Minialbum z jednoho papíru

5. září 2012 v 22:26 |  JAK NA VĚC
Dnes jsem neměla dobrý den. Od rána mi bylo špatně. Bála jsem se i opustit byt...takže jsem byla na dietce a čaji a radši jen tak v klidu seděla ( půl dne spala, neb mě roztřásla i nějaká zimnice a v posteli mi bylo nejlíp ) a hledala na PC nápady na nějaké rychlé a nenáročné tvoření.
Našla jsem roztomilý albůmek, který by zvládly i děti. Vtip je v tom, že základ je jen z jednoho papíru + k tomu pár kartiček, na které stačí zbytky. Když má základní čtvrtka hezký vzor, nemusí se ani zdobit a kartičky s fotkami rozhodně ne, protože už by se do kapsiček nevešly.


Nejdřív jsem udělala jeden prototyp, a ten druhý jsem pak nafotila krok za krokem, tak snad bude vše pochopitelné :-)

Krok 1.
Vezmeme si nějakou hezkou oboustanně vzorovanou čtvrku 30 x 30 cm ( 12 x 12 palců ) . Jedna strana vzorovaná a druhá jednobarevná je úplně ideální.


Krok 2.
Čtvrtku přeložíme na půl. Vzor, který chcete mít dominantní, bude nahoře - líc.


Krok 3.
Čtvrtku rozložíme, líc zůstane vespod. Nyní přeložíme čvrtku po délce do středu tak, aby uprostřed zůstala malá mezírka, tedy ne až úplně k přeložené hraně. Z obou stran, pochopitelně. Všechny hrany důkladně uhlazujeme hladítkem (případně nehtem ;-) )


Krok 4.
Čtvrtku opět rozložíme a opět bude líc dole ( ten vzor, který chcete mít na albůmku nejvíc vidět ). Všechny čtyři rohy přehneme k první vyznačené linii.


Krok 5.
Boční díly i se zahnutými rohy opět přehneme do středu.


Krok 6.
Čtvrtku obrátíme naruby. Bude tedy teď lícem navrch.


Krok 7.
Spodní část čtvrky přeložíme nahoru podle konců již přeložených trojúhelníků...ono to vypadá krkolomně napsané, ale podle obrázku to pochopíte ;-)


Krok 8.
Čtvrku otočíme vzhůru nohama a zbytek čtvrtky přeložíme ke konci čtvrtky nahoru.


Dostaneme takový tvar ...


Krok 9.
Odklopíme a zasuneme do rohů - trojúhelníků.Krok 10.
Když to, co jsme teď vytvořili, obrátíme, uvidíme dvě kapsičky, do kterých se ale těžko budeme dostávat. V tuto chvíli si uprostřed můžeme udělat značky v místech, kde kolečkovou raznicí vyrazíme vykousnutý oblouček a celý albůmek rozložit a raznicí "půlkolečka " vyrazit. Což se mi nechtělo, tak jsem raznici vložila pod jednu stranu kapsičky a vycvakla půlkolečko ( na raznici je ryska, a ta přesně ukazuje prostředek, takže není možno se netrefit ) a totéž jsem udělala i na druhé kapsičce.
Krok 11.
Na řezačce si uřízneme ( nebo nůžkami nastříháme ) kartičky z nějaké barevně ladící čtvrtky, v mém případě jsem ke vzorovanému albůmku volila jednobarevné kartičky. Kartičky mám velikosti 7 x 11 cm a pro lepší manipulaci - vkládání do kapsiček - jsem jim zaoblila rohy. ( Děkuji Markétce za krásné strukturované čtvrtky :-) )...a kartičky nastrkáme do vzniklých kapsiček


Krok 12.
Už zbývá jen vyřešit zavírání, protože albůmek s kartičkami v kapsách ( a na kterých budou ještě fotky ) se pochopitelně sám otevírá . Dostala jsem od Áji v Žatci dvě kovové klipsy ( myslím, že v papírnictví je mají ) a těmi jsem albůmky zajistila, ale zrovna tak je jde převázat klasicky mašlí, provázkem, kůžičkou a nebo si vymyslet jiný patent ;-)


Tak mám docela dobrý pocit, že jsem i při své indispozici ;-) zvládla udělat kousek práce a vám přeji, pokud se do albůmku pustíte, ať se vám vydaří ke spokojenosti své i případných obdarovaných. Zítra se pokusím jedem albůmek dodělat i s fotkami. Zatím tedy...dobrou

Děkuji vám za návštěvu :-)
 


Komentáře

1 isobelka isobelka | Web | 6. září 2012 v 7:11 | Reagovat

Zajímavý nápad. A přeji brzké uzdravení!

2 veverka.Hela veverka.Hela | 6. září 2012 v 9:32 | Reagovat

Moc zajímavé. Další položka na seznam k vyzkoušení. Ať je brzy dobře.

3 BARTA BARTA | 6. září 2012 v 10:56 | Reagovat

Vypadá to krásně, vyzkouším. Přeji rychle uzdravení.

4 Katuan Katuan | Web | 6. září 2012 v 14:42 | Reagovat

Jednoduché a krásné. Brzy se uzdrav! :)

5 Jami Jami | Web | 6. září 2012 v 18:04 | Reagovat

Teda Hani!To je super:-)To hned s Míšou vyzkoušíme:-)
A brzo se nám uzdrav!!!

6 Tomda Tomda | 11. září 2012 v 7:32 | Reagovat

Doufám, že už je líp a musím pochválit nápad i fotopostup. Vyzkoušela jsem a šlo to parádně. Byla to bleskovka. Díky za nápady a tipy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA