Červen 2012

Třicet témat - Kam bych chtěla jet na dovolenou...

29. června 2012 v 18:07 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
V tuhle chvíli kamkoliv. Cítím se unaveně a vyčerpaně. Chtěla bych jen ležet, nic nedělat, být sama a číst si, nebo jen koukat do oblak. Ve Francii, v Irsku, Na Novým Zálandu...a nebo na Hnačově.


Krásný víkend a děkuji za nakouknutí :-)

Třicet témat - Už vím, že ...

28. června 2012 v 21:11 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Už vím, že...
no jistě, vím:-). Že mlčeti je zlato, že se fakt leckdy vyplatí mlčet a nekomentovat, že jestliže chce člověk něco změnit, musí začít u sebe, že přání se plní, když se dobře přeje, že vesmír je mocný a myšlenka má obrovskou sílu. Vím, že nic se nejí tak horké jak se uvaří, strach a hlad mají velké oči, že nic není náhoda, že věci nejsou takové jakými se zdají, že nejdůležitější ve vztahu je komunikace, že zdravé sebevědomí je zdravé, že život je krásný a krátký a nemá cenu plýtvat energii na hlouposti, zbytečné hádky a tak podobně. Vím, že jsem na světě sama za sebe, že si žiju svůj život, že za mě nikdo nic neudělá, že největší pomoc můžu čekat jen na konci své paže, že mít přátele je dar, a mít zdravé a spokojené manželství je největší štěstí, ale... že jaký si to uděláš, takový to máš. Že můj čas je můj čas, že názory se můžou měnit, že když se někdo omlouvá, mám omluvu přijmout, že člověk musí umět říct ne, umět poprosit, požádat, ale i odmítnout. Že s úsměvem jde všechno líp a že je lepší být optimista a věřit , než se trápit...Vím, vím, vím, neb čtu spoustu moudrých knih, mám chytré přítelkyně a moudrého manžela, přesto na to všechno občas zapomenu :-(...a udělám hloupost, kopanec, průšvih..., ale... už vím, že chybovat je lidské, že nikdo není dokonalý a že když přijmu sebe sama jaká jsem a přijmu takové i lidi kolem, bude se mi žít snáz.


Děkuji vám za návštěvu :-)
Chystáme turnaj

28. června 2012 v 12:58 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Můj muž a já už desátým rokem pořádáme golfový turnaj . Je to taková společenská událost s golfem, samozřejmě jde i o hru, o místa a ceny :-), ale hlavně o prožití příjemného dne v přátelské atmosféře. Vždycky jsem tvořila diplomy, ale teď jsou samozřejmě daleko vymakanější ;-). Kromě diplomů ( 25 kusů ), jsem vyráběla i vouchery na ceny ( trika a vyhlídkové lety ), krabičky na týčka a ještě jiné ozdobičky :-). Práce hodně, ale bavila mě a odměnou mi bude ( doufám ;-) ) údiv a úsměvy vítězů. Moc se na sobotu těším :-)
Děkuji za nakouknutí :-)

Třicet témat - Knihy, které bych si ráda přečetla...

27. června 2012 v 11:41 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Knihy jsou pro mě téma důležité a podstatné. Knížky miluju, žiju v nich a s nimi, mám je všude kolem sebe a myslím, že už tak na mě působí. ( pracovat v knihkupectví by se mi taky líbilo )
Čtu pochopitelně víc přes zimu a ráda se ke knížkám vracím.
Ještě stále mám na nočním stolku knížky od Vánoc...takže Milénium je vánoční dárek :-), Golf v království je nádherný mystický příběh, ke kterému se ráda vracím a zbylé dvě knihy si chci přečíst pro poučení sebe sama.Tentokrát jsem si hrála s pastelkami, byl to relax při poslechu jednoho moc zajímavého povídání.

Děkuji vám za nahlédnutí, za komentáře, těší mě, když i vy se mnou objevujete "svoje témata" :-)


Třicet témat - Co bych teď nejraději dělala...

25. června 2012 v 22:16 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
To je jednoduché. Já jsem spokojená s tím, co právě dělám :-) , je mi tak dobře a dělám to ráda.
Kdybych se zasnila, ale opravdu zasnila, nesplnitelně a nebesky, viděla bych se v Provence, v kamenném domě na polosamotě, na velikánském pozemku, s bazénem... slunce by pražilo, vzduch se chvěl, levandule voněla...a já bych se koupala v tom bazénu a dělala všechny mně milé věci ( vařila, jedla, scrapovala...) , vítala milé návštěvy, servírovala jim dobroty, vychlazené růžové víno , a taky bych hlídala ty dva svoje klučíky, kteří by si též užívali tepla, bazénu a dobrého jídla. A babičky :-)).


Děkuji za vaši návštěvu :-)

Třicet témat ...víkendové

25. června 2012 v 10:41 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Páteční téma znělo: DNES JSEM VIDĚLA...
Celý den jsem čekala, co se mi poštěstí :-)...poštěstilo. Viděla jsem svoje kamarádky, neb jedna měla svátek v pátek a druhá v sobotu, jaly jsme se to mírně oslavit :-). Neb bylo krásně, seděly jsme na terásce, pily vychlazené francouzské bílé , jedly pizzu a pak měly latté...a večírek to byl náramný :-)
Také jsem poprvé viděla jak funguje web kamara na našem hřišti , dosud byla vždy mimo provoz. Bylo to jako koukat na film, ovšem s lidmi, které znám :-).
( V neděli jsem viděla, potkala se a vyfotila s Markem Ebenem! Tak to byl zářez, to si dám do deníčku jako bonus :-) )


Sobotní téma: CO RÁDA DĚLÁM, PŘESTOŽE S POCITEM VINY.
Na nic takového jsem nepřišla. Když jsem stejnou otázku položila manželovi, zasmál se a řekl: "Jím. Ale zas tak velký pocit viny nemám !" :-)
Takže to je taky tak jediné, kdy i já NĚKDY cítím vinu ;-)


Táma 24. dne bylo : SEZNAMY SI DĚLÁM NA...
Seznamy si dělám na všechno. Co si nenapíšu , nevím. Takže si píšu seznamy nákupů, samozřejmě. Bez "lístečku" v samoobsluze tápu, procházím kolem všech regálů a čekám, kdy mě uhodí do očí to, co jsem potřebovala koupit . Nejvymyšlenější seznam mě naučil syn, když jsem jednou potřebovala, aby se mnou dojel nakoupit on. Musela jsem mít napsaný seznam přesně podle toho, jak do obchodu vejdeme a pokračovat systematicky. Takže od drogerie, pečiva, zeleniny, masa, po nápoje a zpět sušenky, káva, sýry....Abychom nebloudili, nehledali a nezdržovali se!
Nejdůležitější jsou pro mě ovšem seznamy úkolů. Píšu je stále, mám úkoly denní, týdenní, celoroční.
Mám i seznamy knih, seznamy CD a seznamy filmů.
Miluju adresáře, mám pěkně seznam všech adres všech svých lidí, a nejen na webu, ale i pěkně v notýsku mám seznamy oblíbených webových stránek.
Miluju seznamy :-)


Děkuji za návštěvu a mějte krásný poslední červnový týden :-)


Třicet témat - Plány na léto...

21. června 2012 v 21:06 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Léto - to jsou pro mě prázdniny a i když už dávno, dávno, jsou moje děti dospělé, přece se na prázdniny těším jako na dobu klidu a dobu uskutečňování plánů , na které ve školním roce nebyl čas. Sním o dalekých cestách i blízkých výletech, o putování horskými stezkami, spaní ve stanu, v duchu sluším šplouchat studený horský potok, ve kterém si courám nohy, burácení vodopádu nebo šumění lesa. Slyším vítr na vrcholcích kopců a křik ptáků, který se rozléhá údolím.
Prázdniny pro mě bývaly i děti na táboře a velký úklid. Tak to mě už nečeká, zato mě letos čeká nesjpíš vymalovat obývák. Taky jsem včera dostala harmonogram hlídání vnoučat. Na celé dva měsíce. K tomu máme nějaké turnaje, jeden golfový víkend v Rakousku a pokračování 3. ligy.
Nechci zapomenout na učení, neb můj muž vyhrožuje, že letos budu ve Francii všechno zařizovat já! :-O
Možná se vypravíme s holkama tradičně do Ladshutu, možná se sejdeme se scrapařkama...
A čas uletí...


Děkuji za nahlédnutí :-)

Scrapvisačky po...už ani nevím po kolikáté...

21. června 2012 v 14:48 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Další kolo "scrapvisačkování" jsem si nemohla nechat ujít, neb mi zatím nechybí ani jedna visačka. Protože už jich mám opravdu hodně, dělala jsem jich jen šest a to není žádná velká práce. Těším se, že každým dnem už mi snad přijde zásilka šesti nových scrapzávisláckých visaček :-).


Kdysi, když jsem měla visaček pár, jsem si na ně vyrobila albůmek. Ten už absolutně nestačí, tak jsem zakoupila prospektové fólie na pohlednice a vše dala do barevného šanonu, který mi doma zůstal po dětech. Až budu mít chvilku, stylově ho polepím a nazdobím, ale...jak vidím moje zápasy s časem, asi ne ;-)Děkuji vám za návštěvu :-)

Třicet témat - Lidé v mém životě...

20. června 2012 v 20:06 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Už před pár lety jsem si vytvořila scrapbookové album na téma "Lidé v mém životě", takže je mi to téma blízké. Neseznamuji se snadno a myslím, že mám čuch na lidi. O to hůř nesu, když se zklamu :-(. Čím jsem starší, tím víc si vážím krásných a příjemných setkání, které mě v dobrém poznamenají a poučí, něco do mého života přinesou.
Nejvděčnější v životě jsem za svoji rodinu, jsou samozřejmě a vždycky budou na prvním místě. Letos je nejdůležitější osůbkou Matýsek :-).
Jsem vděčná za svoje dvě životní přítelkyně. Ne každý má to štěstí, jak říkal Werich, mít přátele, ale hlavně, být přítelem.
Jsem vděčná i za lidi, kteří prošli mým životem a jejich stopa se zdá, že zůstala nepříjemná, ale i to je poučení. ( Každá prohra je polovičním vítězstvím ).
Jsem vděčná za svoje kamarádky ve scrapbooku, za ty, se kterými jsem se poznala osobně a stále se setkáváme, ale i za ty, které jsou tam, za monitorem, kam nevidím :-), ale které se mi ozývají, píšou milé zprávy a mně velmi pomáhají. povzbuzují, těší...Je zajímavé, že když to člověk potřebuje, život to zařídí, a pošle toho pravého člověka...s radou, s pár písmenky, s jiným pohledem...
Jsem vděčná za vás všechny, které ( kteří? ;-) ) si tady čtete a byť stopu nenezanecháte, já vím, že jste tu byly ( byli ? ;-) ).


Děkuji za návštěvu a mějte hezký večer :-). Já jsem právě se svými přítelkyněmi a doslavujeme naše narozeniny :-)


Lidé v mém životě

20. června 2012 v 9:45 STRÁNKY
Od první chvíle, co jsem se pustila do scrapbooku, jsem si snila o lidičkách, kamarádkách, které tak jako já jsou nadšené a zamilované do scrapbooku, se kterými můžu sdílet svoji vášeň a které by byly na stejné scrapbookové vlně. Chvíli to trvalo, ale našla jsem je. Scházíme se už třetím rokem. Pravda, na samém počátku bylo nadšení větší a schálo se nás i dvacet, teď jsme se ustálily na počtu šest až deset, někdy dvanáct, podle času a možností. Těším se na každé setkání, je pro mě posilou, inspirací a barevným ostrůvkem v moři všedních dní.
Na předminulé tvořivé schůzce dělaly moje kamarádky dvacítkovou stránku pro mě, do mého alba "Lidé v mém životě". Není pochyb, že zanechávají v mém životě výraznou stopu...

Stránka od Míši - Mišelinky.


Terezka- moje oblíbenkyně :-))


Pavla - Terezky maminka


Zdenka.

Moje "ovečky " jsou moc šikovné. Přinesu jim fotky, krabici se zbytky papírů a ony umí čarovat, zvláště Terka je v tomhle naprosto neskutečná. To, co já považuju už jako opravdový a nepotřebný odpad, ona ještě zpracuje a vytvoří fantastickou stránku. Terka je moje pýcha :-)))

Děkuji vám za nakouknutí :-)

Třicet témat - Chci upéct...

19. června 2012 v 20:50 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Co jsme doma sami, už moc nepeču. Upeču jen příležitostně, když čekám návštěvu , nebo chci donést nějaký prezent na návštěvu někam...;-)
Když byly děti malé, pekla jsem stále...štrůdly, perník, piškot, bábovky, bublaniny, různé ovocné koláče, dokonce i pouťové koláče, samozřejmě vánoční cukroví...
Letos jsme byli po mnoha letech na výletě v Maďarsku a ochutnali jsme krémeše. To vám je dobrota! Tak ty chci upéct, jen co bude nějaká příležitost :-)Děkuji za návštěvu :-)Třicet témat...Na výlet balím...

19. června 2012 v 5:00 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
No...bohužel na výlety už moc nejezdíme. U nás je hlavním víkendovým programem golf. Přiznám se, chybí mi toulání po horách . Asi má všechno svůj čas. S dětmi jsme hodně jezdili na hrady a zámky, po různých přírodních zajímavostech, na výstavy a do hor. To mi chybí...Golf mě baví, hraju ho ráda, ale není mým smyslem života. Sem tam, když nám půjčí vnoučky, jedeme na výlet s nimi :-)


Děkuji vám za návštěvu :-)...dobré ránko :-)Třicet témat - Moje scrap plány...

18. června 2012 v 20:00 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Tady není asi co psát víc. Seznam mých scrap plánů je dlouhý a za rok ho nesplním, každoročně tedy přesouvám mnoho položek do dalšího období a nové přibývají...Do seznamu jsem ještě připisovala: za 14. albůmek z loňské Paříže ( bude obálkové :-) ), za 15. albůmek ze synových tanečních a za 16. albůmek ze synova maturitního plesu :-). Jo a za 17. ...dopisuji - mini albůlmek z jednoho dětského výletu. Fotky hrozné, ale mně drahé a tím albůmkem to musím všechno vylepšit. Ale to bude opravdu minimini :-).


Mám zapsaných sedmnáct dní, sedmnáct seznamů a notes pěkně tloustne :-)


Děkuji za návštěvu :-)

Třicet témat - Co bych chtěla vidět...

18. června 2012 v 10:32 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Původné téma zní: Co bych chtěla vidět ve svém městě...ale rozšířené je na cokoliv, na jiná města, na dovolenou...
V Klatovech bych chtěla vidět nově opravené katakomby, ale to už je v plánu, chystám se s vnoučkem. Takže jsem si vybrala město, u kterého budeme bydlet na dovolené. Město ALBI, kam se opravdu těším. Je to město chráněné Unescem, město růžové, starobylé, historické. A nejvíc tam chci vidět museum Henri de Toulouse - Lautrec. ( http://www.odaha.com/henri-de-toulouse-lautrec/zivotopis )Děkuji za návštěvu :-)

Velký flám

17. června 2012 v 23:13 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Tuto sobotu jsme měli nabitou. Vlastně celý víkend. Dopoledne na golfu a pak jsme dooslavovali moje již proběhlé narozky, potom byla velká grilovačka u kamarádů a navrch narozeniny mé snachy Terezky.
K narozeninám jsem měla připravený stylový dárek a k němu dodělala balení, přáníčko a ještě jeden dáreček.
Dárkem bylo tričko barvy fuksie s Eiffelovkou. K němu jsem našla ve stejné barvě papírovou tašku s nějakým logem, které jsem potřebovala zamaskovat. Vyrobila jsem přáníčko ve francouzském stylu. V obchodě s levnými věcmi KIK, kde se občas zastavím pro stuhy, provázky, knoflíčky...jsem objevila dřevěné srdíčko jako rámeček na fotku za 45 Kč. Rámeček byl patinovaný jako staré dřevo, což se mi líbilo. Ještě jsem ho trochu porazítkovala textovým razítkem a "ošmudlala". Dvě malá srdíčka, která visela na zavěšovacím provázku jsem též ještě potiskala. Do srdíčka jsem dala fotku a na rámeček přilepila starozlatý patinovaný klips s cedulkou: Okamžik, na který se nezapomíná. Použila jsem moji nejmilejší a nejkrásnější fotku ze svatby syna se snachou. Všechno jsem zabalila do tašky a šli jsme slavit. Terezka dělala "karpáčo" z červené řepy jako předkrm, rybí mexický závitek jako hlavní jídlo, olivovou pomazáku na toustíky jako na dojedění se :-)) a já donesla dezert - čokoládovou pěnu s lesním ovocem:-). Víno bylo růžové. Mňam :-)

Děkuji, že jste nahlédli a přeji dobrou noc :-)

Třicet témat...Nákupní seznam...

15. června 2012 v 22:36 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Nakupování mě moc nebaví. Nebaví mě chodit po obchodech, zkoušet si šaty ani vybírat boty. Potraviny nakupuji jako nutnost, jíst se musí. Jídlo mě baví nakupovat víc než šaty :-). Baví mě nakupovat knížky, to velmi. Baví mě nakupovat v papírnictví. Docela mě baví nakupovat přes internet, je to pohodlné, ale taky nebezpečné. To se to utrácí...;-) Baví mě nakupovat věci na scrapbook. Jsem skromná, moc toho nepotřebuji. Co mám scrapbook, nekupuji si oblečení, boty až když je nutně potřebuju...jenže já toho nepotřebuji ani na ten scrapbook moc. Umím tvořit z mála a levně :-) Baví mě to. Ale občas si udělám velký scrapbookový úlet a radost a nakoupím :-)...hodně!
PS. Ty letní šaty fakt potřebuju, ale už několik let nemůžu žádné sehnat, takové, aby se mi líbily, aby mi slušely a nestály majlant.


Děkuji za návštěvu :-)

Třicet témat...Co mám ráda na...

14. června 2012 v 20:32 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Široké téma. Mohla jsem si vybrat cokoliv...co se mi líbí ... na mně ;-), na mém muži, na mém městě, na mém bytě, na pracovně, na Francii, na Paříži, na mých kamarádkách, na scrapbooku, na golfu...Vybrala jsem si muže, obecně.
Když si to teď po sobě čtu, vypadá to, jako bych stvořila ideál ;-).
Jsem vcelku skromná, líbí se mi jen, když jsou muži milí, hodní, trpěliví, zábavní, skromní, čistotní, spolehliví, citliví, nesobečtí, chápaví, všímaví, laskaví, milující, rozumní, věrní, ohleduplní, galantní, tolerantní, dobře naladění, vtipní, ochotní, sečtělí, chytří, zruční, šikovní, romantičtí, vnímaví, nápadití, originální...
...nejsou ješitní, umí chválit, hladit, být oporou, podržet, zastat se, postarat se o domácnost, vyprat, uvařit, nakoupit, obstarat, zařídit, vyřídit, zajistit, vyrobit...
...umí psát krásné dlouhé dopisy, nebo jen milé esemesky, dovedou příjemně překvapit, vzpomenou si, že máte ráda mon chéry a konvalinky, na vaše narozky, svátek i výročí svatby...Děkuji za nakouknutí :-)

Třicet témat ...Chci zkusit...

14. června 2012 v 10:06 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Taky toho není moc, co bych chtěla zkusit, nebo si zrovna nevzpomínám...
Dostala jsem francouzskou knížečku o výrobě belgických čokoládových pralinek, tak to bych chtěla zkusit. Napřed si tedy zkusit ty recepty přeložit :-)
Kdysi jsem říkala, že bych chtěla zkusit letět ( s instruktorem ) řiditelným padákem. Mám strach z létání, ale tohle se mi líbí, zrovna tak jako létání balónem. Tak to je dlouhodobý plán, dám to jako návrh na dárek k šedesátinám :-)
A ušít si patchworkový výrobek, nejlépe deku, chci od té doby , co jsem viděla první patchwork. Vím, že to chce čas...a všechno, co chci zkusit chce jen odhodlání a rozhodnutí..., ale zatím všechno oddaluju jako ne nezbytné.


Děkuji za nakouknutí :-)

Třicet témat...Týdenní rituály

13. června 2012 v 22:00 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Při přemýšlení, o čem bude můj seznam rituálů jsem zjistila, že téměř žádné nemám. Celý školní rok si říkám, jak si zavedu nějaký režim, hlavně kvůli svému učení, ale dodnes jsem to neudělala.
Moje babička měla každé pondělí den velkého prádla. Jedna moje kolegyně měla ¨zase každé pondělí ovocný den, aby vytrávila víkendové hodování. Moje kamarádky chodí každou středu na zumbu. Jiné zase každé první úterý v měsíci spolu na kafe.
Aha, zapomněla jsem , že každý první čtvrtek v měsíci je scrapschůzka! Jak jsem mohla zapomenout? :-O Tak to budu muset ještě dopsat :-)


Vám děkuji za milou návštěvu :-)

Projekty plním

13. června 2012 v 19:39 STRÁNKY
Oba červnové projekty mám splněné. Nejradši je dělám hned. Projekt č.1 byl stránkou do alba z dovolené ( dál jsem nepokročila :-( ) , stránka do projektu č. 2 je stránkou do golfové kroniky za rok 2012. Je úplně aktuální, protože z posledního víkendu, kdy jsme hráli za náš klub 3.ligu golfu. Celkem úspěšně :-). Na stránce jsem použila golfový "bag", který je udělaný z ubrousku ( ubrouskovou technikou ). Pohrála si s ním takhle Martina a poslala mi celou golfovou sadu jako dárek. Ještě jednou děkuji :-) Stránka je lift podle zadání na scrapbook.cz.Děkuji i vám, za vaši návštěvu :-)
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA