Duben 2011

Scrapbook v Berouně

29. dubna 2011 v 10:12 KURZY A SETKÁNÍ
Tradiční jarní scrapbookový kurz v Berouně se konal už po čtvrté. Těšila jsem se. Těším se pokaždé. Setkám se s novými lidmi a i pro mě jsou taková setkání přínosem. Tentokrát se kurz opravdu vydařil, myslím si, že drtivá většina "kurzovnic" byla opravdu "zapálená". Byly zvídavé, komunikativní, hodně se zajímaly...a stránky se jim dařily. Fakt paráda. Jen Martina chyběla...:-(. Tak snad příště, Martinko. Tento kurz byl pro mě zajímavý i tím, že jsem se sešla s Olinkou, která mi napsala už před tím několik velmi milých mejlů a to je moc potěšující, povzbudivé a laskavé. To pak vidím, že to, když se tady na blogu snažím zapalovat i ty, které třeba jen nahlédnou...má smysl, že se mi to opravdu sem tam podaří a z toho mám velikánskou radost. Nemám z toho nic víc, jen, v uvozovkách JEN, tu radost! Ale...můj svět je o sdílení, potřebuju s někým svoje radosti sdílet, a i když mě manžel hodně podporuje, přesto, tvořivý holčičí svět je o něčem jiném, že ;-) Navíc Olinka se účastnila našeho společného liftování a šťastnou rukou mého muže byla vylosována a získala malou odměnu. Tu jsem tady slavnostně předala a Olinka nám přinesla i svoji liftovanou stránku ukázat naživo.
Domů z kurzu jedu vždy nadšená, vyprávím mému muži v autě všechno pěkně dopodrobna. Sdílí moje nadšení a vyptává se ;-) Padla i otázka, jestli mě napadlo, kolik už mi rukama prošlo potenciálních scrapbookářek?...Já vím, že ne všechny u scrapbooku zůstanou...ale na mých kurzech už jich bylo kolem 200. To je dost, samotnou mě to překvapilo. V Klatovech už tři roky mám stálou skupinu dnes už kamarádek v počtu deseti, patnácti, jak kdy. Kurzů jsem již udělala 16 a to nepočítám naše každoměsíční schůzky v Klatovech. Takže milé moje potenciální i zapálené scrapařky, těším se s vámi naviděnou ( i písmenkovanou ) kdykoliv a kdekoliv :-) Jsem ráda , že jste, že tvoříte, zajímáte se , nakukujete... a sem tam mi i napíšete :-) Děkuji vám.
Beroun je příjemné a živé město.
A tvořivý obchůdek U Bílé paní je v hezkém prostředí a má neopakovatelnou atmosféru.
Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji vám sluničkový víkend :-)

Dárek k narozeninám

27. dubna 2011 v 9:52 STRÁNKY
V posledníh třech týdnech jsem se prala stále s nějakými bacily. Bylo mi střídavě fajn ( jela jsem do Landshutu, na přednášku do Budějovic, šla na koncert... ) a střídavě tak, že jsem fakt musela ležet a léčit se. Myslela jsem, že jeden den v posteli vždy stačí ( čaj a paralen ), ale nestačil, zase mě přepraly...a tak to šlo dokola a já se z toho nemohla vyhrabat. Intenzivní odpočinek, radila mi kamarádka zdravotnice. To je něco pro mě! Odpočívat neumím a veškeré povalování se v posteli považuji za ztrátu času. Nicméně, nebylo zbytí...takže jsem ulehla, potila se, zobala k paralenu vitamíny, spala ( já vážně prospala dva dny! :-O ) a ve středu vstala jako rybička. No...rybička...do rybičky daleko, ale už nemám nudli u nosu a nekašlu jako starý kuřák...:-))
Na čtvrtek večer byla jsem pozvaná kamarádkou Míšou na oslavu jejích narozenin - na grilování venku na zahradě ( takže jsem prostě musela být fit! ;-) ). Bylo krásně, čtvrteční den snad ze všech nejkrásnější, takže jsem se na návštěvu vypravila kolmo. Po cyklostezce. A protože na narozeninovou oslavu se sluší donést dárek, udělala jsem Míše vzpomínku na Landshut.
Děkuji vám za návštěvu a přeji vám krásné a zdravé dny :-)

Týdenní podmínka č.16

26. dubna 2011 v 10:03 SOUTĚŽE
Kruhová kompozice je jednou z nejefektnějších. Téměř vždy vypadá dobře. Kruh se může udělat z knoflíků, brads, narazítkovat, z kytiček, koleček, motýlků…vyšít, ušít, vystříhat z papíru…a to je to nejhorší. Tím nemyslím "vystříhat kruh", to ne, ale stříhnout do papíru! Trvalo mi to strašně dlouho, než jsem se odvážila do toho drahého a krásného papíru stříhnout. Navíc, kruh, kružnice…to je spousta odpadu! Takže obvykle to řeším tak, že stříhám opatrně, tak, abych mohla všechno ještě použít. A použiju! Já schovávám i docela malinké zbytečky papíru, každý se může na něco hodit. Třeba na puntík, na tečku , na střed kytičky…;-)
Podmínka šestnáctého týdne tedy zněla: kruh.
Udělala jsem už svým dvěma starším synům taková ta retrospektivní alba od dětství až po dospělost, když se stěhovali do svých nových domovů. Fotky jsem vybírala ze šanonů, kam jsem jim je od malička lepila. Teď mi zůstala jen torza s vytrhanými fotkami, nic moc krásného. Takže nyní ze zbylých fotek dělám stránky pro sebe, takové hodně vzpomínkové a hodně dojímací …a co zbyde ze zbytku ;-) pak celé přelepím finálně jen na čisté bílé A4, bez ozdob, jen s journalingem ( stále víc a víc zjišťuju, jak je potřebný, jak se zapomíná a hlavně - důležité je každou fotku si alespoň popsat rokem, když ne celým datumem, i to teď těžko dávám dohromady …)
Tohle je jedna ze "zbylých " fotek, ale velmi významná . Chlapečka jsme měli už v půl roce v Praze v nemocnici a tohle je jedna z prvních fotek po operaci. Opět jsem nechtěla smutnit a tak jsem nechala zapůsobit jaro za oknem a vybrala jarní veselou kombinaci barev… Pak, když jsem stránku vyfotila, jesm si nad tou čb fotkou najednou uvědomila, že jsem podvědomě vyladila stránku dobře - chlapeček měl na sobě oranžový froté kabátek a froté dupačky jasně zelené barvy s červenými lemy. A prostěradlo v postýlce bylo kostkované v oranžovo-zelené barevnosti. Přísáhám, to mi na mysl dřív nepřišlo...až když bylo hotovo :-O.
Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Veselé Velikonoce

21. dubna 2011 v 15:48 PELE-MELE

Přeji všem krásné prožití jarních svátků tak jak se patří, v kruhu svých milých, s dětmi, s pomlázkou, na sluníčku, na chaloupkách, v přírodě, mezi květinami a rozkvetlými stromy...a nebo i jinak ;-), třeba v kině, nebo na nějakém hradě, na výletě, na návštěvě, nebo třeba doma u scrapu...ale pokaždé tak, aby vám bylo dobře a byli jste šťastní. Krásné jaro :-)

Týdenní podmínka č.15

19. dubna 2011 v 19:16 SOUTĚŽE
Týdenní podmínky beru jako inspiraci, jako popud, jako takové malé nakopnutí. Ale když se mi nehodí, nic nelámu přes koleno. Jako například tu podmínku, kdy se na stránce mělo objevit něco z mého povolání...Stránku o mé první práci, když jsem nastoupila ve školce už mám. A nějak mě nic jiného nenapadlo. Myslím, že jsem vynechala ještě dvě podmínky. Když jsem přečetla zadání patnácté: "něco, co souvisí se zdravím...", hned jsem měla před očima tuhle fotku. Mám ji totiž vylepenou ( tedy měla jsem ) ve skříňce v kuchyni. Jednou, když měl můj syn 16 let, nazdobila jsem mu na oslavu narozenin celý byt a všude vylepila jeho fotky od malinka. Teď už se cítil tak dospěle...Pak jsem zase všechny fotky uklidila, ale tahle mi zůstala v kuchyni, tak jsem si ji vlepila do skříňky. Ani nevím proč jsem ji ostříhla do prapodivného neidentifikovatelného tvaru. ( Chovala jsem se k fotkám jako barbar! ) Z dvířek nešla odlepit, takže jsem ji ještě víc poničila:-( A negativ... pochopitelně nemám :-(. Milé torzo jsem tedy nascanovala a fotku upravila- dodělala pozadí, vyhladila pomuchlání, zjasnila, zostřila a vytiskla. Jde to. Chlapečkovi je tady tak kolem roku a má svůj už x-tý zánět středního ucha. Tím se protrápil ( a my s ním ) celé dětství. Naštěstí bez následků, slyší dobře ( ale jen co chce :-) ) Nechtěla jsem , aby stránka byla smutná ( takže jsem dlouho vybírala barvy papírů aby byly klučičí a veselé ) i když se nad fotkou dojímám. Nojo, co bylo bylo...a my jsme se i v nemoci uměli zabavit :-) Taky mě trápí nějaké bacily, takže mažu zpět do postele, dočíst knížku a doležet .
Stránka je volně inspirovaná podle Coquelicot.
Děkuji vám za návštěvu :-)

Diktát č.33

18. dubna 2011 v 11:42 SOUTĚŽE
Diktát není soutěž v pravém slova smyslu. Diktát je spíš taková zkouška inteligence :-))), pochopení slovního zadání a následného vytvoření stránky podle toho. Takže pro příklad, jak zadávala poslední diktát Iriska, uvádím celé znění : ( a třeba si ho někdo vytvoří ? ;-) )

Budeme potřebovat:
-2 fotografie
velikosti 8,5 x 6 cm na výšku (foto č. 1 a č. 3)
-1 fotografie velikosti 12 x 9 cm na výšku (foto č.2)
-1. vzorovaný papír velikosti 30,5 x 7 cm
-2. vzorovaný papír 30,5 x 23,5 cm - papír č.1 a č.2 budou tvořit
podkladovou stránku
-3. jednobarevný papír v barvě vzorovaného papíru č.1 velikosti
17,5 x 25 na délku
-4. jednobarevný papír v barvě vzorovaného papíru č.2 velikosti 5 x
25 cm na délku
-5. vzorovaný papír (v originále proužkovaný) velikosti 30,5 x 1 cm
-6. vzorovaný papír - bordura ve velikosti 30,5 x 1 cm
-7. vzorovaný papír (v originále puntík) čtverec 6 x 6 cm
-8. jednobarevný papír pro journaling čtverec 6 x 6 cm
-4 malé rožky (vzorované ozdoby rohů OBDÉLNÍKU v barvě jinde na
stránce nepoužité)
-výsek -kolečko s motivem vhodným k vaší stránce o průměru 5 cm, výsek pod fotku č.2
-hřebíček

Postup
1. Podkladovou plochu uděláme tak, že 1. vzorovaný papír tvoří na délku horní část stránky a 2.vzorovaný papír tvoří na délku dolní část podkladové stránky. Tyto dva papíry spojíme.

2. Vzniklá "dělící rovina" nám také dělí jednobarevné papíry. 3. jednobarevný papír umístíme dolů pod tuto rovinu tak, aby byl ve středu (na každé straně je ke kraji cca 2,7 cm) a 4. jednobarevný papír umístíme nad tuto rovinu a vznikne nám OBDÉLNÍK.
Rohy OBDÉLNÍKU jsou ozdobeny malými rožky, které jsou z papíru jinde na stránce nepoužitém, zvolte vlastní barevnost.

3. Na spodní hranu dělící roviny umístíme na délku 6. vzorovaný papír - borduru ( v originále vlnky) a 5. vzorovaným papírem na délku částečně překryjeme borduru a "schováme" dělící rovinu.

4. A nyní fotky. Pro zvýraznění je můžeme ošmirglovat nebo poničit tak, aby vystoupila bílá vrstva fotky, popřípadě pro hračičky je každá fotka velmi jemně orámovaná bílým rámečkem (cca 1 mm na každé straně). Fotky umístíme na dolní obdélník 4. jednobarevného papíru. Fotky jsou umístěny vedle sebe tak, že horní hrana každé fotky je v jedné přímce. Fotku č.1 umístíme na výšku 1,7 cm od levého kraje obdélníku a 0,5 cm pod borduru. Těsně vedle umístíme fotku č.2 na výšku taktéž 0,5 cm pod borduru a těsně vedle poslední fotku č.3 na výšku, takže fotky nám teď tvoří obrácené stupně vítězů :-)

5. 4 mm pod fotku č.1 umístíme 7. vzorovaný papír a 4 mm pod fotku č. 3 umístíme 8.jednobarevný papír s journlingem. Vznikl nám prostor pod fotkou č.2, který využijeme na zdobení do stylu celé stránky. Jedná se o výsek.

6. Tímto jsme dokončili spodní část OBDÉLNÍKU a ještě si ozdobíme horní část. Použijeme kolečko o průměru 5 cm s motivem vhodným k dozdobení stránky. Toto kolečko je umístěno 4 cm od levého okraje podkladové stránky. Částečně překrývá 5.vzorovaný papír, ale nevyčuhuje nad horní okraj 4.jednobarevného papíru.

7. V horní části OBDÉLNÍKU je umístěn text nadpisu. Jsou to dvě slova v levé polovině 4.jednobarevného papíru. Na konci textu je umístěn hřebíček ve vhodné barvě.

8. Autorka použila jako zdobení nakreslené prošití a umístila tuto linku pod výsek na dolní části OBDÉLNÍKU a pod text na horní části OBDÉLNÍKU, kde tvoří jakoby linku v sešitě, na které leží druhé slovo z větších písmen.
*********************************************
Řekla jsem to už mnohokrát, návody číst neumím a ani mě nebaví. Odkládám a zapínám a otevírám, obvykle to nějak intuitivně zvládnu. Dokonce jsem tuhle i fotky z mobilu přetáhla do PC. No, nesmějte se, návod jsem nečetla...a nějak to jít muselo. A šlo:-))
Takže diktát, to je vždy sázka do loterie, nehledě na to, že obvykle mám jinou velikost fotek a tak se celou kompozici snažím přizpůsobit sobě a mnohdy z diktátu je jen náznak. Což ve finále nikomu nevadí, hlavně mně ne :-).

Takhle vypadala originální diktátová stránka ( od Kelly Goree ) kterou nám Iriska slovně popisovala. ( Ono to taky není žádná legrace, popsat vše tak, aby to ti druzí chápali...)
A zde je moje stránka. No odchýlila jsem se :-) , ale úmyslně. A jsem spokojená, neb konečně na tyhle fotky došlo. Jsou z diáků, takže kvalita není zas až tak stoprocentní, nicméně fotky jsou památeční, samozřejmě. Moji starší synové slavili narozeniny vždy společně, měli je v rozmezí 14 dnů. Tak jsme jen prohazovali počet svíček na dortu a odbylo se to naráz :-) Líbí se mi, jak po čase jsou ty fotky i dokument doby. Přesně si vzpomínám, jak jsem tyhle košilky šila. Tehdy to byla veliká móda, podobné se vozily jako hit z Maďarska. Já jsem je ze sypkoviny ušila, naaplikovala ozdoby a kluci byli fešáci:-) Prostě osmdesátá léta...
Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Kurz scrapbooku

15. dubna 2011 v 15:51 KURZY A SETKÁNÍ

Srdečně zvu zájemce o kurzík v útulném prostředí berounského obchůdku pro tvořivé U Bílé paní. Přihlášení je možné na webových stránkách obchodu, jsou tam kontakty. Pokud jsou ještě místa...:-) Doufám, že se s mnohými z vás uvidím, moc se těším :-) Vždycky jsou tahle setkání i pro mě velmi inspirativní a nabíjející.

Čas pro dárek

14. dubna 2011 v 0:11 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Dárky dávám moc ráda. Ráda je i dostávám, ale radši dávám. To je dvojí radost. Radost z tvoření ( nebo vybírání ) dárku a radost z radosti obdarovaného. A příležitostí podarovat se najde vždycky dost. Nemusí to být jen narozeniny a svátky ( Vánoce, Mikuláš, Valentýn, Svátek matek, otců, dětí , MDŽ…) , ale třeba jen hezký den, poděkování či vzpomínka. Prostě dárků není nikdy dost :-) a dnů k podarování též. Takže…po srazíku, po příjemných chvílích, po písmenkách, která jsme si vyměnily, prostě proto, že tuhle milou dušičku mám a znám a troufám si nazvat ji kamarádkou…protože jsem jí chtěla udělat radost…vyrobila jsem dárek. Užitečný. A nejlepší dárky jsou jedlé….nebo pitné :-)
Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji krásnou dobrou noc a neméně krásný dobrý den :-)

Jarní scrapbookový Landshut - tradičně

12. dubna 2011 v 22:50 KURZY A SETKÁNÍ
Popisovat slovy náš "zájezd" do Landshutu asi nemá cenu. Je to stejné jako vždy :-). Domluvíme se kdo může, pumpneme doma manžely o nějaká eura, sejdeme se a jedem. Cestou štěbetáme jako bychom se neviděly měsíc a ne před pár dny...a tak dvě a půl hoďky utečou jako voda. Zvláště, když nemusím řídit já a jen se vezu, neb řídit ( auto!) ani neumím :-) Vzpomínaly jsme na loňský rok, kdy byla psí zima a letos krásné a kvetoucí jaro plné barev. Den jako vymalovaný. Což v případě našem, kdy jsme se na 3 a půl hodiny zavrtaly v obchodě bylo celkem jedno, ale nebylo to jedno potom, když jsme se procházely po krásném městě a zašly si na kafíčko na zahrádku. Jenže foukal vítr a tak při představě, jak nám vítr odnáší naše krásné a drahocenné scrapbookové papíry po landshutském náměstí, jsme na druhou rundu - skleničku bitterina - šly radši do kavárny dovnitř. Užily jsme si krásný holčičí den a jak jsme se shodly, šlo především o ten výlet jako takový, neb ani jedna z nás vůbec, ale vůbec nic nepotřebovala ;-)
Takže ještě obrazem:
Okouzlena papíry....
Okouzlena kroužky, neb byly jako náramky :-)
Okouzlena stuhami...
Prostě je to ráj ...a my nevíme co dřív...ten papír, nebo ten...Hlavně jsou jiné než v Čechách ( některé )
Teď jen spočítat, co to bude stát, abychom na to měly...a ke kase!
S veselou....a s plnými taškami :-) ( samospouští z římsy protějšího domu )
Takový je jarní Landshut :-)
A taky takový :-) ( s pravou od Itala )
Ale i takový :-)
Za větrem v hospůdce jsme vytáhly nakoupené věcičky a jaly se chlubit a představovat si svoje nákupy ( v obchodě na to není čas, každá se stará jen o svůj nákupní košíček ;-) )
Pak už jen levá, pravá, přední, zadní...tradá na parkoviště a domů....
Takový byl tradiční jarní scrapbookový Landshut.
****************************************************************************
Děkuji vám za návštěvu :-)

Losování

12. dubna 2011 v 10:15 SOUTĚŽE
Dobré ráno, milé kolegyňky,scrapařky a tvořilky :-) Pořád ještě se tetelím radostí. Večer, když manžel přišel z práce ještě vylosoval svojí šťastnou rukou a ze své kouzelné čepice ;-) za účasti pana talíře ( s večeří ;-) - pro neznalé, pan Talíř býval kdysi v Tv vždy při losování jako zástupce notáře ) jednu…neb vybrat nejkrásnější prostě nelze. Každá stránka je krásná, každá je svá, každá má něco do sebe, nějaký zajímavý prvek, něco co ji dělá originální, byť je podle předlohy. Všechny se mi líbí. Takže tou vylosovanou…i když to na večerních fotkách s bleskem není moc vidět….je….OLINKA!
Nebudu nic posílat, Oli, uvidíme se přece 28. V Berouně, takže dárek s radostí předám osobně:-)
A co na naše snažení sama autorka předlohy Fidji? Jak už jste si mohly přečíst komentář
- Oh !!! bravo à toutes ! ces pages sont merveilleuses ! je suis très honorée d'avoir été choisie parmi tant de scrapeuses ! merci mille fois ! gros bisous Hana
(Oh! Gratuluji všem! Stránky jsou úžasné! Jsem velmi poctěna, že jsem byla vybrána mezi tolika scrapařkami ! děkuji moc! velký polibek Hano
A dnes ráno jsem měla ještě další osobní zprávičku v mejlu , tak ji přenáším i vám :
Un grand merci Hana pour cet honneur, je suis très heureuse et fière de voir toutes ces belles pages !!!!!!
(Velké díky, Hano, je to pro mě velká čest, jsem velmi šťastná a hrdá, když vidím všechny ty krásné stránky ! )
Tak ještě jednou - gratulace a díky a krásný jarní den :-)

Víkendový liftík- výsledek

11. dubna 2011 v 20:36 SOUTĚŽE
Na dnešní večer jsem se těšila celý víkend. V sobotu už mi přišla první stránka od Irisky a já koukala s očima navrch hlavy, jakou to krásnou stránku vytvořila. Odezva byla obrovská. Předloha se vám tak líbila, že mi došlo 15 úžasných stránek od "starých" přebornic až po úplné nováčky, pro které stránka byla téměř prvním pokusem. Některé z vás znám, některé jen z písmenek, a některé dokonce vůbec :-O . O to víc si cením, že jste našly odvahu se zapojit, že se mi podařilo vás vyhecovat a nabídnout vám předlohu ke tvoření, která vás zaujala. Jsem nadšená a opravdu s velikou radostí vkládám všechny ty krásné stránky na svůj blog k radosti všech, které si ho chodí číst a prohlížet.
Všem vám gratuluju a všem vám přeju, ať vás tvůrčí nadšení neopouští a máte ze své práce radost.
A protože nesoutěžíme - no řekněte, dala by se z takové úrody krásných stránek vybrat ta nejkrásnější? - přesto bych ráda ocenila vaši chuť, snahu a píli, a proto jsem se rozhodla, že jednu z vás šťastná ruka mého muže ( jen co dorazí domů ;-) ) vylosuje a ta dostane malý balíček , abych ještě více podpořila její chuť tvořit a zabývat se tím úžasným koníčkem, který všechny milujeme- scrapbookem.
A je to tady: podle skvělé předlohy od Fidji ( doufám, že až uvidí stránky, ke kterým vás inspirovala, bude mít stejnou radost jako já :-) ) je zde 16 stránek a vy se můžete začít kochat . Krásné pokoukání :-)
Předloha ještě jednou: FIDJI

První stránka je moje : je do páru ke stránce ze srazíku, i ze srazíkového materiálu.
GABRETA
IRISKA
ÁJA
ALČA
DANAS
MEXX
MILENA
MIRČA
OLINA
ZDENKA
VONVER
ISOBELKAKAMČA

HAŇULE
HACZEK
CEPILLO 21
Děkuji vám všem ještě jednou za velkou radost, kterou jste mi udělaly a vám všem ostatním za návštěvu a případné komentáře :-)

Víkendové liftování

8. dubna 2011 v 9:24 SOUTĚŽE
Už jsme si dlouho nedaly nějakou společnou práci, že ? ;-) Já vím, že víkend bude hezký a budeme hodně venku, ale třeba si najdete pár chvil na liftík...DO PONDĚLKA DO 20.HODIN, co říkáte ? ;-) Chcete to zkusit? Budu moc ráda, když se zapojíte a zkusíte liftovat ( inspirovat se nebo "doslově" okopírovat ) stránku, kterou jsm vybrala od mé oblíbené a mohu říct i vzdálené francouzské přítelkyně Fidji ( možná se v létě uvidíme :-) ) . Hotové stránky vyfoťte a pošlete na můj e-mail . Jestliže je neumíte zmenšit, nevadí, pošlte tak jak vyfotíte, já už si s tím poradím a stránky upravím. Přeji hodně tvořivé radosti a těším se na vaše dílka, která zde potom vystavím ( nepřejete-li to, napište ). Jde jen o radost z tvoření, vyhrají všechny ( všichni ? ;-) ) , které se zúčastní, které to zkusí a vytvoří si další stránku do svého alba. A tady je stránečka na liftování od FIDJI.
Děkuji za vaši návštěvu a přeji vám krásný víkend :-)

Scrapschůzka - duben

7. dubna 2011 v 10:45 KURZY A SETKÁNÍ
Tentokrát ne ve čtvrtek , ale jako za starých časů - středeční polední sirény nám odhoukaly schůzku a v šest jsme se sešly :-)
Naše schůzky už mají svůj řád. Holky připraví stoly, pak nastane "chlubení" - měsíc je dlouhá doba na to, aby každá doma udělala stránku, albůmeček, notýsek...a je třeba se pochlubit, ukázat, poradit si...A pak práce. Minule jsme dělaly notýsky, dnes byl "čas pro čaj " . Chtěla jsem to pojmout opravdu čajově a vařit čajíky, jenže to už jsem vážně nepobrala...konvici, hrnky...pokaždé jedu s nabaleným kufrem ( papíry, zboží, které předávám, krabici s materiálem na naše tvoření...) a holky se mi smějou, že si sousedi myslí, jak jezdím každý měsíc někam na dovolenou. :-)
Holkám se moc líbilo čajové přáníčko, takže kromě mini tea bag albůmku jsme dělaly čajová přáníčka. Povedla se, že ? :-)
A po schůzce je ještě tradiční rozbor ;-) v naší již zavedené hospůdce, u pizzi, lambrusca, kávičky, čajíku. Včera večer jsme ještě naplánovly sobotní výlet do Landshutu, tak doufáme, že bude hezky a že si to užijeme.
Albůmek Řecko vytvořila Míša.

Albůmek z Anglie si během své nemoci vyrobila Terezka, takže je prudce aktuální!

Včerejší práce mých "oveček", přičemž některé jsem zase nestačila vyfotit :-(
***********************************************************************************************************
Děkuji za vaši návštěvu a přeji vám krásný sluníčkový den :-)

Móda ve scrapbooku - Shabby Chic styl

6. dubna 2011 v 10:50 TROCHA TEORIE
Shabby Schic - bychom mohli přeložit jako "ošuntělá " elegance. Znamená umění kombinovat staré s novým, přeměňovat věci, které už dosloužily ve znovu užitečné.
Zakladatelkou Shaby Chic je britská designérka Rachel Ashwell. Původní inspiraci čerpala z bydlení na britských venkovských statcích. Novodobí bohémové a umělci tuto formu "recyklace", vdechnutí nového života starým věcem, povýšili na módní záležitost i ve vyšších kruzích společnosti. Shabby Chic byl velmi populární v 80.letech minulého století a rozšířil se do celého světa.
Původní inspiraci britského bydlení rozšířili vyznavači Shabby Chic stylu i na inspiraci francouzskou Provence, Toskánskem, Řeckem nebo čerpají i ze stylu prvních amerických přistěhovalců.
Pro Shabby Chic styl jsou typické jemné, přírodní a pastelové barvy. Růžová, tyrkysová, bledě modrá, fialová a žlutá v kombinaci s jemnými šedými, béžovými a smetanovými odstíny tvoří Shybby Chic barevnou škálu. Ani s blýskavými doplňky tady nešlápnete vedle.
Jako materiál se hodí vše, co voní stářím - přírodní ale i bílené popraskané dřevo , časem ošuntělá kůže, plátno, ale i samet, hedvábí a bavlna. K tomu kus krajky, pletená bordura, háčkovaná kytička…
Ve vzorech vládnou květinové a rostlinné motivy, orientální vzory, vzory starých zámeckých tapet, i puntíky, kostky a proužky.
Samozřejmě, Shabby Chic styl zasáhl i scrapbook . Vyrábí se kolekce papírů, stuh a doplňků v Shabby Chic stylu a pak i stránky a alba. Jsou romantická, nazdobená, a kromě nově nakoupených "stylových" věcí samozřejmě používáte to, co máte doma. Zde právě využijete kousky starých látek, háčkované ozdůbky z přízí, zašlé krajky ( těm novým k zašlosti dopomůžete tak, že je vykoupete v hodně silném černém čaji ), kousky notových papírů….prostě romantika ;-)
Spoustu inspirace pro scrapbook najdete třeba u Julie
( použité informace: www.femina.cz )
Děkuji vám za návštěvu a přeji krásné , třeba Shabby Chic, tvoření :-)

Čas pro čaj

4. dubna 2011 v 10:16 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Po přenádherném letním víkendu ( porvé jsme letos golfovali venku a dokonce byli v neděli na pěším ;-) výletě na keltském hradišti ) se zase rozpršelo. Mně to nevadí. Jarní deštíky jsou životadárné, očišťující a potřebné. Po dnešním dešti bude zítra zase o kousek zeleněji a svěžeji, pupeny šťavnatější, tráva vyšší, obzory jasnější...:-) Dnes to chce čaj, hudbu a ...
A když čaj, tak s láskou ...jdu za kamarádkou, má dneska svátek, s malým dárečkem.

Děkuji vám za návštěvu a přeji krásný, i když deštivý, jarní den :-) A IVANKY, VŠECHNO NEJ!

Vzpomínka na léto

3. dubna 2011 v 0:45 JAK NA VĚC
Dělám album z dovolené a neb fotek mám vždy víc než nacpu do alba, napadlo mě, že bych si mohla zkusit udělat 3D obrázek. Není to složité, jen to chce pečlivě a přesně měřit. Základem je vybrat si fotky, ze kterých půjde obrázek udělat, aby se docílilo plastického efektu. Jedna fotka je zadní, ta, před níž se bude vše odehrávat. Úplně vepředu je rámeček ze scrapbookové čvrtky, který může zůstat holý, nebo nazdobený. Na rámeček se z obou stran zezadu nalepí "harmonika" - široká na 4 - 5 záhybů a vysoká na výšku fotky. Do harmoniky se pak vlepují jednotlivé díly - nejdříve z jedné strany, pak z druhé. V tomhle případě nejdříve postavy se zídkou, do další velký strom ( zprava ) , do další malý strom a nakonec zadní fotka se zámkem ( Villandry ) . Vznikl prostor zahrad a zámku a v popředí my :-) Obrázek jsem si postavila v pokoji na poličku a každému kdo přijde se líbí. Je netradiční a jiný , než si jen vystavit fotku. Hlavně jsem chtěla zkusit něco nového. Zkuste to, nic na tom není.
Děkuji za vaši návštěvu a přeji vám krásnou, skoro letní neděli :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA