Listopad 2010

Den 24.

30. listopadu 2010 v 17:18 VÁNOCE
Taky se vám zdá, že nejlepší nápady přicházejí vždy pozdě? Nebo alespoň tak, že už na zdárnou realizaci zbývá málo času, takže se musí buď odbýt a nebo nechat plavat. Doufám, že se mi to letos nestane...
Protože už začíná mít pošla asi napilno, prvním mým úkolem bylo dodělat dárek pro kamarádku do Francie. Byly jsme spolu v září, když tu byla za rodiči na návštěve, na výletě v Českém Krumlově, mém milovaném. Tak jsem jí udělala minialbůmek z výletu. A co nejdřív posílám:-)
krumlov -titulka
album
album - zadní
Děkuji vám za návštěvu i vaše komentáře  a těším se na zítra...budeme s Matýskem losovat :-)

Den 25.

29. listopadu 2010 v 17:09 VÁNOCE
Zapadali jsme sněhem. Někdo nadává, někomu se to líbí. Mně se to líbí, i když chápu ty naštvané. Ale prostě to tak je, k zimě patří sníh :-) a sníh, to jsou Vánoce a 25 dní to už je docela málo na to vše, co chci ještě stihnout! No ale když nestihnu...tak holt až po Vánocích, že, svět se nezboří a Vánoce budou i tak :-) Nedělám ani v tento čas  jen dárky a přáníčka, ale i normální stránky do alb. Třeba tuhle z doby mých gymnaziálních studií, která ve mně vyvolává spoustu vzpomínek ( a plním na ní podmínku CTS - otisk ). Původně jsem ji chtěla udělat takovou rozvernou, mladou, dát tam účtenku z hospody, jízdenku z vlaku, ale pak mi to vše  najednou přišlo tak strašně dávno, taková historie, že se stránka vylíhla ve stylu vintage ( ostatně, mám ho nejradši ) a konec konců, líbí se mi. K černobílým fotkám jde jakákoliv barva a růžová s hnědou jsou takové něžné, dívčí a staré :-).  No nedá se nic dělat, je to tak, maturovala jsem před 35 lety! Nahoře na fotce je naše třída, ale já chybím, byla jsem asi nemocná. Pak jsou tam zaznamenané moje lyžařské začátky, doba, kdy se mi strašně líbil jeden lyžař :-) a taky tábory a čundry s kamarádkou, a spartakiáda - jojo, ať si jen deště jdou, ať si hřímá...vzpomínáte? ;-) Vánoce jsou dobou vzpomínek :-)
gympl
Děkuji  za návštěvu a přeji vám, aby se vám vybavovaly jen samé hezké vzpomínky.

Den 26.

28. listopadu 2010 v 10:00 VÁNOCE
Je první adventní neděle a jsem s manželem v Praze na opeře Turandot. Takže svíčku si zapálíme až pozdě večer a věnujeme vzpomínku všem, které máme rádi. Takže myslím i na vás...a děkuji za vše, co mi dáváte, za ten pocit, že jsem užitečná a že vás můžu den co den vítat na návštěvě... Přeji vám krásný adventní čas, nejen se scrapbookem :-)
věnec
Věnec jsem původně chtěla udělat papírový, stylový :-), ale pak zvítězila klasika v červené. Pro mě je to změna, vloni jsem dělala oranžový. Ale letos mě uchvátil ten puntíkovaný los v OBI a tak jsem k němu doladila i věnec - ta puntíkovaná mašle se mi taky moc líbila. A jestli se puntíky k Vánocům nehodí?... a růže?...ale proč ne! :-)
Aby vám však nechyběl scrapbook, tak jeden typ bych pro vás měla, našla jsem ho na internetu  .
věnec
Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji vám krásnou první adventní neděli.

Den 27.

27. listopadu 2010 v 11:23 VÁNOCE
Nasněžilo! A zasvítilo sluníčko a vytvořilo úplně nádhernou zlatobílou vánoční kulisu. To mám ráda. Jdu provonět byt štrůdlem ( ano, taky dělám i něco jiného než jen scrapuju ),  ale před tím ještě pár jednoduchých přáníček z úplně nepotřebných zbytků. Přáníček už mám dost, ale najednou jsem zazmatkovala, co kdyby...:-)
poslední
Děkuji za vaši návštěvu a přeji krásnou sobotu :-)

Den 28.

26. listopadu 2010 v 20:06 VÁNOCE
bordové
Vánoční stuhu se stromečky jsem si vloni koupila v Berouně a vůbec jsem ji neupotřebila. Což mi bylo neskonale líto, ale ona se mi nějak nikam nehodila. Přáníčko se tedy odvíjelo od stuhy... Takže zelené.  A k zelené se hodí vínová. Vínovou kartičku jsem naembossovala krůcánky- průhledným práškem - jako podklad a jedním krůcánkem zlatým. Tenhle krůcánek je moje úplně první   a tedy nejstarší ( tedy tříleté) razítko a pořád patří k nejoblíbenějším. V Lanshutu ho měli celou tu dobu, co tam jezdíme, až teď si ho Zdenka koupila :-)).  Pak už jen stužka jednoduše ovázala kartičku a tu jsem nalepila na zelený podklad. Dozdobila několika bílými vločkami. Nemusí všechno být složité a dát spoustu práce :-)

Děkuji za návštěvu a přeji krásný zimní víkend,  u nás sněží  a sněží....:-)

Den 29.

25. listopadu 2010 v 21:10 VÁNOCE
Dnes mají svátek Kačenky, takže všechno nej přeju i já. Zároveň nastupujeme do třetí dekády- do Vánoc zbývá 29 dní! Utíká to, že? ;-)
Dnes jsem poslala vyvolat fotky na další dárkový albůmek - bude o Českém Krumlově pro moji francouzskou kamarádku. A v mezičase jsem si zkusila udělat takovou vánoční ozdobu, kterou jsem našla na nějakém webu o bydlení. Návod tam nebyl, tak jsem to prostě nějak vykoukala a zkusila. I tenhle prototyp se mi líbí a ty další budou určitě ještě lepší ;-)
ozdoba
Jsou to kolečka z raznice - je jich 20. Dovnitř každého kolečka si narýsujete rovnostranný trojúhelník - já to neměřila, šupla jsem to od oka a ono to vyšlo :-) Nakreslila jsem si šablonku a pak všechny trojúhelníčky do koleček obkreslovala. Podle stran trojúhelníku pak kolečka poskládáte. A lepíte k sobě. Nic na tom není, když jsem to vykoukala já, tak to zvládne každý :-) Lepila jsem obyčejným vysouvacím lepidlem v tyčince. Ještě než slepíte poslední část, provlečte si šňůrku na zavěšení. Já jsem celou ozdobu v euforii, jak se koule pěkně zakulatila, slepila a pak jsem šňůrku přišívala. Nojo, chybami se člověk učí ;-) Tak ať se vám ozdoba povede.

Děkuji vám za návštěvu a přeji vám krásné tvoření :-)

Den 30.

24. listopadu 2010 v 21:28 VÁNOCE
Moc mě těší vaše komentáře, vaše odezva. A vaše hravost! Po pravdě řečeno, nečekala jsem, že se tolik "nadšenkyň" chytne a bude si chtít "zasoutěžit". Mám z toho radost a vy všichny, které jste se mi ozvaly, jste mi dnes udělaly krásný den. A doufám, že jedné z vás udělám radost i já . Ale to až za týden...a čím víc vás bude, tím bude hra napínavější. Takže soutěž trvá celý týden...;-)
Zatím ale stále chystám Vánoce :-) Je známo, že mám ráda všelijaké andělíčky. Mám jich po bytě asi 90, v různých velikostech a tvarech, z různých materiálů a v různém provedení. Ne, není to u nás jako v kostele :-), andělíčci jsou i docela mrňaví. Visí na stěnách a jsou v poličkách, stojí u budíku, leží v knihovně, sedí na lince v kuchyni....Andělíčci mě baví. Vloni jsem udělala mnoho vánočních přáníček s anděly, letos jen dvě.
andělky
Jsou to takové Andělky kuchyňské, hravé a skoro poťouchlé. Jsouto živé bytosti a ta křidýlka mají jen proto, že občas dovedou člověka povznést:-)
( Andělky jsou vystříhané z papírů, slepené a posléze nalepené na přáníčko )
Tak já se jdu ještě vznášet ke kalendáři pro přátele, který z logických důvodů zatím nemohu ukazovat ;-).

Děkuji za vaši návštěvu a přeji krásnou noc i den .-)

Narozeninová soutěž

23. listopadu 2010 v 23:01 SOUTĚŽE
Před třemi roky seznámila jsem se přes internet s mojí kamarádkou Lenkou. V tu dobu už ona byla zaregistrovaná na stránkách scrapbook.cz. Posílala jsem jí mejlem  na ukázku svoje přáníčka a ona mě hecevala, ať se zaregistruju a podělím s ostaními. Udělala jsem to tedy... 24.listopadu . Už jsou to tři roky co mě pohltil scrapbook a to stoprocentně. Je jen velmi málo dní, kdy nevytahuju papíry a lepidla, kdy se mi nechce nic dělat, nic tvořit, nic vymýšlet. Scrapbook je moje největší láska. Jedna moje nová scrapbooková kamarádka řekla : Tak jak scrap, mě nebral v životě žádný chlap.
No...něco na tom bude :-) Tak jak scrap mě v životě nebralo mnoho věcí a činností.

A protože si slavím takové malé narozeniny, rozhodla jsem se podělit i s vámi. A nadělit:-) Nadělit jedné vylosované dárek. Takový...adventní ...a proč ne? :-)
Co pro to máte udělat? Stačí jen napsat komentář a o dárek si říct. Nic víc :-) Nebudu vás mořit nějakými otázkami, kvízy a rébusy. Nic z toho, jen mi napište komentář. Jen si napiště o dárek . A přesně za týden, tedy 1.12. vylosuji jednu z vás a ta dostane dárek. Tak co, jdete si se mnou hrát ? ;-)

PS. nezapomeňte mi napsat e-mail, ať vím, kam odepsat.
A dárek?
Tady je:
dárek
Děkuji za vaši návštěvu, děkuji za váš čas, děkuji za vaši chuť si hrát, děkuji za vaše komentáře :-)

Den 31.

23. listopadu 2010 v 9:27 VÁNOCE
Tak je to tady! Padá sníh!
Jakmile začnou za oknem kroužit první sněhové vločky, to už přichází ta pravá vánoční nálada. Nehledě na to, že tato neděle už je první adventní. Chystáte se? Já už jsem vyndala krabici s výzdobou a vymýšlím, jaký letos umotám věnec a jak ho nazdobím. Vypadá to, že letos budou vánoce červeno-bílé a slaměné a dřevěné. A já doufám, že hlavně bílé :-) Takže posílám jedno lehké bílé přáníčko.
bílé
Původně to měly být bílé papírky, ale nenašla jsem tolik různých druhů a vzorů bílé, takže jsem je nahradila stužkami. Vánoční stříbrnou hvězdu ( květ) jsem měla z nějaké jiné dekorace. Snadné, rychlé, jednoduché.

Děkuji za vaši návštěvu a po každé vločce sněhu posílám tu správnou voňavou vánoční náladu :-)

Den 32.

22. listopadu 2010 v 10:04 VÁNOCE
Po krásné slunečné sobotě přišla mlhavá šedivá neděle. V sobotu byl výlet, v neděli scrap. Můj muž si u televize léčil nachlazení a já měla pré :-)) Na mně bylo jen vařit čajíky s medem a lepit si . Hurá! Dodělala jsem přáníčka a albůmek pro kamarádku jako dárek. Albůmek cestovní, neb kamarádka je velká milovnice výletů. Tak doufám, že se jí bude hodit ( a líbit )  a nějaký vydařený výletík si do něj zdokumentuje ;-)
album 1
Albůmek je dvojitě rozkládací. Jedna každá stránka má 10 x 15 cm, takže celkově 20 x 15 cm. Je z obyčejného kartónu, polepený papíry a orazítkovaný a připravený tak, aby si do něj mohla jen vlepit svoje fotky. Přibalím jí k němu ještě kousky papírů, mašličku, výseky, narazítkované motivy...aby si mohla albůmek ještě přizdobit, když by chtěla.
str 1
str 2
str 3
str 4
str 5
Děkuji za vaši návštěvu a navzdory počasí mějte pěkný den :-)

Den 33.

21. listopadu 2010 v 16:48 VÁNOCE
Já to tady měla nějak aktivně posunuté a dnes už jsem měla den 31., což je hloupost a vůbec nikdo mě neopravil . Okradla jsem vás o dva dny :-O. Takže dobrá zpráva je, že dnes je to do Vánoc ještě  33 dní ! ;-) 
My už máme stromeček! Ne, nejsme padlí na hlavu, jen myslíme ekonomicky. Když si koupíme velký živý stromeček, bude nás stát 500, možná 700 korun.  Dnes jsem si chtěla v OBI koupit něco do vrhlíků za okny, vřesy nebo něco takového.  Vřesy neměli, ale měli stromečky. Živé, asi tak metrové a ve vrhlíku. Za 200. Koupili jsme ten nejkrásnější a už nám stojí doma na lodžii. A jak voní! Teď nám bude krášlit lodžii, na Vánoce ho nazdobíme a po Vánocích ( tedy až na jaře ) ho odneseme dědovi na zahradu a zasadíme. Doufám, že všechny tyto úkony přežije a konečně budeme mít vlastní strom!
Přáníčko dnešní také není složité. Bílou čtvrtku jsem embossovala - vytlačovala tak, že jsem do embossovací kapsy, které se prodávají k Big Shot ( a i k jiným mašinkám, které dovedou embossovat) vložila bílou čtvrtku, vše jsem položila na prkénko, zakryla dalším prkénkem a bušila paličkou na maso pěkně kousek po kousku. Není to dokonalé, ale mně se ta nedokonalost docela líbí :-) Stromečky jsou jen dva zbytečky papíru vystřižené do trojúhelníku a zavázané černou bavlnkou. Merry Christmas jsem na čtvrtku vytiskla v tiskárně ještě před embossováním.

Děkuji za návštěvu a přeji krásný zbytek  neděle :-)

Den 34.

20. listopadu 2010 v 21:46 VÁNOCE
Dokončený třetí kalendář - pro moje rodiče. Ještě dva pro kamarády ... a letos trhám kalendářový rekord, i když vím, že moje kolegyně dělají kalendářů mnohem víc.
kalendář 3/3
Děkuji za vaši návštěvu a přeji krásnou neděli :-)

Den 35.

19. listopadu 2010 v 21:20 VÁNOCE
Navzdory ryze podzimnímu deštivému počasí už jsem vánočně naladěná. Hlavně díky středečnímu výletu do Landshutu, protože ten už voněl Vánocemi. Všude už byly upoutávky na vánoční trhy a já se začala nesmírně těšit. Ze svého dlouhého  seznamu mám zatím odškrtnuté jen tři kalendářové položky, přáníčka , notýsky a paravánek...a ještě spoustu úkolů před sebou. Jen jsem dnes nějak nevěděla do čeho se pustit dřív...a tak vyhrálo skoro nic - udělala jsem jen visačky na vánoční dárky.
visačky
Visačky jsou lehce potištěné písmenkovým razítkem a přes to je embossovaná ozdoba od Kety ( razítko najdete v Aktijčině obchůdku ) . Embossovala jsem ji dvoubarevně, není to nic těžkého. Motiv jsem narazítkovala průhledným inkoustem, pak zasypala vločku ( je to trochu vidět, kde je otisk ) červeným práškem s třpytkami ( jak je nemusím, tak tady to nevadí ) , oklepala a zasypala vše ostatní zlatým práškem a oklepala. Vše zahřála pistolí. A bylo to. Třicet visaček bylo za chvíli. Jen aby bylo tolik dárků ;-))

Děkuji za návštěvu a přeji tvořivé dny:-) Už hlásí sněžení... to teprve nastane ta pravá předvánoční atmosféra .

Den 36.

18. listopadu 2010 v 21:43 VÁNOCE
Jednoho jarního sychravého nedělního odpoledne seděly jsme s Ketou u počítačů a projížděly scrapbookové stránky, nejen ty americké. Já tady, Keta v Krumlově. Přes skype posílaly jsme si odkazy na weby, komentáře a hodnocení. Cose nám líbí, co je nuda, co se opakuje, co stojí za nápodobu, co je skvělé a co úplně nejskvělejší.
Ťuk ťuk, hele, ty "zástěrky" jsou boží, píše Keta. Já vím, už je mám delší dobu uložené, odepisuju. Zástěrky mě prostě dostaly. Teď jsem si na ně vzpomněla, že by zápisníčky- receptáře, byly možná dobrým vánočním dárkem. A šla do toho :-)
Zástěrky jsem poprvé viděla na blogu Agnieszky, posléze i na blogu francouzském, takže je vidět, že uchvátily nejen mě :-) Zatím mám "zástěrky"  čtyři :-) a milé kamarádky, stejně nevíte, jestli jsou zrovna pro vás a pro kterou který :-)
zasterky
Děkuji za návštěvu :-)

Nákupní horečka

17. listopadu 2010 v 19:23 PELE-MELE
Tak tuhle fotku nechávám zcela beze slov :-))
landshut
Na četné žádosti ;-) vkládám svůj nákup, to mě nenapadlo, že jsem v hospodě mohla vyfotit i ty další :-O. Ale už tam jsme vzbuzovaly poprask, když jsme vše vyndaly na stůl, a jásaly jé a jů a to chci taky, a kdes to našla, kde to bylo....a dělily se o velká balení svorek :-).
nakup
Ve stejném duchu byly i ostaní nákupy, hlavně papíry, kovové elementy, svorky, stuhy, razítečka.

Děkuji za návštěvu :-)

Den 37.

17. listopadu 2010 v 6:40 VÁNOCE
Hmmm, za chvíli už to bude jen měsíc:-) Dnes jsem vyměkla a koupila čistící prostředek na okna :-) Než začnu s výzdobou, umeju je! Slibuju ;-)
Dělala jsem dnes krabičky na dárky, ale nestačila vyfotit, tak na volný den tady máte jedno přáníčko. Doufám, že dnes si v Landshutu koupím mé vysněné vánoční razítko a pak budou přáníčka nová. Tohle je ještě z řady těch z nemoci :-)
věnec
Razítko jsem opět musela nahradit po svém, tedy embossovací tužkou a stříbrným práškem. Ono to nafocené moc nevynikne, ve skutečnosti to vypadá lépe. "Věnec" je ozdobený drobnými kamínky a celé přáníčko světle modrou mašlí. Efekt je hezčí, než to vypadá.

Děkuji vám za návštěvu a přeji krásný sváteční den :-)

Den 38.

16. listopadu 2010 v 11:23 VÁNOCE
"Pižlící" dárek je stále odložen...možná na něj už nedojde :-(. Na kalandáře ano, tenhle a ještě dva. Takže další várka. Zítra nepracuju, jedu na výlet :-)
pro babi
Děkuji za vaši návštěvu a po deštivých kapkách posílám tvořivou energii :-)

Den 39.

15. listopadu 2010 v 20:09 VÁNOCE
Celé odpoledne se dnes pižlíkuju  s jedním dárkem...a ne a ne to vyjít... tak odkládám a jdu na moje osvědčené kalendáře. Tenhle je pro prababičku a pradědu, či-li pro moje rodiče :-)
kalendar 3 a
Některé fotky jsou stejné, ale stránečky jiné, netěší mě dělat je dvojmo.  Bílé podklady se mi moc líbí, tak tenhle kalendář dělám jednotně na bílý podklad. Tak jdu pokračovat a vy mějte hezký večer, noc i den :-)

Děkuji za vaši návštěvu.

Challenge říjen

15. listopadu 2010 v 8:50 SOUTĚŽE
Za měsíc říjen jsem challenge vyhlašovala já. Jedinou podmínkou byl jediný a to podkladový papír, pak už jen fotky. Ozdoby a vše ostatní už nesmělo být papírové. To není vůbec těžké zadání, jak by se mohlo zdát. Nakonec, druhá největší účast v tomto roce svědčí za vše. ( ta první byla , když se nesměly používat scrapbookové věci a pomůcky :-O )
Hlasujeme ( pro první tři místa ) do středy a hlasovat nemusí jen ty zaregistrované na scrapbook.cz  :-) Všechny soutěžní stránky najdete tady na stránkách 1 a 2.
A moje je nesoutěžní.
hory
Děkuji vám za návštěvu :-)

Den 40.

14. listopadu 2010 v 1:29 VÁNOCE
Je neděle, půl druhé. Byla jsem na koncertě a nechce se mi spát. Pro noční sůvy jako jsem já, pro ty co přijdou až ráno, nebo až za pár dní...další přáníčko:-)
Je modré a embossované. Vločky na modrém přáníčku jsou embossované průhledným práškem. Na malou modrou kartičku jsem naebossovala bílou vločku a tu přilepila 3D čtverečky na bílou kartičku, kterou jsem "ošmudlala" modrým razítkovacím polštářkem. Přáníčko jsem několikrát převázala stříbrnou šňůrkou ( koupenou v klubíčku v galanterii ) a přes ni opět na 3D čtverečcích přilepila kartičku s bílou vločkou. Hotovo raz dva :-)
pranicko modre
Děkuji za návštěvu a přeji všem krásnou dobrou noc a krásný dobrý den :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA