Červen 2012

Třicet témat..Mít čas jen pro sebe...

12. června 2012 v 11:05 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...

Děkuji za návštěvu a milé ohlasy :-)

K narozeninám :-)

11. června 2012 v 19:46 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Děkuji vám, milé kamarádky, za krásná přáníčka a dárečky, udělaly jste mi velkou radost :-)


Přáníčka jsou od Haňule, Kamči, Isobelky, Barty, Áji, Mirči, Elion, Martiny R., Vonverky a Veverky Hely :-)


Děkuji za návštěvu :-)

Třicet témat...Moje sny a přání...

11. června 2012 v 9:34 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Těch by bylo...Sním si docela ráda, i když vím, že se některé moje sny nikdy nesplní. Třeba o domečku v Provence. Ale proč si nesnít ;-). Mám sny nesplnitelné, jen pro potěchu duše a sny, kdy si opravdu vroucně přeji, aby se splnily. Některým můžu sama hodně pomoci ( třeba se hodně učit ;-)... ) a některým pomoci nemůžu fakticky, ale jen tím vroucným přáním. K tomu mám historku:
O víkendu jsme byli golfovat na Hazlově ( u Frant. Lázní ). Reprezentovali jsme klub, hráli jsme 3.ligu. Já i můj muž. Měla jsem narozky, tak jsem si moc přála dárek v podobě pěkné hry. V týmu jsme hrály čtyři holky a nejhorší výsledek se škrtal, takže jen tři se počítají. Máme dvě velmi dobré hráčky a pak jsme byly my dvě s Evou tak na stejné úrovni. Řekla jsem:
Já bych si tak přála, aby alespoň jednou se můj výsledek neškrtal.
Přála bych si, abych hrála pod sto ran, tak 98 by se mi líbilo.
A přála bych si dobrý flajt na hru.
Asi jsem si přála dobře. Eva nakonec nemohla hrát, takže jsme hrály jen tři a tedy i můj výsledek se počítal, žádné škrtání. Měla jsem na hru flajt se dvěma děvčátky, 13, 14 let, měly velké ambice a žádné řeči, takže to mi vyhovovalo. Šla jsem si svoji hru a šla jsem ji velmi dobře, s výsledkem 96 ran jsem byla nadšená. Vše se mi splnilo.
Druhé kolo...to už bylo horší ( nevím kde jsem v přání udělala chybu ;-) ), ale nesla jsem to statečně :-).


Děkuji za návštěvu a přeji vám, ať se vám plní sny...:-)Třicet témat...Oblíbené weby

10. června 2012 v 7:10 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Tak tady asi není o čem se rozepisovat. Oblíbených webů a blogů mám hodně. Dřív, když jsem ještě nevěděla, že si je mohu ukládat do "oblíbených " ( no nesmějte se, jsem počítačový samouk ) , jsem si vše pilně zapisovala do notýsku. Teď mám všechno uložené a je to pohoda :-). Takže tady jsou vlastně jen ty nejoblíbenější...nebo nejpoužívanější....nebo spíš prostě jen malinká část z oblíbených a používaných :-)


I dnes vám děkuji za vaši návštěvu :-)


Třicet témat...Plány na víkend

9. června 2012 v 7:05 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Plány na víkend už jsem udělala ve čtvrtek, neb v pátek už budu trénovat v Hazlově a nocovat u švagrů. Taky slavit narozky a hlavně sportovat, hrát 3.ligu. Jsem v ženském týmu a ráda bych byla posilou . Taky se musím učit, v pondělí mám hodinu. Zatím mi to učení jde pomalu a těžce, ale stále mě baví a už to je rekord. Takhle dlouho jsem nikdy nevydržela, krom školy, ale tam jsem musela . Teď chci a v tom je ten rozdíl :-). Takže víkend bude takový rychlý ( jako vždy ) a na scrapování tentokrát asi nedojde. Album musí počkat...


Děkuji za návštěvu :-)...

Třicet témat...V tašce mám...

8. června 2012 v 6:58 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Mám ráda kabely velké, neb kabelku malou nosím výjimečně, jen do divadla a na ples. Všude jinde potřebuju mít u sebe a s sebou hodně věcí. V kabele přenáším věci na poštu, knihy, učebnice, Matýskovi svačinu, foťák, vodu a někdy i nákup...chleba, rohlíky, máslo, sýr...to všechno se musí vejít. Mám jednu kabelkovou "KPZetku" , kde mám hřebínek, šitíčko, prášek na hlavu ;-), náplast na puchýř, dvacetikorunu, štípátko na nehty... Tuhle taštičku mám jednu a dávám si ji do tašky, kterou si zrovna beru. Pokud nezapomenu ;-). Tašek - kabel mám několik - červenou, hnědou, oranžovou, "pařížskou", šedou látkovou...pak mám jednu menší, ta je jen na základní "potřeby" ( body 1 - 6 ) a jednu malinkou divadelní . Jednu tašku jsem se pokusila si ušit a pak mám ještě nákupní koš francouzský, z francouzského trhu. To mi stačí :-) ( Jinak mám ale tašky, taštičky, kabely a kabelky, saky, vaky, mošny a batohy ráda ;- ) ).


Tenhle seznam mě fakt bavil. Hlavně ta výroba papírové tašky. Původně jsem chtěla udělat igelitku :-)), ale tahle papírová je hezčí :-) .

Děkuji za nakouknutí a přeji vám krásný a tvořivý víkend :-)

Dáreček

7. června 2012 v 23:50 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Dnes zazvonila pošťačka a přinesla mi tlustou obálku. Nic jsem nečekala a tak jsem byla překvapená. Čtu si zpáteční adresu a pořád ještě nevím, proč dostávám poštu ?
Překvapení podruhé, když jsem obálku rozbalila...


S dojetím děkuji, Hani :-)

Dovolená

7. června 2012 v 12:07 STRÁNKY
Tak jsem udělala všechny "úkoly". Úkoly, které mě bavily, které jsem dělala s radostí, ale přece jen svým způsobem být "musely", byť jsem si to "musení" zadala sama :-).
Konečně se tedy natěšeně dostávám k tvoření našeho albumu z loňské provensálské dovolené. Moc jsem se na to už těšila, měla jsem představy , jak si s tím vyhraju, vymazlím, jak to bude celé načančané a krásné…:-).
Jenže čas letí, práce je mnoho, hromada fotek se zvětšuje…jupí, hromadí se i zážitky a já nevím co dřív :-).
Tím pádem jsem moje načančané přestavy zredukovala na rychlejší verzi …a ty nazdobenější stránky chci prostřídat stránkami rychlými, informativními.
Takže dnes jen titulku a jednu srdcovku… - tohle je dovolená :-)

Titulka je ukázka naprosto levné stránky, takže levnější už ani být nemůže :-). Obyčejnou bílou čtvrtku jsem polepila starou mapou . Na ní jsem nalepila malou mapičku Vaucluse ( z prospektu ), obrázek kufrů je z časopisu a nadpis FRANCE jsou kartónová písmena vyřezaná z obyčejné lepenky a polepená opět mapou. Písmena jsou nalepená na pěnovce, takže plasticky vystupují z podkladu.
Děkuji za návštěvu a přeji vám krásné, sluníčkové dny...:-)

Třicet témat...Cíle mého blogu...

7. června 2012 v 11:42 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Téma : Proč píšu blog? Jaké jsou cíle mého blogu, co na něm chci mít, co chci uskutečnit v souvislosti s psaním blogu?…se mi zdálo docela neuchopitelné. Co s tím? Byla jsem rozhodnuta, dát si svoje vlastní téma. Jenže během dne mě napadlo, že kdo jiný, než já, když mám blogy tři J a vlastně spoluvytvářím ještě jeden, tedy čtvrtý…
První blog jsem začala psát v roce 2007, ale byl to jen jeden pokus a u něj zůstalo až do dalšího roku. Popudem bylo to, že chci napsat svoje cestovatelské zážitky kamarádkám, abych nemusela psát x e-mailů. V té době jsem netušila, nebo si nedovedla představit, že to nebudou jen kamarádky, ale i docela cizí lidé.
Snažím se tedy psát opatrně. Jednu nemilou zkušenost s blogem už jsem měla. Na druhou stranu jsem díky blogům "potkala" několik fajn lidiček. Některé mám jen virtuálně, sem tam si napíšeme, ale neznáme se, nikdy jsme se neviděly ( jsou to ženy :-) ) . Jiné se staly mými kamarádkami, scházíme se, a ony obohatily můj život.
To mě na blogování těší, když je na druhé straně kladná odezva, protože to přece jen povzbudí a nabudí ;-) . Mám ráda, když mi napíšete…a jsem vám vděčná , že mě "navštěvujete" a čtete :-) .
Ale jinak…dokud mě to bude bavit, budu psát, až to přejde, skončím. V tomto směru nemám žádné cíle, nejde mi o co největší návštěvnost, nejde mi o nějaké body v soutěžích, nepíšu na blogovací témata, v tomhle nejsem ta pravá zažraná blogařka :-)


Děkuji vám za návštěvu :-)


Třicet témat...- Slova, která nemám ráda

5. června 2012 v 19:39 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
V první chvíli mi tohle téma přišlo divné. Samozřejmě nemám ráda ta slova, znamenanající něco špatného, nemoce, bolest, smrt, ale měla to být asi slova , která nemám ráda v normálním životě. Úplně první mi vytanulo na mysli slovo "potom". To slovo za nic nemůže a není nijak ošklivé, ale moje děti ho používaly tak často, že už mě štvalo.
"Dojdi, prosím, vynést koš". - POTOM.
"Došel bys, prosím, do sklepa pro....- POTOM .
"Mohl bys, prosím, dát ten hrnek do myčky? ( natož, abych chtěla, že si ho má umýt! ) - POTOM
"Už sis napsal úlohy? " - POTOM
"Potřebovala bych pomoct s ..." - POTOM.
"Nejde mi počítač, podíváš se mi na něj? " - POTOM
....atd atd atd...
Takže na POTOM jsem fakt vysazená :-)
Pak taky "miluju" to milé : "A nespravila ses? " popřípadě: "Nejsi nemocná? Vypadáš špatně..."
Ale i to : "Je to rozbitý, nejde to, nefunguje to..." není zrovna oblíbené.
Naštěstí těch slov ale není tolik, takže to bylo rychlé. Obecně nemám ráda lži a výmluvy a docela mám na taková slova nos, takže je poznám!Děkuji vám za návštěvu :-)

Svatební oznámení

5. června 2012 v 11:38 PŘÁNÍČKA A DÁRKY
Byla jsem požádána jednou známou, jestli bych pro její kamarádku neudělala svatební oznámení. Že jich nechce moc, jen dvacet. Dlouho jsem o tom přemýšlela, váhala, ale nakonec jsem si řekla, že každá zkušenost je dobrá a že tedy svatebka udělám. A začala jsem se těšit. Přece jen je to milá práce. Barvy si paní vybrala hezké, růžovou a šampaň, skoro béžovou. Nejdřív jsem udělala několik návrhů na výběr.

Po konzultaci a výběru jsem se pustila do práce. Oznámení bylo nakonec 21, k nim nazdobené obálky, plus ještě kartičky jako pozvání ke stolu a tři pro rodiče ohledně svatebního daru. Za 36 hodin bylo hotovo...a dnes už jsou svatebka u majitelky :-).

Měla jsem krásný strukturovaný papír jako základ svatebka a k nim ve stejné barvě i obálky. Požadavel byl - přání otevírací na výšku.
Použila jsem béžový papír, který mi paní dodala, se semišovým plastickým vzorem "krůcánků". K tomu jsem tedy embossovala průhledně krůcánky i na jednobarevný růžový papír. Mezi oběma papíry je stuha, kterou jsem koupila v Kik, neb tam měli zrovna nějakou svatební akci. Stuha je nádherná , hlavně s podobným plastickým krůcánkovým dekorem. Přes stuhu jsem ještě lepila širší růžovou atlasovou stuhu a na ní ještě uzoučkou stužku ve stejné barvě ( stuhy lepím oboustrankou ). Zdobila jsem mašličkou a kytičkou ( podle přání ) , v tomto směru není ani jedno oznámení stejné :-) Některé jsou vrstvené, některé jednoduché, papírové, látkové, s kamínkem nebo srdíčkem. Na kolečku ( razítko si nechala paní vyrobit ) jsou iniciály a datum svatby, dala jsem ho na pěnovku, aby bylo plastické.
Obálky jsem ozdobila hnědým narazítkovaným krůcánkem a světle červeným srdíčkem, které jsem průhledně embossovala.
Kartičky jsou ze zbytků podkladového a béžového embossovaného papíru. Malé mají vyražený ornament raznicí, velké jsem ozdobila proužkem béžového papíru a srdíčkovou bordurou.

Děkuji za návštěvu :-)

Třicet témat ...- Co ráda poslouchám

4. června 2012 v 23:15 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Mám ráda ticho. Pracuju v tichu. Nepotřebuju mít kolem sebe hlukovou kulisu řvoucí televize, rádia, CD přehrávače... Když jdu pro malého do školy, už mi vadí i ty řvoucí děti na chodbě školy. A že se tam ten řev rozléhá! Nesnáším řvoucí rádio v autě. Když jsem v autě a mám hledat něco v mapě, soustředit se, vypínám rádio. Můj muž naopak. Stále kolem něj něco hraje. V autě nejvíc...když je tam sám, je jako pojízdný cirkus. Slyším ho, že přijel, i přes zavřené okno :-).
Sem tam pocítím touhu něco poslouchat a tak si k práci ( k vaření, lepení, žehlení...) pouštím v rádiu Radiožurnál. Teď jsem zjistila, že co chci , vše si najdu na "jůtůbku" a tak si poslouchám tam. Muziku, divadelní hry, filmy...i všelijaké povídání, třeba o tom, jak se starat o své zdraví, jak zdravě jíst atd. A co teď poslouchám úplně nejraději, je ranní zpěv ptáků...to je koncert :-)


Děkuji za váš čas a nahlédnutí a přeji krásnou dobrou noc :-)

Třicet témat... - Na co se těším

3. června 2012 v 10:20 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Popsat téma - Na co se těším - bylo naopak velmi snadné a popsala bych i dvě, tři stránky ( však si tam mezi kolečka ještě něco připíšu ;-) ). To je, myslím, dobré znamení, že mám toho tolik na těšení :-). V podstatě se těším na každý den, na každé ráno s Matýskem, na večerní práci, kdy si k ní pouštím ne netu nějaký film ( teď zrovna sjíždím opět Cimrmany ;-) ) , na noční zarachocení klíčů v zámku, když se vrací muž, na jeho pusu a otázku: jak ses měla? ....a co jsi udělala nového? ...těším se na jeho vůni a těším se do postele, na spánek, těším se na sny a zase na ráno...těším se na snídani :-) , na odpolední kávičku, na sklenku vína přijde-li muž domů dřív ;-), těším se na víkend, na golf, na dítě, přijede-li domů, těším se na grilování u kamarádů, těším se .... fakt je toho hodně ...a teď se vlastně úplně nejvíc těším na to, že už konečně začnu lepit album z loňské provensálské dovolené :-)


Děkuji za nakouknutí a přeji vám krásnou neděli :-)

Třicet témat ... - Jsem dobrá...

2. června 2012 v 17:45 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Tohle téma mi dalo zabrat. Všechno mi připadalo jako samochvála, pýcha, nabubřelost a dělání "ramen". Moje učitelka francouzštiny mi říká: to jsi stejně DOBRÁ, já bych si nezapamatovala nic ... Já si taky moc nepamatuju, ale o to víc mě to baví. Když si konečně něco málo přeložím nebo pochopím, říkám si v duchu též - jsem dobrá :-). Jsou různé drobnosti, které se mi sem tam povedou na to, abych si řekla: jsi dobrá. Ale celkově...na stálo...No, víc jsem nedala. Možná je to dost, možná je to málo, ale záleží na tom? Přesto i tohle je ozdravné téma, je fajn na sobě najít něco, v čem jsme fakt dobré a pochválit se a dát si ten palec nahoru! Tak v tomhle jsem fakt dobrá!


Děkuji vám za návštěvu :-)

Třicet témat ... - Já

1. června 2012 v 11:26 NOTESY, ZÁPISNÍKY, DIÁŘE...
Jako vždy, když něco začínám, jsem plná nadšení a elánu :-). Někdo se mi směje a pochybuje, že vydržím, ale já jsem zvyklá si psát deníky i když ne pravidelně. Jeden měsíc zvládnu lehce ;-).

Napsala jsem první seznam: - tedy něco o sobě. Super. Kdyby nic, má to ozdravný význam. Napsala jsem prvních pár výrazů a nakonec mi stránka nestačila a ještě bych věděla, najednou jsem na sobě nacházela docela dost dobrých věcí a uviděla se jinak :-). Teď mě napadá, že na druhou stranu si ještě napíšu ta negativa, ale tím se nebudu chlubit, že ;-)...a nebo ne, to by pak ztratilo ten ozdravný význam :-)
Spíš si chci ještě zapsat nějakou denní událost, radost, možná i záznam o počasí.

Jednu stránečku si chci vždy udělat scrapbookovou, nazdobenou k tématu, ale jen z mé "kouzelné krabičky",


do které házím co mi zbyde z lepení a nechci vyhodit, kolečka, co jsem neupotřebila, vystřižené razítko, které se mi nakonec nehodilo, písmenko... knoflík, který jsem neuklidila, a tak...takže žádné velké umění :-)
Bude to moje večerní práce před usnutím :-)

PS. tahle byla noční, ale už bylo prvního.


Děkuji za návštěvu a přeji vám krásný první červnový den :-)

Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA