Cestovní album - Colmar

10. března 2012 v 0:22 |  MINIALBA
Dala jsem se do výroby minialba z Colmaru , který jsme navštívili koncem minulého roku. Takže jsem v březnu celkem aktuální, že ;-). Fotek jsem zase měla spousty…a jak vybrat ty nejlepší, nejdůležitější, nejvýstižnější…? Tak jsem si navymýšlela spoustu všelijakých odklápěček a vyklápěček, abych fotek nacpala do alba co nejvíc. A hlavní bylo to, že jsem použila na výrobu alba obálky velikosti A5.
Ale ne tak, jak je používají Američanky. Prostě obálky byly pro mě nosičem, čili podkladem a hlavně jsem využila kapes na vložení dalších čtvrtek, na které jsem napsala cestovní deník a dolepila další fotečky, které pro mě něco znamenají, ale nemusejí být navrch viditelně v albu. No, trvalo mi to 14 dní, než jsem albůmek dodělala. Ale je komplet celé moje a moje . Největší problém pro mě bylo svázání. Kouzelnou mašinku zvanou Bind-it vlastním už dlouho, ale i ty největší spirály byly v mém případě malé. Takže co teď? Svazovat album gumičkou se mi nechtělo.

Když se dělá do alba harmonika, nebo nějaká jednoduchá vyklápěčka, většinou se použije jen čtvrtka. Ale ta se časem v ohybu překlesá…Takže…použila jsem stuhu. Na stuhu jsem si nalepila oboustrannou lepící pásku a tou slepila dvě fotky k sobě, nebo fotku k podkladu, aby se dala odklápět. Já vím, návody jsou nesrozumitelné…takže obrázek snad napoví víc.


Dělala jsem tak do alba všechno co se nějak vyklápělo a nakonec jsem tak album i "svázala": Úplně stejným postupem. Oboustranku na stuhu a vždy dvě stránky k sobě. Zatím to drží jako čert a nevidím důvod, proč by nemělo.

Do albůmku o velikosti 23 x 18 cm jsem umístila neuvěřitelných 100 fotek, tedy i včetně vystříhaných detailů a fotek na vložených čtvrtkách v kapsách.
Nedávno jsem s kamarádkou řešila výběr fotek do alba. Nechávám si fotek vždycky vyvolat hodně.
Za 1. Mám ráda fotky na papíře, a radši je budu mít všechny doma v krabici než v PC, kde není zaručena jejich trvanlivost ani stálost…už mi nějakým podivným zákrokem, který si nedovedu vysvětlit, zmizela celá složka fotek. Fakt jsem na žádný čudlík nezmáčkla! ;-)
Za 2. Nevím nikdy dopředu, jak bude můj projekt vypadat, takže teprve v průběhu tvoření fotky vybírám, hodně stříhám, ale nelituju , to bych nikam nedošla.
Zbylé fotky tedy dám do krabičky , nebo do normálního alba s plastovými kapsami, tam jsou jako v archivu.
Tak dost slov a předložím vám nějaké obrázky. Jsem na albůmek fakt pyšná! ;-)

PS. 101! Ještě jsem objevila jednu fotečku - na visačce !

Titulní strana alba. Album je ze třinácti obálek. Desky jsou z vlnitého kartónu, ale z tzv. jemné vlny. Kartón je koupený ve výtvarných potřebách v archu 50 x 70 cm. Desky na album jsou vcelku a mají velikost 51 x 18cm. Z toho je asi 4.5 cm široký hřbet, který kartón pěkně zakulatí. Jedna obálka s mapou a vyznačenou trasou cesty je nalepená na předsádce, na zadní straně je nalepená opět obálka , ale již pevně spojená s albem.

Jednotlivé stránky alba jsem fotila ještě před svázáním.
Na další stránce jsem konečně spotřebovala část krásných kartónových písmen ze sady od Cosmo Cricket, kterou jsem si koupila na srazu před dvěma roky. Nerozvážně. Ale papír se naštěstí nekazí a na každý materiál jednou dojde :-) Jinak při výrobě minialb nejvíc sahám do krabice se zbytky, kde nacházím i nespotřebované výseky z raznic, nepoužité visačky a podobné věci, které teď obvykle přijdou vhod. Takže ...ani kousek papírku nazmar :-)
A první vyklápěčka :-)

Pro dnešek ( on už je vlastně zítřek :-O ) vám děkuji za návštěvu...a pokračování přístě :-)
PS. Pokud vás zajímá i cesta jako taková, můžete si o ní přečíst tady .
 


Komentáře

1 ina ina | 10. března 2012 v 8:56 | Reagovat

Díky za krásné počteníčko hned po ránu (Bonne année) Já byla jen párktát v Paříži a Francii jsem si zamilovala! Ten nápad se stužkou je fajn, mám doma velikánskou zádobu (máma dřív hodně šila), takže už vím, co s nima udělám ! :)

2 veverka.Hela veverka.Hela | Web | 10. března 2012 v 13:50 | Reagovat

Krásné album se zajímavou vychytávkou. Hani, vezmeš ho, moc prosím, s sebou na sraz?

3 Helena Helena | 10. března 2012 v 14:55 | Reagovat

Viděla jsem ho na živo a je prvotřídní ;) Ty stužky jsou super nápad. A s výběrem fotek máš pravdu. Já miluju prohlížení i normálních albumů plných fotek :D
Ještě bych tu chtěla rozpoutat diskuzi na téma kde nechat vyvolat fotky - pořád nikde nejsem spokojená :(

4 Hanule Hanule | 10. března 2012 v 16:46 | Reagovat

:-O :-O :-O Parádní, kdyby byla možnost ráda bych se pokochala naživo, i když věřím, že tenhle skvost jentak z ruky nedáš :-) Tleskám!!!

5 Mirča Mirča | 11. března 2012 v 14:23 | Reagovat

Kolik má to album nakonec stránek? M.

6 Gabreta Gabreta | 11. března 2012 v 14:53 | Reagovat

[5]:Nenapsala jsem to ? A albu je 11 obálek oboustranně nazdobených + jedna je napevno nalepená na první předsádce , takže je zdobená jen z jedné strany a druhá je zase napevno nalepená na zadní desce alba. Taky je tedy zdobená jen z jedné strany, ale kapsy jsou použitelné :-).

7 Martina Martina | E-mail | 14. března 2012 v 21:42 | Reagovat

Hani, to je úúúžasnýýý album!!! tolik vychytávek! několikrát jsem se musela k fotce vrátit a znovu zkoumat "jaktotamvlastněmáš?" :D
fakt krásný, určitě někdy zase zajdu pro nápad

8 Pettie Pettie | E-mail | Web | 8. dubna 2012 v 12:50 | Reagovat

Hmm, taky se sem často vracím... kochat se, prohlížet, zkoumat, číst, plánovat svoje alba... :) A teď zas :) A tady jsem ještě nechválila, takže to napravuju :) Super album!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA