Květen 2012

Být klaunem

31. května 2012 v 14:48 STRÁNKY
Mám v sobě asi kus šaška. Jako dítě jsem se ráda předváděla a šaškovala. Toužila jsem být herečka ( nechápu ) a samozřejmě princezna ( nechápu ) i když jsem zbožňovala klauna Ferdinanda. Ovšem dnes, dnes kdybych si mohla vybrat roli, chtěla bych být klaunem. Šaškem. Kašparem :-). Proto mám ráda bláznivé komedie, proto mám ráda šašky a proto mám ráda cirkus.
Minulou neděli jsme vzali vnuky do cirkusu, neb projevili přání. Nebyla jsem v cirkuse určitě dvacet let a tak jsem se těšila moc. Všechno bylo krásné, na úrovni, nablýskané, třpytivé, úžasné. Jen ti klauni mě trochu zklamali…v tomhle bych byla za starou klasiku. Ale jinak nádhera, moc se mi líbilo. V cirkuse, s mužem a vnoučátky, parádní den.
V úterý, kdy mě čekala spousta práce, najednou telefon a že jestli bych hlídala…samozřejmě!
Byly to dva hlídací dny i přes noc, užili jsme se s Máťou do syta a já byla šťastná. Neb jsem si poslední dobou už začínala připadat jako scrapbookový štvanec, pořád plnit nějaké úkoly a projekty, takže jsem na svoje albůmky neměla vůbec čas, řekla jsem si dost! Žádné challenge , žádné diktáty, když to půjde, tak projekty, ale lámat to přes koleno nebudu. Už nemám tolik času, abych s ním mohla plýtvat…a můj vlastní scrapbook je nejpřednější, moje stránky, moje alba…a taky , i když jsem dost velký blázen, nežiju jen scrapbookem!
Ovšem Matýsek jako obvykle šel hned do pracovny a: " Babi, co budeme tvořit?" Napadlo mě tedy, že bychom si spolu mohli dát diktát. Nakreslila jsem mu ho, řekla, co má dělat a už to jelo. On a já , souběžně. Neopisoval, kdepak, byl svůj a originální. Když jsem mu chtěla radit, tak mi připomínal: "Víš, že jsi, babi, říkala, že mi do toho nebudeš zasahovat?"…
Takže nebýt Matýska, asi by nebyl diktát…, ale jsem ráda. Obě stránky se nám povedly! :-) Matýskek byl nadšený a já jsem spokojená.
A dnes mu dokonce dorazil diplom od vyhlašovatelky diktátu Barty, takže to bude obrovská radost !
Předloha od carol31, kterou vybrala Barta.


Moje stránka:


Matýskova stránka:Děkuji za návštěvu a mějte samé veselé dny :-)


Třicet témat na třicet dní

31. května 2012 v 0:27
Trochu mi to zní jako Třicet případů majora Zemana :-)), ale není to tak. To jen Pettie někde objevila takovou věc - Seznam seznamů. Zní to divně, co? Jde o to, že si na každý den v jednom měsíci napíšete vlastně nějaké téma, na které odpovíte. Pettie přeložila originál, já si z toho taky hodně věcí hodlám použít, ale "téma" ( seznam ) si vlastně můžete vytvořit svoje vlastní. A k čemu to je? Hmmmm... Je to taková forma deníku, statistiky, dělá se jen jeden měsíc den co den. A pak někdy, až si tohle budete číst, budete vzpomínat, usmívat se, srovnávat. Dost dlouho jsem uvažovala, jestli to je nebo není zbytečnost, ale vzhledem k tomu, že jsem takový zapisovatel a statistik, rozhodla jsem se, že červen bude měsícem mých seznamů. Červen mám ráda, je to první letní měsíc, mnoho fajn lidí má narozeniny , hihi, zrají jahody a končí škola. Napřed jsem si chtěla psát seznamy jen tak do diáře, ale nakonec jsem si včera večer, abych Matýska nerušila hlučným embossováním ( vyrábím kupu svatebních oznámení ) , udělala extra notýsek. Velmi snadno. Celý jsem ho kdysi koupila ve výprodeji v Kika nábytek za 39 korun - líbil se mi, že má pevné desky a gumičku, která celý notýsek drží uzavřený. Takže jsem jen polepila desky a první předsádku . A už se těším na prvního června:-)PS. Ještě úplně přesně nevím, jestli budu jen psát nebo i lepit, ale jestli...tak jen ze zbytků...aby ubyly...;-)

Díky za návštěvu :-)

Bezva den

29. května 2012 v 21:53 ART JOURNAL
Asi to bylo potřeba...bylo potřeba si udělat holčičí den jen pro sebe, nakoupit u Stoklasy pár cetek, dát si kafíčko a dortík, pak obídek a spoustu , spoustu řečí...o tom co nás trápí a bolí...Najít souvislosti a otevřít si oči :-) Já se k tomu ještě setkala s pravou čarodějnicí ;-), klikla pak na internetu na věc, která mě zajímá a vyskočilo na mě to, co jsem potřebovala slyšet a vidět. Takže minulé úterý - to byl BEZVA DEN - a stále z něj žiju :-)


Děkuji za vaši návštěvu a přeji vám samé "BEZVA DNY" :-)

Andělský dárek

24. května 2012 v 15:06 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Dostala jsem dárek. On ten dárek není tedy přímo scrapbookový, ale je od mé kamarádky scrapbookové :-). Zapřála jsem si panenku Tildičku a panenka Tildička - Andělka ke mně přiletěla až z dalekého Irska. Je nádherná, dokonale vypracovaná, něžná, sladká, holčičí... prostě skvostná. Přesně takovou jsem si přála. DĚKUJI :-)


Děkuji i vám za nakouknutí :-)

Vyprodáno!

23. května 2012 v 8:56 PELE-MELE
Je to tak.
Moje knížečka o scrapbooku je v této chvíli zcela vyprodaná. Děkuji všem, které si knížečku ode mne koupily a doufám, že jim přinesla poučení, inspiraci, ale hlavně zapálení do nádherného koníčku jménem SCRAPBOOK. :-)Tak trochu manufaktura

17. května 2012 v 12:43 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Nemám ráda dluhy. Obecně a vůbec. Neradu si půjčuju...peníze, knížky, věci...a nerada koukám na lísteček, kde mám napsané co MUSÍM! Původně tedy CHCI, ale pak už je to musím. Když jsem slíbila...;-)
Takže první rest byly diplomy pro kamarádku na Mezinárodní taneční soutěž ve flamenku. Poprosila mě slovy: Tanečníci to určitě ocení. Tak doufám, že ano.
Dipomy jsem tiskla, embossovala a lepila na ně stuhy ( a bordurku z papíru ) s puntíky a organzové kytky.Ornament je natištěný černým inkoustem a zasypaný lehce bílým embossovacím práškem. Po zahřátí je výsledná kresba jakoby neúplná, zastaralá, patinovaná. Vzniklo to vlastně omylem, když jsem zkoušela, jestli dokážu udělat embossování šedé bez šedého prášku. Nechtěla jsem výraznou černou.

Druhým restem byly diplomy za dubnovou challenge. Bývaly časy, kdy jsem měla diplomy hotové ještě před koncem challenge a používala je jako návnadu :-). Diplomy nejsou povinné, ale staly se dobrým zvykem ( ostatně, ten zvyk jsem začala já ;-) ) a myslím, že každý se těší na jedinou výhru v challenge právě v podobě diplomu.


Ještě jsem stačila udělat ATC ( ale nevyfotila ) a rozdělala scrapvisačky. Navrch jsem si střihla jedno docela jednoduchoučké svatební přání známým, co se v sobotu berou a žádné přání nečekají...bylo opravdu jen tak a opravdu bez musení :-)


Díky za čas mi věnovaný a zase příště :-)

Narodil se šampión

16. května 2012 v 17:22 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Náš dlouholetý golfový kamarád se stal otcem. Čekali kluka a narodil se kluk a dostal jméno Pepíček. Můj muž se raduje, že jeho jméno je tak krásné, že se dává i současným dětem ;-) a já jsem v tomto duchu napsala i přání: S tak krásným jménem nemůže být klouček nic jiného než šampión :-) . Koupila jsem malinké bleděmodré sportovní nazouváčky a udělala šampiónské přáníčko.


Děkuji za nakouknutí :-)

Malý pomocník

15. května 2012 v 23:02
Potřebovala jsem si připravit na kurz do Berouna nějakou ne moc složitou stránku, abych na ní mohla předvádět výběr papírů a kompozici. Vybrala jsem si lift, ale zapomněl si uložit jméno autorky. Až když jsem stránku vystavila v jiné galerii, pomohla mi Martina, neb na ní narazila při svém hledání liftu pro svoje stránky. Takže už vím, že původní stránku vytvořila Marilou . Líbilo se mi na ní, že všechny papíry i fotky podkládala černým papírem a vše tedy mělo černý rámeček. Přišlo mi to velmi zajímavé a efektní a chtěla jsem to zkusit. Vtipné bylo na stránce to, že už při prvním položení pár papírů a fotek byla stránka použitelná. Další vrstvení také stačilo...až jsem došla k vrstvě poslední. Takže tahle stránka mohla mít několik podob. Taky se mi líbilo vyzkoušet si hodně barev, protože fotky jsou černobílé a k nim se pestrost hodí. V neposlední řadě se mi líbily i fotky, byť technicky nejsou až tak moc kvalitní, ale ta nezapomenutelná uklízecí vášeň, která obvykle u chlapců trvá jen v dětství ;-)...ta se musela zdokumentovat :-)


Děkuji vám za návštěvu a přeji dobrou noc :-)Jaro je tady

11. května 2012 v 10:42 STRÁNKY
Jaro je v plném květu, někde dokonce už i v odkvětu. Čím jsem starší, tím víc si tyhle návraty krásného, slunečného počasí užívám. Tím víc mi tráva voní, zpěv ptáků lahodí, kytky dojímají. K jaru patří i vzpomínka na první výpravu do přírody s nejmladším synkem, pro kterého to byla po zimě, kdy mu byl rok a sotva chodil, opravdu první výprava venku. Tráva uschlá po zimě vydávala pod jeho nejistými kroky šustivé zvuky a chlapeček z toho byl skoro vyděšený. Objevoval větvičky, kamínky a všechny svoje objevy nám ukazoval. Starší synci měly svoje náčrtníky a kreslili se zaujetím probouzející se přírodu. Je to tak dávno...


Jiná jarní vzpomínka je z doby, kdy ten nejmladší ještě nebyl na světě...takže ještě starší. Každé jaro se v našem městě koná slavný automobilový závod. Okruh máme nedaleko a tehdy šel s mými synky na okruh děda. Aby děti dobře viděly, směly si vylézt na strom. Sedím vysoko, vidím daleko ... :-)


Děkuji vám za návštěvu :-)...a přijďte zas, jste vítáni :-)

Shadow box z krabiček

5. května 2012 v 15:03 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Už jsem psala níže, že jsem získala hafo zbytných krabiček, které jsou krásné ( z krásného kartónu ), leč nepovedené v tom smyslu, že výrobek, který v nich měl být, se do nich prostě nevešel…
Takže odpad. Co s krabičkami?…
Já mám krabičky ráda a všechny možné si schovávám na "co kdyby". Tyhle jsem ale začala zpracovávat hned. Nějaké jsem rozdala na setkání v Liberci a stále jich ještě dostatek mám. ( Leni, dovezu, jestli najdeš termín, kdy se můžeme sejít…;-), což bych ráda ;-) )
Pro Lenku a všechny ostatní, které nemají dřevěný rámeček nebo kontakt na levného truhláře je tohle ukázka toho, že krabičky je snadné sehnat ( od všeho možného, jen se musíte rozhlédnout a vidět...) , a když si pohrajete, můžete si je i vyrobit a nemusí být stejné, můžete si vymyslet různé rozměry a vše pěkně sladit.
Moje krabičky jsou velké cca 7.5 x 7.5 cm a hluboké 1.5 cm. Poslepovala jsem jich oboustrannou lepicí páskou devět k sobě, takže mi tvoří rámeček o velikosti asi 22.5 x 22.5.
Nejdřív jsem myslela, že jako první dřevený rámeček i krabičky polepím, což jsem udělala, ale nakonec jsem vše přetřela bílou akrylovou barvou. Krabičky jsem zpevnila z rubu "dnem" z tvrdšího kartónu a kolem dokola "objala" proužkem z vlnitého jemného kartónu. Celý rámeček je pevný, nikde se neprohýbá.
Pak jsem začala zdobit jednotlivá okénka . Nejdřív "nanečisto" a když jsem usoudila, že tak to chci, celý rámeček jsem si vyfotila a uložila do PC. Při konečné práci na lepení jsem se dívala na PC na vlastní předlohu a nemusela přemýšlet, kde jsem co měla naaranžované.
Jsem nadšená! Mám další závislost -shadow box!
Tenhle je o mých láskách, a mám v něm motýla od Monči, Eiffelku od Zdenky, obrázek od Andrejky, medvídka od Sáši, obrázek od Helge….no není to krásné, si takhle zachovat vzpomínky?
Miluju shadow box! A že je to "lapač prachu" mi vůbec nevadí. Kdybych byla takhle háklivá, nemohla bych mít doma nic...a já se ráda ( vlastně my oba ! ) obklopuju věcmi, které jsou mi milé a dělají mi dobrou pohodu a byt útulným. Prach stačí vysát, vyklepat, ofouknout...na tom nic není :-)

Děkuji za nakouknutí a přeji vám krásný víkend i se svátečním dnem navíc :-)

Shadow box

2. května 2012 v 21:25 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Shadov box bylo hlavní tvořivé téma, kvůli kterému jsem jela na kurz do Liberce.

Je to náramná věc. Trojrozněrný scrapbook. Vyšší scrapbookový level. Je to jakýsi rámeček s okýnky, chlívečky, do kterých se mohou dávat jen věci, různé drobnosti na nějaké téma, a nebo dávat do okýnek fotky a k nim ozdoby. Rámeček ale může být jen jeden, jako rámeček na obrázek, ale stejnou službu udělají i krabičky.


Jak jsem si tak doma lepila ( Rámeček jsem v Liberci nenatírala , ale jen polepila listy z francouzské knihy z bazaru. Potřebovala jsem ještě víc věcí, než které jsem měla s sebou a všechny ty "krámíky" si rozložit kolem sebe a desetkrát přendat, než jsem byla spokojená a mohla lepit ) , napadaly mě další a další věci, které by šlo tímto způsobem ztvárnit, vytvořit tak dárky a sobě potěšení. Chystám se stejmým způsobem nazdobit krabičky a udělat si tak další vzpomínkové "rámečky" , v hlavě mám několik nápadů na dárky. Jen teď nevím co dřív...;-)


Můj shadow box je na francouzské téma, takže jsem vytahala fotky, různé propriety - malý slovníček, andílky, zátku od vína, mušličky, kamínky, kus sítě, nasypala jsem do malinké lahvičky ( dostaly jsme v balíčku v Liberci ) okr z Roussillonu , do další levanduli z Provence...atd...kovové domečky jsou z kurzu v Liberci a organzová kytička také. Celé odpoledne jsem si včera hrála s rámečkem a večer slavnostně pozvala manžela na "vernisáž". Moc se mu moje dílko líbilo a hned mi začal vymýšlet "kšefty". Nojo, podnikatel se nezapře ;-), ale mě by to na kšeft nebavilo, potřebuju to cítit, takže dárky ano, ale kšeft ne.


Děkuji vám za návštěvu :-)

Liberecký kurz mýma očima

2. května 2012 v 20:27 KURZY A SETKÁNÍ
Tak ani nevím, mám-li popisovat slohovým cvičením, jaké to bylo o víkendu v Liberci, když totéž už na svém blogu udělala Isobelka i Iriska ( byly nějak rychlé ;-) Takže se omezím jen na můj stručný pohled:
1. Moc jsem se těšila, že si odpočinu, změním prostředí , sejdu se s kámoškami, oslavíme Ketiny narozeniny, něco se naučím a něco vytvořím
2. Všechno se mi splnilo
3. Počasí bylo přívětivé, kámošky dobře naladěné, večírky úžasné
4. Jídlo chutné
5. Místa na tvoření dostatek
6. Slibované workshopy nad očekávání kvalitní
7. Nové scrapařské nadšenkyně milé
8. Atmosféra tvořivě báječná
9. Materiálu na tvoření spousta
10. Balíčky opět krásné
11. Obchod neskutečně zásobený, takže jeden nájezd, jak píše Isa , nestačil, ale po skouknutí nákupů ostatních jsme mazaly znova koupit si to taky…a při tom objevily zase něco nového… "a jestli jim peníze, karty a účty stačily, nakupují dodnes"….
12. No prostě…dvěma slovy: přijedu zase! Liberec je prostě báječný!
Viděla jsem krásné výrobky ostatních účastnic, dozvěděla se spoustu nového, zkusila si věci, do kterých bych se asi jinak sama nepustila, našla novou kamarádku, a strávila bezvadný víkend s těmi "starými".
Prostě samá pozitiva:-)
Jen se bojím, abych byla na podzim dost rychlá a stihla se včas přihlásit ;-)


Zde je vyfocený efekt smršťovací fólie. Na tu se narazítkuje motiv razítkovací barvou, která chytá na fólie, tedy Stazonem. Motiv se vystříhne a pak horkovzdušnou pistolí zahřívá. Motiv se začne zmenšovat a křečovitě kroutit, ale vy se nesmíte bát a stále zahřívat. Po chvilince se vrátí zkroucenina zpět do rovného tvaru. Pak se přestane hřát, rychle se vezme akrylový blok a celý motiv se zlehka zatíží, aby se vyrovnal. A je hotovo. Fólie ztvrdne a vypadá jako skleněná. Krásné!A to jsme my všechny
A naše "šestka", neb ze "sedmičky" už Dáša odjela domů dřív...
Děkuji za návštěvu a přeji tvořivé dny :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA