Březen 2011

Schovávačka skládačka

31. března 2011 v 15:44 JAK NA VĚC
Scrapbook jsou pro mě hlavně alba. Přáníčka, krabičky a jiné drobnosti dělám jen kolem vánoc a nebo jako dárky. Alba jsou pro mě ta rodinná, dětská a z dovolených. Ta z dovolených jsou nejobsažnější - musím do nich vtěsnat hodně fotek, neb na všech mi záleží :-) a hodně průvodního materiálu - vstupenky, prospekty, mapy, pohlednice, ubrousky, prostírání, visačky….a také textu. Ne vše musí být vidět na první pohled. Alba z dovolené dělám už roky na formát A4 a stránky dávám do prospektových fólií a ty pak do šanonu. Dřív jsem jen nalepila fotky a vše ostatní na papír a moc se nezabývala nějakým zdobením. Od té doby, co znám scrapbook - zdobím :-) Album jsem vždy mívala hotové do dvou dní od návratu z cest, a teď? Předloni mi trvalo měsíc…vloni jsem měla album ze září v lednu a letos ?…ještě nemám hotové album z červencové dovolené a pomalu už chystáme další. Takže to je teď úkol, dodělat album z dovolené, abych se mohla pustit do dalších projektů. Baví mě, baví mě moc, vracím se půl roku zpět, na mně milá místa, do sluníčka, tepla, pohody a klidu a tu atmosféru si snažím vybavovat i za zvuků francouzské hudby. Přestože vím, že album nebudu nikde veřejně prezentovat a budu si ho prohlížet jen já, moje rodina, případně přátelé, už to nejde jako dřív - "hrcprc" nalepit fotky a hotovo. Už mám v sobě ty "scrapbookářky", které se dívají a hodnotí :-) - dobrý nápad, hezká kompozice, pěkné barvy …;-)…už mi to prostě nedá, už tam prostě patří razítka, stužky, chipboards…ne, že by mi to vadilo, aby to nevyznělo jinak. Chci tím říct, že jakmile se člověk zamiluje do scrapbooku, už není cesta zpátky ;-) .
Jak jsem už říkala, někdy je třeba na stránku nacpat věcí co nejvíc, třeba i ty mapičky místa, kde jsme byli a kde se nám líbilo, plánek města nebo text, který nemusí být hned vidět všem. Však já si stránku jednou za čas z fólie vyndám a co potřebuju si ve schovávačkách a kapsičkách najdu a potěším se.
Jak schovat takové věci mě napadlo nad jedním prospektem, který jsem si někde vzala jako inspiraci ( katalogy a prospekty jsou často velmi zajímavé a inspirativní - kompozicí obrázků, zdobením, zakomponováním textu, nějakým nápadem atd….).
Tak jsem mapičku na stránku schovala pod fotku, která je odklápěcí a vám se snažila nafotit postup, jak takovou skládačku udělat.

Mějte hezké jarní dny a děkuji za vaši návštěvu :-)

Srazíkové tvoření

29. března 2011 v 17:32 STRÁNKY
Když jsem spolu s kamarádkou zorganizovala první a druhý sraz, domáhaly se scrapkolegyňky nějakého společného tvoření. Takže třetí sraz už byl "tvořící" a pak už všechny. Pro někoho má společné tvoření kouzlo právě v té pospolitosti, v možnosti vidět ostatní jak pracují, v možnosti vypůjčit si nářadí a náčiní, které třeba doma nemá, ale své kouzlo má i ten ruch a šumot kolem. Což možná zase nemusí vyhovovat všem..., ale předpokládám, že kdo jede na sraz, počítá s tím, že to všeobecně musí být trochu o toleranci. Také není mojí doménou pracovat v davu, moje tvoření je spíše záležitostí relaxační až meditační. Ale na společném tvoření se mi líbí to, jak se všechny nějak musí "poprat" se zadaným tématem, s jednotným materiálem a konečně i s časovým limitem. I když já sama osobně jsem si musela stránku doma ještě doladit a dovypiplat :-)
Materiál na tvoření jsme letos měly vskutku luxusní. Keta vybrala nádhernou sadu papírů od Me & My Big Ideas s cestovní tématikou a na stejné téma jsme tvořily 30* stránku a i minialbum. Keta doplnila balíčky svými chipboards ( kartónové výseky ), k volnému použití jsme měly mnoho kartónových písmenek a razítka - vše od Kety ( kdo neznáte Ketina skvělá razítka navštivte Aktijčin obchůdek , neb Aktijka je výhradením prodejcem ).
Pro zpestření jsme měly v balíčku ještě cedulku se jménem kolegyňky, která nám nadiktovala podmínku, jediné maličké "omezení" v našem tvořivém rozletu ;-) Mně nadiktovala Haňule podmínku na tělo ;-) - razítkování.
Kupodivu se mi tentokrát pracovalo lehce a celkem snadno. Vedle sebe Astarte, naproti Haňuli a Martinu s Terezkou, kousek dál Lenku a Olu...na všechny jsem viděla a fakt jsem si to tentokrát užila. Možná se to odrazilo i v mojí stránce - mám z ní velkou radost.
Na fotce je můj nejstarší syn dvouletý na Hnačově. To byla naše "rekreace", náš volný čas. Můj muž byl jachtař a na vodě trávil mnoho času. A já se synem s ním. Tady jsme ovšem na pramici. Dokonce jsme na Hnačově ( měli jsme to za humny) i stanovali, tedy trávili tam dovolenou:-). Když jsem fotku vyndala na stůl, ptaly se kamarádky: Kde to je? To je někde u moře? Smála jsem se. Tehdy jsem si myslela, že moře je snad vymyšlené a možná ani neexistuje...:-) Naše moře byl Hnačovský rybník nebo Lipno. Přesto čas zde strávený byl nezapomenutelný...přinejmenším tak JAKO U MOŘE.
**************************************************************************************
Děkuji vám za vaši návštěvu , moc mě těší :-)

Scrapsraz

27. března 2011 v 20:58 KURZY A SETKÁNÍ
Protože to mám ze všech scrapařek domů úplně nejdál, dojela jsem před chvílí a jako blázen hned letěla k počítači stáhnout fotky a napsat článek. Vy nevíte o čem ? No přeci o tradičním, už šestém, celorepublikovém scrapsrazu.
Tentokrát ( ze šesti srazů jsem byla pořadatelkou pěti ;-)) jsme pořádaly sraz v Lukách u Jihlavy a mám takový dojem, že konečně jsme našly místo vyhovující svojí dostupností ve středu republiky, dostatečně velké, světlé a pohodlné i pro příští srazy. Bylo to dlouhé hledání, dopisování si a telefonování s různými penziony a ubytovnami, než jsem objevila Erudito.
Keta se stala ředitelkou přes tvoření a zajistila luxusní, bohaté a krásné tvořivé balíčky.
Isobelka ( ta , která dbá nejvíc o svoje zdraví a linii ) se stala kapitánkou přes proviant ;-)
a na mě zbylo všechno ostatní .
Hlavně nervy a starost, aby všechno klaplo, nikdo se neodhlásil ( nakonec tři odpadly ), nikdo si nestěžoval, všechny byly spokojené a při chuti akci zopakovat i další rok.
Povedlo se!
Obchůdky ( ó, ta slast pohrabat si naživo všemi těmi papíry, svorkami, kytičkami, razítky, stužkami…) , tvoření, večerní zabava a noční pokec na pokojích…krásné stránky, minialba, albumy, fotky , dárky….

V pátek jsme přijely, v sobotu tvořily, večer si hrály, v neděli tvořily a učily se…všechny dny nakupovaly, seznamovaly se, povídaly ( nejen o scrapu, fotkách a přilehlých aktivitách ;-) ) , jedly, pily, spaly ( málo ) , povídaly ( hodně ) , zpívaly, fotily se….prostě víkend snů - žádná starost o děti, manžely, králíky, psy a kočky, prádlo, žehlení a vaření…prostě NÁŠ TVOŘIVÝ A ZÁBAVNÝ SCRAPVÍKEND!

Více napoví obrázky, slovy to stejně nejde tak výstižně ;-)
Vyrobila jsem 36 pamětních listů a Ekulka do nich vytvořila svoje nezaměnitelné figurky. Protože byly pamětní listy osobní, velmi mě bavily - za každým jsem hned viděla jejich budoucí majitelku a tak třeba i mapička byla s místem jejich bydliště a tak podobně ;-)

Obchůdky byly denně v obležení scrapmateriálu chtivých scrapařek. Kdo jen prošel kolem, neodolal a prohrábnul pár krabic ;-)

Naše ručičky se jen míhaly mezi papíry a dalšími věcičkami a objevovaly stále nové a nové poklady.

Přípitek ( na který jsem nakonec zapomněla :-) )
Před večeří.
Scrap dort vyrobila Katie a na to, že dobrovolně přiznává že nepeče, byl nejen krásný, ale i chuťově výtečný, takže spolu s reklamou...jeden kousek nestačil...;-)

A po večeři se stoly prohnuly několika desítkami albumů a albůmků a už se prohlíželo. Všechny stránky vypadají ve skutečnosti mnohem lépe než vyfocené na internetu, takže jsme se znovu kochaly a znovu divily a obdivovaly.
...a stále albumy....
víno, ženy , zpěv :-)
Po dlouhé noci nastalo klidné ráno a tvořivý den. Na stoly jsme už večer nachystaly balíčky se scrapmateriálem a mnohým překvapením a těšily se na ohlasy našich kolegyněk :-)
Tvoříme třicítkovou stránku a posléze i minialbum na téma "cestování, dovolená, výlety, výpravy, putování, tábory..." atd.
Z hotových stránek jsme si udělaly galerii. Nesoutěžily jsme. Naštěstí! Všechny stránky byly nádherné.
Za nedělního sluníčka ještě hromadné foto, zabalit, rozloučit a zpátky domů, do reality všedních dnů. Ale nabité spoustou nejen scrapovací energie. Setkání s přáteli, s lidmi se kterými si máte co říct , které rádi vidíte a oni vás, je vždycky přínosné, milé a nabíjející. Dopolední sluníčko, které vykouklo po deštivé sobotě bylo téměř symbolické :-)
Tak zase za rok, přátelé!

více fotek je zde
*********************************************************************************************************************************************
Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Kouzlo osobního prodeje

22. března 2011 v 0:07 PELE-MELE
Před rokem jsem pustila do světa svoji první ( a tehdy i jedinou a první v Česku ) knížku o scrapbooku. Dala mi hodně práce a dala jsem do ní hodně ze sebe. Je to dobrá knížka, má co říct a co naučit. Neprodávám ji nikde v knižní distribuci, ale jen zde, na internetu a kurzech, které vedu. V tomto osobním prodeji tkví velké kouzlo, alespoň tedy pro mne.
V drtivé většině si s těmi, jimž knížku prodávám, vyměním i pár slov po mejlu. Někdy opravdu jen pár, někdy korespondence pokračuje. Dozvím se něco o té které paní, kde žije, co ji baví, jak daleko je se scrapbookem, co se chystá tvořit… Někdy se kupující vrací s dotazy a já je ráda a osobně zodpovídám.
Někdy dostanu slova chvály a díků, někdy dostanu milý dopísek, a někdy i dáreček :-)
Když vyndám z dopisní schránky obálku ( už to samo o sobě je dárek, protože dopisy miluju, ale poštou mi jich přijde jen pár do roka ) a v obálce je milý dopis a dárek , třeba jako nyní - krásné záložky do knihy - je to největší odměna, která se nedá penězi vyčíslit. Je to největší radost, protož vím, že tam někde čtou ty moje stránky lidi, kteří se mi ozývají, kteří ví, že když budou potřebovat poradit, nebo jen tak popovídat, jsem tady, na radu i na kus řeči . To mě naplňuje čistou radostí.
Děkuji vám za vaši návštěvu, za komentáře, za podporu...Krásné jaro všem :-)

Diplomy

19. března 2011 v 9:58 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Když začala první challenge, v listopadu roku 2007, diplomy za vítězství se ještě nedělaly. Tuto tradici jsem zavedla až já, když jsem poprvé, v únoru 2008, vyhrála. Vítězka challenge, která je měsíční soutěží, zadává vždy na další měsíc téma na jaké se stránky budou tvořit a její nepsanou "povinností" je udělat i diplomy. Je to čest pro ty, které vyhrají, že dostanou diplom ( je to také jediná odměna- i když já tedy k diplomům přidávám vždy i nějakou malou ceničku - kytičky, stužky, razítečko...) a ten si mohou doma ve svém pracovní koutku vystavit. Sama jich mám plnou zeď a jsem na ně náležitě pyšná ;-) . Každý je jiný a každý nese rukopis své tvůrkyně a to mě na tom baví. Snažím se dělat pokaždé diplomy také nějaké jiné, a že už jsem jich za ty roky udělala dost :-) Takže tohle jsou diplomy za únorovou challenge, kterou jsem vyhlašovala. Vyhrála v ní Melina, druhá byla Katie a třetí Markéta N. A protože "zlatým hřebem " výzvy bylo použít něco, co máme v kuchyni a dá se použít do scrapbooku, udělala jsem diplomy z filtrů na kávu. Líbí se mi jejich tvar i možnost využít jich jako kapsu ( proto se z filtrů dělají i minialba - ale o tom jindy ;- ) ) . Já jsem do kapsy diplomů zastrčila čtvrtku, na kterou jsem vytiskla výpis komentářů k vítězným stránkám. Takže ještě jednou vítězkám gratuluji a diplomy jim předám za týden na scrapbookovém srazu.
Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Sériová výroba :-)

18. března 2011 v 19:20 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Celorepublikový scrap sraz se najednou přiblížil mílovými kroky. Pořád byl tak daleko, že jsem veškeré přípravy odkládala a považovala za zatím nedůležité, až najednou nevím co dřív. Vyrábím s pomocí jedné kolegyňky překvapení pro všechny účastnice srazu. Je to manufaktura, pásová výroba, ale přesto mě pořád ještě baví a dělám ji ráda. A když vidím výsledek :-O, tak se moc těším, co budou holky říkat, představuju si , jestli budou překvapené a jestli mile :-) ( už za týden ! )
Ale to není jediná práce, co mám ( kromě toho, že musím napsat všem rozpočet, vytisknout seznam jídel, neb když někdo zapomene co si objednal, tak abych byla se seznamem připravená ;-), vytisknout seznam účastnic rozdělených do pokojů, připravit si jmenovku, sepsat co vše budu potřebovat...prostě pořadatel :-O....a nakonec si také vybrat fotky na stránku a na minialbum… ) , ještě musím udělat diplomy za únorovou challenge a do toho mě můj muž poprosil, jestli bych mu udělala diplomy na víkendový turnaj. Naštěstí jich je jen deset , takže to je sériovka. Udělala jsem všechny stejné, jen pár odlišených barevně. Takže jeden večer jsem si připravila všechny komponenty, vytiskla nápisy, vystříhala, oinkoustovala, podlepila…a další den už jen brala z hromádek a lepila a lepila. To bylo hned.
Pavle, tak doufám, že vyhraješ! Neb ty diplomy jsem dělala hlavně kvůli tobě, když jsi mě tak hezky chválil můj scrapbook !:-)
Děkuji za vaši návštěvu a přeji krásný a úspěšný víkend všem :-)

Scrap diktát

15. března 2011 v 14:53 STRÁNKY
Jak z názvu vyplývá, zadání stránky je nadiktováno slovně. Což je trochu těžší, protože někdo jako já, kdo nemá rád návody a většinou se v nich vůbec nevyzná ( takže je radši ani nečte ;-) ) se musí zorientovat v tom, co někdo slovně popíše. Ono to vypadá snadně. Když píšu slovní zadání já, vůbec nechápu, že tomu někdo nemůžu rozumět, když jsem to přeci napsala tak jasně a srozumitelně :-)
Slovní diktát tento měsíc zadávala Haczek a je jasně poznat, že studuje techniku- popis byl matematicky přesný. Jen já jsem si ho potřebovala upravit ke svým fotografiím. Když jsem zjistila, že na stránku potřebuju fotky jiných rozměrů, musela jsem změnit rozměry i polohy ostaních papírů, a tím jsem vybruslila z toho, že mi najednou ( z původního návrhu ) zacházel papír a já nevěděla, kam s ním :-)) ( podle zadání jsem si nejdřív "nanečisto" vystříhala tvary z bílých papírů a skládala je podle popisu) . Nicméně, když jsem si vystříhané tvary potom poskládala na stránku, velmi se mi líbila, i když vypadá nakonec trochu jinak než originál. Ve finále jsem moc spokojená. Fotečky jsou prastaré, dokumentační, ze života, ilustrující dobu, místo a čas ve kterém jsme žili...a nebylo to jednoduché. S odstupem času ale úsměvné :-)

Předloha od Alexandry:
Moje stránka:
Děkuji za vaši návštevu :-)

Jak na stránku

13. března 2011 v 19:08 JAK NA VĚC
Prvotním a základním materiálem při tvoření scrapbookového alba, tady jednotlivých stránek, jsou fotografie. Od fotografie, kterou chci scrapovat se odvíjí barvy podkladové čtvrtky, ostatních papírů a ozdob. Někdo má rád stránky barevné a kontrastní, někdo si ladí barvy papírů podle barev na fotce. To je asi nejméně nebezpečná cesta, kterou se vydávám i já.
Nejdříve si tedy k vybraným fotografiím vybírám podkladovou čtvrtku. Tady jsem se rozhodla, že podkladem bude černá čtvrtka. Jako další papír jsem si vybrala do modrošeda laděnou čtvrtku. Tuto čtvrtku i fotografie jsem obrousila speciálním "ničičem", kolečkem, které má v sobě jakési žiletky a ty jemně otrhají hrany papírů či fotek. Dodají fotkám jakousi konturu a ty se tím zvýrazní a z podkladu vystoupí.
Stejného, nebo podobného efektu lze dosáhnout obroušením hran skleněným pilníkem na nehty, jemným smirkovým papírem, či opatrně rozevřenými nůžkami. Než získáte zručnost, je lepší si grif broušení vyzkoušet "nanečisto".

Stránka je velikosti 20 x 20 cm ( 8 x 8 palců ) , tedy zde není moc prostoru na zdobení a ani jsem nechtěla stránku zdobit příliš, aby vynikly fotografie. Zkoušela jsem si jako ozdoby ze zbytků papírů vyrazit různé velikosti koleček. Kolečka bývají vděčnou a líbivou ozdobou, celkem bezpracnou a navíc se ještě zužitkují i zbytky papírů, kterých je pořád dost. Pokud bych měla někomu radit, jaké raznice si přídit nejdřív, určitě bych doporučovala kolečka. Hodně se upotřebí a zkuste vystříhnout hezké a rovné kolečko ;-)
Ale kolečka se mi moc nelíbila. Zkusila jsem a zrušila :-)
Druhým pokusem byla krajka a pár kytek, kartonový krůcánek. Než ozdoby natrvalo přilepím, napřed si je na stránku vždy přikládám, než se s konečnou platností rozhodnu, co se mi líbí nejvíc. Krajka se mi líbila. Kytičky jsem ladila do barev na fotkách. Středy kytek budou z knoflíků a brads (= svorka, či-li hřebíček s pacičkami ).
Když mám vše na stránce poskládáné a jsem s náhledem spokojená, můžu začít lepit. Lepím až když jsem si jistá, že tak a ne jinak stránku chci. Ne nadarmo se říká, dvakrát měř... a ve scrapbooku to platí obzvlášť. Co jednou přilepím už obvykle nejde odlepit a těžko chybku napravuji, pokud z ní tedy neudělám záměr :-). Když se mi něco zcela nepovede, většinou se tím moc netrápím a přizpůsobím to "nepovedené" k obrazu svému a někdy z toho udělám i přednost.

Abych si pamatovala, kde a jak jsem měla co na stránce poskládané ( a to tahle není moc složitá ;-) ) , stránku si vyfotím a pak se na ni dívám na monituru PC a pracuji podle své vlastní fotky. Nebo mi někdy stačí si jen udělat tužkou značky na podkladu a nebo si vedle na papír nakreslit obrázek stránky a rozložení fotek a ozdob.
Na lepení používám většinou oboustrannou lepící pásku. Používám ji skoro všude. Je s ní čistá a bezpečná práce, nic si nezapatlám a páska dobře drží. Pokud lepím věci na stránku, kterou budu vkládat ještě do plastového obalu, stačí mi je přilepovat jen menšími kousky v rozích, ale když dělám album ( jako toto ), které bude bez obalu a bude se prohlížet často, lepím všechno pořádně. Tedy pásku po celé délce i šířce papírů a fotek. Páskou přilepím i kytky i knoflíky, ale někdy radši, pro větší pevnost použiju lepidlo Diamonde Glaze. Lepí opravdu dobře nejen všechny knoflíky , ale i kovové ozdoby. Ale stuhy a krajky přilepuji též samolepící páskou. Na stříhání pásky mám speciální nůžky, které jsou nelepivé, tady jejich ostří je z nelepivého teflonu a navíc má ještě malilinkaté zoubečky, takže opravdu ustříhnu i tenký proužek lepenky a žádný lep mi nezůstává na nůžkách. Pochopitelně nejsou tyto nůžky nutné mít v základní scrapbookové výbavě, pokud nejste líní a nůžky často čistíte benzínem ;-)
Nejprve přilepím modrošedou čtvrtku na černou podkladovou čtvrtku. Potom přilepím fotky a nakonec ozdoby. I krajku přilepím oboustrankou. Oboustranka, jak už název napovídá, je páska lepivá z obou stran. Jednou lepivou stranou přilepím pásku ke krajce, odloupnu ( stačí podebrat nehtem ) krycí vrstvu, tím odkryju další lep a tím přilepím kam potřebuji.
Na krajku přilepím kytky a krůcánek z kartónu ( je to polotovar od Kety ) . Knoflíky v kytičkách i ty tři v horní části stránky jsou přilepené Diamondem. Tím by šel přilepit i krůcánek, ale protože je celkem tenký, zvolila jsem raději lepidlo v tužce, protože má tenký hrot. Tím si lehce poťupkuju ozdobu z rubu a přilepím.
Drží na fotce i na krajce.
Pak už jen malá cedulka s názvem města ( je udělaný samolepícími písmenky - dají se sem tam sehnat i v obyčejném papírnictví ) a stránka je hotová.

Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji krásné tvoření :-)

Na francouzských stránkách

13. března 2011 v 17:30 PELE-MELE
Francouský časopis Histoires de Pages
jsem si začala kupovat na svých cestách do Francie. I jiné, samozřejmě, mají jich výběr. Ale tenhle se mi zdál natolik dobrý, že jsem si ho předplatila. Není to žádný problém, normálně kartou :-). Neumím francouzsky, jen pár slov , ale z psaného textu pochopím význam. A úplně nejvíc napoví vždy obrázky a o ty jde. Časopis má i webové stránky, jak vidíte, a tam si to, co si chci přečíst "hodím" do googlu a něco mi přece jen vyleze. Někdy je to hodně nesmyslné, ale někdy pochopím:-) ( Dopisuju si takhle s některými francouzskými scrapařkami a když víme jak na googl ( chce jen krátké a jednoduché věty), tak se dá i o leččems psát). O svých soutěživých "neambicích" jsem už psala, ale stránku jsem poslala tak spíš ze zvědavosti, na zkoušku. Napsali mi , že jim chodí do soutěží přes 600 stránek z celého světa...
Takže samozřejmě mám velkou radost, že je moje stránka ( Špagety ) na francouzském webu :-)) a ještě ta s Matýskem, mým sluníčkem :-)

Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Pařížský...

9. března 2011 v 19:55 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Výlet ke stříbrné svatbě do Paříže bude předcházet cestě do Provence, takže budu potřebovat ještě notes pařížský ;-). Je velký 12 x 19 cm a jediné, co jsem do něj kromě krémových papírů vložila, je mapa metra a pár obrázků. Představuju si, jak ho vytahuju v kavárně, na lodi, v parku, nebo na Eiffelce :-) a děláme autentické zápisky , kreslíme obrázky a plánky. Vzhledem k tomu, že jedeme se stejně naladěnými přáteli, si to představuju velmi živě a myslím, že to nebude vůbec žádný problém. A případné pokecání vínem , kávou či zamaštění croissantem nebude na závadu :-)
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Blbník :-)

8. března 2011 v 22:03 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Notýsky, sešítky, bločky...to miluju. Odjakživa.
Léta letí...a paměť slábne.
Píšu si papírky, které ztrácím...a zapomínám...a jsem pak za trapnou, hloupou, starou, sklerotickou...
Takže jsem si vyrobila BLBNÍK!
Děkuji za vaši návštěvu a přeji krásnou noc :-)

Smash ...notes, zápisník, památník...?

8. března 2011 v 0:27 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Já nevím, jak bych to nazvala česky - snad jako notes, zápisník...i když vlastně tohle by mohl být ten scrapbook jak byl původně asi myšlený. Že si uchováme vstupenky, jízdenky, kousky prospektů, peříčko, kytičku, čtyřlístek ( prostě vzpomínky ) ....a k tomu zápisek, jak to v té chvíli bylo fajn...nebo nebylo :-(.
Tohle mě prostě nadchlo! Moc. Odkaz dala na scrapbook.cz Hazcek a od té chvíle jsem ztracená a vytvořila jsem si hned cestovní "deník", notes nebo prostě zápisník na cestu do Provence. Důležitá je pro mě titulní stránka, stránky dovnitř notesu si budu "zdobit" v průběhu. Ty jsem jen předzdobila razítkem, obrázkem a tak. To celé bude v plastové kapse ( od nějaké kosmetiky ) spolu s lepidlem v rolátku z DM ( najdete ve fotokoutku ) a nůžtičkami. Tužka je přidělaná hned k zápisníku ( obyčejá guma do trenek :- ) ) Pokud nezapomenu a budu nosit notes s sebou, tak si budu moci dělat autentické zápisky třeba hned v hospůdce na kávičce, nebo v kopcích Luberonu. Tak si to představuju, že si zapíši, zaznamenám tu chvíli, ne deník až přijdu domů. Že budu postihovat tu autenticitu, ty okamžiky. A místečko na fotečku taky zbyde .-) Tak vlastně budu mít scrapdeník hned, sotva přijedu domů. Tohle je moje představa scrapbooku.

Děkuji za vaši návštěvu a přeji krásné sny :-)))

Tvořínek

5. března 2011 v 19:53 KURZY A SETKÁNÍ
Tvořínek je moc sympatický název prodejny s výtvarnými a kreativními potřebami v Říčanech. Paní majitelka mi v zimě napsala, že by ráda uspořádala kurz scrapbooku pro úplné začátečníky. Domluvily jsme se na předjarním 5.březnu.
Žlutý domeček v Říčanech je už sám o sobě roztomilý a co pak prodejna plná krásného a dokonale přehledně uspořádaného zboží na všechny možné výtvarné techniky. A v příjemném podkroví domečku se tvoří. Sešlo se mi osm scrapbooku chtivých tvořilek, ale některé už byly chycené ;-). Mám to vždycky moc ráda, když je na kurzu někdo, o kterém od začátku vím, že je chycený, že to není "já se podívám o čem to je", ale už je tam drápek a na mně je jen přiložit pod doutnající zájem a vytvořit plamen chuti tvořit a objevovat krásu scrapbooku. Stránky, které šikovné paní vytvořily jsou toho důkazem a já doufám ( a když jsem je viděla nakupovat materiál tak jsem skoro přesvědčená :-) ), že to nebude první a zároveň poslední stránka. Všechny paní, včetně paní majitelky, byly velmi příjemné a já jsem si s nimi užila bezvadné tři hodinky, které nám utekly jako voda. Takže to je oboustraně přínosný den, já načerpám energii a předám svoje zkušenosti. Miluji tyhle chvíle a mám radost, když z kurzu odchází paní se stránkami v ruce, které nesou jako poklad a už se těší, jak budou doma pokračovat. ( Obvykle na mě manžel čeká v autě před krámkem a ten je nestranný pozorovatel - a komentuje mi pak, jak vycházely paní se zářícíma očima a vyprávěly si o scrapbooku :-) )
PS. tady je odkaz na webové stránky Tvořínku a fotky z kurzu .

Děkuji za vaši návštěvu a přeji vám krásný víkend :-)

Dělaly jsme notýsky

4. března 2011 v 11:00 KURZY A SETKÁNÍ
Včera jsme na naší pravidelné schůzce scrapklubu vyráběly notýsky. Aby byla moje růžová ;-) mašinka využitá více než jen mnou. Ještě potřebuje trochu zkrotit, ale notýsky se děvčatům moc povedly. Tedy vyfotily jsme jen ty hotové:-) . Nějak nám ty tři hodiny moc rychle utekly...a tak jsme to podstatné musely ještě probrat v hospůdce. Měli jiné růžové, české, a bylo tuze dobré :-)
PS. Přidala jsem další stránku, kterou děvčata tvořila za "domácí úkol" :-) http://scraptime.blog.cz/1102/sketch
Děkuji za vaši návštěvu a všechny milé komentáře :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA