Den 45.

9. listopadu 2010 v 0:15 |  VÁNOCE
Mám hotové dva kalendáře a myslím si, jak mi letos ty přípravy jdou hezky od ruky ;-) . Jenže znáte to, nikdy není vše včas a ty nejlepší nápady přicházejí obvykle pozdě. Přáníček už mám hromadu, ale ještě mi jich pár chybí, nechci na nikoho zapomenout. A doufám, že taky nebudu zapomenuta ;-), protože to je tak pěkné, dostávat přáníčka, dostávat kus srdce a kus vlastnoruční práce, něco, co pro vás někdo udělal a přitom na vás myslel. Jsem naivní? Neberte mi iluze :-))
hnědé
Tohle přáníčko je takové asi nejvíc "moje".  Takový ten ošuntělý vintage styl, kostičky, provázek, přírodní barvy. Jeden čas jsem dělala jen taková přáníčka, letos zkouším všechno možné, ale hlavně embossuju a embossuju, neb Vánoce jsou k tomu jako stvořené a na normálních stránkách embossování tolik nevyužiju. Tak si ho užívám ;-)
Základem přáníčka je béžová karta s naembossovanými ( vytlačenými ) puntíky. Zaráží vás, že říkám embossování dvojí věci? Tohle je tzv. suché embossování, embossování v tom smyslu, že se vzorek na papír vytlačí a tím se stane plastickým. Embossováním za tepla se plastičnosti docílí narazítkováním motivu a následným zasypáním embossovacím práškem a zahřátím embossovací pistolí. Prášek se roztaví a udělá plastickou vrstvu. Obojí je zábavné, ale horké embossování je zábavnější, ten efekt, jak se vám pod rukou narazítkovaný motiv zahříváním objevuje výrazný a plastický, je velmi krásný.
Takže na puntíčky jsem nalepila otrhaný a razítkovacím polštářkem "ušpiněný" papír s  hnědou kostičkou. Na ten jsem přilepila visačku, kterou jsem před tím také "ušpinila", potiskala razítkem s textem, kulatým ornamentem a naembosovala zlaté krůcánky. Pod kulatým ornamentem je ještě malá kartička s vánoční písničkou, našla jsem ji na internetu a vytiskla si ji v tiskárně. Kostičkovaný papír jsem na ten s  puntíky připevnila ( kromě toho, že přilepila ) protaženým provázkem a ozdobila zlatě naembossovaným srdíčkem a knoflíkem. To celé jsem pak oboustrankou přilepila na hnědé přáníčko.

Děkuji, že mě navštěvujete :-) a přeji Vám krásnou dobrou noc i krásný dobrý den.
 


Komentáře

1 isobelka isobelka | Web | 9. listopadu 2010 v 7:41 | Reagovat

Tak tohle se mi zatím nejvíc líbí, přesně Tvůj styl, nádherné.

2 Hanule Hanule | 9. listopadu 2010 v 8:15 | Reagovat

Souhlas s Isou, tohle seš ty, a já tenhle styl miluju!!! (ne že by ta ostatní nebyla hezká ;-) ) Jde ti to krásně od ruky. A já se těším na každodenní novinku :-)

3 Haczek Haczek | 9. listopadu 2010 v 8:53 | Reagovat

Vintage rozhodně není styl, ke kterému bych inklinovala, a mnohdy ho ani nedokážu docenit. Ale ten TVŮJ styl je prostě pohádkově nádherný. Rozhodně tohle přáníčko se vyšplhalo u mě na pomyslné první místo (moc se mi líbí ten nápad s vytisklou písničkou). Jen tak dál :-).

4 KETA KETA | Web | 10. listopadu 2010 v 8:28 | Reagovat

Souhlasím s Haczek. Jen u mě mají všechna svá první místa ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA