Duben 2012

Moje modrá challenge

26. dubna 2012 v 22:15 SOUTĚŽE
Dubnovou challenge jsem vyhlašovala já. Po rocích, kdy challenge, tedy výzva, měsíc co měsíc probíhá, už se těžko hledají nějaká nová témata. Výzva mě baví, baví mě zkusit něco nového, poprat se i s tím, do čeho bych normálně nešla. Takže každou challenge beru jak je a netoužím si podmínky vylepšovat a zmírňovat . Moje téma vzaly kolegyňky také tak a s modrou barvou se popraly statečně. Téma znělo: modrá je dobrá :-)
Jak to dopadlo můžete vidět zde . Mám své favority a přála bych si, aby uspěly, přála bych to všem...hlavně těm, co na bedně ještě nikdy nebyly...No tak uvidíme :-)...Jo a kdybyste chtěli hlasovat, můžete , hlasování , zrovna tak jako challenge, je otevřeno všem. Můžete sem, do zprávy nebo na e-mail.

Moje stránka nesoutěží :-)

Krásnou dobrou noc, a krásný celý , ne jarní, ale prý přímo letní, víkend:-) Já se budu učit v Liberci novoty :-)

Krabičky, krabičky, krabičky...

26. dubna 2012 v 0:30 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Získala jsem asi 300 kusů krabiček, které se nepovedly a jsou tedy odpadem . A odpad, to je pro scrapbook to pravé! Krabička má rozměr 7.5 x 7.5 cm a je hluboká 1.5 cm. Jak vidíte, je jich plná banánovka :-)
Do jedné jsme zkusili udělat s Matýskem mini albůmek rodiny.
Do druhé jsem zkusila udělat přáníčko - krabičkové přáníčko :-)

A z dalších se chystám udělat shadow box, až to o víkendu v Liberci nacvičím :-)
Něco asi jako toto :
Zdroj: Pinterest - dílko je od Jane Dean

Děkuji vám za návštěvu a přijďte zas :-)

Babi, budeme tvořit!

25. dubna 2012 v 0:06 MINIALBA
Můj miláček, můj vnouček, syn mého syna, který je mu tolik podobný...je celý on! A protože můj syn je celý já :-), je i Matýsek babiččin, to dá rozum. Dnes vystoupil ráno z autobusu celý zelený, že je mu špatně...Takže žádná škola, ale k babičce. Já to vyležím, říkal. A vzorně ulehl na modrý gaučík v pracovně a já vyřizovala poštu. Klučík ale dlouho nevydržel ležet, posedával, pokukoval...Já bych spala hned:-). Lehla jsem si tedy k němu a řekla: budeme soutěžit, kdo dřív usne, vyhraje padesát korun. Vzorně zavřel oči. Mrkla jsem na něj - koukal :-) Dělala jsem , že spím...a po chvíli se ozval: Babi, vymyslíme jinou soutěž ! ... No, neusnul... :-) Vypadal velmi zdravě a velmi čiperně.
Takže jsme do oběda koukali na pohádky a po obědě tvořili. Měli jsme rozdělaný albůmek do krabičky, takže jsme ho v pohodě dodělali...i s přáníčkem pro maminku a tatínka.


Děkuji za návštěvu :-)


Víkendový jarní liftík ve třech

24. dubna 2012 v 0:15 STRÁNKY
Ozvala se mi v pátek na skypu kamarádka Haňule, že má volný večer...a ještě i v sobotu..., a jestli si spolu dáme jarní liftík. Samozřejmě, na to se nechám nachytat vždy ;-) . Dostala jsem za úkol vybrat předlohu a než se Háňa vrátila z angličtiny, měla ji v poště a já skoro stránku hotovou. Měla jsem volný jen ten páteční večer, sobotní byl věnován divadlu ( o tom jinde ), takže jsem sebou musela hodit. Nakonec jsme liftík protáhly až do neděle a přizvaly ještě Mirču.

Předloha od Mary Pats

Gabreta:
Já jsem pojala "jarní liftování" tématicky, když jarní, tak o jaru...i když Haňule to myslela tak, jako že je jaro a my si liftujeme :-)

Haňule
Proto vesele liftovala zimní fotky :-)

Mirča
Mirče jsem pro jistotu nepletla hlavu s jarem , takže má stránku krásně podzimní.

Děkuji vám za návštěvu a zase příště:-)...


Kurz v Berouně

23. dubna 2012 v 10:32 KURZY A SETKÁNÍ
Kurzy v Berouně jsou pro mě vždycky událostí, která mě nabije energií na mnoho dní.
Opět se sešly moc milé a velmi šikovné paní, s jednou se dokonce uvidím za týden v Liberci :-O . Jedna paní přišla na opáčko a navštívit mě přišla i dopisová kamarádka Olinka :-)…
Jak tak básním o scrapbooku najednou se ve dveřích objevila známá hlava…aha, Kamila! Údiv byl oboustranný, ona přijela nakupovat do krámku a netušila že tam budu a já byla zase překvapená, že z Prahy přijela nakupovat do Berouna...ale je pravda, že já tam nakoupím vždy! Jenže se nemohla zdržet, manžel venku a znáte chlapy …;-)
Ani teď jsem neodjela s prázdnou, navíc opět se zážitky a radostná, že je stále tolik zájemkyň o scrapbook, čím dál šikovnějších a nadšenějších, že jsme probraly i jiné výtvarné techniky a možnosti …že to bylo prostě zase skvěle strávené dopoledne U Bílé paní :-)

Děkuji vám za návštěvu :-)

Jedno cestovní...

20. dubna 2012 v 0:01
Dnes ještě jedno cestovní, s krásným novým razítkem, které jsem si koupila na srazu. Obrázek je natisknutý Stazonem, který je voděodolný. To proto, že jsem ho pak kolorovala akvarelovými pastelkami. Když si nabíráte vodním štětce barvu přímo z pastelky, docílíte sytějších odstínů a můžete krásně obrázek stínovat. Vybarvování, to mě prostě baví :-)
A cedulička je již nové razítko od Kety. Tak...myslím, že jsem už přepřáníčkovaná a teď je jdu posílat...


Děkuji, že jste nakoukli a přeji dobrou noc :-)

S francouzským šarmem

18. dubna 2012 v 10:40 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Včerejší pozdní večer jsem trávila tím, že jsem si na PC pouštěla svoji milovanou Zaz


za klávesnicí jsem měla rozložený sešit se slovíčky a učila se - mám hlad, mám štěstí, mám chuť... a před sebou fungl nová razítka od HA, protože předpokládám, že je budu hojně využívat na svých francouzských stránkách . ( Fotky z dovolené z Provence už mám několik měsíců připravené a pořád ještě nedozrál čas ;-) )
Protože jsem natěšená, musím razítka hned vyzkoušet a přáníčko je ten nejlepší způsob. Nejsem žádná přáníčková přebornice, moje přání jsem jednoduchá, tak, aby nedala moc práce a o to víc mi ta práce dělala radost. Udělala jsem si ji čtyřikrát :-) A doufám, že brzy taky někomu...
PS. J´ai faim :-)


Děkuji , že jste přišli :-)

Před spaním

17. dubna 2012 v 9:32 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Někdy v noci, když už mám hotovo to co jsem chtěla a potřebovala, udělám si jen tak mezi písmenkováním na skypu s kamarádkou pro radost přáníčko. Jedno, dvě...
Moje úhlavní kamarádka šla včera do nemocnice, tak jsem pro ni dělala přáníčko veselé, ulítlé, aby ji pobavilo a potěšilo.
Zároveň jsem udělala ještě další dvě...ulítlé, holčičí. Jsou jen tak a třeba se někdy pro radost budou hodit. Mně tedy bavila, hlavně to vybarvování razítka pastelkami, to byl takový relax...a vracení se do dětských let . Taky jsme milovali omalovánky? Já strašně! A miluju je dodnes :-)Děkuji za návštěvu a mějte krásný, veselý den :-)

ATC na přání

16. dubna 2012 v 23:41 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Tak jako visačky, vyměňuji si s kamarádkami i ATCéčka, či-li malé kartičky nazdobené na nějaké téma. Kartičky si schovávám do albumu ( do foliových kapes na hokejové karty a do šanonu , zatím nenazdobeného ;-) ) a moc ráda si je prohlížím. Teď jsme si měnily ATC na téma "Snění"...

Děkuji za nakouknutí :-)

Dárečky pro radost

15. dubna 2012 v 23:59 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Je to velmi milé...Někde v dálce jsou ženy, dívky, které znám jen z písmenek - díky blogování - ( s některými tedy už i osobně ) a přesto máme chuť si udělat radost, potěšit se navzájem malým dárečkem.
Andrejka je unikát :-)...dlouho jsme si dopisovaly až jednoho dne napsala, že by přijela. Jojo, trochu jsem se bála, kdo to bude, jaká bude...a tak jsme se sešly na náměstí v kavárně, pak šly spou na oběd a povídaly a povídaly , prohlížely alba a po pár minutách jsem měla dojem, že se známe sto let a máme tolik společného...
Dopisuju si s Lenčou, s Mirčou, s Ilonkou, se Silvinkou, se Zlatuškou..., s Hankou, s Ivetkou, s Olinkou ( už jsme se viděly na kurzu :-) ) ...s Veronikou, Alčou...sem tam jednorázově s mnohými , na které si teď nevzpomenu jmenovitě...ráda poradím a pomůžu.
Jsem v písemném kontaktu s mnohými a ráda se s nimi vidím na srazech a ráda si s nimi vyměňuji drobnosti...třeba ATC nebo scrapvisačky.
Ty poslední dvě visačky doplnily moji sbírku na kulaté číslo 50!


Mirče jsem visačku poslala už dřív, Andrejce teď .


I na scrapbook.cz pokračujeme ve "visačkování" a mě velmi baví :-)

Děkuji vám za návštěvu a přeji dobrou noc :-)

Projekt 2012 - duben 1

15. dubna 2012 v 14:24 STRÁNKY
V nostalgické náladě a ve snaze doplnit zase rodinná alba o další stránky, jsem si vyndala narozeninové fotky dětí. Tehdy, v době před dvaceti a více lety jsme nefotili se záměrem, že fotky budeme scrapovat a tak ne vždy jsou fotky bezvadné, kolem uklizeno , aby na snímku nic nepřekáželo, děti nejsou vyladěné, aby se k nim hodily scrapbookové papíry :-)…takže to vše musím dohánět až teď. Dlužno podotknout, že jsme fotili hodně, a dnes mě překvapuje, že jsme fotili i detaily jako je dort! A mám z čeho vybírat. Fotili jsme na kinofilm a já pak v koupelně dělala fotky. Vzpomínám na to moc ráda, bavilo mě to překvapení, jestli na vyvolaném filmu bude něco použitelného ( ovšem to zklamaní, když se film nepovedl :-( )… a pak jsem milovala proces zrodu fotky, od toho, jak se obrázek nasvítil a pak se v vývojce vykresloval do podoby do jaké jsem chtěla…Záleželo na vteřinách, jak dlouho svítit, jak dlouho vyvíjet…Dělali jsme různé pokusy, dělali jsme fotky na různé papíry…tvrdé, měkké, matné, lesklé, dokumentační, zabarvené…už si to skoro přestávám pamatovat…
Barevné fotky byly výjimkou, když jsme chtěli barvu, fotili jsme na diáky. Ale i ty čb diáky byly zajímavé. Diáků máme doma plnou skříň a já v nich občas zalovím a nechám z nich udělat fotky. Není to levné, ale…diáky stárnou a ztrácí na kvalitě :-(, a tak by jednou ty obrázky na nich mohly přijít úplně vniveč.
Tyhle fotky jsou též z diapozitivů, ale jsou celkem slušné. Konec konců, tady není ani nic moc rušivého , takže se scrapovaly dobře. ( Digi fotku vyčistím, upravím, vylepším, ale s tímhle už nic nenadělám…)
Dělaly jsme lift předlohy, kterou nám vybrala Unka.
Děkuji vám za návštěvu :-)

Projekt 2012 - duben 2

13. dubna 2012 v 16:56 STRÁNKY
Projekt č. 2 tohoto měsíc nám připravila Yka - jejími slovy zní: Prvý raz .
Tedy poprvé, prvně... Na toto téma už mám nějak všechny fotky vyčerpané a nebo nemám vůbec , a nebo některá prvně bohužel nestojí za zvěčnění. Hledala jsem tedy dlouho, abych nedělala fakt něco jen kvůli projektu...a nakonec jsem našla fotky z našeho prvního setkání s golfem. Psal se rok 1999 a o golfu jsem věděla asi tolik jako vím doteď o vodním pólu a jiných okrajových sportech. Tedy skoro nic a taky bych řekla: nic pro mne. Můj muž se ale okamžitě zamiloval. Tam, kam nás kamarad dovedl, byl plácek v lese ( opravdu přírodní hřiště ) v podhůří Šumavy, krásné podzimní slunce a vybarvená příroda. I to byly další atributy pro to se zamilovat. Já jsem sice dlouho odolávala, ale pak se také nakazila golfovým virem, neb je to "nemoc" krásná a zdravá. Venku, v přírodě, s kamarády...a drahá je tak, jak sami chcete. Jako lyžování, ježdění na kole, potápění...


Děkuji za vaši návštěvu a přeji hezký sluníčkový víkend ( já na golfu :-) )

Nanu Nana - cestovní deník

12. dubna 2012 v 9:17 JAK NA VĚC
Nanu Nana zní jako dětská říkanka. Nebo nějaký moučník :-) Ale je to obchůdek, kde jsou k mání všelijaké bytové dekorace a dárky. Barevné, stylové, celkem za normální peníze. V Plzni v Olympii takový obchod je a já ho objevila skoro náhodou , když jsem hledala něco úplně jiného. Ale to, že v tomhle obchodě mají cestovní deníky jsem věděla od kamarádky. Je dobré mít kamarádky, které přináší dobré informace ;-) . Proto i já vám ji nesu :-) .

V Nanu Nana mají cestovní deníky - notesy - v ceně 90 Kč. Velikost je cca 15 x 15 cm.

V notesu jsou všelijaké dekorované stránky, včetně přírodně a hnědě zabarvených, linkovaných a s obrázky.

Všechny jsem nefotila, je jich mnohem víc. A když listy "vyseparujete" , máte rázem spoustu stráneček do svého cestovního deníčku.


Takže pokud vyrábíte cestovní deníčky, mohl by se vám takový notes na rozebrání hodit...nebo i jen jako papír na stránky s cestovní tématikou...
Jo a také mají v Nanu Nana docela pěkné stužky :-)
***********************************************************************
Děkuji vám za návštěvu, dnes leje, ale o to spíš je den vhodný k tvoření ;-)

Mini...přívesek, dárek....

11. dubna 2012 v 10:29 MINIALBA
Tuhle jsme si v diskusi na scrapbook.cz povídaly o minilabech. Mám je ráda. Všeobecně mám ráda titěrnosti, ačkoliv s mými artrotickými bolavými prsty už se bez pinzety neobejdu a ne vždy je to snadná práce. Ale všelijaká "miníčka" jsou milými dárky a někdy jejich výroba nedá ani tolik práce. Vzpomněla jsem si, že jsem jednou viděla mialbůmky i jako přívěsky na klíče. Se svými miláčky, samozřejmě :-) Ale moji miláčci už nějak nestojí o to, abych je pořád někde vystavovala :-), tak jsem si udělala mini jako přívěsek na klíče se svojí láskou - Paříží .

V Zoneru jsem si do šablony na 9 fotek dala svoje nejoblíbenější a to jsem udělala dvakrát, pokaždé jiné. Vytiskla barevně na fotopapír. Pak jsem kulatou raznicí ( průměr 3.8 cm ) z fotek vyrazila detaily. Nechtěla jsem malé fotky, ale velké detaily. Kulaté fotečky jsem nalepila na bílý kancelářský papír. Potom jsem celý papír s nalepenými kolečky přilepila na okno ( kolečky na sklo ) , aby mi kulaté fotky prosvítaly. Na ně jsem pak nalepila z druhé strany ( z rubu , pokud ty prvně nalepené nazývám lícem :-) ) další kolečka. Měla jsem tedy 9 oboustranných koleček, 18 obrázků, na archu papíru A4. Poprosila jsem manžela a on mi papír v práci zalaminoval.
Na vyseknutí zalaminovaných koleček už raznice nestačila, takže přišly na řadu nůžky a ruční práce, což se projevilo jako nejsložitější část výroby. Vystřihnout krásné kolečko není až tak jednoduché. Ale znáte to, veškeré nerovnosti se maskují "šmudláním", takže jsem kolečka po obvodu "ušmudlala" razítkovacím polštářkem - stazonem. Musí to být takový , aby držel na fotce.

Jestli si myslíte, že neumím počítat do devíti :-)...umím! Ale jedno kolečko jsem zkazila vystřižením :-( a další se mi nakonec nějak nelíbilo ...

Kolečka jsem pak děrovacími kleštěmi proděravěla ( těm, co vlastní "krokodýla" to půjde ještě lépe ) a navlékla je na knihařský, rozevírací kroužek, ale i na obyčejný kroužek na klíče by šla navléct. Jen je to pracnější. A mám svůj vlastní originální přívěšek na klíče a můžu se kdykoliv pokochat místy, která miluju. Jako typ na dárek dobré, ne ? ;-)


Děkuji za návštěvu a posílám sluníčko ze Šumavy :-)

Podle sketche

8. dubna 2012 v 15:21 STRÁNKY
Díky blogu u Janičky jsem objevila stránky časopisu Scrap 365. Otevřela jsem je, proklikala a zjistila, že je možné tam dělat stránku podle daného sketche a vložit ji do galerie. A tak jsem si, takhle večer, nalepila stránku. Trochu jsem si tedy sketch upravila, ale přesto jsem stránku vložila. Zpracovala jsem díky tomu fotky, které jsem neměla v úmyslu dávat do albumu , ale nějakým způsobem se mi líbí a vyjadřují můj pocit.


Díky za návštěvu a krásnou neděli :-)


Březnový diktát - č. 44

5. dubna 2012 v 15:40 STRÁNKY
Březnový diktát nám zadávala Barta. Byl to její první diktát a byla z toho trochu vyděšená, jak bude došlé stránky přijímat, upravovat, vkládat do galerie...Tak jsem jsem jí nabídla pomoc a stránky jsem vybírala já, případně i upravila a pak vložila do galerie na scrapbook.cz.
Předlohu vybrala Barta skvělou - jak by ne, když byla od všeobecně oblíbené Genmanou, která tvoří stránky jednoduše krásné.


A na nás bylo, se podle slovního popisu trefit a udělat stránku, která bude předloze podobná. Většina z nás to dělá tak, že si stránku podle popisu nakreslí a pak začne vybírat papíry, fotky a lepit. Nakreslila jsem si, ale protože jsem měla připravené fotky, které bych do dané kompozice musela moc ořezávat, celou stránku jsem si otočila a upravila, ne že bych nepochopila Bartin návod :-) Takže moje stránka na první pohled vypadá nepodobná, ale ten diktát tam je ! :-)


Fotky jsou z doby ( rok 1987 - už jsem to do stránky dopsala ) , kdy ještě chlapečci sem tam pomáhali tatínkovi s vařením ( tady obalují květák ) a to byly prostě chvíle, které se musely zaznamenat a zvěčnit. Ale musím podotknout, že jim to zůstalo a vaří i v dospělosti celkem rádi a umí!

Děkuji vám za návštěvu a byť je deštivo, my si ty dny umíme udělat pěkné, že ? ;-)

Challenge - březen

4. dubna 2012 v 9:07 SOUTĚŽE
Únorovou challenge zadávala Iriska. Vybrala samozřejmě podle sebe a chtěla, abychom se pokusily vytvořit stránku tak trochu ve vintage stylu, nazdobily ji, použily kytky a kovový komponent, krajku a kombinaci barev hnědé s modrou nebo růžovou nebo zelenou… A v tomto "vintage" zdobeném stylu vyhrála UNKA, minimalistka. Takže březnová challenge byla od Unky - a téma znělo: S tebou mě baví svět - stránka v jasných barvách a journaling.
Mně to táááák bavilo. Měla jsem jednu bezvadnou fotku z dovolené ve švýcarských horách, jak se k nám na horské túře připojila dvě prasata a fakt nás nechtěla opustit. Byla to legrace a dodnes na naše výlety se synkem moc ráda vzpomínám .
Tahle fotka čekala na svůj čas a ten přišel. Dominantní ozdobou stránky je vrstvené razítkování. Na zelený papír jsem zeleně narazítkovala trávy a obstřihla. Na bílý papír jsem narazítkovala barevně květiny a opět obstřihla. Na další zelený papír zase trávy a zase obstřihla. Postupovala jsem při lepení od zadu. Nejdřív poslední trávy. Pak jsem lepila ( podlepila pěnovkou ) pruh s květinami, a poslední, horní vrstva u dolní hrany stránky je zase tráva a zase podlepená pěnovkou. Takže popředí s trávou a květinami je třívrstvé, plastické.
Journalig jsem udělala na proužky, mám to ráda, připadá mi, že to v tomhle případě tolik neruší.
Vtipné bylo to, že mě skoro nikdo nepoznal ( no nebyl to vintage ;-) ) a vyhrála jsem a už se těším na diplom od Unky .


Tím pádem, z titulu vítězky, jsem vyhlásila novou challenge na měsíc duben:

téma challenge: MODRÁ JE DOBRÁ
Modré jsou dálky, modré je moře, modré jsou hory, modré jsou chrpy u cesty, modrý je pohled vašich dětí, modrá je vzpomínka na tátu, modré je pondělí, modré jsou prsty od inkoustu, modrá je barva džín, revolty , studentského života...modrá je dobrá... Zavřete oči a ponořte se do modré, vzpomeňte si na všechny modré chvíle , nechte se unášet modří... a tvořte...MODRÁ JE DOBRÁ...
a já se hodně, ale opravdu hodně, těším na vaše stránky do
27.dubna do 20.hodin
na e-mailu: scraptime ( ) seznam.cz.


PS. Celosvětově je modrá nejoblíbenější a nejpopulárnější barvou. Prosím, nespojujte ji s politikou
:-((((((
PPS. http://www.youtube.com/watch?v=yh4AQX6LoFY

Přidejte se, challenge je otevřená pro všechny!!!! Modrá je i barva naděje…
**********************************************************************************************************
Děkuji za vaši návštěvu a mějte se tvořivě :-)


Stránka ze srazu

3. dubna 2012 v 12:19 STRÁNKY
V sobotu jsme společně tvořily třicítkovou stránku, komu se nehodila, tvořil si jiný formát a nebo něco úplně jiného :-) Já byla na třicítku připravená. Použila jsem z balíčku černý podklad, i když je jinak moc nemusím. Úmyslně jsem si vzala černobílé fotky, abych k nim mohla použít jakékoliv barvy. S někým jsem vyměnila jeden papír za modrý s puntíčky .Původně jsem chtěla použít i ptáčka, co byl na papíru, ale pak mi přišel hodně infantilní ;-), takže ptáčka jsem ufikla a zbytek šel jako základ na černý podklad.

Z malých papírů z kolekce BG Picadilly ( ty se mi fakt líbily, jen nevím proč jsem čekala 12 x 12 a ne 6 x 6 :-O )
jsem vybrala dva, které se mi hodily, když stránka měla být barevná. Taky jsem čekala nějaká písmenka a nebyla připravená na to, že nebudou. Tak jsem si nadpis natiskala...což nebylo ono, takže doma vyměnila za kamínkové samolepky. Největší radost mi udělala kytka od Jíti, je vlastnoručně dělaná ( dělala jich - plný květ, menší květ a poupátko - pro nás všechny , takže asi kolem 30 sad! Obdivuhodné! ) a krásně výrazná. Nechtěla jsem moc přehlušit příběh na fotkách, tak jsem se tentokrát mírnila ve zdobení , ono se taky nehodí všude :-).
Doma jsem tedy jen vyměnila nadpis a dala ještě opravdový kamínek a stránku jsem nechala jak je. Podmínky jsem splnila :-)
Děkuji za nakouknutí a přeji den plný sluníčka :-)


Po scrapsrazu...po osmé!

2. dubna 2012 v 14:46 KURZY A SETKÁNÍ
Tentokrát byl můj scrapbookový sraz jen krátký. Přesto, že krátký, tak asi zatím nejlepší :-).
Původně jsem ani jet nemínila, ne, že bych nechtěla, ale v sobotu večer mě čekala bombastická oslava narozenin a tak se mi vše zdálo komplikované. Jet tam v pátek a hned v sobotu zpět, navíc pro mne těch skoro 300 km musel jet můj muž extra. Ale udělal to :-) a tak jsem jela.
V pátek dopoledne mě dovezl do Prahy, takže už v poledne jsme šly s Andrejkou spolu ( v Metropoli ) na oběd a než jsme se nadály, volala Monča, že čeká u fontány. Vyzvedly jsme ji a šly na kafe. Za chvíli se od fontány ozvala i Dagulka, takže plná sestava a jedem!!!
Andrejka jela bezvadně a ve čtyři už jsme na místě. Ubytovat se, vybalit…ťuk ťuk …Keta je tady, takže náš pokoj je kompletní. Už se trousí další scrapařské nadšenkyně, postáváme na chodbě , v kuchyňce, kde už jsou rozložené obchůdky…a už to jede…jak se máš, co děti, co práce, co manžel, co škola, ty jsi zhubla…prostě "babinec", ale krásný :-)) Mezitím si stačíme povyměňovat dárečky a už přehrabovat obchůdky. Moje "já si fakt nic nekoupím, nic nepotřebuju" vzalo opět za své, potřebovala jsem nutně pár věcí ;-)
Po společné večeři, přípitku a dortíčku jsme se vrhly na prohlížení alb ( po pátém už se mi tak nějak slévala všechna dohromady…a mnohé jsem už znala…) a pak zpět na pokojík, ještě s Isou, Vonver a Haňulí. Večírek musel být v pátek, když v sobotu nebudu ;-). A večírek byl, vínko, slaní šneci, marokánky, módní přehlídka, spousta legrace…a málo spánku :-)
Sobotní den byl pracovní, tvořivý, scrapovací. Pod Pídiným velením jsme se pustily do tvoření stránky z připraveného balíčku. Já vím, že je to těžké zavděčit se všem, ale bohužel, tentokrát se mi balíček, krom malých papírů , moc nehodil, stužky v křiklavých barvách jsou pro mě absolutně nepoužitelné, a třicítkové papíry, kromě snad puntíčků, též. Ale já mám prostě ráda jiné barvy i vzory... No , nebrblej…prostě to tak je. Co člověk, to jiná "chuť" a nejde všechny nadchnout ;-) Ale z razíteček jsem nadšená!

Stránka se dala vytvořit. Ušetřila jsem si těžkou hlavu s výběrem fotografií, vzala jsem si jen tři a bylo to, stránku jsem musela udělat z nich a hlavně jsem ji chtěla udělat, takže je…a nakonec není špatná. Splnila jsem i podmínku kytky, mně to ani na chlapečkovskou stránku nevadí a mák od Jíti se mi tak líbil, že jsem ho tam dala hned. A doma jsem ještě dolípla opravdový kamínek .
Odpolední přáníčko s kytkou, která se vyklápěla po rozložení, jsem nedělala. Nějak mě nenadchlo. Radši jsem koukala na minikurzíček, který nám udělala Monička , její růže se mi líbila moc. Přijde mi hodně použitelná. Zvláště, když jsme viděly na vlastní oči, jak vedle nás vytvořila takovou krásu…a odpoledne další! Je neuvěřitelná!

To mě na srazu baví, že jsem s lidma, že se můžu dívat, jak tvoří, jaké dělají vychytávky, že se můžu zeptat, že jsme stále v kontaktu, můžeme si povídat ( nejen o scrapu ), že to není povinnost, něco utvořit…když chci, dělám, když se mi nechce, nemusím…Je to sraz, setkání.
Tentokrát to bylo hodně fajn, hodně kontaktní, hodně zábavné. Uznávám, že loňský zasedací pořádek asi nebylo to pravé ořechové, a i letošní uspořádání pracovních míst bylo lepší. Taky nás bylo tak akorát, že jsme na sebe viděly a mohly se bavit i přes stoly :-) . Mám to ráda takhle, méně organizované.
V pět odpoledne ve vánici přijel můj drahý a jelo se domů. S lítostí jsem se musela rozloučit. Ráda jsem viděla všechny své známé, blízké i ty nejbližší kamarádky, ráda jsem se seznámila s novými tvářemi a konečně je sesadila s písmenky z diskusí :-)…takže už vím, kdo je Claris, Katka Trnka, Pettie, Alchita, Fidula…a to je vždycky hned lepší.

Díky za vše, za možnost pobýt, užít si pokec, legraci, tvoření a seznámení.

Děkuji za opětovnou návštěvu a další fotky z Luk můžete vidět v galerii :-)


Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA