Ještě jiná písmenka

30. října 2010 v 15:41 |  JAK NA VĚC
Pro své scrapbookové "ovečky" dělám ještě jeden blog. Slíbila jsem, že bude jen náš a neveřejný. Tam píšu rady úplně od začátku, různé odkazy na různé zajímavosti, hlavně nákupy a tak podobně. Teď také řešíme písmenka. Tenhle typ je úplně jednoduchý a používá ho už kdekdo. Tímto způsobem se dají zdobit jakákoliv písmenka z kartónu, nejen ty od Kety :-) , vlastně jakékoliv chipboard výseky.

Kartónová písmenka od Kety mají kartónovou barvu :-) a ta je mi příjemná, mám ji ráda.
Nicméně na všechny stránky se nehodí a taky nechci, aby se moje nápisy stále opakovaly. Někdy prostě potřebuji písmenka barevná a někdy dokonce lesklá. Jak na to?
Písmenka se můžou natírat barvou, ale moje vrozená lenost...než bych došla pro barvy, rozmíchala...tak to razítkovací polštářky mám při ruce hned. Potřu tedy písmenka razítkovacími polštářky. Můžu je všelijak dávat přes sebe a tak docílit odstínu, který se mi líbí.
Nechám chvíli zaschnout, ale trpělivost není moje osobní slovo, takže jdu do toho obvykle hned.
Teď vezmu lepidlo Diamond Glaze a nebo také Glossy Accents ( toto je spíše jako lesklý  lak )  - obojím docílím stejného účinku.
Písmenka rovnou z lahvičky "přetřu" lepidlem a teď opravdu nechám důkladně zaschnout. Po zaschnutí můžu vrstvu ještě zopakovat a docílím tak plastičtějšího tvaru. Lepidlo ( lak ) zcela zprůhlední a písmeno nakonec vypadá jako skleněné, nebo porcelánové, prostě je lesklé a plastické.
Děkuji za návštěvu a já se jdu ještě léčit :-)
 


Komentáře

1 Haczek Haczek | 30. října 2010 v 16:51 | Reagovat

Tohle se mi hodně líbí, ale kdybych tak věděla, kde se dá sehnat to zázračné lepidlo Diamond Glaze...

2 Gabreta Gabreta | 30. října 2010 v 17:37 | Reagovat

Lepidlo se dá koupit v internetových obchůdcích, u Danči nebo u Aktijky. Danča ho mívá často, teď jsem se koukala je vyprodané, ale stačí jí napsat a lepidlo si objednat, určitě bude co nevidět, je to žádaný artikl.

3 Gabreta Gabreta | 30. října 2010 v 17:41 | Reagovat

Našla jsem ho, tady je ! - http://www.scrapujeme.cz/lepidla

4 Hanule Hanule | 30. října 2010 v 21:35 | Reagovat

Já používám obyčejné lepidlo za 29 kč Bic White glue , je bezpečné pro fotky, dělala jsem s ním takhle pímenka i lepím korálky a funguje také krásně, jen schne majinko déle :-) Ale časem se třeba taky vzmůžu na diamond :-D
Hani, tos ani neměla psát, o vašem tajném blogu, víš kolik z nás Vám bude teď závidět :-)

5 Gabreta Gabreta | 30. října 2010 v 21:41 | Reagovat

Vidíš, a já zase neznám tuhle levnější variantu! :-O Díky. Znáš mě, nejsem zastánce toho, že vše musí být nutně scrapbookové a jsem ráda, když to jde si vypomoci jinak a hlavně levněji. A ušetřený peníz můžu investovat jinde :-)

6 Haňule Haňule | 30. října 2010 v 23:10 | Reagovat

Já s ním lepím dost, krásně zprůhlední, nevlní papír a dobře drží. A jak říkáš ty není nad levné stránky :-)
https://obchod.activa.cz/produkt/bic-white-glue-viceucelove-lepidlo-24796/
Tady je odkaz jak vypadá, kdysi na něj upozornila Pindruše :-)

7 Haczek Haczek | 31. října 2010 v 17:19 | Reagovat

Děkuji Gabreto za tip. Já právě nakupuju většinou u Aktijky a u ní jsem tohle lepidlo ještě neviděla. Vůbec, když zadám Diamond Glaze do vyhledávače, tak na českých stránkách se na 99% jedná o lak na dřevo :D. Každopádně je dost drahé, takže zkusím sehnat to lepidlo, co doporučuje Hanule (díky).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA