U konce...i s dechem :-)

4. října 2010 v 10:34 |  Matýskova abeceda
Je to humorné, Matýskova abeceda bylo to první, co mě napadlo, že nascrapuju, když jsem se pořádně seznámila se scrapbookem. To bylo dlouho potom, co jsem nadšeně vytvořila legrační albumy pro dospělé syny a  s velkou slávou předělala naše svatební. Dnes mi to připadá tak nedokonalé ( to svatební musím předělat! ) a   legrační, ale tehdy jsem byla nadšená a zbrklá. Neměla jsem nic - tvořila jsem  z domácích zdrojů, nevěděla jsem nic acid free a lignin free, používala obyčejné barevné papíry z papírnictví, i ty nevhodné do kopírky ( jojo, blednou, to už vidím teď), baličáky a písmenka a obrázky z časopisů. Neznala jsem žádné techniky a nestudovala jsem žádné galerie, vše bylo jen a jen z mé hlavy.
Když jsem se přihlásila na scrapbook.cz a začala pronikat do tajů  všech fint a fíglů, do tajů technik  (podivovala se nad tím, co je to inkoustování, na co jsou razítka, ta já přece nepotřebuju, na co by mi byla! ;-)  , embossování se mi zdálo tak složité, že to nikdy nezkusím :-), barev, kompozic, sketchů, liftů a dalších tajemností, vymyslela jsem s Lenkou sraz. Místo, kde nám ty zkušené poradí, kde se něco naučíme, okoukneme na vlastní oči, zeptáme se.  Pindruše měla přivést svoji Abecedu, takže jsem tu svoji odkládala až do doby, než se podívám, jak vypadá a získám nějaké instrukce, rady a porady. To bylo v roce 2008 :-).
Hurá, konečně jsem dodělala Abecedu! ...a chystám se na další...Ondrovu. Dvě stránky již mám.

A synci, s  dalšími vnoučaty vyčkejte, nestíhám! ;-)
V
Tohle je téměř historická stránka - vyřezanou kačenku jsem si objednala na scrapbook.cz myslím hned při prvním nákupu. Nikdy se mi nikam nehodila ( ani nevím, proč jsem si ji tehdy objednávala? ) až teď. Nastal její čas:-)
Písmenka jsem dělala dle Kety, jen já jsem je nepotírala barvou, ale razítkovacími inkousty, míchala jsem žlutý a oranžový, na kartonu to trochu ztmavlo. Písmena jsou pak potřena dvěma vrstvami lepidla Diamond Glaze. Hezký efekt, že?
W
Tahle fotka byla původně vybírána na K, ale K je tak skvělé písmenko, na to je spousta činností a věcí, takže Kovboj zůstal nevyužit. Hledala jsem W pochopitelně ve slovníku, takže Western by mě asi samotnou nenapadl. Ale hurá, je to ono :-) Fotka je z karnevalu, kde byl Matýsek za kovboje.
Z
Tohle je moje srdcovka - milovaná fotka. Ona je trochu technicky nedokonalá, ale to právě udělalo, myslím, ten kouzelný zářivý efekt plný citu. Dávala jsem si záležet, aby ta stránka  byla citovka, něžná a kouzelná.

A to je vše...

Děkuji za Vaši návštěvu :-)
 


Komentáře

1 KETA KETA | Web | 6. října 2010 v 11:10 | Reagovat

Tohle album by mohla být "bible" pro scrapařky. Je nádherné, plné nápadů, skvěle technicky provedené,...ale když pominu techniku, tak  po ekonomické stránce je tohle ideální. Bílý podklad, formát, ozdoby finančně nenáročné vyrobené,...Tohle je prostě pro mě scrapbook. tak ho cítím a vidím.

2 luna luna | 7. října 2010 v 13:54 | Reagovat

Nádherné je celé album - ale ta z očí do očí u mě jasně vede. Ať chceš nebo nechceš budeš pro mě vždy vzor a inspirace :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA