Písmenka jinak

29. října 2010 v 9:23 |  JAK NA VĚC
Písmenek není ve scrapbooku nikdy dost. Mám jich plné desky - samolepicí, papírová, epoxidová, kovová, propisoty, kartónová...bílá, černá, modrá, červená, zlatá... malá, velká, boubelatá, kulatá, hranatá...ale stejně když potřebuju nápis na stránku, najednou se mi písmenek nedostává. Pak je tady tiskárna a fonty v PC a možnost nápis si prostě vytisknout tak velký a z takového typu písma, jak právě potřebuju. Horší to bylo s barvou. Něco jsem si vytiskla barevně, ale ne vždy barva z PC se mi hodila. Takže jsem použila vytištěné jako šablonu, vystříhala, obkreslila na svůj vybraný barevný papír a opět vystříhala. 
Než jsem jednou při listování francouzským scrapbookovým časopisem objevila FINTU :-O
Nápis si jako dřív natisknu na papír.
1
Celý nápis vystříhnu.
2
A z rubu pomáznu lehce lepidlem ZIG. Toto lepidlo je po nanesení modré a v tu chvíli normálně pevně lepí. Ale když ho necháme zaschnout do fáze kdy zprůhlední ( a opravdu nespěchejte a nechte ho fakt zprůhlednět) , pak lze použít opakovaně. Přilepit, odlepit, přilepit , odlepit:-)
4
Přilepím celý nápis na papíru na mnou vybraný papír, ze kterého chci skutečný nápis.
5
To celé si pak odstřihnu a začnu vystřihovat jednotlivá písmenka.
6
7
8
Předtištěná písmena z tiskárny odlepím od svého papíru a mám vystříhaná písmena. Pak už jen nápis poskládat na stránku a nalepit. Protože je nápis celkem drobný, tak přilepuji zase lepidlem v tužce s tenkým hrotem. A je hotovo :-)
nápis
Děkuji za návštěvu a přeji krásné tvoření :-)
 


Komentáře

1 KETA KETA | Web | 29. října 2010 v 13:45 | Reagovat

pěkná vychytávečka. zjistila jsem, jak jsem zlenivěla. už ani nepamatuju, kdy jsem nějaký nápis vystřihávala :( natož vyřezávala skalpelem jako dřív.

2 Hanule Hanule | 29. října 2010 v 18:31 | Reagovat

no mě na tom otravuje ta tiskárna, kterou nemám v Brně (stále ještě) nainstalovanou do pc, a v druhém, zase nejdou nahrát některé fonty :-) (to je jen má vsuvka o lenosti :-D )
Jinak Hani, MOC DĚKUJI že si zase oprášila tuhle rubriku, a budu moc ráda, pokud u toho zůstaneš :-) (tedy pokud si nápady nešetříš do druhého dílu knížky:-) )

3 Kiarka Kiarka | Web | 29. října 2010 v 22:46 | Reagovat

a Já to dělám tak složitě, že si to vytisknu zrcadlově, nalepím to z druhé strany (takže nemusím čekat až mi zaschne lepidlo - že by taky znak lenivosti, nebo nedočkavosti??) a pak taky stříhám, jsem ráda, že nejsem sama, kterému při počtu písmenek které mám doma, stejně nikdy nepadnou ty pravá :-)

4 Hanule Hanule | 30. října 2010 v 14:07 | Reagovat

Kiarko, v jakém programu si ta písmenka otáčíš zrcadlově. Umím to ve word - wordart - kreslení,  ale u novejších ofisů 2007 se mi ta funkce už najít nepodařila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA