Říjen 2011

Vánoční album

31. října 2011 v 21:09
Myslím, že moje snacha, natož můj syn, nemá čas sledovat můj blog…a tak můžu s klidem psát, že tyhle stránky jsou do alba, které jim chystám k Vánocům. Bude to album za rok 2010 a 2011. Fotek mám dost, většinou Matýskových, neb ho hlídám častěji. Ale i ty nějaké Ondrovo jsem nafotila nebo získala, takže album bude o obou dětech. Možná, že teď ještě neocení ty chvíle, které stály za zaznamenání, asi je to víc o mých prožitcích, ale doufám, že jednou, po létech , je stránky, potažmo celé album, bude bavit a vyvolá ty nejhezčí vzpomínky….
Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Třetí rok scrapschůzek

26. října 2011 v 17:50 KURZY A SETKÁNÍ
Samozřejmě se naše scrapařská partička sešla už v září, jenže nikdo neměl foťák, tak není dokumentace. Začaly jsme už třetí rok našich schůzek a stále ještě nejsme nabažené a vyčerpané. Je to pro nás čas, který máme jen samy pro sebe, pro svůj koníček, je to odpočinek a jak s oblibou říkáme, barevný ostrůvek v moři všedních dnů.
Na říjen jsme si naplánovaly spoustu věcí. Já jsem pozvala nový objev, paní Danu, která má internetový kreativní obchůdek, včetně věcí na scrapbook. ( Bydlí nedaleko ). Hlavně je velmi ochotná a vstřícná, nabídla nám katalog a možnost si individuálně objednávat co chceme. Tentokrát přivezla zboží na prodej a to i ty nejodolnější, které fakt nic, ale vůbec nic nepotřebují, vyměknou a nakupují :-) Není nad to, si věci na vlastní oči prohlédnout a vlastníma rukama osahat. To se hned lépe nakupuje.
Ano, mluvím o sobě! Ale nedalo se odolat…;-)
Takže mobilní scrap obchod měl velký ohlas a úspěch. Na schůzku dorazilo nevídaně mnoho scrapařek.
Druhou návštěvnicí, kterou pozvala Dáša, byla paní, která vyrábí razítka. ( Také bydlí nedaleko ). Ale paní měla s sebou jen málo razítek na prodej, těm jsem opravdu odolala, ale děvčata si něco naobjednala. Hlavně paní učitelky měly o razítečka zájem, neb to byla hlavně razítka dětská a tzv. hodnotící.
Třetí akcí byl minikurzík výroby šperků a placek z křišťálové pryskyřice. Pavla s Terkou jsou nadšené tvořilky a Terka všem ochotně vysvětlovala a ukazovala, jak se to dělá. K výrobě originálních šperků se dají využít i zbytky scrap papírů, placky se dají použít přímo na stránky. V pryskyřici ( na nosiči - lůžku ) může být i miniaturní fotečka, nápis, obrázek nebo jen barevný papír.
Vše jsme završily a zrekapitulovaly v našem "hlavním stanu"- v hospůdce u pizzy a vínka. Plánovaly jsme zájezd do Landshutu, ale ještě před tím zájezd na scrap sraz do Liberce. Moje "ovečky" se už moc těší :-)

A já se taky těším. I z vaší návštěvy tady. Děkuji vám za ni.

Jedna březnová

25. října 2011 v 19:47 STRÁNKY
V březnu má klouček narozeniny. Doma jsem vždycky dětem připravovala oslavy, až když bylo Lukášovi 16 let, už je nechtěl. Přešel čas, je mu třicet a slaví rád :-) Já oslavičky všeho druhu miluju. Baví mě ty přípravy, vybírání překvapení, pečení dortu, chystání jídla...a když se všem líbí a všem chutná, je to dárek i pro mě. S dětmi jsou samozřejmě oslavičky nejkouzelnější ( v neděli jsme slavili Ondráškovy třetí narozeniny...i s ohňostrojem, který jsem vyhrála na golfu :-) ) . Matýsek má rád soutěže a hry a tak je vždy dům plný dětí, křiku, smíchu a legrace. Těžko se mi v tom chaosu fotí, takže jsem ráda, když ulovím trochu použitelnou fotku, abych mohla zdokumentovat, jak čas letí...

Děkuji vám za návštěvu a klidně slavte cokoliv, důvod k oslavě může být každý den :-)

Jedna lednová

24. října 2011 v 21:14 STRÁNKY
Moje kamarádky už tvoří vánoční přáníčka. Já na ně musím mít chuť, takže čekám, až přijde ta chvíle, kdy si řeknu : teď. A vytahám všechny papírky, embossovací prášky, razítka a barevné čtvrtky a budu dělat přáníčka až se ze mne bude kouřit :-) Zase tolik jich nechystám, jen asi dvacet...třicet...takže se zatím nestresuju a dělám si stránky pro radost. A taky trochu pro Ježíška ;-), aby mohl zase nadělit nějaké album..."vnoučecí". Chtěla bych, aby na každý měsíc minulého roku byla jedna, dvě stránky. Nějaké už mám hotové, ale ty co chybí, dělám od začátku. Takže začínám hned lednem. A lyžováním.
Děkuji za návštěvu a přeji vám krásné barevné podzimní dny :-)

Školková

20. října 2011 v 9:12 STRÁNKY
Podmínka devátého týdne mě trochu potrápila. Nevěděla jsem, jak nacpat na stránku učiteství MŠ. Nakonec jsem to vyřešila fotkou Matýska ze školky, tou oficiální, z posledního předškolního roku. Teď už s ním každé ráno chodím do školy, každý den ze školy a každý den sleduju, jak roste, jak se učí, jak má stále nové a nové vědomosti a znalosti. Je to chytrý, vnímavý chlapeček a každý den se od něj něco nového naučím i já. Tolik pro mě znamená...I to je láska :-))
PS. Jestli se divíte, co to má černého na bradě, není to rašící vous, ale brada rozbitá. Prostě kluk a kluci mají šrámy. Proto jsem se ani nesnažila fotku nějak retušovat, zkrátka to tam je a jednou to bude vzpomínka...jo, to bylo tenkrát, jak jsem měl rozbitou bradu...( bude to zapsáno na visačce, která je rozkládací, převázaná provázkem ).

Děkuji vám i dnes za vaši návštěvu :-)

Jako ze starých časů...

19. října 2011 v 22:27 STRÁNKY
V červnu jsme byli na krásné svatbě v krásném Českém Krumlově. Svatba to byla romantická a honosná. Klobouk byl nepsaně předepsán. Měla jsem červený :-). Na svatbě byl pan fotograf a všechny hosty vyfotil v malovaných kulisách Krumlova. Fotky nám udělal černobílé, takže červený klobouk popisuju jako komentátor krasobruslení v dobách čb televize. Červené byly ještě střevíčky a bižuterie, šaty byly černobílé. Na svatební víkend vzpomínám ráda a mám ráda i tuhle romantickou fotku. Proto jsem si udělala romantickou stránku :-) - je to podmínka 40. týdne na téma Láska. Použila jsem citát od H.U. von Balthasara LÁSKA JE NEBEM NA ZEMI. Byl na pohlednici, kterou mi poslala moje dávná kamarádka. Tímto jsem zachovala i vzpomínku na ni...

Děkuji vám za návštěvu a přeji krásnou, snovou noc :-)

Kurzy scrapbooku - Uvidíme se?

18. října 2011 v 13:38 KURZY A SETKÁNÍ
Ráda bych vás, nadšené i jen se rozkoukávající, pozvala na kurzíky scrapbooku.
Jeden budu dělat v Berouně, v mém oblíbeném krámečku U bílé paní
a druhý v neméně oblíbeném Tvořínku v Říčanech u Prahy.

Protože to už bude listopad a Vánoce už nebudou jen lehce obcházet kolem , ale rovnou klepat na dveře, pustíme se tentokrát do výroby vánočního ( ale třeba i narozeninového, svátkového nebo jen tak ;-) ) dárku -
oblíbeného kalendáře.
Na učení se základům scrapbooku, na seznámení se s technikami a pomůckami je to akorát - malý formát, rychlá práce a viditelný výsledek. Bude vás to bavit, uvidíte.

Zájemci si přinesou nejméně 12 fotografií, stačí 9x13 ( ale klidně i 10 x 15, stejně budeme řezat a stříhat :-) ) , tužku, pravítko, nůžky, a lepidlo ( nejlépe voskové ) a nebo oboustannou lepící pásku ( kdo nebude mít, dostane ji ) . Kalendáře budou ke koupi na místě kurzu. Materiál na tvoření a ostatní pomůcky a potřeby budou k dispozici.

TĚŠÍM SE NA VÁS! :-)

Kdy?
V ÚTERÝ 8.LISTOPADU OD 15.30 V BEROUNĚ V KRÁMKU U BÍLÉ PANÍ - přihlášení na tel: 331 622 246
V SOBOTU 12.LISTOPADU OD 9.30 V ŘÍČANECH U PRAHY V TVOŘÍNKU - přihlášení na tel: 731 189 355


Provensálský smash

13. října 2011 v 10:48 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Smash deníček jsem dělala letos poprvé na cestu do Paříže. Psali jsme do něj všichni čtyři a já ho nosila i s sebou do města a nechávala si podepisovat číšníky, vojáky, kapitána lodi…Byla to legrace.
Teď jsem si vezla připravený smash deníček na dovolenou do Provence. Vždycky, na každé dovolené píšu deník, ale někdy jsem už večer neměla sílu a nebavilo mě zapisovat podrobně všechny události. Odbývala jsem to a doma pak lovila z paměti, co kdy a kde bylo.
Tentokrát to bylo jiné. Deníček byl předpřipravený, některé stránky už měly svoje ozdoby. Vzala jsem si z domova do malého pouzdra jen dvě platíčka cestovních razítek, dva razítkovací polštářky, nůžky, lepidlo a pár malinkých zbytků papíru, pár visaček a koleček ( mám takové drobnosti v krabičce na stole pořád po ruce ) a dva popisovače.
Každý večer jsem nad mapou zapsala stručně denní zážitky, místa, kde jsme byli a dozdobila razítky, papírkem nebo obrázkem z prospektu. Těch jsem z informačních kanceláří měla vždycky dost, neb to bývá naše první, když se někde zastavíme - najít "íčko", vzít si mapu, pár materiálů o místě a okolí a pak jít teprve na průzkumy a objevování.
Deníček mě vyloženě bavil a těšila jsem se na něj každý den. A tak jsem přijela domů s hotovým cestovním deníkem, byť stručným ( podrobný teď stejně sepisuju, ale už mám kde se chytat ) , ale zábavným a plným informací.
Ať žije smash!
Děkuji vám za návštěvu a přeji krásný podzimní den :-)

ID CRÉATIVES

11. října 2011 v 11:42 KURZY A SETKÁNÍ
Jsem doma. Dovolená skončila i s krásným počasím. Byla báječná.
Tím, že jsme museli dovolenou posunout o týden, vraceli jsme se domů až 8.října. Přes Lyon. A v Lyonu ten víkend probíhala kreativní výstava, na které byl zastoupen i scrapbook.
Byla jsem hlavně zvědavá.
Výstava se konala ve výstavních prostorách EUREXPO, to je něco, jako kdyby byla na pražském výstavišti. Čekala jsem něco obrovského. Hrnuli jsme se s davem žen ke vchodu do budovy. Zas tak obrovské to nebylo a scrapbook byl zastoupen 24 stánečky, některé byly malé, některé - třeba Le Temple du Scrap - veliké. Všude se mohlo nakupovat s výstavní 15% slevou a probíhaly tu ukázky a dílny - vesměs placené - 8 - 12 Euro.
Zajímavé byly šablony fi AZZA http://site.azzaworld.com/fr/shop/boutique/index, je to zase trochu jiný scrapbook, ale pro někoho jistě zajímavý. Hned na místě se mohly zájemkyně naučit jak šablony používat a vybírat si z bohatého katalogu.
Líbila se mi i "průhledná" nabídka http://laurapack.42stores.com. Abyste rozuměli, zde nabízeli listy 30 x 30 a menší, různé jiné tvary, celé sady na album i albůmky a to vše z průhledné či nějak zabarvené či vzorované pevné fólie z umělé hmoty. Bylo to zajímavé.
Nejvíc mě nadchla francouzská KETA - http://denimtampons.com/enligne/index.php a neodolala jsem a cvičně jsem si koupila dvě razítečka.
Nejkrásnější byla expozice vydavatelství časopisu Histoires de Pages , které sídlí v Lyonu. Jednak prodávali starší čísla časopisu, který je asi ze všech francouzských nejlepší, a pak zde měli výstavu originálních stránek, které byly otištěny v posledním čísle. Jestliže v časopisu vypadají náramně, ve skutečnosti jsou stokrát krásnější. To byla prostě první liga. Nic tak hezkého jsem dosud neviděla. Nádherné, odvážné, originální, netradiční, neotřelé…prostě nemám tolik superlativů. Samozřejmě zde byl zákaz focení! A já se ani nesnažila.
Můj muž si chodil po výstavě sám, aby mě nerušil :-) a prohlížel si všechno, takže nakoukal všechny výtvarné techniky co tam byly…malování na sklo, šperky, obdobu fima, origamy, patchwork, domácí dekorace …
Když už jsem byla nasycená a chystala se skončit, přinesl mi muž ze svých "výprav" dárek - nechal mi za 10 Euro udělat razítko Gabreta :-) u moc milého pána. http://maoli.unblog.fr
Závěr: Rozhodně zajímavé to vidět. Nakupovat v davu neumím ( zvlášť, když fakt nic nepotřebuju ) , ale asi se to vyplatilo. Líbila se mi atmosféra, družnost. Takže: jednička :-).
Děkuji za vaši návštěvu a pokochejte se :-)


Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA