Tvoření ve Tvořínku

15. listopadu 2011 v 1:35 |  KURZY A SETKÁNÍ
Tvořínek je roztomilé místo v Říčanech u Prahy. A scrapbook tam mají rádi. Obecně tam rádi a hodně tvoří, mají tam v podkroví půvabnou místnůstku, kde je teplo, zní tam relaxační hudba, vaří se tam čaj nebo káva a vesele scrapuje :-) .
Tentokrát to vypadalo, že nemoce a jiné problémy nedovolí mnoha ženám se zúčastnit, ale nakonec nás bylo tak akorát. Čtyři dospělé a tři děti. Syn paní majitelky Ondra a dvě holčičky, Eliška a Kačenka. Ondra byl démon :-), absolutně svůj. Pusa mu jela k nezastavení, ale všechny oblažoval svými průpovídkami a dělal dobrou náladu. Za dvě a půl hodiny měl jako jediný kalendář skoro hotový. Nenechal se nijak brzdit, nijak usměrňovat a ani jsem se o to nepokoušela. To bych prostě bránila jeho rozletu ;-). A tak si vybíral papíry ve svých oblíbených barvách navzdory barvám na fotce, lepil plno ozdob, stříhal, trhal, nevázaný a nezkrotný. Moc se mi líbilo ho pozorovat, jak ho nic nesvazovalo, žádné hranice , žádné poučky, jen on a jeho kreativní svět. Dokonalé.
Holčičky byly snaživé a pečlivé. Ta menší by taky ráda krásné vzory papírů i když se k fotkám vůbec nehodily…trochu jsem ji usměrňovala a vysvětlovala nějaké principy, ale zase ne moc, nechtěla jsem jí "stříhat křídla". Jen jsem tu a tam poradila, pomohla. Větší Eliška měla nádherné fotky, které sama fotila. Bylo by škoda je "zazdít" a tak jsem radila a pomáhala hodně, a Eliška si odnesla za potlesku a uznání všech účastnic kurzu domů kus krásného kalendáře s tím, že zbytek si dodělá doma. Nakoupily s maminkou hned dole v obchůdku papíry a já věřím, že celý kalendář bude bezvadný.
Dospělé paní byly moc šikovné. Absolutně bez problémů. Jedna už byla na kurzíku podruhé a to bylo poznat. Přece jen už měla pojem ( a navíc načtenou moji knížku ;-) ) a práce jí šla pěkně od ruky. Kalendáře jsou na seznamování se se scrapbookem naprosto ideální, opět jsem se o tom přesvědčila.
A opět jsem si mezi tvořivými lidmi užila kus pěkného dne :-)



Děkuji vám za návštěvu :-)
 


Komentáře

1 Milena Milena | 15. listopadu 2011 v 9:33 | Reagovat

Hani, jsi skvělá lektorka. Kalendáře jsou úžasné. Určitě jsi si to užila. :-)

2 Pettie Pettie | Web | 16. listopadu 2011 v 11:31 | Reagovat

Popisy "tvých" akcí mám moc ráda. Vždycky závidím, protože jsem tam nebyla :) (Ale teď už jen malinko, protože "naše - brněnský" společný scrapování se blíží a já se nmeůžu dočkat, jak se těším :) )

3 Mirča Mirča | 19. listopadu 2011 v 22:15 | Reagovat

Krásnééé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA