Zimní

21. ledna 2012 v 23:31 |  STRÁNKY
Letošní zima dala by se parafrázovat slovy..."Tento způsob zimy, zdá se mi poněkud podivným...". Na Nový rok bylo úplně jarní počasí, sníh ještě pořádně nenapadl a když něco padá, je to jen déšť. Tuto zimu jsem ještě nevytáhla ani zimní boty, párkrát čepici a rukavice, a bundu nosím taky podzimní. Možná, že je to chyba...Možná by mělo pěkně mrznout, aby vymrzly všechny zákeřné bacily, které pak neví co by...a skáčou po lidech. Minulý týden na mého syna, na vnoučka...a teď na mě! Tak si tu lepím s nudlí u nosu, v teplých ponožkách a s hrnkem čaje se zázvorem. Já vím, to nic není, žádnou nemoc si nemůžu dovolit :-)), takže ještě neděle pěkně doma v teple a v pondělí musím být fit :-)

Takže je jasné, že takovéhle záplavy sněhu nejsou z letošní zimy, ale ze zimy revolučního roku 1989. Tolik sněhu bylo už v listopadu! Samozřejmě, prožívali jsme všechno nové dění a změny ve společnosti, ale náš synek byl malý a toho zajímalo úplně nejvíc to bílé studené cosi, co se dalo cpát do pusy, do čeho se krásně padalo a po čem jezdily sáňky. Poprvé ve svém maličkém životě si užíval sníh, v roce minulém ho sledoval jen z kočárku. Tohle byla veliká radost a my máme spoustu fotek ze sněžných radovánek na konci roku 1989.

* Ty velké sněhové vložky jsou z pauzáku a dostali jsme je kdysi v obálce s přáníčkem od naší banky :-), bílé kruhy jsou otisk "špulky" od stuhy - potřela jsem ji akrylkou a pak otiskla, akrylkou jsou lehce potřené i okraje fotek. Opravdu jen lehce, neb akrylka rychle schne a prostě ji nerozetřete, když dáte větší vrstvu. Takže na to stačí plochý štětec, vymáčknout si lahvičky kousek barvy na nějaký papír a tam si barvu rozetřít do štětce, kousek zkusit na papír ( tím se zbavíte toho největšího nánosu barvy ) a pak jen lehce ošmudlávat fotku. Nejlepší je, když "ošmudláváte" přes papír- tedy z papíru na fotku. Chce to trochu cviku, ale efekt je moc pěkný, na zimní fotky jako dělaný. Štětec, kde je barvy málo dělá nejlepší efekt, a nejlepší je opravdu plochý a spíš hrubý. *
Tak jsem ještě dnes vyfotila názornou ukázku, snad to bude více pochopitelné :-)

Děkuji vám za návštěvu a přeji vám hezké, zdravé dny :-)
 


Komentáře

1 veverka.Hela veverka.Hela | E-mail | Web | 21. ledna 2012 v 23:38 | Reagovat

Úžasňáková stránka. Teda natřít špulku a tiskat, to by mne nikdy nenapadlo!

2 Gabreta Gabreta | Web | 21. ledna 2012 v 23:49 | Reagovat

[1]: Jdou otiskovat i různé kalíšky ( od léků ) , ale i malé špulky od nití ( špunty třeba ;-) ) . Akrylkou stačí potřít jen lehce a otisky jsou pak nepravidelné a to je zajímavější než jednolitý otisk. Samozřejmě si dá použít i normální razítkovací polštářek a přetřít jím ty kalíšky, špulky atd., ale na tmavý papír je akrylka lepší.

3 olina olina | 22. ledna 2012 v 12:45 | Reagovat

krásná a nápaditá stránka!a dík za podělení se o fígle, ty "posněžené" okraje fotek se mi moc líbí.

4 Iriska Iriska | 22. ledna 2012 v 20:37 | Reagovat

Moc se mi líbí ta červená na zimní stránce, má to šmrnc. A vychytávky - prostě zlaté české ručičky :-)

5 Milena Milena | 23. ledna 2012 v 7:27 | Reagovat

Hani, krásný článek a samozřejmě i stránka. Moc se mi líbí ten červenobílý papír, připomíná mi to peřinu. A na fotkách je sněhová peřina. :-) Jsi moc hodná, že ses s námi podělila o své vychytávky. Původně jsem si myslela, že ty okraje fotek jsou upraveny softwarově.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA