Smash ...notes, zápisník, památník...?

8. března 2011 v 0:27 |  NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Já nevím, jak bych to nazvala česky - snad jako notes, zápisník...i když vlastně tohle by mohl být ten scrapbook jak byl původně asi myšlený. Že si uchováme vstupenky, jízdenky, kousky prospektů, peříčko, kytičku, čtyřlístek ( prostě vzpomínky ) ....a k tomu zápisek, jak to v té chvíli bylo fajn...nebo nebylo :-(.
Tohle mě prostě nadchlo! Moc. Odkaz dala na scrapbook.cz Hazcek a od té chvíle jsem ztracená a vytvořila jsem si hned cestovní "deník", notes nebo prostě zápisník na cestu do Provence. Důležitá je pro mě titulní stránka, stránky dovnitř notesu si budu "zdobit" v průběhu. Ty jsem jen předzdobila razítkem, obrázkem a tak. To celé bude v plastové kapse ( od nějaké kosmetiky ) spolu s lepidlem v rolátku z DM ( najdete ve fotokoutku ) a nůžtičkami. Tužka je přidělaná hned k zápisníku ( obyčejá guma do trenek :- ) ) Pokud nezapomenu a budu nosit notes s sebou, tak si budu moci dělat autentické zápisky třeba hned v hospůdce na kávičce, nebo v kopcích Luberonu. Tak si to představuju, že si zapíši, zaznamenám tu chvíli, ne deník až přijdu domů. Že budu postihovat tu autenticitu, ty okamžiky. A místečko na fotečku taky zbyde .-) Tak vlastně budu mít scrapdeník hned, sotva přijedu domů. Tohle je moje představa scrapbooku.

Děkuji za vaši návštěvu a přeji krásné sny :-)))
 


Komentáře

1 isobelka isobelka | Web | 8. března 2011 v 7:46 | Reagovat

Já když viděla to video, tak jsem si řekla, že je to pěkná blbost, tahák na peníze a podobné deníčky jsem si psala jako holka. Nějak mi unikl smysl, proč si budu dělat ještě deník, když to vše pak scrapnu, ale takhle jak to popisuješ, že si to vezmeš s sebou, je dobrý nápad, asi na tom něco bude, tak uvidím, chtěla bych v létě s rodinkou na Slovensko, třeba si něco podobného připravím. Loni jsem na dovču vezla deník obyčejný a zapisovala si vždy den po dni, ale až večer na pokoji, nevozila jsem ho s sebou na výlety. Deníček se ti moc povedl, paráda.

2 Ivulka Ivulka | E-mail | 8. března 2011 v 8:30 | Reagovat

Óóóó, tak to mě taky moc nadchlo. Odkaz na Galerii jsem viděla, ale nezkoukla a teď i s českým komentářem je to paráda. Tvůj deníček je krásný a prázdninový. Zdalipak i ve Francii fungují informační centra s razítky, razítka na hradech, v muzeích...do deníčku ideální, ne?

3 Maru Maru | 8. března 2011 v 9:39 | Reagovat

Paní Hanko, zápisník "vždy a všude s sebou" ve Vašem pojetí, je moc prima nápad! Jsem také zatížená na různé drobnůstky a autentické relikvie, které se mi tudíž doma porůznu hromadí, ale ráda se jimi občas probírám...  MK

4 Haczek Haczek | 8. března 2011 v 9:43 | Reagovat

Tak to mám radost, že jsem Tě taky něčím nadchla :). Deníček máš skvělý! Pro isobelku: nevím jak ty, ale já sjem sběrač, všechno si schovávám a kde můžu tam si něco vezmu na památku, a prostě nejde všechno scrapnout. Třeba lístky z kina, z plesu, když nemám žádné fotky, nebo jen nekvalitní z mobilu, tak nemá smysl dělat stránku. Pak příjde na řadu smash :D

5 isobelka isobelka | Web | 8. března 2011 v 10:30 | Reagovat

No jo, to pak ano. Já až tak velký sběrač nejsem. Z dovolené mám samozřejmě schované vstupenky, pohledy apod. Ale jinak se přiznám to neschovávám, lístky do kina s klidným srdcem vyhazuji. :-))

6 Kiarka Kiarka | 8. března 2011 v 16:29 | Reagovat

:-)Já byla taky odkazem nadchnutá a hned jsem začala pátrat. Při pohledu na kupovanou krásu jsem měla stejný názor jak Isa - jen tahák na peníze, ale tím co vytvořila Haczek - dokonalost sama a provedení Hanky...další dokonalost...Skvělé. mě asi cestování opět zase nevyjde :-( tak můžu jen tiše obdivovat a závidět pak tady tvé stránky :-)

7 Hanule Hanule | 8. března 2011 v 20:42 | Reagovat

Hani ty si prostě neuvěřitelná!!! Někdo ti hodí rukavici, ty ji zvedneš a uděláš z ní večerní šaty :-D :-D :-D Je to super nápad, já zatím zakládám vstupenky, oznámení a pod. do samolepícího alba na fotky, ale většinou jsem líná k tomu dodat popisek - dodatečně mě to už nebaví :-( A tohle je možná cesta :-) Holky H+H ;-) vzaly by ste je na sraz, at se můžu pokochat?

8 Gabreta Gabreta | Web | 8. března 2011 v 21:43 | Reagovat

Ooo, moje milé, děkuji za krásné komentáře, jsem ráda, že jsem vás vyburcovala ke kontaktu ;-).          Hazcku, jsem jako ty "sběrač" a je to přesně tak - co pak se vstupenkami, s účtenkou z hospody, kde bylo báječně, s lístečkem, který jsem sebrala ze země cestou k zámku, s vizitkou z kavárny?...nalepit do deníčku!!! Už to vím, že si budu muset udělat SMASH ještě jeden, všední. Např. ze dneška mám z výletu do Krumlova několik relikvií ( a hafo fotek , ale scrapovat je asi nebudu ), které si zaslouží uchovat. I s poznámkou o té skvělé paní prodavačce v tom úžasném obchůdku s klobouky :-)) Moje děti tyhle "relikvie" ( účtenky z hospod, z obchodů, lístky z kina, podtácky, vstupenky z koncertů...uchovávají ( po kom asi jsou ? ;-) ) a nazývají je "půlkou života". Běda, kdybych jim je vyhodila jako smetí!...základy SMASH! ;-)                           Prostě mě ta idea nadchla. Zrovna tak, jako všechny bločky, sešítky, notýsky, diáře, zápisníky...to prostě miluju.

9 Lucy Lucy | E-mail | 18. března 2011 v 22:19 | Reagovat

Gabretko, to je úúúžasné! Taky jsem deníčková a právě přemýšlím nad nějakým pěkným a originálním deníčkem na zapisování "chytrých promluv" naší malé dcerky. :-)

10 Fidji Fidji | E-mail | Web | 30. března 2011 v 9:17 | Reagovat

Magnifique projet !!!!! j'adore !!!
bonne journée Hanna

11 Pavlína Pavlína | E-mail | 8. dubna 2011 v 20:33 | Reagovat

Úžasné video. A Tvoje deníčky jsou jednoduše nádherné. Se scrapbookingem se teprve seznamuji a tohle mě nadchlo. Zatím nakupuji, co mě napadne, takže jsem pak bez penízků a stále mám pocit, že nemám všechno. Kde nakupuješ nejraději a jak bys nakopla začátečníky?

12 Gabreta Gabreta | 8. dubna 2011 v 23:23 | Reagovat

Děkuji za milé komentáře, překvapil mě váš ohlas:-)

[11]: Pavlínko napíšu Ti na e-mail :-)

13 Gabreta Gabreta | 9. dubna 2011 v 1:20 | Reagovat

Tak ještě pro všechny :-) nejen pro Pavlínku.  Takhle jsme začínaly skoro všechny, zvláště my, které jsme začínaly před čtyřmi, třemi lety, kdy ještě nic nebylo. Takže jsme kupovaly co bylo a pak zjišťovaly, že mnohdy zbytečně a neuváženě. Dneska už je kolem spousta rad, blogů, kurzů...knížky, zahraniční časopisy, a hlavně, internetové obchody, které  vyrostly jako houby po dešti a v nich je spousta zboží a když dojde, přijde nové...není třeba se bát, že když to nekoupím teď, tak už nikdy. Ale to, že nemáš dost tě asi nikdy nepřejde, protože pořád se objevují nové věci a člověk má pořád pocit, že to všechno potřebuje a bez toho nemůže být. I když já se považuji za čestnou výjimku, jsem špatná „nakupovačka“, spoustu věcí obejdu z domácích zdrojů, vyrobím si sama a nebo prostě bez toho žít dokážu. Teď už ano, i když bývaly časy, kdy jsem  taky chtěla vše :-). Scrapbook pojímám jako koníčka, který mně nesmí zruinovat a přivést na mizinu, koníčka, který je hlavně o radosti z tvoření, ne o nakupování všeho co vidím. Nejraději nakupuju jednou za čas v Landshutu ( Německo ) , jezdím tam se svými kamarádkami, 2 x , 3x ročně. Není nad to vidět zboží na vlastní oči, moci si ho osahat, zeptat se paní majitelky jak co funguje atd. Jinak , když potřebuju, nakupuju u  Danči ( www.scrap-art.cz )  nebo u Aktijky ( www.hurapapir.cz ) .
No a jak bych nakopla nováčky ? ;-)  Před Vánoci na tvorbu kalendářů, je to malá plocha, vděčný dárek a na to, zkusit si jak co funguje tak akorát. Zkusit si utrhnout papír, dát dva tři k sobě, na to fotky, ozdůbku...No, ale teď nejsou Vánoce....:-)...takže na mých kurzech začínáme obvykle stránkou  20 x 20 - dá se použít jako obrázek a člověk zkusí co a jak, jak poskládat papíry, fotku, ozdoby... na malé ploše. Pak teprve získá odvahu pustit se třeba do celého alba. Já si myslím, že není čeho se bát. Nejdůležitější  je, vše si nejdřív poskládat, všelijak posunovat, přidávat, ubírat, ale nic nelepit! Teprve, až jsi spokojená, že takhle by to mohlo být, tak začít lepit. Protože je obvykle na stránce víc věcí, to, co jsem si poskládala si vyfotím a pak na tu svoji předlohu koukám v PC a lepím. Od spodních vrstev po horní.
Ve scrapbooku není nic špatně, všechno je dobré, co se líbí tobě, protože pro sebe děláš stránky a album. A tvoje spokojenost je rozhodující. Ne názor můj nebo názor někoho jiného. Takže nebát se a mít radost z tvoření a následně být se svým dílkem spokojená, to je to jediné :-) Klidně se odpíchni od toho, že si vybereš nějakou stránku jako předlohu a uděláš svoji stránku podle ní. Říká se  tomu "liftovat", klidně by se dalo říct "kopírovat". Stejně nebudeš  mít asi totožný materiál, ale nahradíš ho tím, co budeš mít ty, možná budeš mít i jinak velkou fotku...to vůbec nevadí. Pracuješ s tím co máš a vyhlédnutá stránka tě jen inspiruje, vede a třeba ve výsledku ta tvoje stránka bude úplně jiná stránka :-) Myslím, že to je dobrá cesta, jak začít! Podívej se do galerií na scrapbook.cz, nebo i do zahraničních galerií , najdeš určitě spoustu inspirace. A najednou začneš tvořit stránky sama, bez pomoci předloh, položíš si na stůl fotku a hned budeš mít v hlavě nápad, vybereš k ní papíry...a stránka se ti začne "líhnout" pod rukama...je to úžasný pocit. Přeji ti i všem zapáleným a nadšeným, hodně radosti z tvoření a radosti ze svých stránek.

14 EsterDunlap EsterDunlap | E-mail | Web | 19. prosince 2011 v 11:44 | Reagovat

Houses are expensive and not everyone is able to buy it. Nevertheless, <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> are created to aid different people in such kind of hard situations.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA