Mini...přívesek, dárek....

11. dubna 2012 v 10:29 |  MINIALBA
Tuhle jsme si v diskusi na scrapbook.cz povídaly o minilabech. Mám je ráda. Všeobecně mám ráda titěrnosti, ačkoliv s mými artrotickými bolavými prsty už se bez pinzety neobejdu a ne vždy je to snadná práce. Ale všelijaká "miníčka" jsou milými dárky a někdy jejich výroba nedá ani tolik práce. Vzpomněla jsem si, že jsem jednou viděla mialbůmky i jako přívěsky na klíče. Se svými miláčky, samozřejmě :-) Ale moji miláčci už nějak nestojí o to, abych je pořád někde vystavovala :-), tak jsem si udělala mini jako přívěsek na klíče se svojí láskou - Paříží .

V Zoneru jsem si do šablony na 9 fotek dala svoje nejoblíbenější a to jsem udělala dvakrát, pokaždé jiné. Vytiskla barevně na fotopapír. Pak jsem kulatou raznicí ( průměr 3.8 cm ) z fotek vyrazila detaily. Nechtěla jsem malé fotky, ale velké detaily. Kulaté fotečky jsem nalepila na bílý kancelářský papír. Potom jsem celý papír s nalepenými kolečky přilepila na okno ( kolečky na sklo ) , aby mi kulaté fotky prosvítaly. Na ně jsem pak nalepila z druhé strany ( z rubu , pokud ty prvně nalepené nazývám lícem :-) ) další kolečka. Měla jsem tedy 9 oboustranných koleček, 18 obrázků, na archu papíru A4. Poprosila jsem manžela a on mi papír v práci zalaminoval.
Na vyseknutí zalaminovaných koleček už raznice nestačila, takže přišly na řadu nůžky a ruční práce, což se projevilo jako nejsložitější část výroby. Vystřihnout krásné kolečko není až tak jednoduché. Ale znáte to, veškeré nerovnosti se maskují "šmudláním", takže jsem kolečka po obvodu "ušmudlala" razítkovacím polštářkem - stazonem. Musí to být takový , aby držel na fotce.

Jestli si myslíte, že neumím počítat do devíti :-)...umím! Ale jedno kolečko jsem zkazila vystřižením :-( a další se mi nakonec nějak nelíbilo ...

Kolečka jsem pak děrovacími kleštěmi proděravěla ( těm, co vlastní "krokodýla" to půjde ještě lépe ) a navlékla je na knihařský, rozevírací kroužek, ale i na obyčejný kroužek na klíče by šla navléct. Jen je to pracnější. A mám svůj vlastní originální přívěšek na klíče a můžu se kdykoliv pokochat místy, která miluju. Jako typ na dárek dobré, ne ? ;-)


Děkuji za návštěvu a posílám sluníčko ze Šumavy :-)
 


Komentáře

1 DANAS DANAS | E-mail | 11. dubna 2012 v 21:30 | Reagovat

Teda to je super nápad, to určitě taky vyzkouším :-D

2 Hanule Hanule | 12. dubna 2012 v 22:18 | Reagovat

Super nápad a provedení!!!

3 jami10 jami10 | E-mail | Web | 12. dubna 2012 v 23:45 | Reagovat

A tohle taky:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA