Únor 2012

Únorový diktát

28. února 2012 v 9:48 STRÁNKY
Únorový diktát už byl v pořadí 43! Samotnou mě to číslo překvapilo. Ne všechny jsem dělala, protože mě moc nebaví číst návody ( na cokoliv ) a když to vypadalo moc složitě, o to víc se mi do toho nechtělo. Diktát jsem zatím diktovala podruhé. Protože vím, jak je to se mnou, předpokládám, že ostatní to nemají o moc lepší ( neznám nikoho, kdo by milovat četbu návodů ;-) ) a tak jsem se snažila vybrat stránku relativně jednoduchou, ale s prostorem k vlastní zdobící iniciativě, a hlavně ji jednoduše a srozumitelně nadiktovat. Aby nikoho neodradila už délka textu;-). Musím se pochválit, povedlo se. Vybrala jsem moc hezkou stránku ( ona je v originále hezká i barevně ) a zřejmě se mi i to slovní podání povedlo tak, že nikdo nechybil. Přišlo neuvěřitelných 19 stránek a jedna krásnější než druhá. Měla a mám z toho velikánskou radost, je to pro mě větší odměna než nějaká výhra :-) Na všechny stránky se můžete podívat zde a klidně si můžete zkusit udělat stránečku i vy :-).

Předloha od Creanalys.


A moje "titulka" na golfovou kroniku za rok 2011.
Protože je moje stránka na formátu A4, musela jsem si předlohu trochu upravit, přidala jsem si fotku a celý kruh nahradila jen kytkou. Pro zvědavce :-) - krůcánky už na podkladovém papíru byly, jen jeden jsem vystřihla a nalepila přes spodní fotku. Vystřižená je i kytka, sice na papíru taky byla , ale na jiném místě. Ten papír už mám hodně dlouho a konečně našel použití :-)

Děkuji vám za návštěvu a přeji krásný den.


Projekt 2012 - únor

24. února 2012 v 9:45 STRÁNKY
Do všech stránek Projektu 2012 se pouštím hned. Ne, abych je měla z krku, ale abych neměla stres, že je budu dělat na poslední chvíli, je to tedy spíš pro můj klid. A taky mě baví udělat úkol hned, byla jsem vždycky pilná žákyně ;-).

Projektový únorový úkol č. 1 zadaný Pettií byl nový, ještě jsme nic takového nedělaly. Z jí předložené stránky jsme si měly vybrat 5 prvků a ty použít na své stránce. Lift se nevylučoval, takže některé liftly, já ne.
Předlohou nám byla stránka od Lynn Ghahary.

Mých 5 prvků jsou: roh, praporek, ptáček, kytky, mašlička, knoflík, visačka, tři fotky...aha, je jich víc :-) to nevadí ;-)

Druhý úkol byl od Haczka a byl to oblíbený sketch, tentokrát od Kesiart.

Já jsem se vrhla na golfovou kroniku a oba úkoly se mi tedy moc hodily .


Ještě jsem udělala v rámci diktátu i titulní stranu kroniky, ale to až příště .

Děkuji za vaši návštěvu a užijte si báječný víkend, předpověď slibuje docela příjemně :-)

Golfová kronika - část 2

23. února 2012 v 17:48 ALBA
Golfová kronika už je předána - stihla jsem ji po narozeninách :-), tak vám naložím další část. Teď už mi na stole leží cestovní mini z novoroční Francie a v hlavě se líhne nápad na jarní Paříž...tedy skutečnou cestu. To kdyby vyšlo...Úžasný
Zatím tedy makám, tvořím, lepím, kolem mne zase ta tvořící spoušť, či-li kreativní bordel. Miluju to, všechny ty věcičky, vytahaná razítka, stužky, papíry, to hrabání se v hromadách materiálu a nacházení pokladů dávno uložených a znovu objevených. Největším zdrojem pokladů je krabice se zbytky. Když jsem ji jednou vzala děvčatům na kurzík, sama jsem žasla, co všechno objevily a upotřebily ;-). Je to zábava.
Jistě si všimnete, že kromě všemožných bordůrovacích, krůcánkových a rámečkových razítek jsem hojně použila i razítka "ketovská". Sem se mi některé hlášky docela hodily :-) Více se k razítkům dočtete na našem novém blogu .

Děkuji vám za vaši návštěvu a případné komentáře, jsem ráda, že se vracíte. Mějte krásný večer :-)

Nestíhám, nesvačím...Golfová kronika 2011

22. února 2012 v 23:23 ALBA
Nejsem si jistá, kde jsem tuhle hlášku slyšela, tak jsem ji zadala do "gůglu" a vyběhlo na mě tisíc odkazů, které hlásí: " nestíhám, nesvačím, nestačím...!" a prý že, včelí medvídci. No nevím, před čtvrt stoletím jsem znala večerníčky a televizní pohádky, ale teď už nejsem v obraze. Ale nestíhám....a mám dojem, že čím jsem starší, tím je to horší, jako by ten čas utíkal rychleji a nebo ho bylo čím dál méně... Obdivuji všechny ty zaměstnané ženy, které stačí psát na blog, tvořit stránky a albumy, ...a i jiné kreativní věci...starat se o děti, domácnost, žít kulturně, vzdělávat se, číst ...a být úžasné, upravené, hezké, vtipné a prostě skvělé. Mám depku a komplex...nestíhám....
( ale svačit, obědvat , večeřet...a podruhé večeřet...to pořád stačím :-)))) )
Takže další část golfové kroniky, která měla být už k Vánocům ( a nebyla ani k narozeninám ) jsem dodělala až teď , naštěstí rok 2011 nebyl tam moc hektický a nabitý golfovými událostmi. Ovšem můj rok to byl významný ;-)
Děkuji vám za vaši návštěvu a přeji dobrou noc :-)

Scrapvisačky na výměnu

17. února 2012 v 16:00 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Na žádost mých scrapkolegyněk jsem dělala ještě dvě scrapvisačky na výměnu. Moc mě baví. Miluji tyhle malé formáty
a zvláště něco jiného, než je tradiční stránka do alba :-)
Protože visačky šly poštou včera, dnes už , myslím, budou na místě...a stejně když tak neví, čí je čí :-)


Visačky jsem tentokrát barvila v celé ploše Distress Ink razítkovacími polštářky - moc jich nemám a tak jsem musela vyzkoušet i ty nové - červený, oranžový a taky trochu zeleného.


Ale hlavně jsem potřebovala vyzkoušet nové krásné velké razítko od Hero Arts. Strašně jsem po něm toužila a dlouho si ho odříkala...až jsem neodolala. Je nádherné. A pak už jen pár ozdob, to je, tak říkajíc, "brnkačka" ;-)...a na zadní straně je to soukromé, jen pro obdarované...o mém barevném a voňavém světě. Tak doufám, že potěším...

Děkuji za vaši návštěvu a mějte krásný víkend :-)


Art Journal 8

16. února 2012 v 0:14 ART JOURNAL
Nejen zima, ale ještě začal padat sníh. Myslela jsem si, že ten únorový už se neudrží, ale zatím ano, drží a sype se stále...Na silnicích jsou kalamity a to, co nám neřidičům připadá romantické a pohádkové, znamená pro ty, co jsou na silnicích, pohromu. Tak nevím...Jsem neřidič a pro mého muže je auto denním chlebem :-(((


Děkuji za vaši návštěvu :-)

...a vyhrává...

14. února 2012 v 19:02 SOUTĚŽE
V neděli odpoledne, po narozeninové oslavě, jsme si přivezli vnoučka k nám domů na noc. Často tu nespí, tak je to oboustranný zážitek - pro něj i pro nás. Byla společná večeře, vana plná pěny, šachy s dědou a pak maličký "večírek" , neb se muselo ráno vstávat do školy. Ale smočil jazýček v bublinkovém víně, protože jsme zapíjeli dědovo vítězství v turnaji. Před tím stačil ještě radostně promíchat v kloboučku mém červeném všech 22 lístečků a neb se mu balík stužek zdál obrovitý, rozdělili jsme ho na dvě části a tím pádem vylosoval vítězné stránky tři :-)

Půlku stužkového balíku dostane: BARTA

Druhou půlku stužkového balíku získává : TOMDA

A časopis vylosoval Matýsek pro: ULTRAVIOLET

Prosím pošlete mi na můj e-mail vaši adresu, abych zabalené dárky mohla co nejdříve poslat.

VŠEM ZÚČASTNĚNÝM JEŠTĚ JEDNOU MOC A MOC DĚKUJI, TLESKÁM ZA KRÁSNÉ STRÁNKY A TĚŠÍM SE NA DALŠÍ SPOLEČNÉ TVOŘENÍ.

Děkuji vám za návštěvu a přeji krásný večer všem :-)

Můj první sketch a vaše krásné stránky

12. února 2012 v 20:34
Když jsem vyhlásila "soutěž"- spíš tedy jen společné tvoření podle sketche, který jsem nakreslila ( do té doby jsem si nikdy nic nepředkreslovala a dělala rovnou "na ostro " ) , netušila jsem, jak se vám strefím do vkusu, chutě a nálady. Do dnešního večera ke mně dorazilo 22 stránek, jedna krásnější než druhá. Jásala jsem u PC a jásám pořád. Kdybych měla vybírat, nevybrala bych, protože jsou stránky krásné a já za každou vidím příběh, vzpomínku, to, co pro vás fotka a pak i celá stránka znamená. Cítím atmosféru a náladu a to prostě není hodnotitelné. Moc si vážím toho, že mi stránky poslaly i ty, které našly odvahu a zkusily to úplně poprvé, jsem šťastná, že se mi po dlouhé době a z veliké dálky ozvala kamarádka a sketch jí byl popudem si po velmi dlouhé době zase vytvořit stránku. Scrap se nezapomíná, stránka je nádherná ;-) Vážím si všech vašich stránek, vašeho času a nejradši bych nějak odměnila všechny :-) Tak snad jen přáním, které vám na dálku posílám, aby vás neopouštěla chuť tvořit, a chuť si hrát a doufám, že se budeme stále "vídat" a zase někdy si společně něco nalepíme :-) Děkuji všem a můžete se kochat :

BARTA

CEPILLO 21

DIANKA

FIDULA

HACZEK

INA

ISOBELKA

IVULKA

JAMI

KETA

LEA

MARTINA R.

MILENA

MIRČA

PETTIE

SHEILA

TOMDA

TONY

ULTRAVIOLET

VEVERKA HELA

YKA

ZIPOLINKA

Děkuji vám za vaši návštěvu. Dnes toho máte na prohlížení opravdu hodně ;-) , nebojte se komentovat...Hezký večer všem.

Dáreček od kamarádky

10. února 2012 v 14:27 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Pošťák zvoní vždycky dvakrát. Tento týden už podruhé ;-) Ještě rozespalá převzala jsem obálku a šla si ji do kuchyně ke kávě rozbalit. V obálce krásně poskládané psaníčko a dárek. Vlastně dva - bílé nitěné knoflíky ( jako kdyby kamarádka věděla, že je zrovna potřebuju...) a papírový box, krabička, pouzdro...na ATC kartičky. Zírám, neb jsem nikdy nic takového neviděla a jsem nadšená, protože mi to přijde velmi vtipné, šikovné, milé a ještě ke všemu pro mě :-))
DĚKUJI , MIRČO! :-)


Jak vidíš, vylepšila jsem to jen zapínáním na suchý zip :-).

Děkuji vám všem za návštěvu, těm 13 statečným, které vytvořily stránku podle mého sketche děkuji za zaslání ( a snad ještě nějaké stránky do neděle dojdou...) a všem bez rozdílu přeji nádherný, zimní, bílý a mrazivý víkend:-) Užijte si ho!

Kurz scrapbooku v Berouně

9. února 2012 v 19:55 KURZY A SETKÁNÍ

Těším se na vás :-)

Nácvik na challenge

9. února 2012 v 0:35 STRÁNKY
Ještě než jsem poslala svoji stránku do lednové challenge, tu konečnou, udělala jsem si jednu jen "cvičně". Udělat jsem ji chtěla, neb mě baví dělat ty srovnávací stránky s fotkami z různých období. Navíc jsem měla chuť udělat si něžně bleděmodrou stránku, chlapečkovskou, protože ač jsou naše děti už dospělé, jsou to pořád naše malé děti ;-)


Na téhle stránce jsem se docela vyřádila - podklad jsem embossovala ( peříčková razítka v akci od Pretty :-) ...no nekup to...) , embossovaná jsou i Ketina písmenka, použila jsem nově natištěná razítka od holek z mého klatovského klubu, nalepila jsem korálky, což mě teď díky lepidlu ( BIC ) od Haňule moc baví a výseky kytiček a motýla, které jsem jen dala naruby, barvou dolů, aby navrch byly bílé. Jak jinak, bavilo mě to ...;-)

Děkuji za návštěvu...a krásnou dobrou noc :-)

Diktát č.42

7. února 2012 v 11:41 SOUTĚŽE
Od nového roku máme na scrapbook.cz každý měsíc vždy dva projekty a k tomu challenge a diktát. U všeho mě baví to, že je to výzva, že je to zkouška, že je možnost . A nemám problém, protože stránek mám před sebou ještě spousty a tohle je jen popud k rychlejšímu běhu na mé závodní trati ( to je samozřejmě vtip…jediný závod, který vedu, je sama se sebou a svým časem…bohužel už vím, že nejsem nesmrtelná a čím je člověk starší, tím čas rychleji běží:-( ) .
Diktát , už 42. v pořadí, nám tentokrát diktovala Vertom, to znamená, že zadání je jen slovní. Dopředu nevíme, jak stránka vypadá, jen si ji podle popisu nakreslíme... nebo taky ne, někdo možná jede rovnou na "ostro".. a pak nalepíme.

To je předloha od Kristine Davidson z Pagemaps.com, podle které nám Vertom diktovala stránku.

A tohle je můj výtvor:-)
Na stránce jsem použila nové velké pozaďové razítko zdi od Kety, měla jsem ho jako první :-)

Ten, kdo pošle svoji diktátovou stránku v nějakém, dopředu určeném pořadí, stává se vyhlašovatelem nového diktátu na příští měsíc. A kdo myslíte, že vyhlásil diktát na únor? Přece já! Takže kdo by chtěl, může si udělat stránku podle diktátu jen tak pro sebe a nebo ji poslat do pomyslné soutěže ( tady se o nic nesoutěží! ) na scrapbook.cz. Tentokrát přes moji adresu…scraptime ( zavinutá rybka ) seznam.cz do 27.února.
Zadání diktátu najdete zde:

Děkuji vám za návštěvu a přeji vám krásný, bílý a inspirativní den :-)

Challenge leden

5. února 2012 v 18:24 SOUTĚŽE
Challenge už na scrapbook.cz běží od konce roku 2007. Tehdy přišla s tímto nápadem Roberte, přece jen ve Francii byly( ty scrapařky ) a jsou vždy o kousek dál, mají delší scrapařskou historii než my. Challenge je výzva, je to o tom, zkusit udělat něco jinak než jsme zvyklé, použít jiné věci, poprat se s nějakými danými podmínka. V tomto smyslu mě challenge baví, ne jako soutěž, ale to už bych se opakovala s vysvětlováním :-). Prostě scrapbook je pro mě práce tvořivá a ne soutěživá.
První lednovou challenge vyhlašovala Katie a zadáním bylo zase něco dobrého "uvařit" dle daných ingrediencí:
Jednu nebo dvě fotky smícháme s něčím modrým, něčím utrženým a něčím kostičkovaným,
pořádně zamícháme, přidáme minimálně jednu visačku a razítko, necháme vykynout a pak okořeníme alespoň jedním, nejvíce ale pěti brads.
Do těsta můžete přidat samozřejmě i další suroviny dle vašeho výběru, ale tyto nesmějí chybět!

To mám ráda a neb mi nad stolem visí jedna dávná a mnou velmi milovaná fotka, protože je z doby, kdy jsem poprvé viděla mého součaného manžela, kdy jsem se zakoukala, zamilovala...a on to ještě vůbec nevěděl :-)...pustila jsem se s nadšením a láskou do "vaření".
To, co jsem si uvařila mi taky chutná :-)


Děkuji vám za vaši návštěvu :-)

Art Journal 7

4. února 2012 v 13:49 ART JOURNAL
Brrrr, je strašná zima, nejlepší je vůbev nevylézat z domu a být pěkně v teple. Já vím, nejde to, máme svoje povinnosti a úkoly. Zima je veliká , ale přesto to mám ráda. To, když člověk přijde vymrzlý domů, do tepla, uvaří si hrnek čaje , opře se zády o radiátor a celým tělem se mu začne rozlévat slastné teplíčko...Prostě je únor a v únoru je zima. U nás je dnes i sříbřitě pocukrováno :-)
Takže jsem si chtěla udělat stříbřitou zmrzlou stránku do deníku, jenže nemám glitry ani jiné blýskavé ozdoby, tak zůstalo jen u mírného embossu stříbrným práškem a průhledným s glitry ( nejsou moc patrné ) a bílých a modrých vloček.
To před týdnem bylo ještě příjemně, zvláště v kině na českém filmu Láska je láska :-).Děkuji za návštěvu a mějte pěkný, i když mrazivý, víkend :-)

Scrapvisačky jako vizitky

3. února 2012 v 21:29 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Již pár let běží na scrapbook.cz akce, při které si scrapařky mezi sebou vyměňují visačky jako osobní vizitky. Visačka je 14 cm dlouhá a 8 cm široká. Tuto velikost je třeba zachovat, neb si mnoho z nás dává visačky do udělaných albůmků. A tak...aby byly všechny stejné :-). Dlouho už jsme si visačky neměnily, ale v poslední době došlo k přílivu nových tváří na našem nejstarším scrapařském webu a ty iniciovaly výměnu. Celkem se do výměny přihlásilo 14 nadšenkyň, naštěstí jsem dělala visaček jen 7, neb s ostními už jsem měnila. Visačky mě moc baví, takže s nimi nemám problém, jen je lepší dělat jich míň, aby byla zachována kvalita. Baví mě dělat každou visačku jinou, však víte, že sériovky mě nelákají. Takže...kdyby si některá z vás chtěla vyměnit visačku, ráda :-)
Tady je vzor:


Děkuji za vaši návštěvu a nezmrzněte :-))

Nový blog

3. února 2012 v 6:41 PELE-MELE
Moje kamarádka Keta založila nový blog. Ráda by, aby nový blog se stal místem setkávání všech zájemců o scrapbook, o práci s razítky, kartónovými alby a kartónovými výseky, všech, kteří se chtějí dozvídat novinky, typy a rady, kteří se chtějí kochat, ale i těch, kteří chtějí aktivně přispívat a předávat svoje zkušenosti a nápady dalším.
Zatím jsme v týmu 4 - Keta, já , Andrea a Monika ( Elion ) . Budeme se snažit být hodně akční, aby každý den, kdy přijdete na "návštěvu" vás nějak překvapil a obohatil. Abyste si s námi zasoutěžili, zahráli, předvedli svoje umění a něco i získali.
Takže tady jsme :-) http://www.blogketa.cz a zrovna si tam povídáme o tom, jak ukládat razítka .

Děkuji za návštěvu a přeji krásný mrazivý den :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA