Diktát č.33

18. dubna 2011 v 11:42 |  SOUTĚŽE
Diktát není soutěž v pravém slova smyslu. Diktát je spíš taková zkouška inteligence :-))), pochopení slovního zadání a následného vytvoření stránky podle toho. Takže pro příklad, jak zadávala poslední diktát Iriska, uvádím celé znění : ( a třeba si ho někdo vytvoří ? ;-) )

Budeme potřebovat:
-2 fotografie
velikosti 8,5 x 6 cm na výšku (foto č. 1 a č. 3)
-1 fotografie velikosti 12 x 9 cm na výšku (foto č.2)
-1. vzorovaný papír velikosti 30,5 x 7 cm
-2. vzorovaný papír 30,5 x 23,5 cm - papír č.1 a č.2 budou tvořit
podkladovou stránku
-3. jednobarevný papír v barvě vzorovaného papíru č.1 velikosti
17,5 x 25 na délku
-4. jednobarevný papír v barvě vzorovaného papíru č.2 velikosti 5 x
25 cm na délku
-5. vzorovaný papír (v originále proužkovaný) velikosti 30,5 x 1 cm
-6. vzorovaný papír - bordura ve velikosti 30,5 x 1 cm
-7. vzorovaný papír (v originále puntík) čtverec 6 x 6 cm
-8. jednobarevný papír pro journaling čtverec 6 x 6 cm
-4 malé rožky (vzorované ozdoby rohů OBDÉLNÍKU v barvě jinde na
stránce nepoužité)
-výsek -kolečko s motivem vhodným k vaší stránce o průměru 5 cm, výsek pod fotku č.2
-hřebíček

Postup
1. Podkladovou plochu uděláme tak, že 1. vzorovaný papír tvoří na délku horní část stránky a 2.vzorovaný papír tvoří na délku dolní část podkladové stránky. Tyto dva papíry spojíme.

2. Vzniklá "dělící rovina" nám také dělí jednobarevné papíry. 3. jednobarevný papír umístíme dolů pod tuto rovinu tak, aby byl ve středu (na každé straně je ke kraji cca 2,7 cm) a 4. jednobarevný papír umístíme nad tuto rovinu a vznikne nám OBDÉLNÍK.
Rohy OBDÉLNÍKU jsou ozdobeny malými rožky, které jsou z papíru jinde na stránce nepoužitém, zvolte vlastní barevnost.

3. Na spodní hranu dělící roviny umístíme na délku 6. vzorovaný papír - borduru ( v originále vlnky) a 5. vzorovaným papírem na délku částečně překryjeme borduru a "schováme" dělící rovinu.

4. A nyní fotky. Pro zvýraznění je můžeme ošmirglovat nebo poničit tak, aby vystoupila bílá vrstva fotky, popřípadě pro hračičky je každá fotka velmi jemně orámovaná bílým rámečkem (cca 1 mm na každé straně). Fotky umístíme na dolní obdélník 4. jednobarevného papíru. Fotky jsou umístěny vedle sebe tak, že horní hrana každé fotky je v jedné přímce. Fotku č.1 umístíme na výšku 1,7 cm od levého kraje obdélníku a 0,5 cm pod borduru. Těsně vedle umístíme fotku č.2 na výšku taktéž 0,5 cm pod borduru a těsně vedle poslední fotku č.3 na výšku, takže fotky nám teď tvoří obrácené stupně vítězů :-)

5. 4 mm pod fotku č.1 umístíme 7. vzorovaný papír a 4 mm pod fotku č. 3 umístíme 8.jednobarevný papír s journlingem. Vznikl nám prostor pod fotkou č.2, který využijeme na zdobení do stylu celé stránky. Jedná se o výsek.

6. Tímto jsme dokončili spodní část OBDÉLNÍKU a ještě si ozdobíme horní část. Použijeme kolečko o průměru 5 cm s motivem vhodným k dozdobení stránky. Toto kolečko je umístěno 4 cm od levého okraje podkladové stránky. Částečně překrývá 5.vzorovaný papír, ale nevyčuhuje nad horní okraj 4.jednobarevného papíru.

7. V horní části OBDÉLNÍKU je umístěn text nadpisu. Jsou to dvě slova v levé polovině 4.jednobarevného papíru. Na konci textu je umístěn hřebíček ve vhodné barvě.

8. Autorka použila jako zdobení nakreslené prošití a umístila tuto linku pod výsek na dolní části OBDÉLNÍKU a pod text na horní části OBDÉLNÍKU, kde tvoří jakoby linku v sešitě, na které leží druhé slovo z větších písmen.
*********************************************
Řekla jsem to už mnohokrát, návody číst neumím a ani mě nebaví. Odkládám a zapínám a otevírám, obvykle to nějak intuitivně zvládnu. Dokonce jsem tuhle i fotky z mobilu přetáhla do PC. No, nesmějte se, návod jsem nečetla...a nějak to jít muselo. A šlo:-))
Takže diktát, to je vždy sázka do loterie, nehledě na to, že obvykle mám jinou velikost fotek a tak se celou kompozici snažím přizpůsobit sobě a mnohdy z diktátu je jen náznak. Což ve finále nikomu nevadí, hlavně mně ne :-).

Takhle vypadala originální diktátová stránka ( od Kelly Goree ) kterou nám Iriska slovně popisovala. ( Ono to taky není žádná legrace, popsat vše tak, aby to ti druzí chápali...)
A zde je moje stránka. No odchýlila jsem se :-) , ale úmyslně. A jsem spokojená, neb konečně na tyhle fotky došlo. Jsou z diáků, takže kvalita není zas až tak stoprocentní, nicméně fotky jsou památeční, samozřejmě. Moji starší synové slavili narozeniny vždy společně, měli je v rozmezí 14 dnů. Tak jsme jen prohazovali počet svíček na dortu a odbylo se to naráz :-) Líbí se mi, jak po čase jsou ty fotky i dokument doby. Přesně si vzpomínám, jak jsem tyhle košilky šila. Tehdy to byla veliká móda, podobné se vozily jako hit z Maďarska. Já jsem je ze sypkoviny ušila, naaplikovala ozdoby a kluci byli fešáci:-) Prostě osmdesátá léta...
Děkuji vám za vaši návštěvu :-)
 


Komentáře

1 Katie Katie | 18. dubna 2011 v 17:01 | Reagovat

stránka je jako vždy úžasná, a na ta trička jen zírám, taky bych chtěla umět šít tak, aby se to pak mohlo nosit!

2 Iriska Iriska | 18. dubna 2011 v 18:28 | Reagovat

Hani, jsem ráda, že jsi tvořila podle mého prvního diktátu, originál stránka se mi zalíbila na první pohled, ale ta Tvoje je stejně dobrá!!

3 KETA KETA | Web | 18. dubna 2011 v 21:56 | Reagovat

zase jsem prošvihla skvělé zadání :( Tvoje stránka je úžasná. skvělá atmosféra, barvičky dodaly autentičnosti, hravé ozdůbky...paráda!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA