Březen 2012

Hurá na sraz!

29. března 2012 v 14:02 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Letošní jarní scrapbookový sraz je už doslova za dveřmi. Zítra ráno vyrážím směr Praha a odtud s Andrejkou a dalšími pasažérkami do Luk u Jihlavy. Ne, sbaleno ještě nemám, ale vzhledem k tomu, že jedu jen na jeden den a noc ( v sobotu mě čeká parádní oslava šedesátin mého nejlepšího kamaráda ) , nebude to složité. A na scrapování, krom fotek, bychom vše měly mít na místě. Takže jde jen o pár svých věciček, nůžky, lepidlo, možná razítkovací barvy...nehrotím to. Albůmky na "chlubení ". Nikdy mě nebavilo tahat s sebou "třicítky", takže tyhle malé, to je jako nic.
Těším se, i když jedu na krátko. Některé ženy znám, jiné ne...a představuji si, jak to chodí na srazech školních...a co manžel, a děti...No, na scrapsarazech je všechny vidíme v albech, ale mě už s vidinou nějakého školního srazu napadla "představenka", takové malé rodinné albumko do kapsy, do kabelky...TO JSME MY. To se může hodit.
Koupila jsem si při nákupu mých oblíbených obálek i průhledná plastová pouzdra na průkazky. Ta širší, aby se do nich vešla i nazdobená kartička.

Z bílé čtvrtky jsem si nařezala kartičky. Vzala jsem všemožné zbylé fotky a vybrala z nich moje milé tak, aby se mi hodily na kartičky. A polepila a nazdobila kartičky oboustranně. Byť to vypadá jako nic, trvalo mi to celé odpoledne. Nechápu, jak může někdo udělat minialbum za půl hodiny!
Pouzdra jsem proděravěla kleštěmi , aby se dala navléknout na otvírací kroužek. Kartičky jsem zasunula dovnitř tak, aby otvor byl dole a při prohlížení se dala klidně kartička vyndat a prohlédnout. Plast je trochu zkreslující a v tomto případě slouží hlavně jako přepravní ochrana ( aby se "albůmeček" válející se jen tak v kabelce neponičil ). Kartičky v pouzdře drží, že by samovolně vypadly, to nehrozí. A je to, hurá na sraz!
Děkuji vám za návštěvu a já pádím balit :-)

Scrapvisačka pro Kamču

28. března 2012 v 0:03 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
To už jsem asi mnohokrát napsala, že mě baví dělat všelijaké drobnosti, zvláště drobnosti pro radost a úplně nejvíc ty cílené. Visačku pro Kamču jsem dělala s radostí největší a jsem ráda, že jsem potěšila a navíc, jako úplně první :-)


Fotku na visačku jsem "postaršila" na stránkách http://labs.wanokoto.jp/olds. Jsou i v angličtině. Je to jednoduché a jen si to pro legraci zkuste :-). Já to občas s fotkou udělám, když se mi to hodí. Jako teď. Použila jsem na visačku krásný papír z kolekce En Francais od Primy , které jsem si koupila na minialbum z Paříže ( snad už na něj dojde...) . Všechno jsem "odrbala ničítkem ", které ovšem dokáže nahradit i pilník na nehty. Ručičky a nápis jsou z něčeho...už nevím...ze sáčku od stuh, razítka...? A papírový fotofilm jsme si na naší minulé scrapschůzce řazaly s holkama na Big Shotu, který donesla kamarádka. Razítko Gabreta mi udělala Keta.
A kolik mám visaček? 48. Takže moje nabídka na výměnu stále platí...padesátka je na dohled :-)

Děkuji za návštěvu a přeji vám krásnou dobrou noc .

Překvapení !

25. března 2012 v 22:17 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Miluji překvapení. Překvapení, která jsou milá a radostná. Miluji dopisy. Klasické dopisy, do obálky, které přijdou poštou a najdu je ve schránce. Takové dopisy už mi přijdou málokdy. Dopisy ve schránce jsou obvykle jen výpisy z banky ( neradostné :-( ) , složenky, nebo "tlusťochu zaplať", kdy ani nevím, kde přišly ty organizace k mojí adrese, ale chtějí zaplatit na to, a na to a nebo na ono…
Ale obálka, která mě překvapila ve schránce v pátek byla jiná, orazítkovaná kapradinami a beruškou ;-), tedy jasně scrapařská :-O….ale nic a od nikoho jsem nečekala a tak nevěděla... Luštila jsem razítko…Praha…pořád nic…až jsem obálku otočila a našla zpáteční adresu…, ale to jsem pořád netušila, proč mi Kamča píše?
Nikdy jsem nervala obálky už ve výtahu, ale čekala až na klid domova…jako teď…
Kamča mi posílá visačku a prosí o výměnu, že to nějak nepostihla dřív ne netu…Visačka je nádherná a já jsem nesmírně potěšena, že ji udělala pro mne, aniž by tušila, že na výměnu přistoupím ( proč bych nepřistoupila, to bych byla fakt …) . Mám velikou radost a skoro okamžitě se pouštím do visačky pro Kamču…Zítra ráno ji odevzdám pošťákům…

Děkuji vám za návštěvu :-)


Obálkové minialbum

22. března 2012 v 1:05 MINIALBA
Zamilovala jsem se do obálek a malých alb. Tím myslím všechna alba kromě klasických scrapbookových "třicítek". Ta už mě nějak přestávají "brát", ale neb mám v této velikosti rozděláno několik projektů, budu samozřejmě pokračovat. Ale…začínají pro mě být moc velká, neskladná, špatně se s nimi manipuluje…To tahle obálková albíčka , ta jsou fajn.

Po albůmku z Colmaru mi ještě zbyly nějaké obálky, rozřízla jsem je na půl a pustila se do výroby mini albůmku ( velikost 12.5 x 17.5 ) mého nejmladšího vnoučka Ondry. Můj úmysl byl, že to bude album pro "mladé", ale už v půlce práce jsem se rozhodla, že ne ;-), že si ho nechám .
Dnes jsem nesla albůmek ukázat do školy…Jé, to je nádherný, tím by ses mohla živit!...Celkem klasická reakce.
Fakt? , odpovídám. A kolik bys dala za takovéhle albumko? Krčení rameny. Tisícovku? Údiv. No…
Aha, takže žádné živení, jen divení.
Schválně jsem to doma spočítala:
5 obálek á 7 Kč - ( řezala jsem je na půl ) - 35 Kč
Asi tak 3 celé papíry - 60 Kč
1 papír na desky - 10 Kč
8 spirál na svázání - 16 Kč
Něco zbytků…papíry, brads, samolepky, stuhy, ozdobičky…řekněme - 100 Kč
Materiálově tedy celkem dobré, nic drahého.
A dále...19 stránek velikosti 12.5 x 17.5 + tři vnitřní do kapes
Práce- 20 hodin ( vím to přesně, byla jsem doma sama, měla jsem se učit, ale nemohla jsem se odtrhnout od tvoření , tak jsem si říkala, až ve 12, až v jednu…a první den jsem šla spát ve tři ráno…a dodělala album druhý den. Koukala jsem při tom do učebnice na slovíčka, ale to víte, v hlavě jich moc nezůstalo ;-) )
Jestliže bych počítala stovku na hodinu …jsou to 2 tisíce :-O + to ostatní…a máme tu sumu 2221 korun.
Hmmm…to bych nedala….nedala bych ani tu tisícovku! Neb vím, že si to umím udělat sama , a kdybych neuměla, asi bych radši nacpala fotky do plastového alba ( z pohledu toho, kdo má platit). Jako dárek je takové album určitě skvělé, ale…myslím si, že neznalý člověk to nemůže ocenit. Vím to z vlastní zkušenosti.
Takže si tvořím pro sebe a pro své milé :-) .Děkuji vám za návštěvu :-)

MOJE NEJ od Martiny

21. března 2012 v 12:32 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Dnes zazvonila pošťačka a přinesla mi dárek :-)...nečekala jsem a tak jsem byla překvapená :-O

Díky, Marti, stránečka se mi moc líbí. Moje oblíbené barvy, i některá Tvoje NEJ se shodují s mými :-)... Ty a děti...to je dobré...jen nějak ty cizí manžele a přítele bych ve svém albu kamarádek mít nemusela :-)

Všem děkuji za návštěvu...a dnes ven, na sluníčko :-)))

Moje nej

19. března 2012 v 12:43 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Na scrapbook.cz probíhá už několik let akce: Moje NEJ. Některé scrapařky si mezi sebou vyměňují stránky do alb o tom, co mají nejraději. Většinou každá udělá stránku s fotkou svojí rodiny, manžela, dětí...což mi nepřipadá moc vtipné. Beru to jako naprosto logické, že moje rodina, manžel a děti jsou moje nej :-) a mám je na světě nejradši a tak bych si myslela, že by mohlo jít ještě o další moje nej, co není tak vidět. Takže se téhle akce neúčastním. Stránek Moje nej jsem udělala pár, a to doslova. Vyměnila jsem si stránku s Iťou a s Aktijkou.Teď mě poprosila o výměnu Martina , takže potřetí...co mám nejradši...MOJE NEJ :-)V podstatě jsem na stránku ( 20 x 20 ) použila fotečky, které mi zbyly, když jsem dělala titulní stránku k albu z dovolené. Ale je na nich skoro všechno, co mám ráda ...medvědi, moře, majáky, přístavy, hrady a zámky, cestování, jídlo, kolo, kytky, dovolená, Francie...vlastně i tak trochu nenápadně i ten manžel :-).
Takže Marti, čekej pošťáka a já se těším na tvoje NEJ :-).

Všem děkuji za návštěvu :-)

Scrapovací večírek ;-)

16. března 2012 v 18:34 PELE-MELE
Na tomhle místě jsem dnes chtěla ukazovat, jaké krásné stránky jsme vytvořily včera večer.
Pozvala jsem svoje kamarádky na scrapovací večírek. Slíbila jsem, že udělám sushi, třepací dort a budeme společně scrapovat. Aby nemusely nic tahat, všechno jsem připravila, fotky, papíry, pracovní místa. Dort odpočíval v ledničce a po páté hodině jsem se pustila do sushi, aby bylo čerstvé. V sedm přišla Zdenka. Za ní Míša. Pavla byla na přednášce, slíbila, že přijde na osmou, Gábina měla nemocné děti, neslibovala nic...nakonec přišla také. Než dorazila Pavla, prošmejdily holky moji pracovnu a já svázala Míše albůmek. Než jsme vše prohlédly a prodebatovaly ( přišlo mi nové razítko a papíry...a taky výhra od Pretty :-)) ) , byla Pavla za dveřmi. Konečně jsme sedly ke stolu...mňam...sushi, víno, dort, zákusky, kafíčko...povídaly jsme, hodně se nasmály, probraly nejen scrap, ale vlastně skoro vše:-)...jen na to vlastní scrapování nějak do 2 hodin nedošlo...Takže nic...Ale ráno jsme si posílaly esemesky , jaký to byl bezvadný večírek, i bez scrapu ;-)Děkuji za návštěvu a mějte krásný, sluníčkový víkend :-)

Krabičky nevyhazuju

15. března 2012 v 10:41 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Tuhle večer, ne , že bych neměla do čeho lípnout ;-), jsem si z kuchyně přinesla kulatou krabičku od francouzského sýru. Je z tenké překližky a to přece nemůžu vyhodit. Odhrnula jsem ze stolu colmarské album a jen tak, jako intermezzo, jsem si vyrobila jednu kulatou krabičku na dárek, nebo jako dárek? Pořád mě čeká jedna cesta za písmenkovou kamarádkou, takže dárek už je hotov …teď už jen se vypravit…
Krabičku jsem polepila obyčejným, přírodně hnědým tvrdším papírem ( tím, co zbyde z ruličky barevného balicího papíru - na tomhle je ten papír namotán ) a potiskla písmenkovým razítkem. Přes něj jsem natiskla různé rostlinné motivy, částečně i embosovala. Na víčko jsem nalepila změť kytek a lístků také v přírodních barvách, zelené a hnědé, středy kytek jsou z oranžových korálků . Při poslední výměně scrapzávisláckých visaček , kterou jsem organizovala, jsem sem tam dostala od holek se zásilkou i nějaké drobné dárečky. Od Markéty krásné motýlky, tak jsem hned jednoho upotřebila a posadila ho na květy.
Celá krabička se zavazuje hnědou stuhou s puntíky. Puntíčky mám ráda a ta stuha se mi moc líbila , připomíná mi šaty Pretty Woman :-) , pamatujete? Ty, které měla na dostizích, měla k nim klobouk a vypadala úchvatně .
Stuha je zespodu nalepená na krabičku a přikrytá papírem, takže není vidět a je vidět jen po stranách ( nalepená oboustrankou, jak jinak ) a zavazuje se přes víčko. Vnitřek krabičky jsem taky vylepila, zelenkavým papírem.

Děkuji, že jste tu byli...a přeji den plný slunce :-)

Cestovní album - Colmar 5

13. března 2012 v 22:33 MINIALBA
Blížíme se ke konci. Poslední městečko, které navštívíme, je Eguisheim- je nádherné. Za světla i za tmy :-)...Pak už jen zpět do Colmaru, uděláme si skvělou novoroční večeři a ráno zabalíme, odevzdáme klíče, nakoupíme zásoby vína a pádíme zpět domů....


A to je všechno. Zbyly nám vzpomínky...a mně album :-)

Vám děkuji za návštěvu a komentáře, a jestli jste pochytili nějakou inspiraci, tak je to jen dobře :-)

Cestovní album- Colmar - 4

13. března 2012 v 12:13
Silvestrovský večer jsme měli gurmánský :-), jak jinak, ve Francii! Takže jsme seděli u stolu a jedli a povídali si a pak si přiťukli pravým šampaňským a koukali na ten poprask venku z okna :-)

Za odklápěcí stránečkou jsou ty dobroty :-)


Ráno jsme si pospali a pak vyrazili na výlet po okolí.
Ty bílé krůcánky jsou samolepka . Stránka se opět odklápí a za ní je schováno, jak si pomlaskáváme nad polévkou z hrnečku :-)


Tahle písmenka jsou stará jako můj scrapbook, byla součástí jednoho z mých prvních nákupů v ko-hobby, a oni je tam dokonce ještě mají :-O, jen bez potisku.


Ještě není konec, ale slibuju, přiště už bude ;-)

Děkuji za dnešní návštěvu .

Cestovní album - Colmar - 3

12. března 2012 v 9:47 MINIALBA
V sobotu večer jsem měla doma na návštěvě syna se snachou. Upekla jsem alsaský koláč tarte flambée a jako dezert pekl muž jablíčka v těstíčku. Víno bylo francouzské, ale ne alsaské, to už jsme vypili...Po jídle jsme prohlíželi album a vzpomínali...


Užili jsem si fakt spoustu legrace i při vzájemném focení :-) ( tady jsou hned tři Ketina razítka - modrý podkla, pusinka a nápis )


Konečně COLMAR!
Na předání klíčů jsme byli s majitelkou domu domluvení na osmnáctou hodinu. Již pět minut předem jsme postávali před domem a áchali a óchali...je krásný, že? Paní Francouzka přicupitala na kramflíčkách skoro přesně :-) , předvedla nám byt, dala nějaké rady a odcupila zpět. My nadšeně probíhali bytečkem a dělali první fotky.
Na nápis COLMAR jsem opět použila ta krásná písmena od Cosmo Cricket.


Tady jsem stuhu, kterou jsem slepovala fotky do odklápěček, "maskovala" bodrůrou z raznice, nějak se mi zdálo, že se to k tomu víc hodí...Fotky z večerní prohlídky města jsou vložené v kapse.
Ráno jsme se probudili do silvestrovského dne a hurá ven...


Rámeček jsem potiskala Ketiným novým krásným razítkem, a když se odklopí...


...je tu nejhezčí část Colmaru - Petit Venice, nebo-li Malé Benátky. V létě v záplavách květin, teď s vánoční výzdobou.
Ve městě pokračoval ještě i na Silvestra vánoční trh a tak jsme prohlíželi všechny ty krásné věcičky, popíjeli svařáček a ochutnávali dobrůtky...jako třeba právě tarte flambée nebo chocroute ( šukrut ) ...to je alsaské zelí s klobásou.


a fotili a fotili ...a blbli u obchodů se suvenýry :-)...To, co mám na hlavě je klobouk v podobě komínu s čápem, symbolem Alsaska. Škoda, že jsem si ho nekoupila, moc mi slušel :-))))))))


Pak se nad městem ukázala duha, všichni ji vyfotili...a pomalu přicházel večer...silvestrovský večer...


Děkuji za vaši návštěvu...a zase příště :-)


Cestovní album - Colmar - 2

11. března 2012 v 2:45 MINIALBA
Když jsem dělala svoje první album z obálek, chtěla jsem kvalitu a nešetřila - koupila jsem si obálky s textilní výplní uvnitř a nadšeně se pustila do díla. Bez zkoušky, samozřejmě. Všechno dobré, až na to, že čtvrtka do obálky se vsunuje kvůli textilu uvnitř špatně :-( . Teď už jsem byla poučená, takže opravdu stačí obyčejné obálky.


Tady jsem zkusila místo stuhy použít dekorativní isolepu v podobě zipu, ale stuha mi nakopnec přišla lepší i elegantnější...
Skládačka se vyklápí nahoru i dolů a fotky jsou z obou stran.


Razítko domečků jsem vybarvila akrylovými pastelkami a rozmyla vodním štětcem.
Někdy jsem dělala "ouška" na vyklápění z raznice, někdy jsem ho udělala jen z kousku stuhy ( ouška jsou fajn, protože se tolik neosahají fotky ) . Ze zkušenosti vím, že když tam není ouško nebo něco, co napovídá, že stránka se má odklopit, nikdo neodklápí. Ovšem, jakmile prohlížející zjistí, že se odklápí a vyklápí skoro vše, rve a tahá i za to neodklápěcí :-))


Do všech obálek jsem vložila buď čtvrtku s cestovním deníkem, dalšími fotkami ( bez ozdob) nebo prospekty. Takhle mám všechno pohromadě a nemusím nikde nic hledat, když chci vědět, jak to tenkrát vlastně bylo...


Je toho ještě hodně, takže pro dnešek...děkuji za nakouknutí a zase příště :-)

Cestovní album - Colmar

10. března 2012 v 0:22 MINIALBA
Dala jsem se do výroby minialba z Colmaru , který jsme navštívili koncem minulého roku. Takže jsem v březnu celkem aktuální, že ;-). Fotek jsem zase měla spousty…a jak vybrat ty nejlepší, nejdůležitější, nejvýstižnější…? Tak jsem si navymýšlela spoustu všelijakých odklápěček a vyklápěček, abych fotek nacpala do alba co nejvíc. A hlavní bylo to, že jsem použila na výrobu alba obálky velikosti A5.
Ale ne tak, jak je používají Američanky. Prostě obálky byly pro mě nosičem, čili podkladem a hlavně jsem využila kapes na vložení dalších čtvrtek, na které jsem napsala cestovní deník a dolepila další fotečky, které pro mě něco znamenají, ale nemusejí být navrch viditelně v albu. No, trvalo mi to 14 dní, než jsem albůmek dodělala. Ale je komplet celé moje a moje . Největší problém pro mě bylo svázání. Kouzelnou mašinku zvanou Bind-it vlastním už dlouho, ale i ty největší spirály byly v mém případě malé. Takže co teď? Svazovat album gumičkou se mi nechtělo.

Když se dělá do alba harmonika, nebo nějaká jednoduchá vyklápěčka, většinou se použije jen čtvrtka. Ale ta se časem v ohybu překlesá…Takže…použila jsem stuhu. Na stuhu jsem si nalepila oboustrannou lepící pásku a tou slepila dvě fotky k sobě, nebo fotku k podkladu, aby se dala odklápět. Já vím, návody jsou nesrozumitelné…takže obrázek snad napoví víc.


Dělala jsem tak do alba všechno co se nějak vyklápělo a nakonec jsem tak album i "svázala": Úplně stejným postupem. Oboustranku na stuhu a vždy dvě stránky k sobě. Zatím to drží jako čert a nevidím důvod, proč by nemělo.

Do albůmku o velikosti 23 x 18 cm jsem umístila neuvěřitelných 100 fotek, tedy i včetně vystříhaných detailů a fotek na vložených čtvrtkách v kapsách.
Nedávno jsem s kamarádkou řešila výběr fotek do alba. Nechávám si fotek vždycky vyvolat hodně.
Za 1. Mám ráda fotky na papíře, a radši je budu mít všechny doma v krabici než v PC, kde není zaručena jejich trvanlivost ani stálost…už mi nějakým podivným zákrokem, který si nedovedu vysvětlit, zmizela celá složka fotek. Fakt jsem na žádný čudlík nezmáčkla! ;-)
Za 2. Nevím nikdy dopředu, jak bude můj projekt vypadat, takže teprve v průběhu tvoření fotky vybírám, hodně stříhám, ale nelituju , to bych nikam nedošla.
Zbylé fotky tedy dám do krabičky , nebo do normálního alba s plastovými kapsami, tam jsou jako v archivu.
Tak dost slov a předložím vám nějaké obrázky. Jsem na albůmek fakt pyšná! ;-)

PS. 101! Ještě jsem objevila jednu fotečku - na visačce !

Titulní strana alba. Album je ze třinácti obálek. Desky jsou z vlnitého kartónu, ale z tzv. jemné vlny. Kartón je koupený ve výtvarných potřebách v archu 50 x 70 cm. Desky na album jsou vcelku a mají velikost 51 x 18cm. Z toho je asi 4.5 cm široký hřbet, který kartón pěkně zakulatí. Jedna obálka s mapou a vyznačenou trasou cesty je nalepená na předsádce, na zadní straně je nalepená opět obálka , ale již pevně spojená s albem.

Jednotlivé stránky alba jsem fotila ještě před svázáním.
Na další stránce jsem konečně spotřebovala část krásných kartónových písmen ze sady od Cosmo Cricket, kterou jsem si koupila na srazu před dvěma roky. Nerozvážně. Ale papír se naštěstí nekazí a na každý materiál jednou dojde :-) Jinak při výrobě minialb nejvíc sahám do krabice se zbytky, kde nacházím i nespotřebované výseky z raznic, nepoužité visačky a podobné věci, které teď obvykle přijdou vhod. Takže ...ani kousek papírku nazmar :-)
A první vyklápěčka :-)

Pro dnešek ( on už je vlastně zítřek :-O ) vám děkuji za návštěvu...a pokračování přístě :-)
PS. Pokud vás zajímá i cesta jako taková, můžete si o ní přečíst tady .

Vypůjčené razítko v akci

8. března 2012 v 13:31 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Když už mám razítko půjčené, musím ho využít. Nejen to, že se urychleně chystám dělat minialbum z Paříže, kde ho na stránky určitě využiju, ale jak už jsem předeslala, vyrobila jsem si pár přáníček do zásoby :-) Rozhodně jsem nechtěla, aby byla všechna stejné, ačkoliv je pravděpodobně někdy dostanou různí příjemci. Prostě stejné věci mě moc nebaví :-(

Na tohle přáníčko jsem jako podklad použila Ketino nekonečné razítko. Tím, že je tisk vícebarevný (distresskami ) se celkem schoval ne moc trefený spoj…navíc jsem ho stejně pak zakryla kytkou. Celý narazítkovaný podklad jsem nalepila a pak prošila na základ z hnědé čtvrtky.
Květ je tentokrát natisknutý oranžovou distresskou ( spiced marmalade) , na okraji s trochou červené ( barn door ). Moc se mi to líbilo, tak jsem si natiskla ještě několik květů ve stejném stylu. Květ jsem tentokrát nekolorovala a jeden střed jsem si vyrazila kulatou raznicí. Střed je na květu opět přilepen 3D čtverečky, zrovna tak, jako celý květ na přáníčko. Uprostřed je přilepený knoflík s provlečeným bílým bavlněným provázkem ( na drhání - koupí se v klubíčku v papírnictví . Provázek se dá dobře i barvit ;-) ).
Hotovo, to nebylo tak náročné.
Na další přáníčko jsem použila jako základ světle žlutou čtvrtku, kterou jsem si potiskla svým malým textovým razítkem ( distresskou cruished olive ) a imitovala tak velké textové pozaďové razítko od HA. Vzala jsem si další oranžový květ a jala se ho vybarvovat vodním štětcem …ouha, nějak mi nedošlo, že tisk není stazonem , který se nerozmývá, ale distresskou, která jo…Ale chyba se mi najednou zalíbila, tak jsem přidala jen malinko pastelky a vytvořila opravdu akvarelový květ. Nic jsem nevrstvila, tentokrát jsem jen provlékla šifónovou stuhu a uvázala zeleně kostičkovanou visačku. Celý takto připravený podklad jsem nalepila na bílý základ přáníčka. Hotovo. Takové hodně jarní přáníčko…

Mám jeden hodně starý razítkovací polštářek, který moc nepoužívám. Je to sada filových barev, od světlé po tmavou, ale u sebe ( Versa Color ) , jednotlivé barvy se nedají vyndat a použít samostatně, takže se vždy tiskne vícebarevně. Tak jsem polštářek vzala, naťupala razítko a natiskla fialové květy na bílé přáníčko jako podklad. Z dalších oranžových květů jsem raznicí vyrazila středy květů a získala tak květy malé. I do jednoho fialového květu na přáníčku jsem vyrazila otvor "skalopkou " ( scalloped raznicí - nebo-li kolečkem s obloučky ) a dovnitř přáníčka vlepila jeden oranžový malý květ, aby tím otvorem byl vidět. Otvor jsem přelepila proužkem cihlového papíru s gratulací a celé přáníčko prošila na stroji.

Poslední přáníčko je ze zkušební verze nátisku razítka na bílou čtvrtku černým stazonem. Květ jsem zase vybarvila a čtvrtku ořezala na čtverec a zakulatila mu rohy. Kol dokola jsem tiskla textovým razítkem a zelenou distresskou. Celý čtverec jsem podlepila papírem ve fialových odstínech, aby ladil s kytkou. Stejným razítkem a stejnou distreskou jsem si potiskla i základ přáníčka, který je tentokrát z jemně kostičkované zelené čtvrtky. " Gratulace" je razítko od Kety. Zrovna tak jako "Všechno nejlepší", které je jen půlkou z razítka Všecno nejlepší k Tvým narozeninám. I ta druhá půlka by se dala dobře použít.


A teď už jen vyhlížím v kalendáři výročí ;-)

Děkuji vám za návštěvu.

Vypůjčené razítko

7. března 2012 v 1:47 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Na již popsané návštěvě jsem samozřejmě s Ájou musela prošmejdit její pracovničku na půdě :-), tedy ona to není přímo půda, jen takové otevřené patro nad pokojem. Takže je ve své pracovničce a zároveň i se svojí rodinou, která dlí v obýváku. Bezvadné. Pracovnička je skutečně pracovničkou, je malinká, ale krásně zásobená, Ája má všechno při ruce, ani se nemusí ze židle zvedat. Prohlížely jsme můj nejnovější albůmek, i Ájin rozpracovaný album a hotové smash deníčky . Obdivovava jsem je. Obdivovala jsem i razítko od HA, po kterém jsem kdysi moc toužila a pak si ho rozmluvila…Na, říká Ája, vezmi si ho. Ne to neee, to nemůžu přijmout…jen si ho půjčím. Tak jsem si v sobotu půjčila razítko , v neděli jsem si natiskla květy a v pondělí celý den pracovala. Za ten celý den jsem udělala 5 přáníček. Opravdu, za celý den. Kromě několika málo chvil, kdy jsem odvedla dítě do školy, nakoupila, vyprala, uvařila, pověsila prádlo, došla pro dítě do školy, odvedla dítě na autobus a došla na poštu. Asi bych se přáníčky neuživila :-) . Takže teď mám pět přáníček a žádná výročí v nedohlednu…
Tohle razítko je prostě nádherné, má tolik možností použití a to jsem ani nehledala na webu HA jak se s ním vypořádali tam.
První a nejvydařenější přáníčko (dalo mi nejvíc práce ) jsem dělala technikou kolorovaného razítka. Nejdřív jsem si květ třikrát natiskla černým Stazonem ( razítkovací polštářek s barvou, která je voděodolná , rychle schne a nerozmazává se ) . Jeden květ jsem nechala celý a kolorovala ho akvarelovými pastelkami tak, že jsem vodním štětcem nabírala barvu rovnou z pastelky. Druhý květ jsem vystřihla bez prvního okraje, třetí je vlastně vystřižený střed.
Vše jsem vybarvovala. Tím, že jsem používala vodní štětec, tedy vodu, květy se trochu pokroutily, což v tomto případě bylo plus. Už tím získal květ plastičnost. Já jsem pak ještě jednotlivé části podlepila 3D čtverečky a navrstvila na sebe. Do středu jsem upevnila ( a tím celý květ ) velkou brads.
Na bílý přáníčkový základ jsem lehce přilepila dva proužky papíru ( zbytky ) - zelený papír je z krásné krabičky od voňavky, on je už embosovaný :-) .
Celé jsem to prošila na stroji a přilepila květinu a malou bílou cedulku s textem.
Všechno nejlepší .
Děkuji vám za návštěvu :-)

Scrap vizitkář

6. března 2012 v 10:46 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Chystala jsem se na návštěvu ke kamarádce . Scrapařské kamarádce. A to se přece nemůže přijít na návštěvu jen s čokoládou…Znáte to ;-)... Krom scrapařských obalů na čokoládky vyrobila jsem Áje "vizitkář". Není to můj nápad…když se vrátíte kousek zpět, vzpomenete si, že jsem dostala od Mirči boxík na "átécéčka". Po stole a na poličce se mi válelo pár vizitek ( mám velký vizitkář, ale potřebuju mít u ruky pár vizitek, hahaha, většinou scrapařských…) , a tak jsem boxík na ATC změnila na boxík na vizitky. Podobný jsem tedy udělala i pro Áju. Udělala jsem jedinou změnu - vnitřní kapsičce jsem udělala dno …
Díky moc , Mirčo, za nápad, i jako vizitkář je boxík možný :-)

Nejdřív jsem si připravila podklad a barevné čvrtečky, kterými podklad polepím. Rozměry podkladu jsou:
10.5 x 1.5 x 12 x 0.5 x 6 cm.
"Polepky" jsou pochopitelně o kousek menší
Přdpokládám, že kapsičku dovnitř si uděláte podle vlastních potřeb: přibližně na šířku: - 2 x 1.5 x 7 x 1.5 x 2 cm a na výšku: 6 x 1.5 x 1.5 cm
Na úchyt jsem použila suchý zip - nemusí být nutně kulatý a samolepicí, stačí přilepit kousek zipu pevným lepidlem a nebo vymyslet jiný úchyt :-)... ( ta samolepicí kolečka ze suchého zipu by měla být k dostání v galanterii )

Blbůstka...ale takové mám ráda :-)

Děkuji za vaši návštěvu a mějte hezký, tvořivý den :-)

Challenge - únor

4. března 2012 v 19:40 SOUTĚŽE
Challenge je jeden ze scrapbookových projektů, který mám ráda. Baví mě, že se "musím" jakoby podřídit nějakým podmínkám a to mě právě motivuje zkusit to, co bych možná jindy nezkusila...a nebo naopak, podmínka je taková, že to prostě není vůbec žádný problém ;-). Tentokrát podmínku vymýšlela Iriska a protože ve scrapbookovém stylu je to "můj" člověk, bylo její zadání fantastické, jako kdyby mi ho šila na tělo ;-) - kombinace hnědé barvy s růžovou, nebo zelenou, nebo modrou ( všechny kombinace s hnědou mám ráda, takže jsem si vybrala modrou ), k tomu krajka, něco kovového a kytky. Nejsem ta, která žmundrá a chce ještě to a nebo nechce tamto, proto je to challenge, abych , když do toho jdu, prostě dodržela co je dáno a poprala se s tím. Takže když krajka, tak krajka a kus, když kov, tak kov a ne jedna brads :-) a kytky jsou kytky, samozřejmě ...a vůbec mi nevadí, že na klučičí stránku.
Udělala jsem si zase stránky dvě, ty šly jako po másle. Ale jen jednu jsem mohla poslat do "soutěže"...a nakonc s ní získala druhé místo. Moc se těším na diplom od Irisky, protože bude krásný, tak jak to jen ona umí...a já mám ještě na zdi nezaplněné místo ;-)


Podkladový papír, na kterém byl jen text a oválek na journaling - do kterého jsem umístila nadpis - jsem si ještě dozdobila hnědým a modrým razítkováním. Pak už jen dva proužky papíru ( zbytky ) , krajky a kytky. Kovové jsou kytičky a srdíčko. Kruh je nalepený z korálků. Lepím je zázračným lepidlem, které jsem dostala od Haňule - Bic Glue white. Lepí skvěle, je levné, ale není k sehnání :-(.

Děkuji vám za návštěvu.

Čokoládová výhra

2. března 2012 v 11:34 SOUTĚŽE
Stále více chodím nakukovat na stránky Prettypapers. Líbí se mi, jak tamní komunita funguje, líbí se mi součinnost Didi se svými děvčaty, že s nimi komunikuje, že na ně má čas, že pro ně pořád něco vymýšlí, dělí se...a navíc se mi zdá, že děvčata, která se tam začala aktivně pohybovat, neuvěřitelným způsobem "vyrostla". Že jejich práce je profesionální, že používají a využívají stále nějaké nové techniky. Já tomu velmi fandím, líbí se mi je sledovat, ale sama je moc nevyužívám. Jednak nedělám, krom vánočních, moc přáníčka, a hlavně, potřebuju pracovat relativně rychle, neb mám velikou, letitou prodlevu a kupu fotek, která chci zpracovat do alb. Pro mě, jako albumářku :-), je důležité, aby se mi stránky líbily, a abych na jedné každé nestrávila jen pro efekt půl života :-)
Na blogu Pretty vyhlašují také svoje challenge, nebo-li výzvy. Výzva na téma Horká čokoláda se mi zalíbila moc. Tématem, ne nutností použít to a to a to. Hned jsem měla v hlavě stránku a večer ji vytvořila. Aktuální. Byla z "oslavičky" Matýskova vysvědčení v cukrárně. Takže proč ji neposlat do "soutěže".
VYHRÁLA JSEM!
Znáte můj postoj k soutěžím a hodnocením, ale moje stránečka se líbila nejvíc. Což mě mezi téměř profesionálními přáníčkářky hodně překvapilo. Matýsek měl taky radost a odměnu čokoládovou odmítl, chce papír ( ale je s kytičkama! To nevadí babi, já udělám něco pro maminku. ) a chce tvořit...a chce soutěžit! Je přece fajn něco vyhrát :-)))
No je tedy pravda, že výhra je krásná a já nic takového nemám :-)


Děkuji za vaši návštěvu a děkuji za vaše hlasy, jestli je tu někdo, kdo mi je posílal ;-) a přeji všem sladký den :-)

Projekt 2012 - březen

1. března 2012 v 12:59
Protože se účastním akce Projekt 2012 na scrapbook.cz, došlo i na mě , abych vyhlašovala jednu podmínku. Je to spravedlivé. Vloni jsme sice měly Katii pomoci, ale kdo poslal nějaké návrhy na podmínky nevím...takže více méně vše táhla Katie sama. Letos se tedy podílíme alespoň tak, že každá účastnice vyhlásí za rok jednu podmínku, a protože je nás dost, máme na každý měsíc podmínky dvě, od dvou účastnic.
Vyhlásila jem tedy březnovou podmínku č.1. INSPIRACE UMĚLECKÝM DÍLEM.


Trochu jsem měla obavy, aby se toho holky nelekly a nepřipadalo jim to složité, tak jsem zkusmo vytvořila jednu "vzorovou " stránku, jako aby viděly, že to jde a že si mohou z obrazu vybrat v podstatě cokoliv, co je inspiruje...tvar, barvu, konec konců i název . Vybrala jsem obraz od mého oblíbenve Kandinského a jmenuje se Kruhy v kruhu. A kruhová kompozice nikdy nezklame :-). Takže...je to snadné.


To mi skoro horší přijde podmínka č. 2 od Fiduly - vybrat si 4 barvy ze zadané barevné palety a neuhnout, jen ty. Obávám se, že takhle jemné pastelové odstíny ve svých zásobách ani nemám. No, bude to výzva :-))


Děkuji vám za návštěvu a posílám sluníčkové pozdravy :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA