Září 2011

Poslední golfové

20. září 2011 v 8:38
Hotovo!
Album je hotové ( má 42 stran ) a pro mě to znamená jedna čárka ze seznamu škrtnutá, ale zároveň i tak trochu konec vzpomínání na loňské léto...Ale kdykoliv teď vezmu album do ruky, vybavím si všechna ta krásná hřiště, letní rána i podvečery, kdy je na golfu nejkrásněji, náladu, radost z povedené hry i zklamání když se moc nedařilo. Jenže golf je jen hra a koření mého života, takže já cítím víc radosti než smutku :-) Ať už je ta moje hra jakákoliv.


Děkuji za vaši návštěvu a milé komentáře i gratulace :-))

Další z golfu...

19. září 2011 v 10:17 STRÁNKY
Album je hotové. Včera večer jsem se vrátila domů s pohárem za vítězství :-) a ještě dodělala poslední stránku. Dnes ale ještě ty stránky předcházející, ty poslední ještě musím vyfotit.


Děkuji vám za návštěvu a i v tomhle pošmourném dni se mějte moc hezky. PS. Bude líp :-)

Golfování - ještě není konec

17. září 2011 v 18:07 STRÁNKY
Mám předfoceno :-) a tak mezi golfovými turnaji ( hrajeme o mistry klubu ;-) ) vkládám už hotové stránky a pracovat na albu budu až večer...ale pozor, slyším vrtačku, asi "se jdou" přidělávat lišty na jádro ( koupelna ) , tak jdu přiložit ruku k dílu :-)


Děkuji za návštěvu a přeji krásnou neděli :-) PS. A držte mi palce :-))

Další várka

15. září 2011 v 11:00 STRÁNKY
Držte si klobouky, jedeme z kopce :-).
Zpočátku jsem měla ideu, že jen nalepím fotky, sem tam přidám proužek papíru, ať je to rychle, je to přece jen golfová "vsuvka" do alba z dovolené. Ale to mně už prostě nejde. Takže si tady hračičkuju, vymýšlím vychytávky a ta zdánlivá jednoduchost dá docela práci. Jenže, světla v koupelně už fakt neumím zapojit a zalištovat jádro taky ne, takže pro mě práce na bytě už není a tak mám čas lepit.
Všechny stránky jsem sjednotila bílým podkladem ( což o to, vypadá to dobře, ale špatně se fotí ) a razítkováním na okrajích. Razítka jsem si přetřídila, srovnala tématicky a moc mě baví. Fotek je hodně, ale snažím se vybírat ty, co pro mě nejvíc znamenají a když to jde, hodně píšu. A když to jde, nalepim na stránku- dvoustránku - fotek co nejvíc. ( všechny stránky nevystavuju, trochu vás šetřím :-) )
Takže už jsem na posledním hřišti ( čtvrtém ) a blížím se ke konci. Právě včas...než nastane dovolená :-) a nové fotky, nové stránky...
Přesto bych nechtěla, aby mi někdo pomáhal a třeba mi dělal stránky. Ten někdo neví, co která fotka pro mě znamená, jaký mám nad ní pocit, co si vybavuju...V každé stránce, i sebejednodušší, mám kus své duše a to mi přece nemůže dát nikdo cizí. Takže jen můj čas, jen moje srdce, moje ruce, moje hlava...a můj scrapbook.Děkuji za vaši návštěvu a mějte krásný den :-)

Golfové

14. září 2011 v 11:29 STRÁNKY
Znáte to, tu setrvačnost? Jedete na kole, cesta pěkně "odsejpá", a tak šlapete a ani nevíte jak, nic nebolí, pěkná rovinka a tak se můžete kochat krajinou a ono vám to šlape samo, setrvačností ;-). Když se scrapbookově rozjedu, tak zvaně "chytím slinu", pak nemůžu přestat, to by bylo jako slézt z kola, to se pak těžko znovu chytá rytmus. Takže zatím nevypadávám z rytmu a jedu :-)Děkuji za vaši návštěvu a mějte krásný den :-)

Papírové golfování

13. září 2011 v 10:34 STRÁNKY
Úkol zní jasně: denně alespoň dvě stránky :-)


Děkuji vám za návštěvu a užívejte si krásné babí léto :-)

Objev

12. září 2011 v 17:14 TROCHA TEORIE
Kamarádka Keta vyrábí vám již známá krásná gumová razítka. Co je unikátní, vyrábí razítka s českými nápisy. Při své cestě internetem objevila kreativní obchod, kde jsou k mání i věci na scrapbook. I když sortiment zatím není obsáhlý, ceny jsou příjemné a soudě z prvního kontaktu je příjemná i paní majitelka. A co je pro mě osobně bezvadné, obchůdek, byť jen internetový, je kousek od Klatov :-)
Zvu vás na návštěvu...

Golfování

11. září 2011 v 23:55 STRÁNKY
Chuť se tedy dostavila, nadšení též a nejradši bych se viděla jen za stolem a při "lepení". Ale...víkend tentokrát nebyl pracovní, ale cestovní a tak stránečky jsem udělala jen dvě. Tu jsou.


Děkuji za návštěvu a přeju krásnou dobrou noc :-)

Nový začátek

8. září 2011 v 23:39 STRÁNKY
Už několik let jsem blázen, pošuk a cvok do scrapbooku. Jednu chvíli moje vášeň docela hraničila se závislostí. Vstávala a usínala jsem s myšlenkou na scrapbook, při každé jiné činnosti myslela jsem na scrapbook, při nakupování, na výletě, při sportu , na návštěvě... těšila jsem se domů, do své pracovny, ke svému stolu, až zase vytahám všechny svoje papírky, lepidla, ozdůbky, fotečky a budu si tvořit. Fakt blázen ;-)
Pak se najednou něco stalo. Letošní léto bylo divné. Slovy klasika…tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným…Zima, déšť, spousta práce, nemoce…
A nechuť. Prostě jsem neměla vůbec žádnou chuť něco tvořit. Vyrobit přáníčko, nalepit si stránku, nic. Nebyla to jen výmluva na čas.
Už roky trpím artrózou. Zvládám ji bez léků, to je to poslední, co do sebe chci cpát, nějaké chemické prášky řešící jen bolest.
Stres, chlad a fyzická zátěž, to je to, co artróze vůbec nesvědčí. Všeho se mi toto léto dostávalo v hojné míře. Bylo mi tak, že jsem někdy sotva držela tužku. To náladě nepřidá. A zvyšuje nechuť…Vypadalo to, že jsem se dočista odzávislila.
Malovala jsem, tapetovala, stěhovala sem a tam, uklízela, zase tapetovala, zase uklízela, necítila ruce a únavou usínala ještě před pádem do postele. Když jsem nespala, v posteli jsem četla. Přečetla jsem úžasnou knihu Lanýže od Lenky Civade a teď čtu Oběd v Paříži. Knížku jsem na břiše udržela :-)
Teď už je "přestavba" skoro hotová, zbývá pár drobností. Vyčasilo se. Předpověď slibuje krásné babí léto a to já miluju. Čeká nás vytoužená dovolená v mojí milované Francii. Doufám, že si v Provence ještě užiju teplíčko, klid, pohodu, relax.
A také nastala škola, zlom a řád. Konečně jsem v nové pracovně zatoužila udělat stránku do alba, pro vnoučka. Moji vnuci jsou moji největší láskou, takovou, kterou jsem nepoznala se svými vlastními dětmi ( to byla láska hodně starostlivá…člověk nějak nevnímal běh času, měl spoustu povinností, chodil do zaměstnání…) , odlišnou, velkou, silnou, všeobjímající, takovou, jaké se říká, že by za ni člověk život položil. Jo, to není fráze, cítím to tak. A to mě nakoplo, ten první školní den, ten pohled na nový život, na malého človíčka jak jde nadšeně vstříc velkému světu, poznání a vědění. Tak jak se má, bezmezně a s důvěrou.
Napsala jsem si předlouhý seznam úkolů, projektů, které mám v plánu a začala jsem golfovým albem, takovou vsuvkou do alba z loňské dovolené. Takový rest, dluh. Chci ho zvládnout rychle, takže žádné velké umění, žádné velké kreativní kotrmelce, zdobení a "číčarády", ale největší jednoduchost. Navíc na stránky pasuju i týdenní podmínky, neb jsem silně ve skluzu.
A hurá, jde to, jsem zpátky, nadšení se dostavilo, práce mě baví, jedu jako fretka a lepím a lepím :-)

Děkuji vám za návštěvu a za vaši přízeň. Golfové budou ještě pokračovat ;-) Krásnou dobrou noc.


První školní den

2. září 2011 v 14:08 STRÁNKY
Ještě před prázdninami jsem pojala rozhodnutí, že budu dělat vnoučkům roční alba - co měsíc, to stránka ( nebo dvě ). Fotek mám spousty, protože už si oba zvykli, že na ně babička stále míří foťákem a naučili se pózovat a hlavně jim focení nevadí. Fotky z loňského roku jsem si pěkně roztřídila a připravila do krabice, neboť mám ráda řád a pořádek. Že začnu pěkně postupně, od začátku, od ledna. Nezačala ;-). Začala jsem letoškem a to prvním školním dnem. To se prostě nedalo...
Pozvala jsem se do školy sama - zeptala jsem se, jestli smím ;-) ( babiček tam fakt moc nebylo ) a byla jsem nervóznější i než rodiče. Svoje děti jsem vypustila do školního života lehce, ale tohle malé mládě mi přišlo ještě tak malinké, že bych ho nejradši schovala pod křídlem a ne ho vypustila s tou velikou aktovkou vstříc školním povinnostem, ale i radostem, vím. Chlapeček se těšil a protože je chytrý, zvídavý a učenlivý po svém tatínkovi ( a ten po mamince :-))) ) určitě ho bude škola bavit a bude do ní chodit rád. Jen ten letící čas si člověk opět silněji uvědomil....Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji vám krásný nový školní rok :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA