Únor 2011

Challenge - únor

28. února 2011 v 21:16 SOUTĚŽE
Soutěžíme. Po pravdě řečeno se mi "nesoutěžní "stránka dělala mnohem lépe a radostněji. Ten soutěživý duch mi asi chybí. Ne, že bych z vítězství neměla radost, to samozřejmě mám, ale nepřikládám tomu žádnou velkou váhu. To, že vyhraju nějaké soutěže ještě neznamená, že jsem nejlepší scrapařka ;-). Prostě se jen ta stránka v danou chvíli líbila určitému počtu lidí, ale za týden by se jiné skupině lidí moje stránka třeba vůbec nelíbila. Důležité a jediné podstatné je pro mě to, aby se stránka líbila mně, aby se líbila rodině, těm, kterým ji dělám do alba, nebo jako dárek. To je pro mě odměna a vítězství. Když se muž zadívá na moji soukromou galerii ( stránky zavěšené na šňůře na zdi- vždycky ty nové, než je uložím, chvíli visí ;-) ) a řekne: ty jo, to je krásný! , tak to jsem vyhrála první cenu :-)
A když dostanu hezký komentář od vás a od svých scrapkolegyněk - že jsem něco hezky vymyslela, vymazlila, hezky vyladila, nalepila, ozdobila....tak to mě samozřejmě taky vždycky potěší :-))

Podmínky únorové challenge byly : písmenkový papír, něco červeného, něco s puntíky, a něco, co lze najít doma v kuchyni, co není určené pro scrapbook, ale co lze použít. Byla jsem moc zvědavá s jakými objevy děvčata přijdou, protože já jsem měla v hlavě několik věcí. Včetně zavařovacích gumiček ;-)
Takže jsem si s velkou radostí udělala pro změnu stránku voňavou Itálií.
Podklad této stránky tvoří hnědý papír, který byl jako podklad fólie s obrázkem - ještě jsem ji nepoužila, ale ten papír, který měl být na vyhození ano :-) Písmenkový papír je od chleba - ano , byl v něm zabalený chléb, ve Francii. Obal od sýra - italského - není třeba představovat, pečeť je z láhve vína a obrázek je ze sáčku od bruschette ( ve finále jsme to doma zhodnotili jako okořeněná a opečená kolečka rohlíků. Ale dobré to bylo, to jo! ). Je podlepený bílým kancelářským papírem, protože i když jsem sáček důkladně vytřela, přece jen bych nerada, aby mi časem na stránce prosakovaly mastné skvrny. Známka je vytištěná, to není originál. Okraj je orazítkovaný mými v současné chvíli nejoblíbenějšími razítky od firmy Artemio. Hnědý razítkovací polštářek je z Landshutu - Pic STAMPion.

Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji vám příjemnou noc :-)

Do kroniky - poslední!

27. února 2011 v 10:18 ALBA
To je opravdu konec! Na jaře jsem vždycky natěšená všechno fotit, časem mě iniciativa přejde :-), takže zase jen ty nejvýznamnější věci. Dragonovský turnaj a Beskydy - jako vždy úžasné. Byly tak úžasné, že jsem náš zájezd PGL do Beskyd celý popsala ( na A4 ) a věnovala mu nejvíc místa. Včetně návštěvy Czech Open, setkání s Jimenézem, podepsaným míčkem a úsměvem do mého objektivu :-) Událostí byla i svatba našeho PGL "šéfa" Tomáše . Sezónu jsme zakončili Pyžamovým turnajem na Čerťáku. Mistrovství klubu jsem nehrála, neb jsem se angažovala na scrapařské výstavě v Klatovech a na zabijačkový turnaj na Svachovku už jsme nejeli - nemoc mě zklátila tak, že to nebylo možné. Zima je pro mě regenerací, teoretickou přípravou a hlavně - dělám albumy a zpracovávám dokumentaci přece :-)
Stránku jsem udělala na stránku časopisu, kde zrovna nebylo nic zajímavého ( jenom jak se volila miss a tak ;-) ) - to, že si naše kamarádka zlomila nohu jako nehrající golfistka bylo mnohem zajímavější :-) . Bílý proužek dole je pásek na ruku, který sloužil jako vstupenka ( zadarmo ) po všechny turnajové dny.
A trochu legrace na závěr, to mám ráda.
Děkuji za vaši návštěvu a taky za trpělivost koukat na golfové stránky :-)

Do kroniky ...předposlední

25. února 2011 v 18:42 ALBA
Rok 2009 byl na obrázky celkem bohatý. Už mě nebaví tahat foťák do Hořehled, to je opravdu pořád stejné- stejné hřiště, stejní lidé. Ale když vyjedeme někam jinam, tak fotím. Třeba ve St. Oswaldu v Rakousku ( s výletem do Krumlova - fotka zastrčená pod pravou dolní ) nebo v Beskydech na Summer Tour . Turnaj Dragon Press Open si zaslouží vyfotit vždy, je to nejlepší, nejhodnotnější a nejobsazenější turnaj a navíc ho pořádáme my :-) Takže to vše si zaslouží i zdokumentovat. A Kosmáčov open byla veliká legrace u kamarádů na zahradě - grýny negrýny, jamky nejamky, ale krásný podzim, květinové odměny a večer masíčka a vínečka - golf je prostě "masový" sport! :-)
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Kronika je hotová!

25. února 2011 v 9:33 ALBA
Přiblížil se konec.
Konec golfové kroniky. S malými přestávkami, kdy dělám podmínkové stránky nebo liftíky s kamarádkami sedím nad kronikou od prosince. Moje představa, že bude do Vánoc byla naprosto scestná. ( můj muž se smál, že Vánoce teprve budou :-) )
V pracovně neskutečný binec, neb jsem měla vytahané potřebné papíry, razítka, zdobítka atd. tak, abych měla vše po ruce, takže kolem sebe, na stole, na druhém stole, na pojízdném stolečku... Když jsem chtěla udělat něco jiného, tohle vše jsem musela odhrnout na zem abych měla volný stůl. No řeknu vám, už jsem se těšila na konec. Nechtěla jsem se s dokumentárními stránkami moc babrat, ale někdo to nazval, myslím Kiarka, časem manipulačním, a ten rozhodně potřebovaly. Udělala jsem 90 jakžtakž nazdobených A4 stránek a nepočítaně stránek výsledků turnajů, které jsem dohledávala na servru ČGF a tiskla zpětně. Vracet se deset let zpátky je prostě moc. Musím být důslednější a vše zaznamenávat hned. Teď už to bude legrace, jen postupně doplňovat.
Takže - hlásím HOTOVO! Večer jsem slavnostně dodělala poslední stránku a konečně!!! si uklidila stůl i prostor kolem a ráno jsem radostně přišla do pracovny, která byla uklizená, srovnaná a já se těším, až se pustím do barevné podmínkové stránky a taky do challenge a bude to trochu o tvořivosti a ne jen lepit výsledky :-)
Tak na konec jen výběr z posledních stránek.
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Nočníček - liftíček

23. února 2011 v 12:28 STRÁNKY
Jsem noční sůva. S večerem stoprocentně ožívám a baví mě vše co dělám. I když mám klid celý den, přesto ten noční je jiný. Na pc mi hraje nějaká příjemná muzička nebo mi bliká skype a sem tam prohodím slovo se svými kamarádkami, lepím si stránky a relaxuju. Je to relax. Je to pohoda. Je to meditace.
Včera večer mi Haňule písla, že našla krásnou stránku od Kelly Goree a  poslala mi ji. Moc se mi líbila. A na základě mého nadšení jsme se domluvily, že si ji liftneme. Teď hned! Poslala jsem ještě SMSky Ketě a Isobelce, ale ani jedna neměla čas, tak jsme do liftu šly jen my dvě. Byl to hezký večer. Hrozně mě to společné tvoření baví. Jsme spolu, přitom si nepřekážíme, nerušíme se, jedeme si svým tempem a ve svém soukromí.
Na tuhle stránku jsem původně hledala jinou fotku, rodinnou, ale při hledání jsem narazila na tuhle ( rabuju albumy dětí- tedy albumy, jsou to šanony! ) a najednou jsem ji na stránce viděla. Mám ještě jednu podobnou fotku, kde je syn jen sám, v detailu, ale chybí tam kus babiččina domu, ten stůl a stromy...Zadívala jsem se na fotku a vrátila se v čase. Vzpomněla jsem si na ten stůl, deštěm ošlehaný tak, až dřevu vylézala léta, rozviklaný, ale stojící ve stínu staré hrušky. Tam jsem si rozložila knížku, něco na pití, štrůdl od babi...a kluci si v zahradě hráli celý den. Byla to kouzelná zahrada plná stromů a jen s málo záhonky. Tam byly je jahody a květák. Tím, že zahrada byla tak trochu zanedbaná, byla pro mě i pro kluky zajímavější.
Vzpomněla jsem si nad fotkou i na Trnkovu Zahradu :-). A strašně, opravdu hodně moc, mě stránka bavila. V té hnusné únorové zimě mi bylo tak letně příjemně, skoro jsem cítila vůni rozpáleného dřeva a trávy, lehký větřík v listech  stromů i babiččiny šouravé kroky...
Díky, Hani, za báječný večer. Byla to několikanásobná radost.

Moje stránka :
moje
Haňulina:
hanule
Děkuji vám za návštěvu a přeji krásný, byť mrazivý, ale sluníčkový den :-)

Lift ve dvou

19. února 2011 v 11:46 STRÁNKY
Včera odpoledne jsem dokončovala stránky do golfové kroniky z roku 2009 ( už se to blíží ke konci ) a PC vedle samozřejmě běží a sem tam mi oranžově problikne zpráva na skypu.
Co děláš večer? ptala se Keta.
To je otázka - co by? Scrapuju.  Kouknu na Krause a zase hupky do pracovny, práce čeká.
Nedáme si lift? dorážela :-)
Tak jo! souhlasila jsem s nadšením.
Dodělám ty golfové a můžu se do toho pustit. V noci udělám, ráno vyfotím. Vyber něco ty, posledně jsem vybírala já.

Vybrat stránku na lift pro nás dvě je oříšek. Keta je minimalista, a já zase plácám na stránky spousty věcí. Keta poslala předlohu od Muriel a já se zděsila. Ale nemohla jsem odmítnout a nechtěla ji zklamat.  Nicméně, čím déle jsem se na předlohu dívala, tím víc se mi kompozičně líbila a najednou jsem viděla, co by vše šlo se stránkou udělat.

Fotky jsem měla vybrané hned. Už jsem je několikrát chtěla scrapovat, ale nikdy nebyla příhodná chvíle a nápad. Tohle jim tedy padlo. Jen jsem tam musela "docpat" i tu třetí, ona k nim patří, bez ní by to nešlo.

Věděla jsem, že výrazný podklad je to ono, neb fotky jsou víceméně nebarevné. Výraznější podklad používám málokdy a oranžové kostičky se mi zdály nejvhodnější. Dost výrazné, přesto neubíjející. K těmhle fotkám ( dělala jsem jim trojité čb rámečky ) už se moc odzdob nehodilo, to nebylo na kraječky, mašličky, tisíce papírků ;-)...jen těch pár knoflíků a kousek krejčovského metru. Nápis  "scrapbook walls" je ze scrapbookových papírů, z toho bílého okraje dole.

Moc mě to naše noční liftování bavilo. De facto jsme pracovaly společně, byť desítky kilometrů od sebe. Sdělovaly jsme si po skypu jak jsme daleko, jestli budeme dělat journaling ( doprovodný text ) , jak se nám co daří a  s čím máme trošku potíž...bylo to euforické a fantastické...Práce mi šla krásně od ruky a měla jsem ve finále ( a mám !) ze stránky radost.

Jsem spokojená a mám radost nejen ze stránky, ale hlavně z našeho souznění, z kamarádství, které funguje.

MOJE STRÁNKA:
gabreta
KETINA STRÁNKA:
KETA

Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji všem krásný ( u nás je bílo! ) víkend :-)

Podmínka č.7

18. února 2011 v 15:51 STRÁNKY
Podmínka č.7 zněla - něco prošitého- to znamená, že něco prošitého musí být něco na něco, ne jen tak prošít stránku. Podmínka se mi hodila, neb jsem se "přihlásila" do akce Scraplift jinak ( a to přiznámvám, že hlavně kvůli tomu, že akci vyhlásila Haňule ) . Jde o to, že se přihlásí kdo chce, napíše se seznam a pak liftuje ( kopíruje )  každá nějakou stránku té, která se přihlásila po ní. Což si kamarádky můžou třeba trochu ovlivnit :-) , ale na druhou stranu je legrace, když nevíte, kdo na vás vyjde. Vyšla na mě Martina R.
"Zabila " jsem tedy dvě mouchy jednou ranou a splnila podmínku i lift jinak:-)
Martina R.
my
Děkuji vám za vaši návštěvu, vážím si vašeho času a vašich návratů :-)

Sketch

16. února 2011 v 22:02 TROCHA TEORIE
SKETCH, někdy taky SKETCHES, jsou jakési předlohy pro tvoření stránek. Bývají to obvykle jen černobílé kresby, návrhy stránek pro různé formáty a dokonce i pro přáníčka. Na předloze vidíte, kolik budete potřebovat papírů, fotek a jak velkých, jak budou fotky na stránce rozložené, kde budou ozdoby, nadpis, případně jiné texty. Sketche bývají pro mnoho scrapařek nezbytným pomocníkem. Někdo prostě tvoří rád, ale vymyslet stránku mu nejde. Nemá nápady ani fantazii. Mnohé z nás vyhledají sketche když se jim nedostává vlastních nápadů. To se prostě může stát každé. Nic na tom není. A sketchů je plný internet:-) V cizině dokonce vycházejí knížky plné sketchů, v každém scrapbookovém časopise se najde několik nakreslených předloh. Předloha není nijak svazující, i tady máte spoustu prostoru si ji upravit tak, jak potřebujete. Někdy je sketch jenom to, co vás "nakopne" aby ve vás vyvolal vlastní nápad. Proto pracovat podle předlohy není nic špatného, naopak, pro mnohé a to nejen začátečníky, je fajn, když ví, kde co bude a nemusí se stresovat tím, že rozstříhají drahé papíry a nebo si zničí fotky.
Moje "ovečky" si přály společně pracovat podle sketche na naší pravidelné schůzce. Jenže...přepadl mě nějaký bacil, který mi znemožnil setkání :-( a tak jsem sketch poslala po kamarádce. Holky neměly pevné vedení ;-) a stránky nedodělaly. Takže dávám zatím jen moji stránku a třeba ji ještě doplním dalšími, až mi je pošlou :-).
PS. Poslala Zdenka :-) a donesla Míša
sketch podle Julie Blanc
sketch
moje stránka: GABRETA
kolo
ZDENKA:
zdenka
MÍŠA:

DANCA:
Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

DecuArt - scrapbook v Praze

15. února 2011 v 9:38 TROCHA TEORIE
Dávala jsem kdysi svým děvčatům, se kterými se setkávám ve scrapklubu v Klatovech, odkaz na kamenný obchůdek v Praze , kde se prodávají i věci pro scrapbook. Našla jsem adresu na netu - www.decuart.cz.
Jenže jsem dostávala dotazy: Znáš ho? Bylas tam?...Tak jsem se rozhodla, že se do krámečku podívám. Včera jsem byla s mužem v Praze a ke krámku jsem dojela. Je trochu z ruky, ale tramvají č. 3, 16, 17, 21 nebo 52 se dojede na zastávku Podolská vodárna, pak se projde kousek Podolskou ulicí, odbočí doprava na Nedvědovo náměstí ( je to za vodárnou) a v horní části náměstí, za školou, je krámek. Dá se jet i metrem na stanici Pražského povstání a pak buď seběhnout pěšky a nebo jet busem č. 148 cca 4 minuty.
krámek
Krámek je velmi příjemný, paní prodavačka milá a ochotná. Já se ostýchala moc fotit, takže jen to,
co nás zajímá nejvíc, věci na scrapbook. Ale i ostatní tvořilky zde najdou mnoho potřebného a užitečného materiálu, navíc za příjemné ceny.
krámek 1
krámek 2
krámek 3
Takže při cestě do Prahy se v krámečku zastavte - objevíte samolepící textilní stuhy, samolepící papírové bordury, raznice, razítka, polštářky, brads, 3D ozdoby, papíry…a hlavně se vám v krámečku bude líbit.
Otevřeno je každý den, vyjma víkendu.
Po -  9.00 -  17.00
Út  -  9.00 - 18.00
St  -  9.00 -  17.00
Čt  -12.00 -  19.00
Pá -  9.00  - 17.00
********************************

Děkuji za vaši návštěvu a přeji vám krásný tvořivý den :-)

Menší než menší

9. února 2011 v 10:51 MINIALBA
Dnes je slavný den, ale dárky a sláva budou až v neděli. Dnes jen tak normálně...asi udělám večeři ;-). Nějaký vtipný předdárek mě nenapadl.
Za půl roku budeme mít taky slavný den ( letos jich bude!) , 25 výročí svatby je přece oslavování hodné. Vyleštíme si svatozáře a pojedeme na výlet :-) . Dárek jsme si dali už teď, pojedeme s přáteli ( se kterými jsme měli svatbu ve stejný den) v červenci  na pár dní do Paříže. Těším se jako blázen. Oni tam ještě nikdy nebyli a já budu dělat průvodce. Takže mě napadl předdárek pro přátele, takové malé lákadlo.

Miluju minialba. Už jsem jich udělala nespočet, většina jich putovala jako dárky přátelům, rodině, kamarádkám. Všechna albíčka si sama vyrábím, jen párkrát jsem použila albůmek koupený. Nejvíc mě baví ty netratiční. Nachystaný mám ten z kávových filtrů, mnoho albůmků jsem udělala z čajových sáčků, ale můj "majstrštyk" je albůmek do krabičky od sirek. Vyráběla jsem ho před dvěma roky manželovi k svátku a teď jsem ho zopakovala. Je to práce na jeden večer. ( Návod na výrobu albůmku z čajových sáčků najdete zde )

Krabičku od sirek najdeme doma vždy. Potřebujeme pak už jen zbytečky čtvrtky ( nemusí být úplně silná, stačí  160 g ), kousek stužky, malinkaté ozdůbky, lepidlo v tužce, oboustranná lepící páska. Malinké fotečky si vytisknu doma, teoreticky to nemusejí být ani fotky, ale třeba jen obrázky na papíru. Velikost podkladových čtvrtek je 4.7 x 3.1 cm, takže velikost foteček tomu uzpůsobím.
materiál
1
Podkladové obdélníčky si rozložím na stole s malinou mezírkou a oboustrankou nalepím na čtvrtky stužku. Přes tu se albůmek bude překládat. Jednak je to snažší a druhak- papír by se ohýbáním časem trhal a navíc i zvětšoval objem. Na albůmek do krabičky je třeba 5 x 2 obdélníčky + jeden na vlepení do kraičky. Jeden obdélníček zdobím vždy extra, druhý na stuze. Lepím vždy dva k sobě.
2
Přilepeným obdélníčkům sestříhnu rohy a celé začistím oinkoustováním- to znamená "ošmudlání" hran razítkovacím polštářkem.
3
Připravím si ze stejné čtvrtky i "obal" krabičky - spodní stranu, boky a vrchní- tu nazdobenou. Polepím si tenkým papírem i krabičku vnitřní - já jsem použila list z francouzké knihy ( koupila jsem ji v antikvariátu za 20 korun :-) ) .Takže už jen polepit krabičku a vlepit albůmek dovniř, napsat věnování a můžeme darovat :-)4
6
5
Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji krásné tvoření. Nic to není, zkuste to. A když nebudete něco vědět, ptejte se, ráda vám pomůžu :-) a budou mě těšit vaše krásné albůmky.

Liftujeme společně...únor

7. února 2011 v 20:58 STRÁNKY
Haňule iniciovala další společné liftování. Už jsme dlouho nic nedělaly. Pořád máme nějaké úkoly…týdenní podmínky, challenge… a já s Ketou a Isobelkou teď na starost a zařizování i celorepublikový scrapsraz, takže jsem ani nevěděla, kam nějakou vlastní iniciativu vklínit a jestli vůbec.
Ale zkusila jsem to a vybrala jednu stránku , kterou mám už dlouho uloženou ve svém vlastním archivu stránek, které se mi líbí. Bohužel, v době, kdy jsem ji ukládala, jsem ji ještě neukládala pod jménem autorky, takže autorku už nevím :-(.

Liftovaly jsme podle této stránky.
lift únor
A zde jsou naše pokusy.
aja
ÁJA
Cepillo 21
CEPILLO 21
IVULKA
IVULKA6
ZDENKA
HAŇULE
HAŇULE
isa
ISOBELKA
GABRETA
GABRETA

Děkuji všem za nádherné stránky, za odvahu se zúčastnit a prezentovat. Stránečky jsou velmi vydařené a moc mě těší, že se vám tak povedly. Mám větší radost než tušíte ;-)
Všem ostatním přeji pěkné pokoukání a třeba i možnou inspiraci.

Děkuji za vaši návštěvu a přeji hezký večer:-) ( Všimli jste si, že venku už zavonělo jaro? :-) )

Challenge leden- vyhrála jsem !

5. února 2011 v 13:00 SOUTĚŽE
Challenge je jediná "soutěž", kterou mám ráda. Asi proto, že začala v době, kdy jsem já začala se scrapbookem. Hlavně je to výzva, něco, s čím se musí člověk trochu "poprat", něco, kde může zkusit udělat něco jinak, něco nového, něco, co by ho samotného nenapadlo nebo do čeho by nešel. Challenge nám předložila Roberte, která v té době, v roce 2007, byla hnacím motorem mnoha scrapbookových akcí. Byla dál než my, přece jen ve Francii už scrapbook běžel nějakou dobu a my jsme se sotva rozkoukávaly. Ale byla to pěkná doba. Sdělovaly jsme si, kde jsme co koupily, radovaly se nad každým novým úlovkem, novou raznicí, razítkem, stužkou. Pak jsme raznice vozily na srazy a tam všechny šmahem razily kolečka, vločky, jablíčka, hvězdičky...Mělo to svoje nezpochybnitelné  kouzlo. Jsem moc ráda, že jsem zažila  tyhle začátky, že jsem byla u rozjezdu. První challenge tedy proběhla v listopadu 2007, v únoru 2008 jsem poprvé vyhrála. To jsme si ještě diplomy nedělaly. Možná bych mohla požádat Píďu o zpětný diplom ? ;-) Diplomy jsou totiž jedinou výhrou a to výhrou moc milou. Jsou každý jiný, osobitý a osobní. To se mi líbí. Mám diplomy před sebou na stěně jako galerii a v každém je kus její autorky, to mám ráda.  A teď se těším na veselý a barevný diplom od Ekulky:-).
diplomy
Chybí mi ještě říjnový od Markéty :-)

Ekulka vymyslela na lednovou challenge výborné zadání:
něco bílého, proužkovaný papír, 4 knoflíky,  kousek stuhy nebo provázku , něco vystřiženého  a otisk něčeho. Zadání se tak zalíbilo,  že se zúčastnil  rekordní počet scrapařek  - 21. A co je skvělé, že se přidaly i nové scrapařky!
Na mně je teď vymyslet zadání nové, na měsíc únor. A je tady: pokračujeme ve "vaření" a "surovinami" je tentokrát: něco červeného, něco s puntíky, papír s písmenky a něco nescrapového, něco, ce je v kuchni a má vztah k jídlu, něco, co se dá použít na stránku. ( třeba brčko, párátko, špejle, dřívko od nanuka, zavírátko od piva...) . Mě takovéhle "scrap lovy" pořád baví a jsem moc zvědavá, co holky vymyslí a objeví a čím překvapí.
challenge 1
A tohle je moje vítězná stránka. Na fotce je můj nejstarší syn. V šesti letech docela s úspěchem závodil na plachetnici. Víc fotek z vody nemáme, tahle je významná a svým způsobem památeční,  je stará už 27 let.
Proužkovaný papír i něco bílého je jasné, i knoflíky a stuhy, dokonce i provázek. Na otisk jsem použila stavební mřížku ( čtverečky na okrajích ) a kolečko velké je dělané odměrkou ze sirupu na kašel ;-)  a malé špulečkou od nití. Vystřižené jsou vlnky a nadpis.

Děkuji za vaši návštěvu a přeji hezký víkend.

Přáníčko pro muže

4. února 2011 v 13:26 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
U nás se blíží čas veliké oslavy. Vybrat dárek pro muže, zvláště má-li nějaký koníček  ( přinejhorším alepoň lásku  jídlu :-) ), není problém. Ale přáníčko? Mužské a hlavně ne moc pracné, protož se obávám, že si ho žádný muž nebude schovávat do šuplíčku mezi svoje oblíbené věci.  Našla jsem docela vtipné a fakt jednoduché přáníčko pro muže a vyrobila jsem hned dvě - jedno cvičné, to s havajským vzorem ( konec konců přát někomu Havaj, to je to njlepší ;-) ) a pak už to finální. Je lepší použít čtvrtku, tak 220 - 240 g,  a oboustrannou, aby z rubové strany byla nějaká barva - pak se košilka dovnitř udělá z bílého papíru. Na ni se  píše přáníčko :-) Malinké dřevěné kolíčky se dají koupit v každé prodejně s výtvarnými potřebami.
košilky
košilka

Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji vám krásné víkendové tvoření "košilek", jestli se do nich pustíte. Vlastně, blíží se Valentýn, tak by se možná mohlo přáníčko hodit ;-) 

Podmínka č.5 - jednobarevný podklad

3. února 2011 v 10:21 STRÁNKY
Dianka mě vloni na srazu požádala, jestli bych pro ni udělala stránku na výměnu. Já jí, ona mně. Dala mi vybrat fotku a já si vybrala jednu, která se mi líbila od chvíle, co jsem ji poprvé viděla. Je na ní rozesmátá Dianka s dcerkou. Pak jsme si jednou večer na skypu písmenovaly ( povídaly písemně ;-) ) a posílaly si různé fotečky a Dianka mi poslala tuhle. A já se do ní zamilovala. Uchvátila mě svojí bezprostředností, svým kouzlem, svojí láskyplnou něhou. Žádná vyumělkovaná ateliérovka, ale kouzlo okamžiku. Vytiskla jsem si ji a pořád čekala na vhodnou chvíli. Ta přišla tuhle večer, skoro po roce.  A že je stránka na jednobarevném podkladu je jen splnění podmínky. Chtěla jsem udělat stránku taky tak něžnou, ale ne přeslazenou, jen takovou heboučkou, měkoučkou, milou...chtěla jsem, aby ta fotka pořád vynikala. Tak doufám, že se Diance bude líbit a že bude mile překvapena :-) , protože neví, že jsem se nakonec rozhodla pro tuhle fotografii.něha
Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji krásný sluníčkový den :-)

Liftujeme společně - VÝZVA

2. února 2011 v 18:42 SOUTĚŽE
Společné liftování jsme si zavedly před časem nejdříve s Ketou, pak se k nám přidaly další kamarádky. Na scrapbook.cz pak naše dílka vkládáme jako Kočičí úkoly :-), ale zároveň se naše stránky objevují i zde. Dnes jsem, na Haňulino přání :-), vybrala hezkou stránku na liftování, jen bohužel neznám autorku ( dřív jsem si je nazapisovala), takže se tímto omlouvám, i když si to ta dotyčná asi tady nepřečte;-).
Stránkou jsem obeslala kamarádky a zároveň mě napadlo, že bych ji mohla nabídnout i vám, které nahlížíte. Možná doma něco tvoříte, ale ještě jste nenašly odvahu se pochlubit. Nebo ani odvahu začít? ;-)
Liftování je snadná věc. Svoji stránku děláte podle dané předlohy, ale nemusíte se jí držet do slova a do písmene, můžete ji třeba úplně předělat, převrátit, něco ubrat, něco přidat, zkrátka upravit si ji k obrazu svému. Je to takové "tvořivé nakopnutí". Ale můžete stránku udělat úplně stejně podle předlohy, i to je možné. Je to docela dobrý základ na první zkoušku, na první kontakt se scrapbookem, na seznámení se s materiálem. Tak co, máte chuť?
Není to žádná soutěž! Cenu ani odměnu nečekejte, jen dobrý pocit, že jste to zkusily, že jste našly odvahu, že jste zdolaly výzvu, že jste třeba i vnesly něco nového do dané předlohy. Jestli se do liftu pustíte a bude-li se vám chtít, pošlete mi ho na mejlovou adresu ( napište si o ni přes zprávu autorovi v levém sloupci ). Stačí stránku vyfotit ( nebo naskenovat ) v dobrém rozlišení, netrápit se úpravou a poslat. Upravím ji sama tak, aby se dala vložit na blog. Splním vaše přání ohledně identity, všechny vložené stránky budou mít vodoznak a nebojte se, zvětšovat nejdou :-). Došlé stránky bych pak vystavila zde na blogu pro potěchu vám i všem, kdo chodí nahlížet. Přeji vám, které to zkusíte, hodně radosti z tvoření a tady je slíbená předloha - lift.
lift
Stránky zasílejte do ponděli 7.2. do 20.hodin. Moc se těším.

Výhra

2. února 2011 v 13:49 SOUTĚŽE
Vloni touhle dobou jsme měly ( tím myslím scrapařky na scrapbook.cz ) za sebou měsíc celoroční soutěže týmů CTS. Zpočátku mě bavila, měly jsem bezva tým, večer na skypu jsme rozebíraly témata, i leccos jiného:-), bylo to takové nové, hektické, srdečné, nabušené :-). Dělala jsem album z dovolené a stránky mi pěkně přibývaly. 
Ale po prvním bodovaném měsíci došlo na podivnou diskusi o správnosti a rovnosti bodování ( já obecně nejsem pro žádné body za stránky, které si tak jako tak chci udělat, to je jako bych dostávala body za vše, co doma pro rodinu  uvařím ;-)  , ale do soutěže jsem šla, neb jsem asi čekala víc, nemyslím body, ale víc jakéhosi kolektivního kontaktu, víc spolupráce... a to se bohužel nestalo), o tom, co je ještě spravedlivé a co ne, co splňuje podmínky...atd...a to mě docela otrávilo. Pracovala jsem pilně dál, ale už to nebylo takové fajn jako na začátku. Tvořila jsem si stránky, alba a jiné projekty tak jako bych to dělala i bez soutěže, takže jako motiv jsem soutěž nepotřebovala, a týmová spolupráce mi nějak unikala, když stejně nebyla...nemohly jsme si pomoci třeba v době nemoci nebo dovolené. Stále byl večerní skype, ale pomalu uvadal, soutěž se stala po pár měsících rutinou. Někdo ji vůbec nebral jako soutěž, někdo zase velmi :-). Ke konci roku vyvrcholila honba za body. Ani jsem nevěděla, že se boduje kromě týmu i jednotlivec. Nojo, mám prostě ten čas ( to není povzdech, to je hurá!!!, jsem za svůj čas vděčná ) a tak se scrapbooku můžu věnovat tak jak chci, téměř denně a celým svým srdcem. Mám  ještě mnoho "úkolů" a plánů před sebou, mám třicet let skluzu a dohánění :-), mám stovky fotek a dlouhý pracovní seznam.
Takže...vyhrála jsem. Vyhrál i náš tým. Původně se nehrálo o žádné ceny, ale nakonec Katie nakoupila různé věcičky...a dnes přišel od Katie balík. Papíry, razítečka, kytky, svorky, knoflíky, stuhy...Vybrala jsem si. Knoflíky svorky, kytky jsem si nevybírala, těch mám dost, ale z razítek, která byla jen pro mě, mám radost! Miluju razítka :-) A co mě dostalo a dojalo...to byl ručně namalovaný hrnek s kočičkami - jmenovitě - Gabretě a druhý Jítě. Takže balím krabici a posílám dále do týmu - Jítě! Děkuji, Katie, za vše, co jsi po celý rok dokázala, co tvoji práci, píli, neustálou starost, evidenci ! A děkuji i týmovým spoluscarpařkám, za večerní pokecy na skypu, za hecování, za poznání. A jsem ráda, že letos máme podmínky ( baví mě ) bez bodů!
moje ceny
hrnek
Tak jsem si hned udělala kafíčko a napsala vám ;-)

hrnek 1
Děkuji za vaši návštěvu a přeji vám radostný tvořivý den :-)

Oboustranná lepící páska

2. února 2011 v 13:02 JAK NA VĚC
Oboustranná lepící páska je jednou z nezbytností, bez které bych se neobešla. Snažím se kupovat si vždy lepenku co nejužší, ale ne vždy se mi zadaří. Pak používám trik, který jsem okoukala u děvčat v tiskárně. Obvykle jsem si lepenku stříhala na užší proužky ( ještě, že mám  nůžky s nelepivým ostřím, bez těch by se taky neobešla ), ale tohle je docela dobrý "vynález" - pásku si hned na kole nařežu řezacím nožíkem na úzké proužky jak potřebuji. A pak jen odvinuji...
lepenka
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Podmínka č.4 - prázdná stránka

1. února 2011 v 11:42 STRÁNKY
Tahle podmínka vypadá asi nesmyslně, ale "prázdnou" stránkou se zde rozumí, že hodně z plochy stránky bude bez ozdob. Zadána byla 1/4 až 1/3. Já jsem došla k polovině. Je to těžší, než se zdá. Pro mě je naprosto normální používat na zdobení stránky spousty věcí, mašličky, provázky, krajky, další a  další papíry, různé cetky ;-) , ale poradit si se stránkou, aby byla "prázdná" a přitom všeříkající, aby vynikla fotka a byla přitom decentně ozdobena, to je umění. Tady je opravdu středem zájmu fotografie, tedy musí být výrazná, svým způsobem krásná. Pak už nepotřebuje moc zdobit a stránka může zůstat "prázdná". Já jsem se zde inspirovala stránkou jedné mé oblíbené scrapařky Laury. Líbilo se mi právě její decentní a přitom milé zdobení. Největší potíž mám vždycky s nápisy a nadpisy. Někdy je nadpis jasný od počátku, ale někdy je to těžké vymýšlení. Pamatuju si ten pocit, tu chvíli, pamatuju si i počasí, jak jsem byla s dětmi v parku, pamatuju si i ty hnědobíle proužkované kalhoty s bílými knoflíky, které jsem šila :-) ( zbytek z potahů na křesla :-O ) ...takže nakonec vznikl nadpis: Chvíle, na kterou se nezapomíná. Červený nápis CHVÍLE jsem si ručně napsala a vystřihla, zbytek je vytištěn na tiskárně z PC. Font Lucida Sans Typewriter se mi líbí právě tím, že vypadá jako by byl psaný na psacím stroji. Taky se mi líbí napsat text na stejný papír jako je základ, sice je vidět plastičnost, ale neruší. Teď už jen naprosto přesně vyměřit a nalepit.
podmínka 4
Děkuji za vaši návštěvu :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA