Listopad 2010

Den 41.

13. listopadu 2010 v 0:49 VÁNOCE
Tak se nám to hezky kulatí, už je do Vánoc 40 dní. Takže zase přáníčko? Tohle je úplně čerstvé.

V rámci scrapbookového maratonu na www.scrapbook.cz ( nojo, my už nevíme, co si na sebe vymyslet :-O ) máme na každý den jednu podmínku. Vlastně ne jednu, ale jednu zdvojenou. Takže se začalo s puntíkatým papírem. Druhý den byla podmínka puntíkatý papír plus nápis nejméně na dvou proužcích papíru. Další den zůstala podmínka nápis na dvou proužcích papíru a přibyl k tomu ještě uzel...atd. Na start maratonu jsem se tedy oficiálně nepostavila, ale "běžím" tak nějak přískoky vedle. Podmínky plním, ale ne vždy v časovém limitu. Teď u posledních podmínek jsem začala trochu brblat, že se mi nehodí, že mě spíš omezují než inspirují...a odkládala je na neurčito s tím, že je dělat nebudu. Ale dnes večer jsem sedla, najednou mě osvítila "můza" a nejen, že jsem dodělala všechny podmínky, ale i čtyři kalendářové stránky do nového kalendáře pro moje rodiče :-)
Zamluvila jsem to přáníčko, že ? ;-) Podmínka strom + něco pohyblivého byla ta první, kterou jsem chtěla vzdát. Strom...na jednu kalendářovou stránku jsem ho nacpala, ale kam dál? Vůbec se mi nehodil. A pak mě napadla jediná možnost - strom vánoční a když něco pohyblivého, tak ozdoba :-) Rolnička!
stromecek
Stromeček je udělaný z malých zbytků zelených a bordových papírů. Roličky jsem natáčela na špejli a slepila. Pokaždé jsem tu další dělala o kousíček kratší. Roličky jsem slepila k sobě a z rubu podlepila samolepkou. Vše nalepila na kmínek a to na béžový papír. Hvězdičku jsem našla ve svých pokladech a protáhla ji zlatými nitkami, které jsem zespodu béžového papíru přilepila . Na spodní roličku jsem zavázala rolničku. Tento základ jsem nalepila na bordovou čtvrtku a to celé na přáníčko z vánočního papíru s kolekce BG. Z jedné strany je vzorovaný s vánočními ozdobami, z druhé je krásně zelený.
rolicky
stromecek
Děkuji za návštěvu :-) a přeji krásnou dobrou noc a neméně krásný den...

Den 42.

12. listopadu 2010 v 17:56 VÁNOCE
Dárky, dárky, dárečky...
Tohle je prototyp pro moji maminku, aby měla svoje pravnoučátka pěkně doma vystavené. Je to takový paraván, ale dá se případně složit a šupnou do kabelky a vzít chlapečky ukázat "holkám" na babinec ;-)
paravan 2
paravan
Paraván jsou kartónové destičky potažené papírem.

1
2
3
4
5
Z rubu začistím papírem o pár milimetrů menším, než jsou desky.

Pak jsem si rozmyslela, kde budou dírky a udělala . Na to mám novou kouzelnou mašinku, už dárek k Vánocům. Strojek udělá do papíru, a to i do silného kartónu, dírky a  následně je dovede svázat do kovové spirály. Není to nic složitého. Zdobila jsem až potom, protože by mi zdobení mohlo vadit při vkládání desek do děrovacího strojku. Paraván je zdobený jen jednostranně, aby mohl stát takhle rozložený někde na skříňce. Slouží vlastně místo rámečku s jednou fotkou.


Jinak mašinku a vše o ní najdete i zde. Cena v USA je pochopitelně úplně jiná, tedy velmi se vyplatí.
Takže do práce...albůmky, notýsky, diářky, knížečky....:-) mám toho tolik v plánu :-))

Děkuji za návštěvu a přeji všem krásný tvořivý víkend :-)

Vánoční dárky- kalendáře

12. listopadu 2010 v 1:11 VÁNOCE
Přáníčka dělám jen tak v mezičase, ale stěžejním programem předvánočním jsou pochopitelně dárky. Kalendář je dárek praktický, potřebný a hezký. Když se moc nečančá, tak i poměrně rychlý. S kamarádkou Ivankou jsme udělaly kalendář za jeden večer. Já jsem však z kategorie "zdobilek", takže mně trvá kalendář trochu déle, ale za tři večery je také hotový. Takže mám dva a další dva ( nejméně ) mě ještě čekají.
Tenhle je pro rodinu mého prvorozeného :-)
kalendar
Nejprve si dělám jednotlivé malé stránečky- tyhle jsou velké přibližně 15 x 16 cm - a ty pak vlepuji do kalendáře. Stále mám ten dělený na dvě části- obrázky a týdenní kalendář. Po roce se dá kalendárium odříznout a zbyde vlastně jen albůmek.

Děkuji za vaši návštěvu a na zítra mám pro vás špíček :-)

Den 43.

11. listopadu 2010 v 12:37 VÁNOCE
Astrologové říkají, že 11.11.2010 prý není moc šťastný den, prý je to den na karamboly a nesnáze. U výroby přáníček snad žádný karambol nehrozí...leda bychom si ustříhli prst... a nebo zničili ten překrásný drahý papír :-) Zničený papír je to nejmenší, tak radši pozor na prsty :-)
hnědé
Přáníčko je tak jednoduché, že snad jednodušší být nemůže. Na světlou čvrtku jsem černě otiskla razítko s krajinkou (černým pigmentovým - pomalu schnoucím inkoustem ). Rychle jsem otisk zasypala bílým embossovacím práškem, trochu oklepala a zahřála. Kde prášek ulpěl, tam mi vznikla zasněžená krajinka , kupodivu na černém razítku bílý prášek skoro zmodral :-O. Byla to jen zkouška , ale zalíbila se mi a tak jsem motiv vytrhla  a nalepila na hnědé přáníčko. K tomu ještě kousek šedomodré krajky a bíle naembossovaný krůcánek s mašličkou.  Pár minut...

Děkuji za návštěvu a přeji krásný den bez karambolů ;-)

Den 44.

10. listopadu 2010 v 11:12 VÁNOCE
Toje hezké číslo :-). Pořád ještě není nijak strašidelné. Navíc, Vánoce jsou o radosti, těšení se, přípravách...a ne o tom se bát a strachovat, jestli všechno stihnu uklidit, nakoupit, napéct a navařit.
Mně tedy ty přípravy moc baví. Dárečky, přáníčka, ozdůbky... A jestli nebude všechno zcela "pintlich", to mě netrápí. Však je brzy tma a umytá okna nejsou stejně vidět a hlavně nejsou tak důležitá, jako pohoda doma ;-) Mně baví i ta neumytá okna nazdobit, vyzdobit celý byt, provonět vanilkou a pomerančem a hlavně, být v klidu!
Takže dneska dvě "vintage" přáníčka, když měla takový úspěch :-)
prani
Myslím, že už nepotřebují ani popisky. Notový papír je obyčejný z notového sešitu. Na něm je potisk razítkem s textem ( je to opravdu moje nejvyužívanější razítko ) a přes něj naembossovaný krůcánek. Vlevo bílým práškem, vpravo měděným práškem. Zašmudlané razítkovacím polštářkem. Abych docílila jemného "zašmudlání" , používám na to nástroj- takové držátko s polštářkem,
šmudlátko
do kterého naberu z razítkovací podušky barvu a šmudlám. Asi by to šlo nahradit kosmetickým polštářkem, takovým tím na líčení, ale nezkoušela jsem to. Prostě jsem vždycky šmudlala jak to šlo. Dlouho dobu jsem tohle udělátko ignorovala, ale pak jsem si řekla, že si už si ho možná po těch letech zasloužím a koupila ho. Ale není to nutnost.
Pak už jen dozdobit - kraječka, lýko, stužka, visačka , brads ve tvaru zámečku, stará cedulička...takových věciček mám plnou krabici, nic nevyhazuju a všechno se hodí...někdy. Protože prapůvod a prasmysl scrapbooku je vlastně využít zbytky, odpad,  to, co bychom jinak vyhodily. Stačí se jen dívat kolem sebe a určitě najdete kouzelné věci, které se budou hodit, prohledat doma šuplíky, krabice s poklady. Když něco potřebuju a nevím co, když bych na stránku ještě chtěla něco dát a vymýšlím co by, jdu tajně do pokoje mého syna a koukám do jeho šuplíků...a najdu, tu penízek, tu korálek, tu starý kousek zipu... Jo,kdyby tak byla ještě babička a její půda! Její krabice s pohlednicemi, svatými obrázky, zpěvníky, vylisovanými kytkami, starými krajkami...Tohle mě na scrapbooku baví, i ten lov, ty objevy, ne si všechno koupit.

Děkuji za Vaši návštěvu....a přeji úspěšné scrapbookové lovy :-)

Den 45.

9. listopadu 2010 v 0:15 VÁNOCE
Mám hotové dva kalendáře a myslím si, jak mi letos ty přípravy jdou hezky od ruky ;-) . Jenže znáte to, nikdy není vše včas a ty nejlepší nápady přicházejí obvykle pozdě. Přáníček už mám hromadu, ale ještě mi jich pár chybí, nechci na nikoho zapomenout. A doufám, že taky nebudu zapomenuta ;-), protože to je tak pěkné, dostávat přáníčka, dostávat kus srdce a kus vlastnoruční práce, něco, co pro vás někdo udělal a přitom na vás myslel. Jsem naivní? Neberte mi iluze :-))
hnědé
Tohle přáníčko je takové asi nejvíc "moje".  Takový ten ošuntělý vintage styl, kostičky, provázek, přírodní barvy. Jeden čas jsem dělala jen taková přáníčka, letos zkouším všechno možné, ale hlavně embossuju a embossuju, neb Vánoce jsou k tomu jako stvořené a na normálních stránkách embossování tolik nevyužiju. Tak si ho užívám ;-)
Základem přáníčka je béžová karta s naembossovanými ( vytlačenými ) puntíky. Zaráží vás, že říkám embossování dvojí věci? Tohle je tzv. suché embossování, embossování v tom smyslu, že se vzorek na papír vytlačí a tím se stane plastickým. Embossováním za tepla se plastičnosti docílí narazítkováním motivu a následným zasypáním embossovacím práškem a zahřátím embossovací pistolí. Prášek se roztaví a udělá plastickou vrstvu. Obojí je zábavné, ale horké embossování je zábavnější, ten efekt, jak se vám pod rukou narazítkovaný motiv zahříváním objevuje výrazný a plastický, je velmi krásný.
Takže na puntíčky jsem nalepila otrhaný a razítkovacím polštářkem "ušpiněný" papír s  hnědou kostičkou. Na ten jsem přilepila visačku, kterou jsem před tím také "ušpinila", potiskala razítkem s textem, kulatým ornamentem a naembosovala zlaté krůcánky. Pod kulatým ornamentem je ještě malá kartička s vánoční písničkou, našla jsem ji na internetu a vytiskla si ji v tiskárně. Kostičkovaný papír jsem na ten s  puntíky připevnila ( kromě toho, že přilepila ) protaženým provázkem a ozdobila zlatě naembossovaným srdíčkem a knoflíkem. To celé jsem pak oboustrankou přilepila na hnědé přáníčko.

Děkuji, že mě navštěvujete :-) a přeji Vám krásnou dobrou noc i krásný dobrý den.

Den 46.

8. listopadu 2010 v 13:53 VÁNOCE
Já myslím, že těch 46 dní je ještě fakt hodně a není třeba panikařit. To jen, že se může ta příprava dělat fakt pěkně zlehka a nemusí se na poslední chvíli finišovat :-)
Přáníček je třeba vždy dost a to jsou přesně ty drobnosti, které se mohou dělat ve volné chvilce. Já například než to tady všechno zabalím, uklidím, vypnu PC, tak jedno přáníčko vyrobím :-) Před spaním.
prani
Tohle je úplně jednoduché. Modrý papír jsem embossovala mojí domácí technikou ;-) - papír do embossovací kapsy , položila na prkénko, na to druhé prkénko a do toho bušit a bušit paličkou na maso, pěkně po malých kouscích, aby se naembossoval ( vytlačil ) celý vzor. Tohle jsem nedělala v noci, ale v dne, to by mně jinak zbušili sousedi :-) . Vytlačený vzorek jsem pak trochu obrousila smirkovým papírem, jen lehce. Vzorek se zvýraznil. Vločka je z kartonu ( od Kety - kdybych já ji neměla ;-) ) a porazítkovaná modrým ornamentem. Celou vločku jsem otiskla do bezbarvé embossovací podušky a zasypala bezbarvým embossovacím práškem. A zahřála. Vločka vypadá jako ledová.
vločka
Zavázala jsem ji na stříbnou šňůrku a přilepila na modrý papaír. To vše na bílé přáníčko, jemuž jsem udělala konturku stříbným embossováním. No je to fakt raz dva. :-)

Děkuji za návštěvu :-)

Den 47.

7. listopadu 2010 v 18:41 VÁNOCE
Neděle, i když to ráno nevypadalo, celá propršela. Klasický podzimní den. Dost času myslet na Vánoce, myslíte si, že ? ;-) Jenže ten čas tak strašně rychle letí...Takže neváhejme -  každý den kousek a pěkně to přibývá:-)
modry
Tentokrát jsem dělala přáníčko modré. Stromeček je stejný, ale embossovaný stříbrně. Tmavě modrou kartičku se stromečkem jsem několikrát omotala bílým bavlněným provázkem na drhání (z papírnictví) , ozdobila vločkou ( knoflík) a malou visačkou. Hrana visačky je také naembossovaná - embossovací tužkou jsem udělala okraj...a další postup už je známý - zasypat práškem, zahřát. Kartičku se stromečkem jsem nalepila na šedé přáníčko, které jsem před tím potiskala razítkem s textem a "ošmudlala" modrým polštářkem. Kamínky jsou opět ze sady na zdobení nehtů ( obchod KIK ).

Děkuji za návštěvu a přeji příjemné tvoření, předpověď počasí k tomu přímo vybízí ! ;-)

Den 48.

6. listopadu 2010 v 23:09 VÁNOCE
Na přáníčko ale stejně dojde, alespoň tady a teď:-)
vanoce 3
Stále jedu v klasických barvách - červená, zelená, zlatá. A stále embossuju :-)
I tenhle typ přáníčka jsem viděla, jen stromeček byl opět razítko. Krásné! Kdybych si ho mohla koupit, koupila bych ho. Třeba ho seženu, teď jsem si ale zase musela vypomoci jinak.  Na zelenou čtvrtku jsem si lehce načrtla tužkou trojúhelníkovitý tvar stromečku. Zbytek zeleného podkladu jsem si zakryla bílým kancelářským papírem a silikonovým  razítkem s "krůcánkem" jsem potiskala ( vyplnila ) průhledným embossovacím inkoustem  plochu předkresleného stromečku. ( ten bílý papír tam mám proto, abych tiskala jen do vymezeného protoru a ne jinam) Otisk jsem zasypala tentokrát zlatým práškem a zahřála pistolí. Tužka jde po zaschnutí lehle vygumovat.  Do mezírek jsem nalepila červené kamínky. Kmínek stromku jsem nakreslila zlatou gelovkou a ozdobila  malou mašličkou z organzy. Hotovou zelenou kartičku jsem nalepila na bílou kartičku a tu na červené přání. Okraj je ozdobený obloučkovou raznicí. Hotovo :-)! 

Scrapbookový Beroun

6. listopadu 2010 v 22:47 KURZY A SETKÁNÍ
Dnes jsem dělala dva kurzy v Berouně. Ne přáníčková, ale scrapbooková pro začátečníky. Oba kurzy byly báječné. Lidé, kteří přišli, byli moc fajn a největší radost mám, že se v každém kurzu vždy objeví někdo, kdo se fakt "kousne", kdo odchází naprosto nadšený a vybavený nejen teoreticky, ale i  potřebným materiálem, který si v obchůdku U bílé paní hned může nakoupit. Já jsem tam navíc  ta, která jim opravdu zodpovědně poradí, co potřebují do začátku nutně, co je skoro nezbytné a co může počkat, bez čeho se ještě chvíli obejdou :-). Ta symbióza obchodu s dílnou je geniální.
Že bychom si mohli udělat i nějaké visačky na dárky byl jen nápad, ale práce na stránkách nás vytížila tak, že jsme přetahovali čas, a já se nestačila skoro ani najíst, ani napít...ani...a tak :-) Jo a že píšu PRACOVALI, TVOŘILI... s měkkým I ? No to se podržte, poprvé byl na kurzu i muž a myslím, že je to široko daleko jediný scrapující muž! A jeho práce? Skvělá! Velmi mě překvapil, scrapování mu šlo úžasně, ale tak i všem ostatním, nikdo nebyl, komu by se nedařilo. Jen na ten dotek Vánoc už nedošlo...;-)beroun 1
beroun 3
beroun 2
beroun 4
Děkuji za návštěvu a zvu vás do Berouna :-), je to nejlepší kamenný obchod, kde je největší výběr scrapbookového materiálu za dobré ceny.

Den 49.

5. listopadu 2010 v 17:45 VÁNOCE
Včera jsme s mými děvčaty ve Scrapklubu tvořily přáníčka. Přinesla jsem vzory, aby měly snažší práci;-), ale holky se rozjely a vytvořily svoje kreace a nutno podotknout, že velmi hezké. Někdy prostě stačí jen kouknout na něčí nápad a vyrojí se vlastní.

Viděla jsem krásné přáníčko s věncem z lístečků, symbolizující adventní věnec. Jenže takové razítko nemám, tak si musím pomoci nějak jinak. Nakreslila jsem si kružítkem tence na světle šedý  papír kruh a pak jej orazítkovala  razítkem z drobných lístečků a kvítků, myslím, že je to jedno z mých prvních razítek . Platíčko s několika druhy drobných květinových motivů jsem koupila  normálně v papírnictví. Tahle razítka mají někde i v hračkářství, jsou určená dětem, rozhodně ho lze koupit zde - http://www.vytvarnehracky.cz/pool/produkt_foto_274.jpg
Razítkovala jsem průsvitným embossovacím inkoustem a otisk zasypala zeleným embossovacím práškem a zahřála pistolí. Do středu malých kytiček jsem nalepila ( osvědčeným Diamondem ) malé korálky. Ke straně věnce jsem z rozebraných květů vánoční hvězdy vytvořila svůj květ se středem ze žluté papírové kytičky ( buď koupené  nebo vytvořené raznicí ) a zlatým korálkem. Květ jsem podložila dvěma různě zelenými stuhami z organzy a mašličkou z provázku. To celé jsem slepila oboustrankou a též oboustrankou přilepila na papír. Razítko Veselé Vánoce nemám ( lze jej objednat na www.hurapapir.cz) , tak jsem použila svoje Merry Christmas. Myslím si, že v tomhle případě je to tak vžité, že i moje maminka ví, co to znamená :-) Celou takto připravenou šedou kartičku jsem, jak jinak než oboustrankou, přilepila na červený papír. Prostě červená se zelenou, to jsou klasické vánoční barvy.  Přáníčko je velikosti A6.  
věnec

Děkuji za návštěvu a přeji krásné tvoření :-)

Vánoce jsou za 50 dní!

4. listopadu 2010 v 16:14 VÁNOCE
Nevím, jak to máte vy, ale já si každý rok říkám, že letos začnu s přípravou Vánoc včas, abych na nic nezapomněla a nic nemusela dělat honem honem, abych to stihla. Každoročně marně. Prostě se čas nějak smršťuje nebo co...;-) Ale! Letos už mám 19 přáníček hotových. V neděli se mi udělalo konečně trochu lépe, byla jsem sama doma a tak jsem si udělala přáníčkovou neděli. Vařit jsem nemusela, chuť k jídlu se ještě nedostavila :-( , a tak jsem všechen svůj čas napřela na výrobu přání. Navíc jsem potřebovala vyzkoušet ta, která dnes budeme tvořit s holkama na klubu. Tak se můžete se mnou pustit do přáníček  i vy :-)
přáníčka
červené
Přáníčko je velikosti A6, či-li do normální malé obálky.
Na zbytek červeného papíru jsem naembossovala "krůcánek" ( prostě nějaký ornament ). Razítko jsem otiskla bezvarvým embossovacím polštářkem, otisk zasypala červeným embossovacím práškem s třpytkami a zahřála embossovací pistolí. Červený papír jsem převázala stuhou, přichytila jsem ji oboustrannou lepicí páskou. Krůcánek jsem dozdobila zlatými svorkami. Květ vánoční hvězdy je z umělé látkové kytičky z květinářství, v tom "pugétku" jich je asi 20, takže dost na kupu přáníček :-) Pugétek jsem rozebrala na jednotlivé květy. Vzala jsem dva k sobě a spojila je zlatou svorkou a přichytila též do červeného papíru. Teď jsem červený papír nalepila ( oboustrankou) na zelený a tím jsem schovala všechny nožičky od svorek, které koukaly z rubu červeného papíru. Rámečky a nápis je udělaný zlatou gelovkou. Hotovo!

Děkuji  Vám za návštěvu a přeji skvělé vánoční nápady :-)

Legoland

3. listopadu 2010 v 21:27 STRÁNKY
Tahle dvoustrana je dozvuk léta, vzpomínání na výlet, který jsme si dlouho plánovali a všichni se moc těšili. Není to ani dárek, ani soutěž, prostě jen tak, čistá radost. Ten rámeček okolo stránek je nalepený z malinkatých obdélníčků, které mají vypadat jako legové kostičky. Razím heslo, že stránky nechci dělat moc pracné, abych na nich neztrácela mnoho času. Ale protože si je užívám a tvoření je pro mě zároveň i formou relaxace až meditace, tak mi to někdy nevadí. S tímhle jsem se radostně piplala a vůbec jsem to nepovažovala jako zbytečně pracné, nehledě na to, že efekt je hezký. Líbí se mi. On je ten rámeček vlastně taky jedinou ozdobou, kromě mapičky a kalendáře na kolečku.legoland
Děkuji za návštěvu a užívejte si scrapovací relax :-)

Podzim

1. listopadu 2010 v 12:03 STRÁNKY
Za okny mlha, na mých průduškách bolest, před sebou čaj a za sebou postel. Nebaví mě, ale chřipka je tentokrát silnější než já. Chvíli vylezu a něco dělám, ale únava mě žene zpět a upadám do spánku a divokých snů.
Tak něco optimistického :-)) a už ty bacily přece musím zdolat!
podzim
Tohle byl říjnový sketch. Měla jsem skoro hotovo, jen jsem myslela, že říjnový je do konce října a on byl do 25., takže jsem vložila pozdě. Nic se neděje, jen to mohlo být pět bodíků pro tým :-)

Měla jsem hlídací týden a vyzvedávala Matýska ze školky. Denně jsme spolu doma něco tvořili, než jsem ho vedla na autobus tatínkovi. Matýska to nesmírně baví. I tento den chtěl hned domů a babi, co budeme dělat? A já ho hnala na Vodojem, že si budeme hrát s listím :-)). Moc se mu nechtělo, jenže já potřebovala ty podzimní fotky :-) A konečně vím, o čem ty holky mluví, když napadne první sníh a ony honem honí děti na kopec, ať mají nějaké fotky se sněhem, dokud je. Jenže i oblečení dětí doladí, to já tedy neovlivním a tak musím doladit až na stránce :-)) ( trochu si dělám legraci, to já se jen chtěla projít venku, když svítilo sluníčko, ne že by tolik šlo o ty fotky, ale nakonec se nám oběma na Vodáku líbilo a ještě jsme stačili i doma něco vyrábět ).

Říjen byl plný golfu - dokud je hezky snažíme se hrát a hrát a užít si posledních hezkých dní. Takže na stránku do Našeho roku jiná říjnová fotka než golfová nebyla. A konečně jsem využila i roztomilé razítko golfisty, které jsem dostala od Kiarky k svátku. Ty kostky na podkladovém papíru jsem dělala přes šablonu razítkovacím polštářkem. Nějak mám pořád pocit, že ty jednobarevné plochy musím nějak "rozbít".  Stránka je podle listopadové sketche, přichvátla jsem si, abych zase nezmeškala :-)
rijen b
sablona
sablona a
Je to jednoduché, že ?;-)

Děkuji za návštěvu a přeji  hezké podzimní  tvoření :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA