Móda ve scrapbooku - Shabby Chic styl

6. dubna 2011 v 10:50 |  TROCHA TEORIE
Shabby Schic - bychom mohli přeložit jako "ošuntělá " elegance. Znamená umění kombinovat staré s novým, přeměňovat věci, které už dosloužily ve znovu užitečné.
Zakladatelkou Shaby Chic je britská designérka Rachel Ashwell. Původní inspiraci čerpala z bydlení na britských venkovských statcích. Novodobí bohémové a umělci tuto formu "recyklace", vdechnutí nového života starým věcem, povýšili na módní záležitost i ve vyšších kruzích společnosti. Shabby Chic byl velmi populární v 80.letech minulého století a rozšířil se do celého světa.
Původní inspiraci britského bydlení rozšířili vyznavači Shabby Chic stylu i na inspiraci francouzskou Provence, Toskánskem, Řeckem nebo čerpají i ze stylu prvních amerických přistěhovalců.
Pro Shabby Chic styl jsou typické jemné, přírodní a pastelové barvy. Růžová, tyrkysová, bledě modrá, fialová a žlutá v kombinaci s jemnými šedými, béžovými a smetanovými odstíny tvoří Shybby Chic barevnou škálu. Ani s blýskavými doplňky tady nešlápnete vedle.
Jako materiál se hodí vše, co voní stářím - přírodní ale i bílené popraskané dřevo , časem ošuntělá kůže, plátno, ale i samet, hedvábí a bavlna. K tomu kus krajky, pletená bordura, háčkovaná kytička…
Ve vzorech vládnou květinové a rostlinné motivy, orientální vzory, vzory starých zámeckých tapet, i puntíky, kostky a proužky.
Samozřejmě, Shabby Chic styl zasáhl i scrapbook . Vyrábí se kolekce papírů, stuh a doplňků v Shabby Chic stylu a pak i stránky a alba. Jsou romantická, nazdobená, a kromě nově nakoupených "stylových" věcí samozřejmě používáte to, co máte doma. Zde právě využijete kousky starých látek, háčkované ozdůbky z přízí, zašlé krajky ( těm novým k zašlosti dopomůžete tak, že je vykoupete v hodně silném černém čaji ), kousky notových papírů….prostě romantika ;-)
Spoustu inspirace pro scrapbook najdete třeba u Julie
( použité informace: www.femina.cz )
Děkuji vám za návštěvu a přeji krásné , třeba Shabby Chic, tvoření :-)
 


Komentáře

1 Hanule Hanule | 6. dubna 2011 v 13:50 | Reagovat

Jen koukám, co všechno stíháš sledovat :-) moc hezký článek :-)

2 isobelka isobelka | Web | 7. dubna 2011 v 8:18 | Reagovat

Tak jsem se dozvěděla zase něco nového.

3 Mirča Mirča | 10. dubna 2011 v 20:36 | Reagovat

Hezký článek a to co vytvořila ''Julie''nádherné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA