Prosinec 2011

Přáníčko

21. prosince 2011 v 21:17 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Moji milí návštěvníci, stálí, i ti jen sem tam nakouknuvší, chtěla bych vám všem, pár dní před Vánoci, popřát nezapomenutelný Štědrý den i večer, poklidné svátky , silvestrovskou oslavu podle svého gusta a do nového roku štěstí, optimismus, a naději v lepší časy...a všem tvořilkám spoustu skvělých, originálních nápadů, tvořivé energie, taky spoustu času a zdraví a elánu...a jen a jen všechno dobré. Děkuji vám za čas, který mi věnujete, za vaše návštěvy, povzbudivé komentáře, za to , že díky tomuhle blogu, o jehož smyslu jsem někdy dokonce pochybovala, jsem našla už několik fantastických kamarádek, lidiček, které mám ráda a vím, že mají rádi mě :-) Jsem ráda, že jste! Ráda se s vámi budu setkávat i příští rok a moc se těším. Mějte se báječně :-).


Chvála nevlídného víkendu

18. prosince 2011 v 11:14
Nevlídný víkend je fajn ;-). Jsme doma a já dodělávám vánoční dárky. Ehmmm, cukroví mi zatím upekli jen v cukrárně ( manžel řekl, že by to nepoznal, že není "domácí", protože ono je tak skvělé, že je jako domácí, fakt, Gábino! Díky! ) , ale na rohlíčky je připraveno a vosí hnízda taky budou. Jen jsem pořád do pečení neměla tu správnou chuť. Je pravda, že radši lepím, než peču:-(..., ale u nás doma sladké naštěstí stejně nikdo moc nevyžaduje. Tak lepím....Dodělala jsem cestovní albůmek pro přátele, se kterými jsme slavili stříbrnou svatbu v Paříži. Původně to měl být jen albůmek, alá cestovní deník - nalep si fotky sám. Když jsem se dílkem chlubila manželovi ( je můj největší kritik, ale v dobrém, chválí a podporuje), řekl, že bych tam fotky měla hned nalepit, že to bude lepší. No tak jo...nalepila jsem fotečky, ale stejně jsem tam ještě nechala nějaká volná místa, aby si tam mohli nalepit i svoje fotky. Samozřejmě jsem nic nepsala, zápisky budou jejich, osobní. Tak doufám, že místo kalendáře, který dostali kamarádi vloni, udělá letos radost albůmek. A jdeme balit...už za 6 dní!!! :-)Děkuji, že jste si našli čas na návštěvu :-) a přeji vá krásnou zlatou neděli .

První vánoční

16. prosince 2011 v 22:48
Včera jsem měla letošní první Vánoce :-).
Pod vlivem filmu Julie a Julia , kde se pořád vaří, o jídle mluví a jídlo se jí…jsem měla chuť uvařit, vytáhnout se ;-), zkusit něco nového. Pozvala jsem tedy svoje dvě "úhlavní" přítelkyně na večeři domů ( jinak se scházíváme v hospůdce ) . Nedělala jsem večeři štědrovečerní, ale prostě jsem uvařila , protože mě to těšilo a chtěla jsem připravit hezkou sváteční atmosféru…skoro vánoční. Byl předkrm, hlavní jídlo i dezert. Všechno jsem dělala poprvé, a povedlo se ;-). Odměnou mi byly vytřené talíře a mlaskající kamarádky :-). I na manžela zbylo . Byl to úžasný večer a já si ho moc užila. Byla jsem šťastná, že jsem měla kolem sebe svoje milé lidi, moje přítelkyně ( za chvíli už oslavíme společných padesát let! ) a pak i manžela… hořely svíčky, voněl františek, byly dárečky, i šampaňské…a já se tetelila blahem. Dala jsem si první krásný vánoční dárek :-)
A co jsem nachystala za dárečky?
Jak jinak, než scrapové. Holky ;-) dostaly albůmky na fotky svých vnuček, jen si je tam samy dolepí. A když si nebudou vědět rady, přijdou a nalepíme je společně a můžeme mít další povedený večer. Proč ne…:-)


Albůmky jsou téměř stejné, liší jen v maličkých detailech a barevně.


Děkuji vám za návštěvu a mějte krásný víkend a užijte si zlatou neděli v klidu a radostně :-)

Babi, budeme tvořit...

11. prosince 2011 v 18:09 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Matýsek byl nemocný a tak jsem nastoupila coby hlídací babička. Jednou u něj doma, to mu bylo fakt špatně, podruhé u nás doma, to mu bylo už znatelně lépe ( mezitím hlídala i druhá babička a děda ) a čas odpočinku v posteli hlídal na minuty. Už je to patnáct minut? Tak jdeme tvořit!
Vyráběli jsme spolu kalendář jako dárek pro maminku a tatínka. Matýsek si sám vybral fotky, sám si vybíral papíry i ozdoby. Já ho jen korigovala, aby tam toho nebylo příliš. Ale nemusela jsem moc, překvapil mě svým citem pro barvy i výběr ozdobiček. Sám si některé ozdůbky i nakreslil, sám psal nápisy. Myslím, že se mu kalendář, s mojí malinkou pomocí, moc povedl. Měli jsme na něj celý den, ale mezitím jsme taky vařili a jedli a odpočívali. V pět hodin odpoledne, když už byl kalendář skoro hotový a Matýsek musel zpět domů, povídal: To je hrozný, babi, jak ten čas letí, když děláš něco, co tě baví. :-)
Děkuji vám za návštěvu a přeji vám, aby vás taky vše, co děláte moc bavilo :-)

Kolíčkovaná

7. prosince 2011 v 23:07 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
V mé bývalé pracovně jsem si stránky, které jsem vytvořila, před jejich uložením do alba, vyvěsila na chvíli na zeď. K tomu účelu jsem měla pod stropem zavěšenou bambusovou tyčku s kroužky a "chňapátky" ( obojí domácí potřeby ), do kterých jsem stránky uchytávala. V nové pracovně jsem to vyřešila jednodušeji. Koupila jsem si u Vietnamců velmi levné dřevěné kolíčky ( nekvalitní, na některých kolících byla ještě i kůra :-O, ale to nevadilo ) a ty nalepila, tím lepidlem z reklamy, co přichytí i vrtačku na stropě ;-), kolíčky rovnou na zeď. A do kolíčků přicvakávám stránky "na výstavu" .

Koukám na ty zbylé kolíky a říkám si, co s nimi? Znám různé nazdobené barevné dřevěné kolíčky …a tak mě napadlo, že já ty kolíčky nascrapuju. Vytáhla jsem krabici se zbytky, kus magnetické fólie a za jeden večer byly kolíčky hotové. A mám spoustu drobných dárečků pro kamarádky. Kolíček se magnetem přichytí třeba na ledničku a do kolíčku se dá oblíbená fotka, recept, pohlednice…prostě kolíček je tvůj a dělej si s ním, co chceš :-).


Děkuji za návštěvu a a přeji vám krásné tvořivé předvánoční dny...už skoro za 16 ! :-)

Srdečně...ještě jednou

6. prosince 2011 v 9:35 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Srdíčkománie nejen, že je nakažlivá, je i hravá. Baví mě sáhnout do krabice se zbytky, něco vylovit a vytvořit z toho ozdobu :-). Takže v noci před spaním ( asi v půl druhé :-o ) vylovila jsem si ještě na jedno srdíčko, chyběl mi dárek. Tak tu je...neb Vánoce, Vánoce, přicházejí...Jak řekl včera můj syn vysokoškolák: ještě se dvakrát vyspíš a Vánoce jsou tady :-)
No pro nás, co spíme častěji, je to ještě 18 dní, to se dá leccos stihnout ;-))

Děkuji vám za návštěvu a přeji krásný den...u nás poletuje snížek * * * * :-)

Srdeční nákaza

5. prosince 2011 v 12:03 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Někdy večer, když už se mi nechce začínat novou práci a spát taky ještě ne, jen tak si "prosvištím" net a podívám se, co je ve scrapbookovém světě nového - či-li projedu pár oblíbených blogů, potěším se, pochválím. U Pampelíny objevila jsem krásné srdíčkové dekorace na zeď. Scrapbookové, samozřejmě. Kdysi jsem si nějaké podobné srdce, ale jen holé, z tenké překližky, koupila asi za dvacku u Vietnamců, právě s tím úmyslem, že si ho nazdobím. Zřejmě jsem ho při stěhování vyhodila jako nepotřebné, protože jsem ho teď marně hledala. Srdíčka mě však nadchla. Srdíčka mám ráda. Okukuju látková srdíčka na blogu u Zuzky a Maju a chystám se je šít. Teď jsem ale "chytila" srdeční vir papírový. Hned jsem se pustila do srdcat a včera po obědě, místo procházky ( lilo jako z konve ) jsem léčila svoji srdeční chorobu. Je nakažlivá…první vir zanesla prý Mufinka ( koukněte na Fler, najdete ji tam )…a pak nakazila další…:-) Nákaza je to bezpečná, zabere jen trochu času, pomůže vám od zbytků papírů a jiných ozdob a na konci udělá radost- vám nebo někomu jinému. A to je dobrý konec nemoci, že? ;-)


Děkuji za vaši návštěvu a přeji vám ze srdce krásný den :-)

Vánoční přáníčka naposled

2. prosince 2011 v 0:42
Už jsou všechna v obálkách a odešlu je včas :-))Děkuji za návštěvu :-). Krásnou noc .
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA