Červen 2011

Diplomů jeden a dva tucty

26. června 2011 v 22:30 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
V sobotu pořádal můj manžel firemní golfový turnaj. Účastní se ho převážně naši kamarádi a přátelé a proto je to turnájek hodně přátelský a pohodový. Diplomy vyrábím ráda, i když nejsou za hodinu, jako kdybych je šmahem vyrobila v PC a vytiskla. Takže opět byly diplomy originální a i když vypadaly stejně, nebyly stejné :-) , každý byl trošičku jiný, byť jen v maličkém detailu. Podařilo se mi koupit oboustranné scrapbookové čtvrtky za deset korun a využila jsem obě strany. Lícovou, která byla rozdělena na devět čtverců s kytkou a rubovou s puntíky. Nechtěla jsem dělat nic složitého, ale stejně mi zabraly tři večery. Myslím, že ve finále však vypadají diplomy docela dobře a mám z nich radost.
A jeden máme doma... ale já jsem nevyhrála ani ň :-))
Děkuji vám za návštěvu :-)

Gratulace

24. června 2011 v 10:20 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Můj muž má heslo, že kdo chce, čas si najde, že výmluvy typu "nemám čas" jsou jen naše pohodlnost. Určitě je to mnohdy pravda, ale někdy se to všechno tak semele, že i při nejlepší vůli to prostě nejde. Den má pořád jen 24 hodin...
A tak jsem stihla udělat jen dvě přáníčka, protože to jsem opravdu moc chtěla. Jsou pro moji milou kamarádku Haňuli a jejího přítele, kteří zdárně dokončili studia a stali se z nich zvířecí doktoři :-). Moc gratuluji!
Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji všem nádherný první letní víkend :-)

Holčičkovské podruhé

15. června 2011 v 12:32 MINIALBA

Děkuji vám za návštěvu :-)

Minialbum holčičí

13. června 2011 v 12:37 MINIALBA
Chtěla jsem pro vzdálenou kamarádku udělat překvapení - vyrobit jí albůmek. Ale vůbec nešlo dostat se k fotkám, než ji prostě požádat...a tím pádem vyzradit. Takže žádné překvapení to nebude ;-). Albůmky dělám dva, pro kamarádku a pro její maminku. Znáte to, aby se babička mohla chlubit...a je čím, holčička je nádherná. Na albůmky jsem si vyhradila neděli. Sama doma, pustím si Krause a to mi to půjde. Jenže neděle byla taková nějaká všelijaká, počasí taky jo a ne, a mně to nešlo jak bych si byla představovala. Takže albůmek je zatím jen jeden. Nechtěla jsem albůmek moc přezdobit, každý na to není, tak jsem se snažila o střídmost. A protože nemám ráda dělat něco stejně, ten druhý bude úplně jiný :-)
Děkuji vám za návštěvu :-)

Narozeninová...

10. června 2011 v 14:14 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
S přáníčky přišlo i narozeninové ATC od Kamči a ještě sada - série Čtvero ročních období od Mirči.
Děkuji :-)))
Děkuji i vám za vaši návštěvu a přeji krásný a pohodvý víkend :-)

Lepím a lepím...

8. června 2011 v 21:03 PELE-MELE
Lepím albůmky pro kamarádku. Miminčí, holčičí, růžové, sladké. Bude to dárek. Tím pádem ale nelepím stránky, takže teď nemám co vystavovat :-)...a vy jste tu a nenacházíte nic nového...
Tak vám všem poslám jednu krásnou scrapbookovou písničku. Nevěříte? Dívejte se!
( bohužel mi video nejde vložit, takže píšu jen odkaz...)

Papír je prostě ten najbáječnější materiál na světě

Děkuji vám za návštěvu a přeji krásný medardovský večer :-)

Zase ta ATC

6. června 2011 v 17:00 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Kamarádka Mirča je z Moravy...bohužel moc daleko na to, abychom se mohly setkávat ( ale doufám, že nám to přece jen někdy vyjde ;-) ) , ale je nadšený a zapálený človíček postižený scrapbookem. ATC ji nadchla jako mě...a už vyvolala naši soukromou výměnu. Dokonce navrhla i téma...4 roční období. Tady jsou ta moje pro Mirču, která posílám ...
PS. Soukromým výměnám se nebráním ;-)
Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Květnová challenge

6. června 2011 v 15:59 SOUTĚŽE
Už se mi do challenge moc nechtělo..., ale vyhlašovala ji Haňule, tak jsem ji nechtěla zklamat :-) Ale obecně , poslední dobou není účast na žádných akcích na scrapbook.cz valná a já se pořád snažím nějak aktivně web podporovat, aby ožil jako dřív. Moc se mi to nedaří :-( Roky 2008, 09...to bylo něco úžasného. Na webu bylo živo, scházely jsme se denně, pořád jsme si měly co říct, diskutovaly jsme o materiálech, technikách, dávaly si odkazy na zajímavé weby nebo různé vychytávky do svých pracovních koutků, chlubily se s svými novými scrap úlovky...Nadšeně jsme se vrhaly do všech akcí ( nebyly všechno soutěže ) , sledovaly galerii a komentovaly stránky, neb jsme věděly, že každý na komentář čeká, zvláště na ten povzbuzující...Především ty, které začínají a dávají svoje stránky v plén se strachem, jestli "to" dělají dobře, jestli zapadnou, jestli se budou jejich stránky líbit i ostatním...To je všechno pryč. Asi je to normální. Doba se změnila. Holky nastoupily do práce, porodily, mají svoje blogy, svoje projekty, jiné zájmy...tedy nemají čas.
Doba, kdy existoval jen jeden internetový scrapbookový obchod a my se "rvaly" o novinky, kdy jsme jásaly nad stuhami z galanterie a samolepkami z papírnictví je dávno pryč...Obchodů je několik a stále přibývají, dokonce se líhnou už i ty kamenné, objednávat se dá ze zahraničí, a nebo si tam rovnou dojet, neb ceny bývají "venku" mnohdy i mírnější než doma.
Navíc mám takový pocit, že se najednou začíná brát scrapbook méně jako zábava a více jako prestiž. Možná se mýlím... Můj scrapbook zůstává a nic se nemění, nehroutím se z toho, že nevyhrávám soutěže ani z toho, že mi dokonce někdo označí moji stránku jako HNUSNOU. Je to názor a já ho respektuju. Neříkám že se mi líbí vše, ale na rozdíl od "dobráčka", který dovede tohle se záští anonymně "napsat" vím, že scrapbook ( jako vše, co se nedá hodnotit na čísla nebo čas ) je otázkou vkusu každého jedince a není to o tom, že je to ošklivé nebo krásné, ale o tom, že se mi to líbí nebo nelíbí. A důležité je, aby se to, co dělám, líbilo mně a to mi nemůže nikdo nikdy ničím pokazit :-)
Takže jsem Haňuli do challenge šla :-) Podmínkou byly jen jednobarevné papíry a minimálně jeden vzorovaný, ale ručně vzorovaný ;-) a k tomu ručně dělaná kytička. To není absolutně žádný problém :-) Fotka mých chlapečků včetně prvního vnoučka si žádala samostatnou stránku, a ji cítila tak, jak jsem ji udělala. Chtěla jsem tam mít tu legraci, kterou spolu zažívají, když se všichni sejdou, i tu něho malého vnoučka, a taky trochu slavnosti, protože to bylo foceno o Vánocích.... To všechno tam je. Kytičky jsem háčkovala u televize, neumím u ní sedět jen tak, a háčkovat si kytky do scrapbooku mi alepsoň připadá smysluplné. A navíc mě to háčkování zase po létech baví :-)
PS. A nejsem ani trochu smutná, že stránka neuspěla. Opravdu ne, neb nebyla dělaná pro úspěch, ale pro moji radost :-))) a tu mám.

Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Poslední letošní...

4. června 2011 v 5:50 KURZY A SETKÁNÍ
Ve čtvrtek jsme měly s mými "scrapovečkami" poslední schůzku v letošním školním roce. Scházíme se ve škole a tak máme prázdniny jako školní děti. Dokonce jsme ve čtvrtek dělaly i maturitu ;-). Připravila jsem pro děvčata "záludné" otázky a úkoly a trochu jsme si zablbly. Pavla měla narozky a já co nevidět, tak jsem koupila dort a lambrusco a vařily jsme kávičku a pro těhotné čaj :-) a pěkně jsme si to užily.
V první řadě jsme ale měnily ATC kartičky , i když ne všechny se pochlapily! ;-) Pavla, Terka a Iva měly překrásná "átécéčka", a když přišla Hanka s Dášou, bylo další překvapení. Zvlášť ta Dášina se mi líbila moc, i když nedodržela cestovatelské téma. Zato byla její ATC naprosto originální a didaktická - třeba ta z anglických dějin, která ale nepustila z ruky, neb prohlásila, že k nim má citový vztah :-). ATC nás prostě nadchly a na prázdniny jsme si daly úkol vytvořit další.
Schůzku jsme jako vždy ukončily v naší domovské hospůdce a probraly i ty nescrapbookové věci... diety, muže, prázdninové setkání, plánovaly "žranici" do středověké krčmy v Písku…atd…:-) Určitě se uvidíme dřív než za dva měsíce…
"Scrapmaturitní" test se záludnými otázkami :-)
Test zručnosti...okouný ze srazíku ;-)...stříháme nejdelší pruh papíru z A4
Vyhrála Zdenka, její pruh papíru byl dlouhý přes dvě a půl učebny!
Na přáníčko měly všechny shodný materiál ...a málo času ;-)
ATC od Pavly a Terky
ATC od Ivy, Zdenky a Gábiny
ATC s Vinnetouem - od Dáši - jsem nemohla odolat, to je moje vzpomínka na dětství...

A vrcholem všeho byl dárek, který jsem dostala od Terky a Pavly. Minule jsme v mém francouzském časopise objevily tuhle krabičku a Terka ji prostě "okopírovala" bez návodu a je naprosto úchvatná. Udělaly mi , holky, velikánskou radost :-))
Děkuji vám za návštěvu a přeji pohodový víkend :-)

Smash deníček po česku

3. června 2011 v 12:05 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
jsem nadšenou touhle českou reklamou, neb to je reklama ve stylu scrapbook, je to smash deníček po česku. A kamarádka mi dnes poslala odkaz ( děkuji ! ). Možná tuhle reklamu taky znáte a taky se vám líbí :-), tak se potěšte ještě jednou.
A k tomu ještě jeden odkaz. Bavte se :-)

Hraběcí svatební...

1. června 2011 v 19:47 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Na svatby chodím hrozně ráda, každou sice obrečím, ale mám ráda tu atmosféru vznešenosti a nekonečnosti. Naposledy jsem byla na svatbě coby matka a bylo to dojemné a krásné. Jak jinak...syn se ženil venku, na trávě u rybníka a bylo to velmi romantické.
Teď jsme pozvaní na svatbu manželova kamaráda, na svatbu hraběcí, do Českého Krumlova. Už mám nové šaty, rukavičky a klobouk :-) Svatba to bude netradiční, ženich s nevěstou už pokročilí, oba umělci, takže se těším...nejen na hostinu, kde se bude podávat třeba slavnostní paštika ze třech druhů mas, jahodová polévka s vínem, jelení svíčková nebo skotské nadívané skopové.
Dar bude společný, ale udělat přáníčko jsem si neodpustila. Přáníčko jsem ladila do stejných barev a stylu, v jakém bylo i svatební oznámení...prostě...hraběcí :-)
Na blogu Pretty jsem shodou náhod objevila soutěž vyloženě na svatební přání...a tak jsem ho, když už bylo na světě, poslala. Jak už jsem řekla, zas tak soutěživá nejsem, ale knížka, která je cenou, mě dost zaujala ;-)...takže si držím palce :-) Hlasovat můžete i vy, do čtvrteční (2.6.) půlnoci a to tady, ale prosím neanonymně. Pokud budete hlasovat i pro moje přáníčko, děkuji vám předem mnohorát :-)
Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji hezký večer :-)

Dárků není nikdy dost

1. června 2011 v 16:43 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
a je jedno, jestli se darují jen tak, nebo pod nějakou záminkou...třeba ke Dni dětí, matek, žen, manželek...;-) ...ke Dni knihy, nebo Dni požárníků...nebo jen proto, že je hezký den a já mám radost z toho, že jsem v pátek už byla na golfu, dnes dobrala ATB, za okny padá déšť...prostě dárky dávám ráda. Moc ráda.
A dárek pařížský od mne dostane, neb byla vylosována ...LEA :-)
Posílám hned zítra a vám všem moc a moc děkuji za přenádherná slova, jimiž jste vyjadřovaly svoje sny a touhy, svoje postřehy a pocity. Moc si toho vážím. Těším se na další "virtuální" setkání s Vámi :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA