Letošní podmínkování

12. ledna 2011 v 19:04 |  STRÁNKY
Skončil starý rok plný soutěží, podmínek a bodů.
Jak už jsem psala jinde, docela jsem se těšila, až bude konec. V diskusi jak to bude pokračovat dál jsem nebyla pro, aby se dál soutěžilo za body. Ani týmově, ale v jednotlivcích. Byť jsem měla radost ze svých bodů a plnila jsem podmínky bez jedné na čas, byť jsem měla radost ze svého vítězství a vítězství našeho týmu, po té roční zkušenosti si myslím, že o tom by scrapbook být neměl. Není to sportovní odvětví. Je to v jistém slova smyslu umění, kreativní činnost a to se dost těžko hodnotí, posuzuje a boduje.
Nakonec to dopadlo dobře - podmínky budou, ale nesoutěžně a nebodovaně.

Ta první lednová zněla: udělat stránku podle inspirace nějakým obalem knihy, CD, DVD a tak podobně. To se mi líbilo. Takové výzvy mám ráda a hlavně se mi podmínka líbila, neb se mi hodila do mého pracovního plánu :-) To ale neznamená, že jedu v nějaké soutěži. Podmínky mě budou inspirovat a pomáhat mi a když se mi nebudou hodit, prostě je nebudu dělat, bez výčitek, bez pocitu viny.

I když se mi podmínka hodila, přesto mi dala zabrat. První stránku - titulku k dovolenkovému albu jsem dělala půl dne. Rozhodně jsem věděla, že ty malé fotečky nechci tisknout a řezat a pak skládat zpět na papír. Chtěla jsem to udělat rovnou v Zoneru a vytisknout jako jednu velkou fotku.  To jde. Našla jsem si šablonu a upravila ji do čtverečků. Vybrala jsem si z 500 fotek ty, které jsem chtěla dát do šablony. Když jsem tam ale dala fotky, obdélníky, zůstávala mi kolem bílá místa. To jsem nechtěla. Takže zpět.
Všechny vybrané fotky jsem si v PC v Zoneru ořezala na čtverečky. Vsadila. Šlo to. Dám do tiskárny papír ( používám fotopapíry z Lidlu - teď zrovna jsou v nabídce  a jsou naprosto vyhovující ) a chci spustit tisk…nic. Aha. Pochopila jsem, že  data jsou tak velká, že to prostě moje tiskárna "nesežere". Takže zpět.
Všechny ořezané fotky jsem pozmenšovala, znova vsadila a znova zadala tisk. Hurá, teď to prošlo a jedna velká A4 fotka s malými fotečkami leze z tiskárny. Ale…omylem jsem dala dva stejné obrázky vedle sebe…tak ještě jednou předělat. Pak už jen dolepit barevné proužky a nadpis, to už šlo rychle.
podmínka 1
Druhou stránečku, velikosti 14 x 17cm jsem měla v plánu už dlouho.  Bude to mini album Zámky na Loiře, v rámci alba z dovolené. Protože fotek ze zámků mám strašně, bude minialbum ještě zvlášť. Tuhle knížku jsem dostala k Vánocům a jak jsem ji viděla, hned mě ta titulka napadla, přímo k tomu vyzývá. Navíc máme hodně podobné fotky, i když ne takové v zapadajícím slunci :-)
Já tyhle geometrické stránky nemám moc ráda, něco přesně měřit a skládat...taky se mi poslední čtvereček podařilo nalepit křivě, pak jsem odlepovala, napravovala…a já to tam stále vidím, tu nedokonalost :-(
podmínka 2
Ale beru to jako učení a doufám, že za pár let budu měřit, řezat a skládat s brilantní přesností ;-)

Děkuji vám za vaši návštěvu :-)
 


Komentáře

1 Haczek Haczek | 12. ledna 2011 v 23:40 | Reagovat

To je škoda, že tyhle geometrické stránky nemáš ráda, protože Ti jsou náramně. Minimálně tyhle jsou nááádhernééé :-). Budu se jimi určitě inspirovat.

2 Tereza Tereza | Web | 13. ledna 2011 v 10:39 | Reagovat

Obě stránky jsou naprosto fantastické. :)

3 KETA KETA | Web | 14. ledna 2011 v 22:25 | Reagovat

Je to naprosto famozní!!! Moc se mi to líbí a obdivuju trpělivost. Taky jsem jednou skládala fotky a není to vůbec jednoduché, ale efektní!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA