Prosinec 2010

PF 2011

31. prosince 2010 v 10:38 PELE-MELE
PF

Vánoce jsou tady...

21. prosince 2010 v 23:19 VÁNOCE
Už se jen třikrát vyspíme! 
Tak to tady tedy balím. Pro tuto chvíli, přes Vánoce a přilehlé svátky. Budeme se navštěvovat, jíst a pít a těšit se z dárků. Ještě je všechny musím zabalit, opatřit jmenovkami a pak budu jen v napětí, jestli se budou líbit.
Přeji vám, všem mým skutečným i virtuálním přátelům, abyste prožili Vánoce v klidu a míru, mezi lidmi, které máte rádi a se kterými jste rádi, abyste našli pod stromečkem takové dárky, které jste si přáli, aby vaše dárky udělaly radost těm, kterým mají, aby kolem vás bylo milo a radostno. Děkuji vám, že mě navštěvujete, že se mnou trávíte denní ( nebo i jen občasné) chvilky, vracíte se, zastavujete. Děkuji za vaše milá slova v komentářích i za ty, která mi chodí soukromě.
Děkuji i za vaši dnešní návštěvu a přeji vám krásné poslední "čekací" dny a pak jen samé štěstí.přáníčko

Den 6.

18. prosince 2010 v 15:44 VÁNOCE
Protože doba Adventu, doba předvánoční, by měla být dobou klidu a milých setkávání. Takže navzdory vrcholící nákupní horečce udělaly jsme si s kamarádkami takové malé příjemné setkání v centru "konzumu"- v nákupním centru Palladium v Praze. Tedy hlavně proto, že to je kousek od Danči, kde jsme byly s Isou a Olou až do půl třetí, protože Danča nemá hlídání, ale vidět jsme se chtěly. A potom, od tří, jsme měly další schůzku, s dalšími scrapařkami z Prahy. Hlavně já z "vesnice" jsem je chtěla vidět a ještě tento rok se sejít. Palladium jsem vybrala i proto, že je dostupné metrem a nahoře je půvabná kavárna ve francouzském stylu, což je nám mnohým blízké :-) A setkání to bylo fakt moc fajn, daly jsme si vínko a kávu, některé čaj, jiné ovomaltinu, prostě na co byly chutě. Prohlédly jsme si úžasné Melinino album z Provence, které ve skutečnosti je tak krásné, že se to ani popsat nedá. Popovídaly jsme a už jsme začaly plánovat jarní velký sraz. Kolem nás se to hemžilo nakupujícími, lidé se ztráceli za obrovitými nákupními taškami, brali útokem slevy a akce, a my jsme byly v klidu. Pohoda a klídek :-) Rozdaly jsme si drobné vánoční pozornosti a těšily se ze společnosti přátel. Byla jsem v sedmém nebi. Takže pusu a krásné Vánoce a nashle v příštím roce :-)
my

Den 9.

15. prosince 2010 v 13:51 VÁNOCE
Mám hlídací týden. Venku je sněhová kalamita a já vyzvedávám Máťu ze školky po spaní a pak ho vedu na bus tatínkovi. V mezičase jsme doma a "babi, budeme něco vyrábět". Máťa se moc rád přehrabuje ve všech mých věcech, lákají ho malé věci, krabičky s knoflíky, raznice. Ty máš konflíčkové království, povídal, a taky mašličkové.
Vyráběli jsme spolu přáníčka se sněhuláky a zdobili jim kabátky knoflíky:-). A na dnešek musím honem vymyslet nějaký tvořivý plán, za chvíli si pro chlapečka jdu .
matýskovo
Děkuji za vaši návštěvu a přeji hodně tvořivé energie :-)

Den 11.

13. prosince 2010 v 18:51 VÁNOCE
Lucinky mají svátek, takže Lucky, všehno NEJ :-) Když jsem byla velmi mladá, představovala jsem si, že až budu mít jednou dítě, bude to Lucinka. Moc se mi líbila písnička  jak Lucinka ztratila bačkorku...
Mám tři syny a dva vnuky ! :-)


Takže dnes asi poslední vánoční přáníčka, víc už jich opravdu dělat nebudu. To jen, že jsem v neděli potkala v Praze jednu zmizelou scrapařskou kamarádku a oboustranně jsme měly ze setkání radost. A já si vzpomněla ještě na ty, na které bych skoro zapomněla...
hnědá přání
přání
přání 2
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Den 12.

12. prosince 2010 v 22:21 VÁNOCE
Blíží se konec maratonu a CTS.  Poslední podmínky maratonu splnila jsem na přáníčkách, a podmínky CTS na stránkách do Našeho roku 2010. Připadá mi to, jako by to bylo včera, kdy jsem začala dělat tenhle albůmek, a najednou už jsem skoro u konce...
listopad
techmania
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Den 14.

10. prosince 2010 v 19:37 VÁNOCE
Tak to už jsou Vánoce fakt  hodně blízko. To už budu muset naskočit i na to cukroví :-) Aby nakonec nebylo z papíru...i když to by bylo asi pracnější. Ale...možná bych mohla něco zkusit, když už se cukroví i plete a šije :-) Zatím tedy makám na Kronice, byť s vidinou, že bude pod stromečkem nedodělaná, to bohužel i kdybych se rozkrájela ( jako že bych byla schopná...;-) ), nestihnu. Víkend bude kulturní, to se ke scrapu nedostanu, ale zato si, doufám, užijeme rodinný adventní čas. A jak už jsme se shodli, je to víc než pár stránek do Kroniky, takový čas je k nezaplacení.
6.7
8.9
10.11
Děkuji za vaši návštěvu a přeji vám krásný a klidný víkend, bez shonu a stresu :-)


Den 15.

9. prosince 2010 v 10:26 VÁNOCE
Ano,šestnáctý den jsem přeskočila, měla jsem tolik práce, že jsem nestačila ani blog napsat. A ve tři v noci už jsem neměla sílu. Napečeno nemám :-), ale tenhle vánoční dárek chci stačit udělat, tedy udělat z něj alespoň co nejvíc. Je to ten, co si můj muž přeje a vím, že mu udělá radost. Chtěl by naši golfovou kroniku za celých deset let, co se oháníme golfovou holí a snažíme se, aby to vypadalo jako hra ;-).
Největší práci dá povytahat všechny výsledky, všechny dokumenty, skorkarty, fotky, diplomy... Lepila jsem kdysi i fotky do albumu, ale dlouho ne, pak už se fotky uložily jen v PC a tam zůstaly. Teď to tahám ven, dohledávám datumy, protože jsem si je, "chytrá", nepsala...Takže kronika bude "tlusťoch" a bude na ní práce jako na kostele. Včera jsem jela jako blázen, neudělala nic kromě 8 A4 a to ještě některé rozkládací. Nojo, je toho hodně, když jsme takoví čilí ;-))
Takže zde jsou první stránky. Podotýkám, že jde o KRONIKU, takže žádné zdobené album, to bych na něm nechala život.
1
2
3
4,5
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Den 17.

7. prosince 2010 v 9:58 VÁNOCE
Nikdy jsem nebyla zastánce dárků v podobě peněz. Ano, když šel synek babičce ukázat vysvědčení a dostal za to stovku, ať si něco koupí, to jo. Ale k Vánocům? K Vánocům je přece DÁREK, něco. Neměla jsem s tím nikdy problém, neb svoje lidi poslouchám a tak vím, co by se jim líbilo a co by si přáli ( ne vždy to je ovšem v mezích mých možností ;-) ) . Ale synci už jsou z domu, mají svoje rodiny, děti, a to už se sleduje a odhaduje hůř. V době, kdy i "maličkost" stojí hromadu peněz a potřebných je tolik věcí, jsem usoudila, že než to, opravdu jsou lepší peníze na to co skutečně chtějí a potřebují. Takže DÁREK bude, mám přece kalendáře, albumy, knížky, trička, hračky, pár dárků "jedlých "... a k tomu budou holt peníze. A abych je nedávala jen tak do obálky, vyrobila jsem peněženky. Vím, že po vyjmutí obsahu půjdou do koše, možná na chvíli dětem na hraní...tak jsem se s nimi tolik, jak říká moje kamarádka Isobelka "neprděla" ;-) - prostě na stroji ušité, trošku ozdobené. Důležitý je ten obsah, že ;-)
peněženky
peněženka
Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji krásný zimní den :-)

Den 18.

6. prosince 2010 v 21:28 VÁNOCE
Dnes jsem doděla poslední vánoční dárek ( vyfotím zítra ) a teď už mi zbývá jen ten největší a v podstatě nejdůležitější a nejmilejší - dárek pro manžela.
Tenhle předposlední dárek jsem si samozřejmě vymyslela na poslední chvíli, vázla jsem na fotkách, ale pak vše klaplo, fotky mi byly poslány ( vlastně přeposlány), já je vytiskla a v neděli večer s úlevou dodělala. Dnes zkompletovala a dozdobila, teď zabalím a můžu odeslat. A doufám, že překvapení bude veliké, protože nečekané :-)) A z toho mám já sama největší radost :-)
albůmek
album 1
album 2
album 3
album 4
album 5
Albůmek je z bílého kartónu, koupila jsem si ho ve slevě ve Francii.
Líbily se mi ty tvary visaček. Album bylo kompletní, ale v papíru ( papírový hřbet )  se špatně přehýbalo, tak jsem milé visačky rozřezala a albůmek jsem svázala spirálou. Když mám tu mašinku ;-) tak to není žádný problém. Velikost albůmku je 13 x 17 cm.

Děkuji za vaši návštěvu a doufám, že si užíváte krásné zimy :-)

Den 19.

5. prosince 2010 v 9:28 VÁNOCE
Přeji všem krásnou druhou adventní neděli a posílám jedno přáníčko, asi jedno z posledních , už jich mám fakt dost :-) i když...prostě mě baví :-)
přání
Modré vločky jsou embossované na šedém papíře a vše je pak na tmavě modrém přáníčku. Krůcánek z Big Shotu je embossovaný stříbrně, kousek mašličky jen přání dozdobí.

Děkuji za vaši návštěvu :-)

Den 20.

4. prosince 2010 v 19:49 VÁNOCE
Nejvíc se asi zapomíná na ty úplně nejbližší. Dělám albůmky pro kdekoho, pro sebe a pro rodiče až naposledy. Svatba mého prostředního syna už byla vloni v srpnu a babička dostane albůmek teprve teď. Já se taky chystám, že si udělám pro sebe svatební albůmky svých děti, ale není čas... Tak zatím ten babiččin :-)
svatba 1
svatba 2
Albůmek jsem si koupila jako polotovar, protože se mi velmi  líbil barevně. Takže dozdobit ho už byla maličkost.

Děkuji za návštěvu :-)

Den 21.

3. prosince 2010 v 18:24 VÁNOCE
Včera jsme měly s mými děvčaty poslední letošní klubové scrapsetkání, takovou besídku :-) Měly jsem napečeno a navařeno ( nelžu, 50 druhů cukroví bylo je od jedné paní :-O ) , pily čaj a kávu, povídaly... a tvořily vánoční kouličky, někdo visačky, někdo přáníčka. Besídka pokračovala ještě v hospůdce, domů jsem došla po jedné hodině:-)
Albůmek mi leží na stole nedodělán...nejen, že jsem ho vymyslela pozdě, ale chybí mi i fotky a čas se začíná krátit...
Nicméně dnes jsem strávila den s kamarádkou a venku - užily jsme se i si - sníh a svoji společnost, dlouho jsme se neviděly a měly si co povídat. Bylo to milé a konec konců, co je víc než setkání s přáteli, které má člověk rád :-)? To už samo o sobě je dárkem. Včerejší "besídka", dnešní setkání...1
Takže dnes jen rychlopřáníčko, které je snadné, jen musíte mít to správné razítko na embossování. Ale místo razítka lze použít i embossovací tužku a jakýkoliv motiv si nakreslit, zasypat prášekem...a postup už je stejný, to znáte :-) Tady jsou vločky na bílé čtvrtce i bíle embossované, to se mi líbí. Vločka na čtverečku je embossovaná fialově a tím pádem je i bílé přáníčko nalepené na fialovou čtvrtku. Mašlička je z nějaké bonboniéry, tak se mi líbila, že jsem jí všechno přizpůsobila, i když osobně fialovou barvu moc nemusím.  A přáníček není nikdy dost, nikdy nevíte, kdy se vám nějaké bude hodit...;-)
2

Děkuji za  návštěvu a přeji všem krásný první prosincový víkend :-)

Den 22.

2. prosince 2010 v 17:29 VÁNOCE
Doba předvánoční je časem vzpomínek. Když jsem zavzpomínala na studentská léta, nemůže chybět ani vzpomínka na maturitní ples. Stránku jsem dělala tuhle večer souběžně s mými kolegyňkami, ovšem každá u sebe doma. Tedy ony tři u jedné z nich, já sama doma. Problém byl jen v tom, že ony bydlí na druhém konci republiky :-) . Ale sem tam jsme prohodily pár "slov" po skypu a pracovaly "spolu" podle stejného sketche. I tak se mi to líbilo.
maturák
Stránka je hodně slavnostní. Ono to není na fotce moc vidět, ale nitky i krůcánky jsou zlaté a zlatě je  orazítkován i světlý rámeček a text na světlém papíru.
A kdo si všímá datumu, tak vidí, že už to bude 35 let...Tehdy jsme byly docela odvážné. Všechny maturantky měly na maturitní plesy bílé šaty, jen my jsme si vymyslely květované sukně a bílé halenky. Na fotce to vypadá jako závěs :-), ale látka byla kvalitní a já jsem sukni dlouho nosila i na jiné plesy. A tančili jsme na Mariu z West Side Story, zpívanou v originále, i to bylo odvážné.

Děkuji za vaši návštěvu a těším se na příští :-)

Den 23. - "losovací"

1. prosince 2010 v 20:57 VÁNOCE
Dnes jsem měla hlídací den. Vařili jsme a jedli, vyráběli sněhové vločky, ( jako by jich bylo kolem nás málo ;-) ), vánoční ozdoby, vystřihovali ovečky a lepili losíky;-). Pak byla chvíli pohádka, svačina a šlo se na autobus. Ahoj babi...
Ale mezitím stačil Matýsek i losovat, moc se u to líbilo. Napsala jsem všechna jména na papírky, papírky složila a dala do klobouku. Do červeného klobouku.
a
b
Kloboukem jsme pěkně potřásli a všechny lístečky protřepali... a pak ručka zašmátrala....
c
...a vytáhla jeden jediný lísteček...
d
                                                             MARUŠKA

Gratulujeme s Matýskem Marušce a já posílám slíbený notýsek na recepty. 

Moc a moc děkuju vám všem, které jste přistoupily na hru o notýsek a  do komentářů mi napsaly i tolik krásných slov. Hodně pro mě znamenají, věřte mi.
Dokonce díky jedné z vás,  díky jedné tajemné příznivkyni scrapbooku a příznivkyni soutěží :-) dostane scrapbookový dárek i další vylosovaná. Doufám, že ji dáreček potěší, tak jako potěšilo mě, že jsou ještě lidé, kterým dělá radost udělat nezištně radost někomu jinému a to hned dvakrát - mně ( že se mi ozvala ) a  té vylosované, kterou je
                                                               IVULKA

Gratuluji oběma výherkyním, Marušce a Ivulce, děkuji vám  i oné tajemné a těším se, že si nějakou soutěž v příštím roce zopakujeme :-)
sobík
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA