Schovávačka skládačka

31. března 2011 v 15:44 |  JAK NA VĚC
Scrapbook jsou pro mě hlavně alba. Přáníčka, krabičky a jiné drobnosti dělám jen kolem vánoc a nebo jako dárky. Alba jsou pro mě ta rodinná, dětská a z dovolených. Ta z dovolených jsou nejobsažnější - musím do nich vtěsnat hodně fotek, neb na všech mi záleží :-) a hodně průvodního materiálu - vstupenky, prospekty, mapy, pohlednice, ubrousky, prostírání, visačky….a také textu. Ne vše musí být vidět na první pohled. Alba z dovolené dělám už roky na formát A4 a stránky dávám do prospektových fólií a ty pak do šanonu. Dřív jsem jen nalepila fotky a vše ostatní na papír a moc se nezabývala nějakým zdobením. Od té doby, co znám scrapbook - zdobím :-) Album jsem vždy mívala hotové do dvou dní od návratu z cest, a teď? Předloni mi trvalo měsíc…vloni jsem měla album ze září v lednu a letos ?…ještě nemám hotové album z červencové dovolené a pomalu už chystáme další. Takže to je teď úkol, dodělat album z dovolené, abych se mohla pustit do dalších projektů. Baví mě, baví mě moc, vracím se půl roku zpět, na mně milá místa, do sluníčka, tepla, pohody a klidu a tu atmosféru si snažím vybavovat i za zvuků francouzské hudby. Přestože vím, že album nebudu nikde veřejně prezentovat a budu si ho prohlížet jen já, moje rodina, případně přátelé, už to nejde jako dřív - "hrcprc" nalepit fotky a hotovo. Už mám v sobě ty "scrapbookářky", které se dívají a hodnotí :-) - dobrý nápad, hezká kompozice, pěkné barvy …;-)…už mi to prostě nedá, už tam prostě patří razítka, stužky, chipboards…ne, že by mi to vadilo, aby to nevyznělo jinak. Chci tím říct, že jakmile se člověk zamiluje do scrapbooku, už není cesta zpátky ;-) .
Jak jsem už říkala, někdy je třeba na stránku nacpat věcí co nejvíc, třeba i ty mapičky místa, kde jsme byli a kde se nám líbilo, plánek města nebo text, který nemusí být hned vidět všem. Však já si stránku jednou za čas z fólie vyndám a co potřebuju si ve schovávačkách a kapsičkách najdu a potěším se.
Jak schovat takové věci mě napadlo nad jedním prospektem, který jsem si někde vzala jako inspiraci ( katalogy a prospekty jsou často velmi zajímavé a inspirativní - kompozicí obrázků, zdobením, zakomponováním textu, nějakým nápadem atd….).
Tak jsem mapičku na stránku schovala pod fotku, která je odklápěcí a vám se snažila nafotit postup, jak takovou skládačku udělat.

Mějte hezké jarní dny a děkuji za vaši návštěvu :-)
 


Komentáře

1 Haczek Haczek | 31. března 2011 v 20:32 | Reagovat

To je skvělý nápad! Já bych na stránku taky vždycky potřebovala dát milion věcí a tohle je opravdu užitečná schovávačka. Musím ji někdy vyzkoušet (pokud nezapomenu). Díky za návod :)

2 Tereza Tereza | Web | 31. března 2011 v 21:17 | Reagovat

óóó, to je úžasná schovávačka :)

3 Hanule Hanule | 1. dubna 2011 v 0:30 | Reagovat

Tak to je vysoká geometrie nebo origamie? :-D no někdy si to musím vyzkoušet s obyč. papírem, jesli to dokážu pochopit :-)Na co ty všechno nepřijdeš!

4 Gabreta Gabreta | 1. dubna 2011 v 9:17 | Reagovat

Díky za vaše ohlasy holky :-)          Hanýsku, přijdu na to, protože to vidím :-) Není nic složitého na tom, rozložit původní skládanku, zjistit, jak na to šli a zkusit to. Samozřejmě nejdřív na obyčejný papír. Teď už ji umím z hlavy :-)Papír mě čím dát víc okouzluje a baví...

5 KETA KETA | Web | 1. dubna 2011 v 17:25 | Reagovat

:) na co ty všechno nepřijdeš! super nápad.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA