Stříbrná Paříž - 7.

18. září 2012 v 19:59 |  MINIALBA
Jsem už za půlkou albumu. Už vím, že se mi zase do Zutteru nevejde a opět budu řešit "co s ním". Zatím o tom ale nepřemýšlím, lepím, a uvidím, jak to dopadne na konci a s jakou tloušťkou se budu muset poprat.

Teď jsme na nejkrásnějším pařížském mostě - mostě Alexandra III.


Náměstí Bastily je rušné místo s budovou nové a krásné a moderní Opery. Je to skloubení historie s modernou a myslím, že zdařilé.
To, co je opravdová historie, je Invalidovna, kam se dojde právě po mostě Alexandra III. Zlatá kopule Dómu září do dálky a pod ní se skrývá hrobka Napoleonova.
Na Paříži je krásné to, že historie se snoubí se současností zcela nenásilně. Fontána Stravinsky , která je před jedním z nejstaších kostelů v Paříži Saint - Merri a kousek od Centre Pompidou je ryze moderní , současnou záležitostí (1983 ).
Berevné plastiky vytvořila francouzská sochařka a herečka Niki de Saint - Phalle a černé švýcarský sochař Jean Tinguely.
Já jsem však zapomněla napsat název na stránečku - samozřejmě, že bych po létech marně lovila v paměti, jak že se ta fontána jmenuje - takže to ještě musím dodělat.

I dnes vám děkuji za návštěvu :-)
 


Komentáře

1 BARTA BARTA | 19. září 2012 v 13:17 | Reagovat

Krásné stránky, zajímavé detaily a vyladěné papíry, prostě úžasná Paříž. Nádhera!!!!

2 Kamča Kamča | Web | 19. září 2012 v 16:12 | Reagovat

Opět další krásné stránečky.
Těším se i jaké vymyslíš svázání.
Díky za inspirace..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Obsah těchto stránek včetně všech obrázků podléhá platným zákonům o autorských právech. Všechny materiály jsou určeny pouze k prohlížení. Ctěte prosím autorská práva. K použití textů, částí textů a obrázků je třeba mít souhlas autorky těchto stránek.

Copyright © 2010 GABRETA