Den 44.

10. listopadu 2010 v 11:12 |  VÁNOCE
Toje hezké číslo :-). Pořád ještě není nijak strašidelné. Navíc, Vánoce jsou o radosti, těšení se, přípravách...a ne o tom se bát a strachovat, jestli všechno stihnu uklidit, nakoupit, napéct a navařit.
Mně tedy ty přípravy moc baví. Dárečky, přáníčka, ozdůbky... A jestli nebude všechno zcela "pintlich", to mě netrápí. Však je brzy tma a umytá okna nejsou stejně vidět a hlavně nejsou tak důležitá, jako pohoda doma ;-) Mně baví i ta neumytá okna nazdobit, vyzdobit celý byt, provonět vanilkou a pomerančem a hlavně, být v klidu!
Takže dneska dvě "vintage" přáníčka, když měla takový úspěch :-)
prani
Myslím, že už nepotřebují ani popisky. Notový papír je obyčejný z notového sešitu. Na něm je potisk razítkem s textem ( je to opravdu moje nejvyužívanější razítko ) a přes něj naembossovaný krůcánek. Vlevo bílým práškem, vpravo měděným práškem. Zašmudlané razítkovacím polštářkem. Abych docílila jemného "zašmudlání" , používám na to nástroj- takové držátko s polštářkem,
šmudlátko
do kterého naberu z razítkovací podušky barvu a šmudlám. Asi by to šlo nahradit kosmetickým polštářkem, takovým tím na líčení, ale nezkoušela jsem to. Prostě jsem vždycky šmudlala jak to šlo. Dlouho dobu jsem tohle udělátko ignorovala, ale pak jsem si řekla, že si už si ho možná po těch letech zasloužím a koupila ho. Ale není to nutnost.
Pak už jen dozdobit - kraječka, lýko, stužka, visačka , brads ve tvaru zámečku, stará cedulička...takových věciček mám plnou krabici, nic nevyhazuju a všechno se hodí...někdy. Protože prapůvod a prasmysl scrapbooku je vlastně využít zbytky, odpad,  to, co bychom jinak vyhodily. Stačí se jen dívat kolem sebe a určitě najdete kouzelné věci, které se budou hodit, prohledat doma šuplíky, krabice s poklady. Když něco potřebuju a nevím co, když bych na stránku ještě chtěla něco dát a vymýšlím co by, jdu tajně do pokoje mého syna a koukám do jeho šuplíků...a najdu, tu penízek, tu korálek, tu starý kousek zipu... Jo,kdyby tak byla ještě babička a její půda! Její krabice s pohlednicemi, svatými obrázky, zpěvníky, vylisovanými kytkami, starými krajkami...Tohle mě na scrapbooku baví, i ten lov, ty objevy, ne si všechno koupit.

Děkuji za Vaši návštěvu....a přeji úspěšné scrapbookové lovy :-)
 


Komentáře

1 Kiarka Kiarka | 10. listopadu 2010 v 15:26 | Reagovat

Jsou nádherné obě...nestačím sledovat ...ale tyhle mě zaujaly ze všeho nejvíc...:-) kráasa

2 Haňule Haňule | 10. listopadu 2010 v 15:54 | Reagovat

Nádherná!!!

3 Haczek Haczek | 10. listopadu 2010 v 18:10 | Reagovat

Nádhera! Taky se u mě umístily na první místo :D

4 Jana Jana | E-mail | 11. listopadu 2010 v 11:20 | Reagovat

Ahoj, je to opravdu nádhera a určitě potěší duši.
Já jako šmudlátko používám nastříhanou houbičku na nádobí a jde to super. Na každou brvičku mám jeden kousek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA