá... malá, velká, boubelatá, kulatá, hranatá...ale stejně když potřebuju nápis na stránku, najednou se mi písmenek nedostává. Pak je tady tiskárna a fonty v PC a možnost nápis si prostě vytisknout tak velký a z takového typu písma, jak právě potřebuju. Horší to bylo s barvou. Něco jsem si vytiskla barevně, ale ne vždy barva z PC se mi hodila. Takže jsem použila vytištěné jako šablonu, vystříhala, obkreslila na svůj vybraný barevný papír a opět vystříhala. 
Než jsem jednou při listování francouzským scrapbookovým časopisem objevila FINTU :-O
Nápis si jako dřív natisknu na papír.
1
Celý nápis vystříhnu.
2
A z rubu pomáznu lehce lepidlem ZIG. Toto lepidlo je po nanesení modré a v tu chvíli normálně pevně lepí. Ale když ho necháme zaschnout do fáze kdy zprůhlední ( a opravdu nespěchejte a nechte ho fakt zprůhlednět) , pak lze použít opakovaně. Přilepit, odlepit, přilepit , odlepit:-)
4
Přilepím celý nápis na papíru na mnou vybraný papír, ze kterého chci skutečný nápis.
5
To celé si pak odstřihnu a začnu vystřihovat jednotlivá písmenka.
6
7
8
Předtištěná písmena z tiskárny odlepím od svého papíru a mám vystříhaná písmena. Pak už jen nápis poskládat na stránku a nalepit. Protože je nápis celkem drobný, tak přilepuji zase lepidlem v tužce s tenkým hrotem. A je hotovo :-)
nápis
Děkuji za návštěvu a přeji krásné tvoření :-)

Scrapbookový ráj

28. října 2010 v 22:24 STRÁNKY
Kdo to neviděl, nepochopí. Pro mě to byl obrovský zážitek - obchod plný scrapbookového zboží, materiálu a pomůcek. Takového, které jsem znala jen z internetu a nikdy neviděla živě. Takového, které jsem ještě nikdy neviděla, natož živě. Papíry, raznice, razítka, barvy, šablony, knoflíky, stuhy, průchodky, svorky, kytky ... a různé mašinky, o kterých jsem neměla ani páru a dnes už bych možná věděla co s nimi. Ježíšek, byť bylo už pár dní po, byl velmi  hodný a nechal mě si vybrat :-)) Můj muž běhal se mnou po obchodě a vykřikoval: Pojď se podívat! Tohle znáš? To je pěkný, pojď sem! ...A já nevěděla kam dřív a co dřív. Nakonec se to nějak setřáslo. Papíry jsem si zakázala a šla jen po tom důležitém, co tehdy opravdu ještě doma k mání nebylo ani na internetu. Však ono už je to dva roky! Od té doby se scrapbook v Česku pohnul mílovými kroky a mnoho internetových obchůdků nabízí na co si jen vzpomenete a když to zrovna nemají, tak to na vaše přání objednají. A nakonec, stačí si zajet jen kousek za hranice a touha osahat a na vlastní uči vidět je rázem ukojena. Já se do toho Landshutu už tak těším :-)) ( ale vůbec, vůbec nic nepotřebuju. Jen nevím, na co už mám sepsaný asi metr dlouhý seznam :-O )
ráj
Děkuji za  návštěvu a přeji sluníčkové dny :-)

Klatovy- moje město

25. října 2010 v 0:58 STRÁNKY
Tohle je úkol, který jsme si daly s mými "děvčaty", s mými vysněnými scrapkamarádkami. Výlet do Landshutu se blíží a abychom nepřijely s prázdnou a předvedly, že české scrapařky něco umí, dovezeme do obchůdku album jako dárek. Album o našem městě, o  místě kde žijeme. Zatím se mic scházejí krásné stránečky, až jsem se zastyděla, že já stále nic...Takže jsem udělala rovnou stránky dvě ;-)
Jedna Bílá věž už na stránce je, od kolegyně. Je to kouzelné místo, mám ho moc ráda a ráda věž fotím kdykoliv se mi zamane. Takže najednou koukám, že mám Bílou věž vyfocenou v několika ročních obdobích. To se mi zalíbilo...
kt 1
A pak jsem chtěla udělat stránku, kde by bylo vidět, že moje město slavilo letos 750.let od svého založení.
Kt 2
Děkuji za Vaši návštěvu a já jdu léčit bacily...:-(

Liftujeme, i když je nás málo

22. října 2010 v 23:07 STRÁNKY
Lenzie si vyžádla lift. Skoro jsem na něj zapomněla a pak ale našla jeden, co mi kdysi posílala Haňule jako typ. Dobře, použila jsem ten, aby si kamarádky nemyslely, že musí být jen po mém :-). Nakonec to dopadlo tak, že jsme si liftík udělaly jen ve třech - já, Haňule a Isobelka.
anderjackie
Předloha od Anderjackie. Haňule mi ji posílala už před pár měsíci, ale teď se zděsila, co s tím , proboha, budeme dělat? No nic, prostě se s tím popereme :-)
lifty
gabreta

Děkuji za vaši návštěvu a přeji všem hezký , třeba scrapovací, víkend :-)

Ke kalendáři titulka

20. října 2010 v 9:39 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Ke kalendáři patří ještě titulní strana. Až z kalendáře zbyde "jen" albůmek, musí být jasné, o čem to je.kalendar
Děkuji za vaši návštěvu :-)

První hotový kalendář

19. října 2010 v 18:45 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Jen doufám, že Terezka sem nechodí, nečte a nevidí :-))
Tak jeden kalendář je hotový a další tak 3 - 4 v plánu. Tyhle malé stránečky mě hodně baví a je pravda, že se za večer dvě tři dají udělat. Puštím si na "jůtůbku" nějakou muzičku, zapálím si ( v mém papírovém království nevím, jestli to není riskantní ) voňavou lampičku a lepím. A co při práci poslouchám? Třeba tohle a nebo taky toto .kalendar 2
kalendar 3
Děkuji za Vaši návštěvu :-)

Vánoční dárky - kalendáře

15. října 2010 v 11:51 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Kalendář je takový super dárek skoro pro kohokoliv, jen ho tématicky zaměřit. Pro dědu z jeho zahrádky, pro babičku  s vnoučaty, pro kamarádky z  výletů, pro kamarády z golfu o golfu,  kamarádky sběratelky o jejich vášni...prostě bych jich mohla dělat asi  šedesát ;-). Tak to ne, zatím pracuji na jednom, ale další, asi čtyři, pět mám v plánu, uvidím, jak bude čas.
Kalendářové stránky nedělám rovnou do kalendáře, ale vedle na podkladový papír, který si vyměřím podle velikosti kalendáře. Lépe se mi tak pracuje a manipuluje se stránečkou. Celou hotovou pak vlepím na stránku kalendáře.
Tenhle týdenní kalendář je bezvadný v tom, že po uplynutí roku, se dá kalendárium odříznout a zůstane vlasně jen jakési album s fotkami.
kalendar
kandarovky
Stránečky mají velikost 16 x 15 cm a že přijde na řadu krabice se zbytky je víc než jasné:-) To mám ráda. A neopisuju, to by mě netěšilo. Každá stránka je jiná a jiná než v kalendářích, které jsem už dělala. Nebaví mě dělat stejné věci. Baví mě si i se stránečkou do kalendáře pohrát.
A hlavně mě baví dělat překvapení:-))
******************************
Děkuji za Vaši návštěvu a přeji Vám krásné tvoření, víkend na to bude jako stvořený :-)

Challenge - vyhrála jsem !

13. října 2010 v 22:40 SOUTĚŽE
Challenge je soutěž, kdy jedna z nás - vítězka z minulého měsíce - navrhne téma pro soutěž v dalším měsíci. Challenge do českého scrapbooku přinesla z Francie Roberte. To díky ní už od roku 2007 soutěžíme.
Vítězství jsem za tu dobu měla několik, nejen prvních, ale i dalších míst. To první už jsem neměla ani nepamatuju;-), stále jen druhá, třetí..., když už :-) A ani teď jsem s ním nepočítala. Hlavně nikdy nekalkuluju s nějakými ambicemi na vítězství. Jde o moji stránku, kterou dělám co nejlíp, aby se líbila mně a vyjadřovala to, co chci vyjádřit a nedělám ji proto, abych se strefila do vkusu většiny. Asi bych to dovedla :-) , ale to nechci. Takhle soutěž neberu.
Challenge jsem za tu dobu vynechala snad jednou, dvakrát. Tohle téma - žádní lidé, ani zvířátka, jen příroda, památka, prostě stránka pro radost, pocitovka...se mi moc líbilo. Ale čas a různé povinnosti a zábavy ( výstava, hlídání, jiné projekty, práce ) mě tlačily a nedávaly moc šancí najít si čas na challenge. Chtěla jsem to vzdát. Tedy, vzdala jsem. Prostě tentokrát vynechám. Ale Markéta posunula termín o týden déle. S tím jsem nesouhlasila. Termín je daný a kdo chtěl, mohl stránku dodat, všichni to věděli dostatečně dopředu. A kdo prostě čas neměl, nedodal. Ať soutěží 4 stránky, proč ne. Ale už se stalo...termín byl posunut a já jsem se zastyděla, že jsem na počátku chtěla stránku dělat, ale pak ji odložila, nechala se převálcovat vším jiným a prostě jsem to vypustila. Tak jsem sedla, z hromady práce na stole vyndala ten původní návrh a stránku udělala. Hned, den po termínu. Jako vzpomínku na NY, jako vzpomínku pro mého muže. Byl tam a město si zamiloval. Vzpomíná rád:-). Tak jednou...bude z toho album....třeba Města a lidé :-) Myslela jsem, že budu jen do počtu a teď je na mně, abych vymyslela další téma - téma říjnové challenge.
NY
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Co se nevešlo a mělo :-)

12. října 2010 v 10:46 Matýskova abeceda
Těch fotek, které se nevešly mi zbyla spousta. Ještě na několik albumů. A samozřejmě mi stále přibývají.
Založila jsem do alba všechny stránky a ještě mi šest kapes zbylo. ( Mimochodem, myslím že tohle  album je nejlepší na dvacítkové stránky - má již dvacet kapes, takže se nemusí žádné dokupovat a album rozebírat a doplňovat ).
A tak přece  nenechám zbylé kapsy prázdné! Proto jsem se rozhodla, přidat k abecedě ještě pár stránek Matýska s nejbližší rodinou. Konečně je opravdu hotovo. Ještě věnování a první letošní vánoční dárek je v suchu :-)

Uplně na začátek, před věnování, jsem dala fotečky staré pár hodin. Ty jsem nemohla vynechat, jsou to moje za srdce beroucí, neopakovatelné, a jsem šťastná, že jsem je mohla již pár hodin po porodu vstoupit do života toho malého tvořečka.
matyas
rodinka
 Rodinné stránečky jsou na konci, a taky jedna bratrská. Teď už se jen chlubím a kochám a za pár týdnů dárek zabalím a předám Ježíškovi:-) . Do Vánoc zbývá už jen 65 dní!
brachove
Děkuji za vaši návštěvu a přeji vám sluníčkové dny:-)

Září

5. října 2010 v 17:53 MINIALBA
Snažím se udělat měsíční stránku do alba Náš rok 2010 co nejdřív, protože jinak zapomenu, odložím do ztracena...a znáte to, jak je to odloženými dopisy, mejly, esemeskami na "potom". Potom se prostě zapomene a když se vzpomene, tak už to nějak není ono...najednou nevím jak do toho, co vlastně odepsat...Takže tohle vše já nejraději hned. Tak i se stránkou...pak tápu a vzpomínám, co se to vlastně událo, co stojí za to zaznamenat...Deníček sice píšu, ale velmi sporadicky a stručně a čím víc se blíží konec roku, tím stručněji :-). Nad Zářím jsem dumala, ale moc nevydumala, protože se nějak nic víc nedělo. Prostě bylo pěkně a to jsme se snažili být co nejvíc na hřišti dokud to jde ( golfová sezóna je krátká a musí se co nejvíc využít) a dokonce se nám povedlo získat i nějaké vavříny :-) Pak tu byla moje milá francouzská kamarádka a já s ní strávila krásný podzimní den v Krumlově:-) a nakonec vyvrcholilo září konečně první scrap výstavou v Čechách. Plánovala jsem ji přes rok, ale nějak jsme s Dančou nenašly společně vhodný termín, až teď. A mám z toho  moc velikou radost. Moje nejlepší  kamarádka přivedla svoji známou, která odcházela téměř s dojetím, v ruce vyrobené přáníčko, v tašce první nákup a na rtech slova díků a obdivu. Tak už jen kvůli jedné takové nadšené paní to stálo za to.
září
Ty golfové fotečky jsou schované pod odklápěcí stránkou dole vlevo. Nemusíme se chlubit na první pohled  :-)
****************************************
Děkuji za Vaši návštěvu  a přeji Vám krásné říjnové dny, nejen se scrapbookem :-)

Krabička...opět

5. října 2010 v 16:33 PELE-MELE
Krabička je tady zase. Ne faktická krabička, ale téma Krabička. Scrap krabičku vymyslela Pindruše před roky. Začala tím, že do ní dala věci , kterých měla nadbytek a o kterých si myslela, že by se mohly někomu hodit. V době (a to tehdy taková skutečně byla!) , kdy na netu byl jeden scrap obchod, kde nic tu nic a když někdo přivezl něco ze zahraničí vrhaly jsme se na to jako vosy na lep. Oh, a když jela Ola do Ameriky a posílala nám balíky, ta krása, ta slast, ta radost :-)

Takže dostat něco užitečného a krásného  v Krabičce by bývalo bylo moc fajn, kdyby se z ní záhy nestala, pardon, popelnice. Buď jsem měla smůlu a vše dobré bylo zrovna vybrané a nebo to, co jsem v Krabičce nacházela se mi vůbec nehodilo. Jen tehdy vzorek tajemného embossovacího prášku, který tam byl od Aktijky, od které krabička doputovala přímo ke mně, jsem si vzala a zkusila svůj první embossing nad žehličkou.

Všichni jsme ovšem nad Krabičkou vzdychaly jé a jů, to jsem šťastná, že jsem ji dostala, to si pohraboším…no, to bylo asi tak to jediné. Do té doby, než konečně jedna z nás ( myslím, že ta statečná byla Ivik) zvolala po vzoru pohádky Císařovy nové šaty: Ale vždyť je to hnusné! Nepotřebný odpad!

To, co se nikomu nehodilo nacpal do krabičky. Krabička přetékala, protože byla nacpaná samými, s prominutím, hloupostmi. Takže holky v Brně ( Mafie ;-) ) udělaly velký třesk a krabičku zrenovovaly. Vyházely blbosti a vložily do Krabičky krásné sady ozdob na stránky, a jmenovitě, žádné inkognito. Těšila jsem se, až ke mně dorazí, byla jsem víc zvědavá než lačná.

Všechny sady byly krásné, velikonoční se zajíčky, letní s kytičkami, rámečky, albůmečky…Ale bohužel, tohle není můj styl a moje gusto, i když se mi vše fakt líbilo. Bylo to krásně vypracované, dělané s láskou. Ale bohužel, nic pro me…Vzala jsem si tehdy růžový albůmek od Isobelky, ušetřila mi tím práci - mně už stačilo ho jen vylepit fotečkami, dozdobit a darovat. ( ani bych neměla tolik růžových papírů a nově narozené holčičce se náramně hodil)  a žlutý rámeček s doplňky od Pindruše. Víc se mi líbil než bych ho potřebovala. Ale myslela jsem si, že třeba někdy. Svoje místo ale nenacházel…až jsem ho jednou vzala na setkání se svými děvčaty a ejhle, líbil se a hodil. Už je na stránce. Takže ano, v tuhle chvíli našly věci z Krabičky užitek. Místo dvou věcí, které jsem si vzala, jsem dodala své - cestovní sady. Ale v mém stylu. Takže asi to též byla zbytečná práce, kdo ví, kde jsou, u nikoho jsem je neviděla…no, já vím, tenhle můj styl zrovna není to, co by se moc hodilo. Ale pajduláčky neumím…nehledě na to, že těch bylo dost, zrovna tak, jako albůmků.

Zbytečné práce a času je mi fakt líto, natolik si svého času vážím , že do dalšího kola putovní Krabičky jsem se už nehlásila.

A je to tu zase. Krabička došla už v druhém ( nebo třetím?) kole ke Ketě a ta si dovolila ji trochu zrenovovat…a je zle. Učesala cizí dítě. Na jednu stranu rozumím ( i když, kdyby vydělávala na cizích nápadech, ano, ale ona se jen "měla zeptat"…;-) ) , ale na druhou…jde o život?

Nevím, jak teď Krabička vypadala, jak se změnil její obsah, ale když Keta říká, že potřebovala trochu osvěžit, věřím jí. Navíc věci, které Keta přidala rozhodně najdou uplatnění a zapráší se po nich po pár příjemcích Krabičky.
A jestli vyhodila moje cestovní sady? No když se po roce nikomu nehodily, tak asi byly k ničemu…a co já s nimi? Práce vniveč , ale to už stejně nevrátím.

sada do krabicky
Děkuji Vám za Vaši návštěvu a čas mi věnovaný .

U konce...i s dechem :-)

4. října 2010 v 10:34 Matýskova abeceda
Je to humorné, Matýskova abeceda bylo to první, co mě napadlo, že nascrapuju, když jsem se pořádně seznámila se scrapbookem. To bylo dlouho potom, co jsem nadšeně vytvořila legrační albumy pro dospělé syny a  s velkou slávou předělala naše svatební. Dnes mi to připadá tak nedokonalé ( to svatební musím předělat! ) a   legrační, ale tehdy jsem byla nadšená a zbrklá. Neměla jsem nic - tvořila jsem  z domácích zdrojů, nevěděla jsem nic acid free a lignin free, používala obyčejné barevné papíry z papírnictví, i ty nevhodné do kopírky ( jojo, blednou, to už vidím teď), baličáky a písmenka a obrázky z časopisů. Neznala jsem žádné techniky a nestudovala jsem žádné galerie, vše bylo jen a jen z mé hlavy.
Když jsem se přihlásila na scrapbook.cz a začala pronikat do tajů  všech fint a fíglů, do tajů technik  (podivovala se nad tím, co je to inkoustování, na co jsou razítka, ta já přece nepotřebuju, na co by mi byla! ;-)  , embossování se mi zdálo tak složité, že to nikdy nezkusím :-), barev, kompozic, sketchů, liftů a dalších tajemností, vymyslela jsem s Lenkou sraz. Místo, kde nám ty zkušené poradí, kde se něco naučíme, okoukneme na vlastní oči, zeptáme se.  Pindruše měla přivést svoji Abecedu, takže jsem tu svoji odkládala až do doby, než se podívám, jak vypadá a získám nějaké instrukce, rady a porady. To bylo v roce 2008 :-).
Hurá, konečně jsem dodělala Abecedu! ...a chystám se na další...Ondrovu. Dvě stránky již mám.

A synci, s  dalšími vnoučaty vyčkejte, nestíhám! ;-)
V
Tohle je téměř historická stránka - vyřezanou kačenku jsem si objednala na scrapbook.cz myslím hned při prvním nákupu. Nikdy se mi nikam nehodila ( ani nevím, proč jsem si ji tehdy objednávala? ) až teď. Nastal její čas:-)
Písmenka jsem dělala dle Kety, jen já jsem je nepotírala barvou, ale razítkovacími inkousty, míchala jsem žlutý a oranžový, na kartonu to trochu ztmavlo. Písmena jsou pak potřena dvěma vrstvami lepidla Diamond Glaze. Hezký efekt, že?
W
Tahle fotka byla původně vybírána na K, ale K je tak skvělé písmenko, na to je spousta činností a věcí, takže Kovboj zůstal nevyužit. Hledala jsem W pochopitelně ve slovníku, takže Western by mě asi samotnou nenapadl. Ale hurá, je to ono :-) Fotka je z karnevalu, kde byl Matýsek za kovboje.
Z
Tohle je moje srdcovka - milovaná fotka. Ona je trochu technicky nedokonalá, ale to právě udělalo, myslím, ten kouzelný zářivý efekt plný citu. Dávala jsem si záležet, aby ta stránka  byla citovka, něžná a kouzelná.

A to je vše...

Děkuji za Vaši návštěvu :-)

Písmenkové "špeky"

3. října 2010 v 17:01 Matýskova abeceda
Protože mám na Matýskovu abecedu pěkné album, ve kterém je dvacet kapes na 40 stránek a  abeceda má 34 písmen, mám pořád ještě dost prostoru. A to jsem se chtěla takovým písmenům jako Ť nebo Y, X prostě vyhnout. Nakonec se vyhnu jen Ď a Ň, vše ostatní jsem nějak "zmákla" :-)
Písmenka jako X, Y..to jsou fakt oříšky, s tím si čeština neporadí. Takže ypsilon je prostě YES, to nešlo jinak, ale nakonec, k anglickým nápisům na tričku se to celkem hodí.
Y
X
Tady jsem zároveň plnila i podmínku tohoto týdne - podzimní nálada, podzimní symboly. Samozřejmě bych si podzimní stránku představovala úplně jinak, podzim miluju. Ale nemám ani žádné podzimní fotky a týden je málo času na to se zasnažit něco vyvotit a udělat stránku pro stránku.  A na to jsem zase praktická. Jen sem tam mě napadne "nascrapovat" si něco jen tak, pro radost a udět tak stránku, která je spíš koláží, obrázkem, než stránkou do alba. Teď si sním o tom, udělat si po scrapařku ilustrace k jedné knížce, je tak krásná a vzbuzuje ve mně tolik obrazů, že možná...jednou...až nebudu mít vůbec, ale vůbec co na práci :-))
Zde jsem alespoň upotřebila papír, který jsem si koupila mezi prvními a vlastně tu zůstal ležet nepoužitý, protože nějak nebylo kam s ním. Takže už je použitý :-). Já stejně říkám, že na každý papír jednou dojde, takže  nic nevyhazuju, ani zbytky ne :-).

Děkuji za Vaši návštěvu :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA