Leden 2012

Můj první sketch

30. ledna 2012 v 0:26 SOUTĚŽE
Je to tak, z nového roku už nám utekl jeden měsíc. Leden, takový, tedy pro mě, ošklivý měsíc. Počasí nijaké, žádný sníh, teď zima…je to šedivé, nevlídné a smutné. Únor také nebývá nic moc, zima se drží zuby nehty, jaro daleko…
Tak mě napadlo, že bychom si ten čásek mohly ( i ;-) ) spolu zase nějak rozveselit. Ráda bych se s vámi podělila o dárek, který mi před Vánoci poslala jedna tajná scrapbooková kamarádka. Ona mi pro vás poslala dárek jako výhru už jednou
a teď opět. Je to taková "mecenáška" scrapbooku :-)
(Mecenáš je termín, který pochází z latiny, kde znamenal podporovatel umění a věd. Název vznikl podle jména starořímského diplomata a podporovatele družiny básníků G. C. Maecenata. V moderní mluvě slovo mecenáš má synonymum ve slově "sponzor". Citace z Wikipedie )
No ať je to jak je to , prostě tady mám obrovitý balík všelijakých stužek, mašliček, textilních nášivek a jiných drobností, a ty všechny připadnou jedné z vás ( však už víte, že vylosované, že to není žádná soutěž, kdo víc a kdo líp ) . A protože jsem tuhle večer něco hledala ve svých scrapařských časopisech a tím pádem je i srovnala, zjistila jsem, že jeden časopis mám dvakrát. Je zrovna hodně povedený, je v něm hodně sketců a návodů, takže velmi praktický i bez znalosti jazyka. Co s ním, když mám dva? ;-)

Takže - ceny budou dvě - balík stužek a časopis.

Ale úplně zadarmo to nebude, přece jen bych chtěla, abychom si společně něco vytvořily :-)

Udělala jsem svůj první sketch , svůj vlastní, žádnou kopii.

SKETCHES (PŘEDLOHY) - jsou to hotové, předkreslené návrhy stránek pro různé formáty, různý počet fotografií, kde je předem navrženo, jak rozložit fotografie, kam rámečky, kam ozdoby, kam jaký nápis atd. Pro práci mnohých je sketch nezbytný pomocník. Sketche se navrhují nejen pro výrobu scrapbookových stránek, ale i pro přáníčka např. k vánocům, velikonocům, k narozeninám a pod.

Zkusíte si se mnou udělat stránku PODLE SKETCHE ( sketch se dá přetvořit i na stránku A4 ) a zahrát si o jednu z cen?

Pokud ano, budu vaše vyfocené stránky ( pošlete v jakékoliv velikosti, já si je upravím ) čekat na adrese: scraptime@seznam.cz a to do neděle 12.2.2012 do 20.hodin - je to takové hezké datum ;-).

Stránečky vám předvedu zde na blogu, abyste viděly ( i ) , jak se podle jednoho sketche dají udělat různé stránky, je to fakt zajímavé. Pak budeme doma losovat a na svatého Valentýna pošlu dvěma z vás vyhranou odměnu.

Moc se těším a přeji vám hodně tvořivé radosti a také hodně štěstí :-)

Barevné období - ATC

27. ledna 2012 v 10:10 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Nevím, jestli to znáte, nebo máte to samé..., ale já mívám barevná období. Jsou různě dlouhá a naštěstí nejsou trvalá, protože bych nechtěla být uvězněna v nějaké barvě doživotně :-). Byť bych mohla ( a měla!) preferovat černou coby zeštíhlující, já tuhle barvu tak moc nemusím. Pro mě to není barva. To mám mnohem radši bílou, to barva je. Je to barva všech barev. A trvale oblíbenou mám červenou, neb mi sluší ;-). Možná to nevíte, ale já mám kurz barevné typologie. Vážně. Takže vím, že jsem zimní typ a moje barvy jsou ty jasné, čisté, s modrým podtónem, tedy studené. Žádné pastelové , žádné teplé odstíny. Ale navzdory tomuto diktátu ( nemám ráda diktáty ;-) ) si stejně vezmu oranžové tričko, i když vím, že to není moje barva, že mi nesekne...ale prostě teď zrovna mám ORANŽOVÉ OBDOBÍ (nejsem příznivec žádné politické strany, ani té oranžové! ). Oranžová je barva teplá, optimistická, hřejivá, pozitivní a vstřícná. Ale ne každému sluší...jen těm opravdu jarním a podzimním typům, těm ještě víc... přírodním zrzkám či ženám s přírodně mahagonovými až kaštanovými vlasy. Prostě těm teplý typům ( teplým podle barevné typologie, ne jinak - ;-) ) ...a to my, Češky, většinou nejsme. Převážně býváme právě typy letní a zimní, takže naše barvy jsou ty studené ( studená barva má modrý podtón, teplá barva má žlutý podtón).

ATC na scrapbook.cz je na téma: Moje oblíbená barva...takže tady jsou :
Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji pohodový víkend :-)

Zlaté české ručičky- aneb jak si potiskat tkaloun

25. ledna 2012 v 21:50 JAK NA VĚC
Prohlížím si samozřejmě české scrapbookové obchody, sem tam i ty zahraniční, to když něco akutně potřebuju - pak hledám kde, co a za kolik. Přiznávám, za kolik je limitující. A pak, a to tedy spíš HLAVNĚ, nechce se mi mít na svých stránkách, které mají být velmi osobní, polotovary, které má každý...stejná razítka, stejné výseky, stejné výřezy z BS ( ale taky se mi líbí, samozřejmě )...jsem ráda, když jsou moje stránky jiné, osobní, nezaměnitelné..., když na nich upotřebím věci běžně dostupné a nebo doma vyrobené. Strávený čas mi nevadí. Ano, chápu ty, které prodávají a pak je nutné si práci ulehčit, ale pro mě už ta práce je cílem :-) Moc se mi líbí potiskané stuhy, měly jsme je v cestovatelském balíčku i na srazu. Na takovou stuhu stačí obyčejný tkaloun za galanterie a razítko...to vše za pár korun. Pokud tedy razítko i razítkovací polštářek mám a nejdu si ho extra koupit, to pak asi ztrácí smysl. STAZONEM opravdu potisknete téměř vše, i stuhu nebo tkaloun:-). A je to...Vím, že nejsem jediná, viď, Hani :-))
Pochopitelně můžete tisknout nápisy, kytičky, ornamenty, puntíky...a třeba i malovat :-)

Děkuji vám za návštěvu...a...zkuste to :-))...dobrou noc.


Art Journal 6

25. ledna 2012 v 10:21 ART JOURNAL
Přesně tak, jen se nebát. Já se už těším na večer, kdy si na "jůtůbku " pustím něco hezkého do ucha ( můj synek mě zásobuje krásnostmi, které já nemám čas hledat ;-) ) a já si u toho relaxuju s barvičkami, razítky, odstřižky, které by už fakt byly na vyhazov... a zjišťuju , že mám opravdu barevné dny. To, že jsem si užila bezva holčičí den s kamarádkou v Praze není na scrapbookovou stránku, to bych měla albumů za chvíli milion ;-) a taky dá stránka do albumu mnohem víc práce než stránečka v deníku.
Děkuji vám za vaši návštěvu...a ještě něco...krásnost, co mě teď bere :-) Mějte báječný den .

Art Journal stokrát jinak

24. ledna 2012 v 21:43 ART JOURNAL
Strašně mě baví. Prohlédla jsem spoustu webových stránek a viděla hodně videí, ale to je věc, kterou člověk nemůže kopírovat, to je prostě velmi osobní. Je úplně jedno, jak můj Art journal vypadá, jestli je takový nebo makový, hodně umělecký, hodně psaný, hodně lepený, hodně malovaný, neexistuje žádný vzor, žádné pravidlo. Je prostě jen a jen můj :-). Strašně mě baví, víc než psát deník.

Dobrý večer :-)

Art Journal 5

24. ledna 2012 v 11:18 ART JOURNAL
Beze slov :-)

Děkuji za návštěvu a tentokrát přeji hezký celý den ( nejen večer a noc :-) )

Art Journal 4

24. ledna 2012 v 1:29 ART JOURNAL
Alespoň jedno předsevzetí, 24. ledna , pořád plním...učím se francouzsky. Zatím umím víc jak za dvacet let mého "snažení", zatím držím rekord ve výdrži. Chtěla bych se takhle chválit každý měsíc :-) A tak...je mi dobře :-)
Děkuji za návštěvu, dobrou noc :-)

Holčičí den

23. ledna 2012 v 16:40 PELE-MELE
Holčičí den jsme si s Haňulí plánovaly už dlouho. Vzhledem k tomu, že ona je pracující člověk ( tedy jako že má pracovní povinnosti ), napsala mi několik termínů, kdy má volno. Vybrala jsem hned ten první :-). Ráno mě probudilo bubnování deště na parapety oken, báječný den na výlet! Do tašky deštník, bundu s kapucí...jen ušetřený peníz jsem doma zapomněla, takže jsem byla limitovaná jen obsahem peněženky.
Sešly jsme se na Andělu. Naštěstí jsem měla ještě vyhraný a nevybraný voucher do pizzerie, takže oběd zadarmo, vyšlo nám to akorát . A pak už cesta do Holešovic, do nové velikánské a krásné galenterie Stoklasa. Je to barevná pohádka. Fakt nic nepotřebuju, ale moc jsem se do toho království stužek, prýmků, knoflíků, bavlnek, korálků...a dalších krásných věciček těšila a věděla jsem, že byť se budu krotit, s prázdnou neodejdu. Ale vzhledem k tomu, že ceny zde jsou víc než příjemné, nebylo to tak hrozné. A nákupy byly krásné:-). Na čajíku U zvonečků jsme ještě vše zhodnotily, pokecaly o všem možném a nemožném a už jsem byla odvolána na cestu domů. Užily jsme si bezva barevný den, i když venku bylo studeně nevlídně. Tímto tedy zvu všechny chtivé mašliček, knoflíčků, korálků a jiných potřebných galanterních "zbytečností" do království u Stoklasy:-)

Naše nákupy:-)


**************************************************************************************************************
GALANTERIE STOKLASA

Otevřeli jsme největší prodejnu galanterie a korálkárnu v Praze Holešovicích (vedle Holešovické tržnice, naproti prodejny Alza.cz).
V kamennéprodejně Stoklasa Praha Holešovice naleznete:
- největší textilní galanterii v Praze (jehly, nitě, knoflíky, prýmky, krajky, zipy, flirtry, bavlnky...)
- bižuterní komponenty, korálky a další výtvarné potřeby
- bižuterii v mnoha cenových úrovních od deseti korun do několika set
- bytový textil jako jsou povlaky, polštáře, záclony nebo kuchyňský textil
- módní doplňky od peněženek i kabelek přes rukavice a čepice až po desítky druhů šátků a šál v mnoha barvách
- další výhody, jako jsou kurzy korálkování, výjimečné slevy při velkých nákupech a spousta dalšího.


galanterie

praha

praha

praha

praha


praha

praha

praha

praha

Děkuji vám za návštěvu a vydáte-li se na nákupy, přeji dobré pořízení :-)

Zimní

21. ledna 2012 v 23:31 STRÁNKY
Letošní zima dala by se parafrázovat slovy..."Tento způsob zimy, zdá se mi poněkud podivným...". Na Nový rok bylo úplně jarní počasí, sníh ještě pořádně nenapadl a když něco padá, je to jen déšť. Tuto zimu jsem ještě nevytáhla ani zimní boty, párkrát čepici a rukavice, a bundu nosím taky podzimní. Možná, že je to chyba...Možná by mělo pěkně mrznout, aby vymrzly všechny zákeřné bacily, které pak neví co by...a skáčou po lidech. Minulý týden na mého syna, na vnoučka...a teď na mě! Tak si tu lepím s nudlí u nosu, v teplých ponožkách a s hrnkem čaje se zázvorem. Já vím, to nic není, žádnou nemoc si nemůžu dovolit :-)), takže ještě neděle pěkně doma v teple a v pondělí musím být fit :-)

Takže je jasné, že takovéhle záplavy sněhu nejsou z letošní zimy, ale ze zimy revolučního roku 1989. Tolik sněhu bylo už v listopadu! Samozřejmě, prožívali jsme všechno nové dění a změny ve společnosti, ale náš synek byl malý a toho zajímalo úplně nejvíc to bílé studené cosi, co se dalo cpát do pusy, do čeho se krásně padalo a po čem jezdily sáňky. Poprvé ve svém maličkém životě si užíval sníh, v roce minulém ho sledoval jen z kočárku. Tohle byla veliká radost a my máme spoustu fotek ze sněžných radovánek na konci roku 1989.

* Ty velké sněhové vložky jsou z pauzáku a dostali jsme je kdysi v obálce s přáníčkem od naší banky :-), bílé kruhy jsou otisk "špulky" od stuhy - potřela jsem ji akrylkou a pak otiskla, akrylkou jsou lehce potřené i okraje fotek. Opravdu jen lehce, neb akrylka rychle schne a prostě ji nerozetřete, když dáte větší vrstvu. Takže na to stačí plochý štětec, vymáčknout si lahvičky kousek barvy na nějaký papír a tam si barvu rozetřít do štětce, kousek zkusit na papír ( tím se zbavíte toho největšího nánosu barvy ) a pak jen lehce ošmudlávat fotku. Nejlepší je, když "ošmudláváte" přes papír- tedy z papíru na fotku. Chce to trochu cviku, ale efekt je moc pěkný, na zimní fotky jako dělaný. Štětec, kde je barvy málo dělá nejlepší efekt, a nejlepší je opravdu plochý a spíš hrubý. *
Tak jsem ještě dnes vyfotila názornou ukázku, snad to bude více pochopitelné :-)

Děkuji vám za návštěvu a přeji vám hezké, zdravé dny :-)

Vánoční album - závěr

17. ledna 2012 v 22:00 ALBA
I když jsem původně chtěla udělat album jen za rok 2010, nakonec je i za rok 2011. Podařilo se mi koupit u nás v prodejně Kodaku bezvadné scrapbookové album na 40 stránek, tak by bylo škoda ho nenaplnit :-) Ale nedělala jsem všech 40 stránek, některé už jsem měla hotové, jen tak, pro radost. Teď ta moje radost dostala i druhý rozměr, potěšila další. Na vánočních fotkách je vidět, jak šlo album z ruky do ruky, ale co bylo nejlepší, že ho prohlížel a komentoval i Matýsek ... a zasvěceně :-).
Tak to je vše. Už mi zbývá dodělat jen loňskou vánoční stránku a je to.
Děkuji vám za návštěvu...dobrou noc :-)

Vánoční album pokračuje

16. ledna 2012 v 20:48 ALBA
Já si myslím, že když se něco dělá s láskou a radostí, musí to být vidět. Ne v nějaké precizní dokonalosti, ale v tom, že to co děláte, tou láskou dýchá. To je vidět. Proto miluju výrobu albumů, protože to není sériovka na prodej, protože je to vždycky o lásce, o tom potěšit, udělat radost, zachovat prožitek a vzpomínku. Proto miluju svoje stránky a někdy se s nimi těžko loučím :-), byť jsou pro moje nejmilejší :-).


Děkuji za vaši návštěvu a děkuji, že mi píšete :-)

Vánoční album

15. ledna 2012 v 22:51 ALBA
...jsem samozřejmě dodělala včas a předala Ježíškovi ;-), aby ho mohl nadělit pod stromeček mému nejstaršímu s rodinou. Byla z něj veliká radost a to je pro mě pochopitelně největší odměna a radost podruhé. Poprvé ji mám, když album dělám, protože každá stránka pro mě znamená návrat do krásných chvil a tvořím stránečky s největším potěšením. Protože jsem kolem Vánoc nestíhala na blog dávat stránky, dělám to až teď...Album zahrnuje stránky za rok 2010 a 2011, z toho období mám nejvíc fotek. Některé stránky už jsem měla z průběhu roku hotové, proto mě napadlo, že dodělám ty další, doplním oba roky a sjednotím je v album. Moc mě to bavilo.

Zatím tedy první část :-)

Děkuji za vaši návštěvu...dobrou noc :-)

Art Journal 3

14. ledna 2012 v 23:52 ART JOURNAL
Co k tomu dodat...každý leden... a někdy i jindy v roce ;-)...si dávám předsevzetí: odteď, od pondělka, od příštího týdne...většinou je neplním...z různých, samozřejmě objektivních :-) důvodů. Ale četla jsem, že dávat si předsevzetí je dobré, že má člověk alespoň nějaký cíl a záměr, ale nesmí být v depresi z toho, když svoje předsevzetí neplní. To tedy nejsem, znám se už tolik let :-), ale pořád si předsevzetí dávám. Ta četba mi celkem vychází, ale pořád to chce ještě zlepšovat :-)...Mimochodem: dnes jsem se naučila francouzské nepravidelné sloveso číst: lire :-)
Děkuji za vaši návštěvu...dobrou noc :-)

Projekt 2012

12. ledna 2012 v 22:52 STRÁNKY
Projekt 2012 je akce, kterou vymyslela Katie na scrapbook.cz. Byť nejsem zastánce jakéhokoliv udělování bodů ve scrapbookové činnosti, přesto uznávám, že tohle holky motivuje a popostrkuje. Do projektu se jich přihlásilo spousta. Samozřejmě se bude bodovat a na konci oceňovat, alespoň diplomem. Dokonce je celý projekt 2012 rozdělen na skupinu 1 a skupinu 2 . Nejsme pasivní, ale budeme se účastnit na vyhlašování měsíčních podmínek pěkně postupně. Každá už má přidělený svůj měsíc , kdy bude zadávat podmínku, téma, pro všechny ostatní . Plníme podmínky obou skupin, takže v měsíce jsou vlastně dvě…a k tomu zůstala challenge a diktáty, plus další akce, budou-li a bude-li o ně zájem . Takže doufám, že tím se zase scrapbookový život na našem domovském webu pozvedne, rozproudí a oživí. Je to škoda, když nově příchozí vidí v galerii stránky z minulých let a u nich tolik komentářů… čtou si, jak jsme si fandily, chválily se, povzbuzovaly a podporovaly. Bohužel, to se nějak vytratilo….Mnohé odešly, z různých důvodů, většinou pracovních…jiné nemají tolik času, nechce se jim psát…Čert ví. Ale scrapbook se rozrůstá, je nás stále víc, už není jen jeden web, ale několik, kde se scrapařky schází a je to tak dobře. Ať žije scrapbook :-) !
Takže tu jsou moje stránky lednového projektu č. 1 a č.2 - První zadávala Katie a měly jsme se držet jednoho ze dvou zadaných barevných schémat a použít portrétní fotografii ( barvy: tmavší modrá - světlejší modrá - žlutá - oranžová - červená )

druhé téma zadávala Píďa a měly jsme vytvořit letní, prázdninovou, dovolenkovou, sluníčkovou dvoustranu.Děkuji vám za návštěvu a přeji dobrou noc :-)

Art Journal 2

12. ledna 2012 v 9:27 ART JOURNAL
Říkala jsem, že nebudu dělat svůj Art journal denně, ale zatím mě nesmírně baví a tak nerozlišuju jestli ten den ano nebo ne, prostě podle nálady...a zatím je :-)...a pořád se něco děje...někdy je nálada horší, někdy lepší...a to si maluju, kreslím, lepím, plácám. Jo, někomu to může připadat jako plácání, nikomu nic nevnucuju, je to jen POCIT. A jak jsem už říkala, relax. A dost mi to pomáhá.
Děkuji za vaši návštěvu a přeji krásný den, byť nezimní, tak alespoň sluníčkový :-)

Kalendář 2012

8. ledna 2012 v 14:39 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Vloni jsem vyráběla k Vánocům kalendáře. Letos ani jeden. Matýsek ho udělal rodičům sám ;-), našim se vloni sešly dva, tak jsem ho letos vynechala ( nemají ani jeden ;-) ) , a kamarádkám jsem vyrobila albůmky k dodělání místo kalendářů. Koupila jsem si kalendář jen jeden, co kdyby…a nakonec co kdyby zbylo na mě. Udělala jsem si radost . Dva víkendové večery a udělala jsem si kalendář pro sebe. Čtyři roky, co znám scrapbook, se chystám udělat si albůmek o mé milované Paříži. Čtyři roky nic…a najednou přišla ta správná chvíle a mám kalendář o Paříži. Fotky jsem si převedla tady na fotky staré ( prý sto až sto padesát let :-O ) a s radostí se mazlila s každou kalendářovou stránečkou. Mám ohromnou radost a s nadšením kráčím vstříc novým dnům :-)Děkuji za vaši návštěvu a ještě jednou - nový rok plný radosti :-)


ART JOURNAL

8. ledna 2012 v 0:27 ART JOURNAL
Byly vánoční svátky, chodilo ( jezdilo ) se po návštěvách, jedlo, pilo, sedělo doma u televize…a já se přiznám, mě už ty pohádky stále dokola fakt nebaví. Mám ráda svoji Pyšnou a Šíleně smutnou princeznu a jinak už víc nemusím. Po pár dnech jsem se už třásla na "lepení". Večer jsem si chodila alespoň na chvilku zabrousit na net a jen tak se kochat scrapbookem.
Našla jsem zajímavé věci…velmi, velmi zajímavé stránky a odkazy a z mých pár chvil bylo rázem pár hodin. Všichni už spali a já pořád šmejdila a četla, dávala si stránky do překladače, jen abych věděla…byla jsem uchvácená a okouzlená. To už nebyl scrapbook v tom slova smyslu, jak ho známe a praktikujeme my, české holky, to už byl vyšší level. Pořád ještě papírové tvoření, ale fotky tady už nehrají takovou roli. Někdy mám při prohlížení některých francouzských ( nejen ) scrapbookových stránek dojem, že už taky nejde moc o fotku, ale fotka je jen jedním a leckdy docela malým dílečkem scrapbookového obrazu. Já dělám stránky do albumu, sobě, dětem, vnukům, kamarádům…a jde mi hlavně o fotku, která je, někdy víc, někdy jen málo, dozdobená. Nad některými zahraničními stránkami si někdy říkám, že ty snad ani do alb nejsou, že to je samostatné, mnohdy už opravdu umění. Moc se mi to líbí, ale jsem asi přízemní a pořád u mně vítězí praktičnost než umělecký rozlet. Ale teď jsem objevila ART JOURNAL.
Už jsem o něm slyšela , ale dost dobře jsem si nedovedla představit, jak, proč a nač. Teď jsem prošmejdila několik webů a udělala si jakžtakž představu.
Řeknu vám, co jsem se dozvěděla. Hlavní věc: art journal je jakýsi deník, ale kde se jen nezapisuje, ale události, zážitky a pocity se nějak výtvarně ztvárňují. ART v názvu neznamená, že jde o dokonalé umění, že vás hned musí odradit to, že neumíte kreslit a malovat. O to nejde. Jde o to, zkoušet si v deníku i různé techniky, nápady, něco, co někde vidíte a chcete to taky zkusit, nebo se jen tak nechat unášet na vlnách pocitů a hrát si s barvami, papíry, lepit koláže, třeba i s fotkou, psát, používat svoje razítka, zkoušet co se stane když…a když se to nepovede , tedy spíše, když nejste s výsledkem spokojeni, tak zase vše zamalovat a začít znovu. Vrstvit, cákat barvu, dělat dírky, skvrny, lepit kousky novin, textilu, nití, patlat vše akrylkami, temperou, razítkovou barvou…a hlavně si hrát a nestydět se. Deník je jen váš a nemusíte ho nikde a nikomu ukazovat. Je to velmi osobní, to, co oslovuje mne a působí na mne, může ostatní nechávat chladnými. Nemusíte dodržovat žádná pravidla, jen dávat stránkám svoji duši. V art journalu mohou být zapracované oblíbené básničky, písňové texty, citáty, aforismy...a čmáranice...Taky to děláte? Já jo...telefonuju a kreslím si po papíře všelijaké propletence , stavbičky, rostliny, krůcánky, stínovaná písmenka...a to vše se dá načmárat i do art journalu :-)...A je to opravdový relax.
Rozhodně nebudu dělat art journal jako každodenní záležitost , ale jen jako zaznamenání událostí, které se mi budou zdát zaznamenání hodné. Roky si píšu deníky, takže teď je budu "tvořit", a psaní, text,písmenka, to bude jen jedna část.
Stránky deníku můžete dělat na volné listy a na konci roku je svázat, nebo použít nějaký sešit, blok, ale mně přišlo vtipné využít i nějakou starou knížku. Knížek si vážím, mám je velmi ráda a když jsem si šla do antikvariátu koupit nějakou francouzskou knížku kvůli textům na scrapbookové stránky, srdce mi to rvalo, že trhám listy z Balzaca. Ale koupila jsem ho fakt jetého a za deset korun, a na mých stránkách má konec konců docela čestné místo ;-)
Naše sousedka vyhazovala po Vánocích nějaké staré knížky, dala je u vchodu do domu ke dveřím s lístečkem: volné. Hmmm, našla jsem si knížku o keltských symbolech a pak starou knížku dětských příběhů…tak akorát velkou a silnou na art journal. A už jsem začala…

Ještě pár odkazů, mých nejoblíbenějších:

Děkuji vám za návštěvu a přeji vám odvahu objevovat a zkoušet nové věci :-) Krásnou neděli :-)

Něco starého se končí, něco nového se začíná...

3. ledna 2012 v 22:13 PELE-MELE
Těsně před Štědrým večerem se mi udělalo špatně. Nesnědla jsem ani slavnostní večeři, odmítla víno, a dárky jsem přijímala vzpřímeně, neb ohnutí vzbuzovalo pocit, že to nevydržím a poběžím…Stejně jsem běžela…a to několikrát za večer i noc…bylo to šílený…horem dolem, myslela jsem, že je to můj konec ;-)…až ve 4 hodiny ráno jsem usnula a strachy se ani nehýbala, abych nepohnula svými vnitřnostmi. Ani další dny mi nebylo nejlíp, takže ze ztloustnutí o Vánocích jsem opravdu nemusela mít strach :-). Jak jsem se tak zotavovala před Silvestrem ( to už mi bylo fajn ;-) ), rovnala jsem si v hlavě minulý rok…události rodinné, světové, české…, ale i scrapbookové. Probírala jsem se v duchu vším, co jsem udělala a v myšlenkách se těšila stránkami, které mi zůstaly doma v našich albech, i projekty, které jsem dělala pro jiné. Ze všech mám radost. Zkusím se s vámi podělit o malou rekapitulaci….
Tuhle stránku mám moc ráda. Mám ráda tu fotku, vyfocenou před 27 lety, kdy se ještě fotilo na kinofilm a při focení jsem nevěděla, jestli fotka vyjde nebo ne. Filmy jsem si vyvolávala sama a pak i fotky. Žádná úprava. A ta fotka mi přijde skvělá...a mám ji v živé paměti.
I tohle je pro mě unikátní vzpomínka. Můj syn a jeho bratranec závodili na lodi jménem Optimist ( nebo-li Optík ) v jachtařské soutěži. Navíc tahle stránka vyhrála lednovou challenge.
O mojí lásce ke Francii a Paříži obzvlášť jistě nejsou žádné pochyby ;-)...Minialbůmek do krabičky od sirek jsem dělala pro své přátele, se kterými jsme posléze v Paříži oslavili stříbrnou svatbu...
Ve všech komentářích k téhle stránce jsem to psala...kouzlo...silná vzpomínka...na babi "tchýni", která už nežije, na čas sladkého lenošení, na dětské hry, slunce a stín...dodnes cítím tu vůni a chvění světla ve větvích stromů....miluju tuhle stránku...
Tohle byl můj evropský úspěch :-)...ne, že by na tom záleželo, pro to stránky netvořím, ale stějně to potěší, když si stránku vybrali na svoji webovou stránku francouzského časopisu Histoires de Pages... je tam, a s ní i zmínka o českém scrapbooku :-)...
Stránka, ke které musel nazrát čas...musela a chtěla jsem si ji udělat, až to bude nejmíň bolet , ale nejvíc cítit, až budu mít ten největší pocit zvěčnění...byl tak mladý můj švagr a měla a mám ! ho moc ráda...cítím to, jako by odletěl do Ameriky, jako by byl...jen vzdálený...
ATC ( artist trading cards ) mě uchvátily...zamilovala jsem se...jsou to maličká umělecká dílka a velmi mě baví různé pohledy a různá zpracování...miluju ATC :-)
Bez ohledu na body a vítězství, tuhle stránku miluji. Jsou na ní moji tři synové a první vnouček.

Kolíčky měly veliký úpěch, bylo to jednoduché a radostné tvoření.

A tohle je Matýskovo tvoření. Kalendář dělal skoro sám, moc jsem mu nepomáhala. Je velmi šikovný a mě těší jeho zájem a chuť tvořit.
PŘEJI VÁM VŠEM NÁDHERNÝ NOVÝ ROK, SPOUSTU ČASU, NÁPADŮ A RADOSTI Z TVOŘENÍ, A K TOMU SAMOZŘEJMĚ PATŘÍ I ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ A LÁSKA...PAK JDE JAKÁKOLIV ČINNOST NEJÉPE. NAVIDĚNOU I V ROCE 2012. :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA