Květen 2011

Paříž ... Kdo ji chce?

30. května 2011 v 17:58 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Pařížský obrázek jsem dělala pro francouzskou kamarádku na výměnu. Druhou Paříž jsem si udělala jen tak, když už jsem byla "v ráži" :-) Je pravda, že už mám několik takových obrázků "jen tak", kromě pařížských stránek z jejích návštěv.
Takže jsem se rozhodla tuhle hnědou pařížskou stránečku někomu věnovat... je velikosti 18 x 18 cm.

Napište si tedy, sem do komentářů ( do 1.6.) , a jediným "soutěžním" kritériem je napsat, co se Vám na Paříži líbí, co Vám imponuje, co Vám Paříž symbolizuje nebo co pro Vás znamená. ( Ne na stránce, ale na skutečné Paříži ;- ) ) Moc se těším na Vaše názory a postřehy. A protože máme rády hru a trochu napětí, budeme zase losovat ;-) , tedy pokud si o stránečku nenapíše jen jedna...nebo nikdo :-( Fakt Vám ji pošlu moc ráda !
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Srdeční záležitost...

26. května 2011 v 14:06 STRÁNKY
Francie a potažmo Paříž, to je moje srdeční záležitost. Nevím, jak se to stalo, ale prostě ve Francii jsem hned napoprvé, v roce 1990, cítila, že jsem tady "doma". Třeba jsem byla někdy Francouzkou, vysnívám si :-) A zatímco si sním a plánuju cestu do Paříže , zhmotňuji svoje sny z papíru…
Děkuji za vaši návštěvu :-)

Den na přání

25. května 2011 v 13:57 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Vypadá to velmi pozitivně, že? ;-) Ve skutečnosti to byl den, který jsem si na přání vyhradila. Na přáníčka :-). Mám pár kamarádek, které budou brzy slavit narozeniny a tak jsem si řekla, že to vezmu jedním tahem...a když už dělám jedno přáníčko, je výhodné udělat jich víc najednou. Už mám vykrámovaná razítka, kytky, stužky...Ta první dvě mi šla pomalu, s těmi jsem se fakt piplala ( protože jsou cílená, vím, komu budou ), další jsem dělala podstatně jednodušší, ta jsou tzv "do foroty". A pak jsem udělala jedno, které nemůžu teď vystavit, až později :-)
Ufff, takže zase nějakou stránečku pro změnu by to chtělo ;-)...
Děkuji vám za vaši návštěvu...a užívejte si skoro léta :-))

Týdenní podmínka č.18

21. května 2011 v 23:55
Trochu se zpožděním...
Osmnáctá podmínka zdála se docela těžká. Zněla: inspirace obalem od potravin. Probrala jsem ledničku...nic, co by mě zaujalo. Jogurt bílý, mléko, hermelín, máslo, kečup...Probrala jsem špajzku...ani tady nic zajímavého. Jen ta červená čočka měla docela designově ucházející krabici ;-), ale ono to nebylo. Takže jsem při nákupu v naší samoobsluze procházela mezi regály a bedlivě sledovala zboží a vyloženě hledala něco, co by se hodilo jako inspirace na stránku. A když by to bylo i jedlé, tedy konzumace schopné...ne třeba mražená držková polévka :-(, o to lepší.
Našla jsem! Hurá! A zároveň jsem si i pochutnala - k obědu byl tuňákový salát :-)

Tyhle horské fotky jsme si nechali udělat velké ( stránka je 30 x 30 ) , protože se nám líbily. Hory jsou prostě obrovská energie a to nějak na malé fotce nevynikne tak jako na velké. Líbí se mi, že celá stránka je vlastně zaplněna fotkou a dozdobena je už jen mírně, tak opravdu na dokreslení, podtržení atmosféry. A protože fotky jsou dvě, musela být i stránka ještě jedna - do páru :-)

Děkuji vám za návštěvu a ...krásné sny :-)

KUKYmánie

21. května 2011 v 0:05 STRÁNKY
Knížka o Kukym byla povánočním dárkem. Matýskovi se moc líbil film a knížku jsme koupili iniciativně, hlavně proto, že byla i s medvídkem. Nezapírám, že bych si ho nejradši koupila i pro sebe ...je prostě miloučký :-)
Kuky je tahací hračka, je tak skladný a hlavně "prací" - tedy, že se lehce vypere a usuší a je zase jako nový - takže Kuky jezdí na všechny výlety, chodí do školky, s Kukym se chodí spinkat , jíst, na plavání , na výtvarku i k paní doktore. Ondra měl sice pokusy se Kukyho zmocnit, ale Matýsek ho nedal! Kuky je prostě milovaný!
Na stránce jsem zároveň i splnila týdenní podmínku č.19 - výrazný nadpis.
ps. na provázku je zavěšený malinký kovový medvídek, kterého jsem dostala ten den od Haňule ( spolu se spoustou dalších ozdůbek ) jako dárek ;-)

Děkuji za návštěvu a přeji krásnou dobrou noc...:-)

Stýskání...

20. května 2011 v 17:23 STRÁNKY
Ach jo...Venku je léto a já musím být zavřená doma. Což o víkendu bude obzvlášť těžké. Prý - ber to pozitivně - říká Isobelka, alespoň máš čas na scrap. Ale s tím já nemám problém...Tak prý mám času ještě víc! ;-) Souhlasím :-)
Na stole mám několik rozdělaných ATC, dvě stránky, jednu challenge...a jednu vzpomínkovou na podzimní výlet do Prahy právě předkládám. Vám přeji krásný a sluníčkový víkend, přesně takový, jaký má být :-))
PS. Na základě Isobelčina komentáře přikládám vyfocenou sadu razítek, je totiž skvělá a hlavně , je za skvělou cenu - 126 Kč! Velikost platíčka je 14 x 18 cm a koupila jsem je v Berouně v krámečku U bílé paní. No nekup to! :-))
PS: Ta razítka nejsou zabarvená, to je barevný podklad pod nimi.
Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Dvacetičtyřhodinový lift

19. května 2011 v 9:39 STRÁNKY
Včera večer ťuk ťuk, ozvala se Haňule, jestli si nedáme zase nějaký liftík. Jsem pro vždycky. Zvláště, když je to akce, výzva, lift na 24 hodin. Když je něco na moc dlouho, obvykle se to nechává na poslední chvíli, pak do toho něco vleze a je konec. Mám ráda věci ( obecně ) dělat hned a neodkládat. Takže jak Haňule poslala předlohu, hned jsem vybrala fotky a začala lepit. Co bych taky dělala celý večer, že ? ;-) ( Ale jo, mezitím jsem uvařila večeři ;-) ) . O půlnoci jsem si vzala ATB a dolepila stránku. V předtermínu. A v předtermínu ji předvádím.
Předloha je od Julie Bonner a zde je její úžasný blog. Její stránky jsou bezvadné, moc se mi líbí.
Můj lift:

Děkuji vám za návštěvu a přeji sluníčkový celý den :-)

ATC - na výměnu

18. května 2011 v 19:40
Jsem moc ráda, že se mi povedlo vyhecovat k tvoření ATC mnoho z vás, ale na koho jsem stoprocentně spoléhala, byla Haňule :-). Myslela jsem si, že tohle by ji mohlo zaujmout, že tohle je její styl. A nezklamala!!! Poslala mi celou sadu nádherných ATC a vy se můžete pokochat. Pokud vás zaumou a budete si chtít s Haňulí ATC vyměnit, 11 kartiček je volných. Napište mi na scraptime@seznam.cz a já Haňuli předám váš kontakt.
Pokud je tu snad někdo, kdo by si rád vyměnil ATC kartičku i se mnou, kromě "soutěžících", tak ráda :-)
Děkuii vám za vaši návštěvu :-)

ATC - byla vylosována...

17. května 2011 v 9:39
***************************************************************************************
....Z klobouku vylosovala šťastná ruka mého muže jeden lísteček....

....a na lístku bylo napsáno....

....jméno....

*************************************************************************************
PAVLA NOVOTNÁ
**************************************************************************************
Gratuluji a hned posílám ( kytičky jsou francouzské, ty jsem já nevyráběla :-) )

Děkuji ještě jednou VÁM VŠEM !!! UŽ SI TADY PRVNÍ DOŠLÉ KARTIČKY UKLÁDÁM A TĚŠÍM SE S NIMI :-)
Nevím jak vy, ale já ukládám kartičky do plastových kapes, které se koupí normálně v papírnictví jako na hokejové kartičky. Ještě jsem našla doma nějaké ze zásob mého synka :-) Vypadá to dobře, z rubu je vidět i text na kartičkách ( děkuji také za dojemná přáníčka k uzdravení, dělám co můžu, beru ATB, odpočívám, jsem v klidu, zdravě jím ...:-))) a i díky vám mám i dobrou pohodu , která je velmi důležitá :-) ) a rozměr je úplně přesný.

Děkuji vám za návštěvu a
přeji vám hodně tvořivých nápadů, krásné sluníčkové dny plné pohody...a třeba zase někdy příště :-))

Je to rozbitý :-(

17. května 2011 v 9:29 PELE-MELE
Nejde to. Stále nejdou vkládat obrázky ani vidět ty stávající :-( Na blogu funguji již od roku 2007, přece nebudu teď nic měnit...( nehledě na to, že ani nevím jak se kompletně a bezchybně "přestěhovat" :-( ) Takže...stále musím trpělivě vyčkávat...a vy se mnou. Zatím posílám jen jednu úžasnou písničku pro hezký den :-), neb videa vkládat jdou :O

ATC - ty vaše :-)

15. května 2011 v 20:58 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Ještě, že jsem se trochu zdržela...na poslední chvíli došly ještě dvě kartičky.
Tedy, můžu vám říct, že jste mi vyrazily dech! Všechny, ale všechny do jedné, jsou moc krásné a já mám velkou radost, že se vám tak povedly a věřím, že ze svých kartiček máte radost i vy.
Pro některé to byly první pokusy, o to víc jsem šťastná, že jste se do nich pustily a zkusily si tak na malém prostoru nazdobit svoje první scrapařské dílko. I když musím říct, že ani jedna kartička nevypadá jako prvotina, ale všechny jsou naprosto zkušené :-)
Takže...tady je máte...a můžete se kochat a nabírat další nápady a inspiraci. Zítra ( dnes ne, už na mě padá únava...:-( ) udělám zase cedulky do klobouku a šťastná ruka mého muže ( zvláště po dnešním odpoledním hokejovém zápase s Ruskem ;-) ) opět vylosuje jednu z vás a ta dostane od mne malý dárek.

Přeji vám všem krásný nedělní večer a děkuji za vaši účast a radost, kterou jste mi způsobily :-)))

ATC - ... poslední :-)

14. května 2011 v 20:24 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Když jsem všechny kartičky rozložila na stůl, vypadalo to náramně...:-)) Ale už mám pro teď hotovo, uklidila jsem stůl a zase si udělám nějakou stránku :-) Pořád mám v hlavě další a další téma, takže kartičky rozhodně přijdou zase na řadu, jen co bude vhodná chvíle. Tyhle jsou teď ty poslední ...
...a takhle to vypadá, když rozložím na stůl všechny...vyjma dvou, které už jdou poštou...:-)
Děkuji vám za návštěvu a přeji vám pohodovou neděli :-)

ATC ...ještě

13. května 2011 v 9:41 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Už mám doma několik krásných foteček vašich ATC, takže se máte určitě na co těšit :-) Hlavně se těším já, neb některé už mi nesou poštovní holubi...tedy panáčci :-))
Přeji vám všem krásný víkend, já tedy zavřená doma, neb s atb nesmím ani na sluníčko :-( a na předpovědí slibované pod mrakem a déšť to zatím nevypadá ...
V neděli večer se sejdeme a budeme si prohlížet...:-)´Děkuji všem, které do toho šly a jdou a dělají mi velikánskou radost! A podporu! Díky.
Krásný víkend!

ATC - další várka

12. května 2011 v 9:32 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Ráno jsem byla po probdělé noci na zubní pohotovosti :-(...takže s práškem proti bolesti a hltem slivovice pokračuju v tvoření :-)
PS. takže nejen zub ... ale dnes i výsledky krve - borelioza, antibiotika a klidový režim :-(( Takže co jiného, než scrapovat, že.
Přeji vám krásný tvořivý den, neb deštivé počasí je pro tvoření jako dělané :-)

ATC - Prvních deset :-)

11. května 2011 v 20:00 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Dva večery...a je tu prvních deset ATC. Vymyslela jsem si tuto akci i pro svoje scrapařské ovečky v Klatovech :-) ( a doufám, že bude úspěšná! ) a pak i na svém domovském webu. Trochu mě mrzí, nebo spíš je mi líto, že dřív tam bylo živo, holky se chytaly každé akce, diskuse žila, galerie se plnila, stránky byly komentované...a teď je tam ticho, nuda, mrtvo...tak jsem to chtěla trochu popíchnout, trochu rozvířit, trochu rozhýbat...ale vypadá to, že se ani tohle nepadlo na úrodnou půdu a ticho a mrtvo zůstává...:-(. Ale mě kartičky moc baví. Takže radost :-))
Děkuji vám za vaši návštěvu a těším se na vaše tvoření :-)

ATC - soutěž? ;-)

9. května 2011 v 22:00 SOUTĚŽE
Dostala jsem jako dárek ATC kartičku.
Ptáte se, co je to ATC?
ATC je kartička velikosti asi jako hrací karta, přesný rozměr je 8,9 x 6,4 cm a to je také jediná podmínka, která musí být při výrobě ATC dodržena. Další nepsané pravidlo je to, že se kartičky nedělají pro peníze ( i když ty opravdu umělecké se dají na zahraničních webech koupit ) , ale jen se darují nebo mění. I když ATC výměna začala historicky poprvé ve Švýcarsku v roce 1996, ATC výměny a kluby jsou velmi populární zvláště v USA.
Ale i na českých webech ( např. na Fleru ) existují už dlouho ATC kluby a scrapařky si mezi sebou ATC vyměňují. Je to zábava a radost. Uděláte deset kartiček, deset jich dostanete… Pak si založíte sbírku a máte hezkou památku na svoje známé i neznámé kolegyňky ( kartičky se dají ukládat do plastových kapes, které se kupují v papírnictví na kartičky hokejistů…) a nebo můžete ATC použít jako ozdobu třeba na svoji stránku nebo na přáníčko.
ATC se tvoří většinou na nějaké téma - žena, dítě, muž, čas, historie, květiny, cestování… barvy, města, roční období, citáty… Na zadní straně by ale neměl chybět název kartičky, jméno tvůrce, datum a někdy i kontakt ( ale ten být nemusí ).
Práce na tak malém prostůrku je snadná a rychlá. ATC mohou tvořit i děti a většinou je velmi baví. Ke zdobení kartiček můžeme využít spousty výtvarných technik, které už známe, zdobit se dají kreslením, malováním, nalepováním, šitím, vyšíváním, embossováním...dělat na nich koláže, používat scrapbookové materiály, knoflíčky, kraječky, brads, kamínky…prostě co vás napadne a jaký bude rozmach vaší fantazie :-)
Nemáte chuť to zkusit?

Stačí zatím, když uděláte kartičku jednu, na jakékoliv téma, jaké se vám líbí. Vyfocenou kartičku mi pošlete na adresu scraptime@seznam.cz. Nejen, že je zde pak všechny vystavím pro potěchu všech, ale zároveň i já všem, které mi kartičku pošlou ( není to povinnost, jen kdo bude chtít! ) pošlu kartičku ode mne. A jedna z vás bude opět vylosována a získá ke kartičce ještě i milou a užitečnou cenu :-). Stojí to za to?
Dáme si termín na poslání kartiček zatím jen vyfocených do neděle 15.5. do 20.00 hodin. Na dalším se domluvím už s každou jednotlivě :-) Moc se těším! A nešetřete mě, ráda udělám kartiček co nejvíc :-)***********************************************************
Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji vám hodně krásných nápadů a radosti z tvoření :-)
Ve starých časech...

8. května 2011 v 22:30 STRÁNKY
Pdmínka sedmnáctá mi vyplynula tak nějak náhodně ( více než tři konoflíky ). Probírám se starými fotkami a dělám si stránky jak chci, podle nálady a chuti, bez toho, že něco musím. Zvláště teď, kdy sluníčko láká víc být venku, než sedělat doma za stolem. Víkend je u nás v jednom letu. V pátek večer jsme byli grilovat, v sobotu golfovat, večer grilovat, v neděli golfovat...a večer nešel net a šel jen hokej :-) Dobře tedy, fandila jsem u telky a mezitím se to tady vzpamatovalo a můžu vložit svoji podmínkovou stránku. Píše se rok 1979, synkovi jsou dva roky, bydlíme v Plánici v 1+1 bez záchodu ( sucháč na dvorku ) jen se sprchovým koutem v kuchyni, akumulačními kamny na noční proud v pokoji a s kamny na uhlí v kuchyni. Každé ráno zima jak v morně, musela jsem vymést kamna, zatopit a pak udržovat teplo...Vzpomínky jsou to jako na středověk :-)) A vzpomínám si i na dřevěného koníka, plyšovou kostku, které synkovi sloužila jako sedátko, na bednu na hračky z bužírky ( původně určená na prádlo ), která sloužila i jako stoleček...na bačkůrky s kytičkami, modrý koberec i červený plastový talířek...tyhle návraty do minulosti mě baví a dojímají a tyhle stránky dělám moc ráda.
Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Scrap dárky z Francie

3. května 2011 v 22:31 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Není pochyb o tom, že internet je žrout času.
Zvláště, pokud máte kamarády (- dky ) na skypu.
Zvláště, sdružujete-li se v komunitě stejně postižených scrapbookem… ( nebo jiným koníčkem…).
Zvláště, píšete-li blog…nebo dva, tři…
Scrapbookový blog a scrapbooková komunita, nejen ta česká, mě baví nejvíc. Tedy nejvíc mě baví scrapbook tvořit, pak si o něm číst, dívat se, sledovat, učit se a psát…Snažím se čas na internetu omezovat na úkor vlastního tvoření, na úkor nějakého pohybu, na úkor času stráveného s rodinou, s vnoučaty, s přáteli…Takže internetuju převážně až v noci…nebo v době, kdy je venku zima, že by psa nevyhnal ( natož abych tam šla já ) , když mě nikdo, ale fakt nikdo nepotřebuje ;-), nikdo nechce jíst , pít, nepotřebuje čisté prádlo ani moje rady a porady, když není třeba hlídat, starat se a obstarávat…Takže převážně v noci ;-).
Moje jazyková vybavenost je mizivá , ale ve světě se neztratím. Když chci, domluvím se a hlavně, když se chce domluvit i protistrana, není žádný problém. Ruce, nohy, skřeky a tanečky a víme, co chceme :-). Horší je to písemně. Mým přítelem stal se překladač google. Nemůžu si stěžovat. Už jsem to vychytala. Když mu předkládám jednoduché věty, poradí si s nimi bez toho, aby plodil nesmyslné hlouposti ( například když jsem odepisovala na pronájem domečku na dovolenou a ptala se, jestli je možné u domu parkovat, odpověděl mi vyděšený majitel domku, proč chceme pěstovat před domem pórek? ) . Takže já a google si vesele dopisujeme s kamarádkou scrapařkou francouzsky. Výhoda je v tom, že já celkem rozumím, co mi píše, ale neumím odepsat…Takže číst si její blog není až tak těžké, jako napsat komentář. Ale píšu. Krátce, jasně a výstižně… a pochvalně! Mně se prostě její ( Fidji je v mých oblíbených ) stránky líbí.
Naposledy pochválila jsem krásnou ATC kartičku s motivem majáku a malého námořníka…a příště stránečku o Paříži. Jaké bylo moje překvapení, když si Pat napsala o moji adresu a kartičku i stránku mi poslala jako dárek! Mám velikánkou radost! Jsem hrdou majitelkou své první ATC kartičky a stránečky o mé milované Paříži od francouzské scrap kamarádky. Těší mě každý den.Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji krásnou dobrou noc :-)

Challenge - duben

2. května 2011 v 11:25 SOUTĚŽE
Stala se báječná věc. Challenge minulého měsíce vyhrála stránka od scrapařky, která byla úplným nováčkem a tak, když zadávala nové téma, snažily jsme se jí s Isobelkou a Katií hodně pomáhat ( ještě mám husí kůži z toho, jak jsem zadávala challenge poprvé, jak jsem byla vytrémovaná, jak se mi dokonce povedlo stránky vložit i se jmény…takže hned každý věděl…tedy on stejně každý věděl, neb se všechny už poznaly podle dětí na fotkách, i podle stylu…ale stejně to byl kopanec…) a dodat jí důvěru, aby se nebála. Nebála se a zadání bylo bezvadné - černo- bílá stránka s jednou barvou navíc + provázek + prošití. Sice jsem čekala větší účast, neboť zadání mělo velký potenciál, ale…Takže jedenáct stránek. Z toho moje dvě ovečky ! :-) Nehecovala jsem je, prostě to tak vyšlo, že cítily, že tohle je ono a že to chtějí. Mám velkou radost z jejich stránek a kladných ohlasů na ně. Moc se jim povedly. Tak jako i všem ostatním. Takže vítězství bylo zasloužené. Vyhrála Melina s překrásnou stránkou, přesně v mém duchu ( můj muž říkal: to je tvoje? Ne, odpověděla jsem, jen máme stejné francouzské vzory ;-) ) druhá byla Haňule a třetí Hazcek. Překvapivě se na stupně vítězů dostaly stránky A4. Což je pozitivní zpráva, že už to není jen o klasických třicítkách. Mám z této challenge velkou radost, zvláště, když zadání té nové - květnové - vyhlásila tentokrát z druhého místa Haňule.
A tady je moje stránka.
Byla jsem ve druhé třídě a vdávala se moje milovaná teta Dana. Měla jsem nové kotníkové bílé botky a plisovanou sukénku z pleteniny. Pamatuju si to velmi dobře. I to, jak jsem byla s maminkou u holiče:-) I to, jakna svatbu do Bechyně jel z vesnice, kde teta bydlela, svatebčanů plný autobus. Babička měla hospodu, sice už nefungovala, ale na svatbu ano. Strašně se mi líbilo pobíhat mezi hosty a nosit jim na talířcích párky. Taky se mi líbilo, uzmout si tetin závoj a prohánět se s ním na dvorku kolem hnojiště. Myslím, že jsem dostala vyhubováno. Taky se mi nechtělo spát, když v celé chalupě byl hlomoz, tolik lidí a zpěvu. Teta měla ke svému bílému kostýmku krásně růžový kabát, z takové mačkané látky. Kabát měl velký límec, kapsy a veliké knoflíky. Prostě výkřik módy. Když mi bylo tak 12, 13 let, tak jsem kabát zdědila. Někde jsem v něm i na fotce. Parádní ještě i po létech. Proto ta růžová, prostě tam byla....Moje milá teta, a ani stejda, už nejsou...zemřeli mladí...a já na ně, zvláště na tetu, moc ráda vzpomínám. Teta mi byla blízká ve všem, milovala jsem ji, i Bechyni...
*************************
Zde jsou stránky mých "oveček" - Terky a Gábiny.

Děkuji vám za návštěvu a přeji vám krásné májové dny plné lásky :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA