Menší než menší

9. února 2011 v 10:51 |  MINIALBA
Dnes je slavný den, ale dárky a sláva budou až v neděli. Dnes jen tak normálně...asi udělám večeři ;-). Nějaký vtipný předdárek mě nenapadl.
Za půl roku budeme mít taky slavný den ( letos jich bude!) , 25 výročí svatby je přece oslavování hodné. Vyleštíme si svatozáře a pojedeme na výlet :-) . Dárek jsme si dali už teď, pojedeme s přáteli ( se kterými jsme měli svatbu ve stejný den) v červenci  na pár dní do Paříže. Těším se jako blázen. Oni tam ještě nikdy nebyli a já budu dělat průvodce. Takže mě napadl předdárek pro přátele, takové malé lákadlo.

Miluju minialba. Už jsem jich udělala nespočet, většina jich putovala jako dárky přátelům, rodině, kamarádkám. Všechna albíčka si sama vyrábím, jen párkrát jsem použila albůmek koupený. Nejvíc mě baví ty netratiční. Nachystaný mám ten z kávových filtrů, mnoho albůmků jsem udělala z čajových sáčků, ale můj "majstrštyk" je albůmek do krabičky od sirek. Vyráběla jsem ho před dvěma roky manželovi k svátku a teď jsem ho zopakovala. Je to práce na jeden večer. ( Návod na výrobu albůmku z čajových sáčků najdete zde )

Krabičku od sirek najdeme doma vždy. Potřebujeme pak už jen zbytečky čtvrtky ( nemusí být úplně silná, stačí  160 g ), kousek stužky, malinkaté ozdůbky, lepidlo v tužce, oboustranná lepící páska. Malinké fotečky si vytisknu doma, teoreticky to nemusejí být ani fotky, ale třeba jen obrázky na papíru. Velikost podkladových čtvrtek je 4.7 x 3.1 cm, takže velikost foteček tomu uzpůsobím.
materiál
1
Podkladové obdélníčky si rozložím na stole s malinou mezírkou a oboustrankou nalepím na čtvrtky stužku. Přes tu se albůmek bude překládat. Jednak je to snažší a druhak- papír by se ohýbáním časem trhal a navíc i zvětšoval objem. Na albůmek do krabičky je třeba 5 x 2 obdélníčky + jeden na vlepení do kraičky. Jeden obdélníček zdobím vždy extra, druhý na stuze. Lepím vždy dva k sobě.
2
Přilepeným obdélníčkům sestříhnu rohy a celé začistím oinkoustováním- to znamená "ošmudlání" hran razítkovacím polštářkem.
3
Připravím si ze stejné čtvrtky i "obal" krabičky - spodní stranu, boky a vrchní- tu nazdobenou. Polepím si tenkým papírem i krabičku vnitřní - já jsem použila list z francouzké knihy ( koupila jsem ji v antikvariátu za 20 korun :-) ) .Takže už jen polepit krabičku a vlepit albůmek dovniř, napsat věnování a můžeme darovat :-)4
6
5
Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji krásné tvoření. Nic to není, zkuste to. A když nebudete něco vědět, ptejte se, ráda vám pomůžu :-) a budou mě těšit vaše krásné albůmky.
 


Komentáře

1 isobelka isobelka | Web | 9. února 2011 v 10:55 | Reagovat

Nádhera, jako vždy. Já bych na tohle mrňavounké album neměla asi nervy.

2 Kammy Kammy | 9. února 2011 v 11:08 | Reagovat

Nádherné!!! Dobrý návod na dáreček..děkuji, asi se o něj taky pokusím. Snad mi to vyjde.

3 Kammy Kammy | 9. února 2011 v 12:27 | Reagovat

Ještě jsem zapoměla pogratulovat ke krásnému výročí - gratuluji a přeji spoustu dalších, krásných, společných dní!

4 Haczek Haczek | 9. února 2011 v 12:30 | Reagovat

Budu se opakovat, ale je to nádhera. Taky bych na takové prťavé věci neměla asi nervy. Ale možná to někdy zkusím až bude nějaká vhodná příležitost :)

5 ALKARA ALKARA | 11. února 2011 v 8:56 | Reagovat

Překrásný dárek a také se přidávám ke gratulantům. Je to nádherné výročí. Užívejte si společných radostí i starostí dále a to co s největší láskou!

6 Ingrid Ingrid | 15. února 2011 v 12:43 | Reagovat

Mohla bych poprosit o odstin razitkovaci barvy, ktera udelala tu krasnou patinu? Je to strasne krasne...

7 Gabreta Gabreta | 15. února 2011 v 12:57 | Reagovat

Děkuji všem za gratulace ;-) a milé komentáře. Předdárek jsem v neděli darovala a líbil se moc.
Ingrid, razítkovací barva je minipolštářek ( kostička) Versa Color 154 Bark.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA