ID CRÉATIVES

11. října 2011 v 11:42 |  KURZY A SETKÁNÍ
Jsem doma. Dovolená skončila i s krásným počasím. Byla báječná.
Tím, že jsme museli dovolenou posunout o týden, vraceli jsme se domů až 8.října. Přes Lyon. A v Lyonu ten víkend probíhala kreativní výstava, na které byl zastoupen i scrapbook.
Byla jsem hlavně zvědavá.
Výstava se konala ve výstavních prostorách EUREXPO, to je něco, jako kdyby byla na pražském výstavišti. Čekala jsem něco obrovského. Hrnuli jsme se s davem žen ke vchodu do budovy. Zas tak obrovské to nebylo a scrapbook byl zastoupen 24 stánečky, některé byly malé, některé - třeba Le Temple du Scrap - veliké. Všude se mohlo nakupovat s výstavní 15% slevou a probíhaly tu ukázky a dílny - vesměs placené - 8 - 12 Euro.
Zajímavé byly šablony fi AZZA http://site.azzaworld.com/fr/shop/boutique/index, je to zase trochu jiný scrapbook, ale pro někoho jistě zajímavý. Hned na místě se mohly zájemkyně naučit jak šablony používat a vybírat si z bohatého katalogu.
Líbila se mi i "průhledná" nabídka http://laurapack.42stores.com. Abyste rozuměli, zde nabízeli listy 30 x 30 a menší, různé jiné tvary, celé sady na album i albůmky a to vše z průhledné či nějak zabarvené či vzorované pevné fólie z umělé hmoty. Bylo to zajímavé.
Nejvíc mě nadchla francouzská KETA - http://denimtampons.com/enligne/index.php a neodolala jsem a cvičně jsem si koupila dvě razítečka.
Nejkrásnější byla expozice vydavatelství časopisu Histoires de Pages , které sídlí v Lyonu. Jednak prodávali starší čísla časopisu, který je asi ze všech francouzských nejlepší, a pak zde měli výstavu originálních stránek, které byly otištěny v posledním čísle. Jestliže v časopisu vypadají náramně, ve skutečnosti jsou stokrát krásnější. To byla prostě první liga. Nic tak hezkého jsem dosud neviděla. Nádherné, odvážné, originální, netradiční, neotřelé…prostě nemám tolik superlativů. Samozřejmě zde byl zákaz focení! A já se ani nesnažila.
Můj muž si chodil po výstavě sám, aby mě nerušil :-) a prohlížel si všechno, takže nakoukal všechny výtvarné techniky co tam byly…malování na sklo, šperky, obdobu fima, origamy, patchwork, domácí dekorace …
Když už jsem byla nasycená a chystala se skončit, přinesl mi muž ze svých "výprav" dárek - nechal mi za 10 Euro udělat razítko Gabreta :-) u moc milého pána. http://maoli.unblog.fr
Závěr: Rozhodně zajímavé to vidět. Nakupovat v davu neumím ( zvlášť, když fakt nic nepotřebuju ) , ale asi se to vyplatilo. Líbila se mi atmosféra, družnost. Takže: jednička :-).
Děkuji za vaši návštěvu a pokochejte se :-)


 


Komentáře

1 isobelka isobelka | Web | 11. října 2011 v 15:52 | Reagovat

Parádní zakončení dovolené!

2 veverka.Hela veverka.Hela | E-mail | 11. října 2011 v 16:13 | Reagovat

Páni, to byl konec dovolené. Já bych byla ušoupaná jako pětník než bych to všechno prošla.

3 Haczek Haczek | 11. října 2011 v 17:05 | Reagovat

Tak to si zažilo něco! Mě se taky moc líbí ty průhledné "papíry". Mám je v košíku v tom fr. obchodu, tak snad někdy objednám :)

4 Hanule Hanule | 11. října 2011 v 20:36 | Reagovat

Ahoj Hani, vítej doma!!! Už si mi tu chyběla :-) Moc se těším na další vyprávění z dovolené a samozřejmě na stránky. PS: děkuji za oba pozdravy, jsem jimi obklopená ;-) placka se mnou denně na tašce chodí do práce a přináší mi dobrou náladu :-)

5 KETA KETA | Web | 27. října 2011 v 10:49 | Reagovat

vypadá to úžasně. musel to být super  zážitek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA